Εμφάνιση 1-1 από 1
  1. #1
    Εγγραφή
    10-01-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Unhappy
    Λοιπον, θα σας γραψω οσο πιο αναλυτικα γινεται, για να δωσετε βοηθεια!

    Εχουμε και λεμε:

    Εχω μια συνδεση 768kbps Otenet (ελπιζω να μη θεωρειται διαφιμιση). Μεχρι Νοεμβριο συνδεομουν κανονικα και επιανε και ταχυτητες 70kbps (ουαου! )... Λειτουργω μονο το εν λογω p2p και κανενα αλλο παρομοιο προγραμμα. Εχω ZoneAlarm firewall-Antivirus. Εχω κανει τις σωστες ρυθμισεις στα Settings του DC (IP, Ports κλπ) και του ZoneAlarm (Trust Level κλπ). Εχω ορισει 3 uploading slots. Εχω την εκδοση DC++ 0.674p. Εχω modem, οχι router.


    Εχω 2 Φακελους Α και Β με αρχεια που κατεβαινουν απο το DC. Ο καθε φακελος αντιστοιχει σε μια διαφορετικη λιστα queue και αναλογα με το ποια αρχεια θελω να κατεβασω, κανω την αντιστοιχη λιστα copy-paste στο φακελο του DC. Στην λιστα Α ολα εχουν κατεβει πανω απο 50%. Στη λιστα Β εχουν κατεβει απο 0-99%. Ομως, πλεον (απο Νοεμβριο και μετα) δεν κατεβαινει τιποτα απο τη λιστα Α (για αυτο και ξεκινησα να κατεβαζω και αλλα αρχεια δημιουργωντας τη λιστα Β). Αν αρχισουν να κατεβαινουν, μετα απο 3-4 ωρες on-line, κατεβαινουν με ταχυτητα 0-436 bps... . Οτι καινουριο προσθετω στη λιστα Α, απλα δεν κατεβαινει! Οτι καινουριο προσθεσω στη λιστα Β, κατεβαινει κανονικα. Τα ηδη υπαρχοντα στοιχεια στη λιστα Β ομως, σερνονται ή δεν κατεβαινουν και αυτα καθολου...
    ... Ανεξαρτητα απο αριθμο users, slots, connection type κλπ... Search μπορω να κανω κανονικα και οταν "κατεβαινει" η λιστα Α και οταν "κατεβαινει" η λιστα Β...


    Και με κλειτο το ZoneAlarm, τα ιδια κανει...


    Καμια βοηθεια απο κανενα?

    Σας ευχαριστω προκαταβολικα!

    ΥΣ: Ενω κανονικα πιανουν 30GB πχ, τα αρχεια της λιστας Α (υποθετωντας οτι εχουν κατεβει ολοκληρα) το DC (?) μου δεσμευει 50GB (?!)...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dslakiasv2 : 20-01-07 στις 02:26. Αιτία: Ορθογραφικα Λαθη + Υστερογραφο!

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΧΑΣΑ ΤΑ VISTA;
    Από t300 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-08, 22:17
  2. Εχασα τον κάδο ανακύκλωσης
    Από guskoik στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-08, 23:12
  3. Τα εχασα τελικα ?
    Από vips στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-07, 12:34
  4. ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΑΑ
    Από theoman στο φόρουμ Ed2k
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-07, 12:50
  5. Έχασα το CD του Alactel 530. Πού μπορώ να κατεβάσω τον wizard που είχε μέσα ?
    Από iparout στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-05, 15:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας