Σελ. 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 169
  1. #31
    Εγγραφή
    14-03-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    Speedtouch 530v6
    Αίτηση για ον λινε καταγγελία http://www.eett.gr/opencms/sites/EET...ionCharge.html στην εθνική επιτροπή τηλεπικοινωνιών και ταχυδρομείων την συμπληρώνεις και την στέλνεις στο katanalotes@eett.gr ή consumers@eett.gr δεν ξέρω αν βοηθάει σε κάτι αλλά δεν έχετε να χάσετε τίποτα περισσότερο από τώρα ... Eγώ προσωπικά έστειλα και αν δεν υπάρξει ανταπόκριση και από εκεί θα στείλω εξώδικο !!!! επίσης μίλησα και με το ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ από εκεί μου το προτείνατε το katanalotis@eett.gr .. αφού δεν καταλαβαίνουν άλλο τρόπο ... στείλτε αβέρτα καταγγελίες όλοι και στο support του πΟΤΕ --> http://www.otenet.gr/hd/form/epikoinwnia.htm..

    Το ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ επισης είπε οτι δικαιούμαστε σπάσιμο συμβολέων και επιστροφή χρημάτων για όποιν ενδιαφέρετε ...

    Ααχχχχχ !! κάτι ήξερε το Google παλαιότερα .... το θάψανε κι αυτό
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NorToN : 14-03-07 στις 16:59.

  2. #32
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    HOL - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Path Level
    Interleaved
    Την Πέμπτη πήρα τηλέφωνο στην OTENET για να διακόψω την σύνδεση(κυρίως λόγω των 30ριων που αναφέρω σε προηγούμενο θέμα) που έχω και μου είπαν ότι χρειάζεται να συμπληρώσω μια αίτηση την οποία μπορούν να μου στείλουν και να τους την στείλω συμπληρωμένη είτε μπορώ να πάω στο κατάστημα του Ο.Τ.Ε απο το οποίο πήρα το ΚΙΤ και να διακόψω απο εκεί την σύνδεση.Την Παρασκευή πήγα στον Ο.Τ.Ε όπου μου είπαν ότι δεν έχουν καμία σχέση με την ΟΤΕΝΕΤ(!!)και όταν τους είπα ότι η ΟΤΕΝΕΤ με παρέπεμψε σε αυτούς κι ότι δεν έχω εκτυπωτή για να την εκτυπώσω μου είπε ένας ... οτι ούτε αυτοί έχουν!!!Εκνευρισμένος απο την κοροιδία πάω σπίτι ξαναπαίρνω την ΟΤΕΝΕΤ και τους λέω να μου στείλουν την αίτηση με σκοπό να πάω σε κάποιο NetCafe λόγω έλλειψης εκτυπωτή και FAX,για να κάνω την δουλειά μου.Όλη την ιστορία την έγραψα μόνο και μόνο για ενημέρωση σε όποιον βρεθεί στην θέση μου.
    Το θέμα όμως του είναι άλλο.Χθες το βράδυ γύρω στις 2:30 είχα αποσύνδεση και δεν μπορούσα να συνδεθώ για 1 περίπου ώρα.Κι απο την ώρα που συνδέθηκα μέχρι και τώρα δεν πέφτω κάτω απο τα 200Κbps!!!Μιλάμε ότι πραγματικά τους 3 τελευταίους μήνες δεν είχα πιάσει ούτε για μια στιγμή τα 100-άσε που με εξαίρεση κάποιες βραδυνές ώρες ήμουν κολλήμενος στα 30!Δεν ξέρω τι να σκεφτώ.Είναι γενικό το φαινόμενο-έχει συμβεί και σε κανέναν αλλόν απο Καβάλα ή προσπαθούν να με γλείψουν και πάω να πιαστώ κορόιδο πάλί;Αν δεν διακόψω μέσα στην εβδομάδα την σύνδεση το 4μηνο που είχα πάει σε 12μηνο και τρώω στη μάπα άλλους 8 μήνες.

  3. #33
    Το avatar του μέλους dimitris_thass
    dimitris_thass Guest
    Σε μια γωνια στον ΟΤΕ της καβαλας ειναι η OTENET εκει πήγες?

  4. #34
    Εγγραφή
    31-03-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.309
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Εγώ θα σε συμβούλευα να ζητήσεις υποβάθμιση σε 1024 ή καλύτερα 768, με την ανάλογη χρέωση βέβαια.

  5. #35
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    HOL - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris_thass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μια γωνια στον ΟΤΕ της καβαλας ειναι η OTENET εκει πήγες?
    Ναι εκεί πήγα.Αλλά τις λαλακίες δεν μου τις είπε ο τύπος που είναι συνήθως εκεί(αυτός μου έχει φερθεί άψογα).
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petrogazz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα σε συμβούλευα να ζητήσεις υποβάθμιση σε 1024 ή καλύτερα 768, με την ανάλογη χρέωση βέβαια.
    Εγώ είχα σκοπό να κατέβω στα 768 αλλά αν είναι να πιάνω τις ταχύτητες που πληρώνω τότε λέω να μείνω στα 2ΜΒ.
    Πάντως χθες βράδυ δεν είχε άλλος αποσύνδεση και σήμερα καλύτερες ταχύτητες;

  6. #36
    Το avatar του μέλους dimitris_thass
    dimitris_thass Guest
    Καλό, πηγες στην OTENET και σου ειπαν οτι δεν εχουν σχεση με την ΟΤΕΝΕΤ
    τι να πώ!!!!!

  7. #37
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    HOL - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris_thass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό, πηγες στην OTENET και σου ειπαν οτι δεν εχουν σχεση με την ΟΤΕΝΕΤ
    τι να πώ!!!!!
    Είναι για πολύ γέλιο.Αγοράζεις κάτι απο κάπου και όταν πας να πείς το πρόβλημα σου σου λένε οτι δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που αγόρασες απο αυτούς!!!
    ΥΣ:Άσε χάνει και η Σερβία απο το Καζακστάν-πάει κι αυτό το στοίχημα(άσχετο)

  8. #38
    Εγγραφή
    14-03-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    Speedtouch 530v6
    Εγώ πήγα σήμερα να διακόψω την σύνδεση μου και πριν το κάνω έκανα και δύο καταγγελίες. ‘Όντως από την OTEnet σε στέλνουν στον οτε αυτοί απλά λένε ότι δεν ευθύνονται. Επίσης μίλησα με άνθρωπο από μέσα και μου είπε ότι δεν καταλαβαίνουν και πολλά μαζευτείτε και ελάτε να κάνετε διακοπή 30 άτομα λέει και να δεις για πότε θα το φτιάξουν .. δυστυχώς Σάββατο δεν λειτουργούν από Δευτέρα θα πάω απλά κάντε το ίδιο .. αν δεν χάσουν λεφτά και αν δεν πας εκεί σε γράφουν κανονικά !!!!

    Απλά πείτε τέρμα στους κλέφτες δε θα πληρώνουμε 70 euro ανά δυο μήνες για να κατεβάζουμε με 15 kb είναι ντροπή , αν είναι να πληρώνουμε και εμείς μονό το 20% όσο είναι και το ποσοστό τον υπηρεσιών που λαμβάνουμε και δεν απολαμβάνουμε …

  9. #39
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    GREECE
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109953/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπον! Παρασκευη προς Σαββατο βραδυ κανει disconnect η συνδεση OTENET. Δεν εδωσα σημασια. Σαββατο πρωι και μεχρι το βραδυ πηγαινε παρα πολυ καλα η γραμμη. Σε αντιθεση με τα 30αρια δηλ. κατεβαζα με 80 για 2048 γραμμη.
    Σημερα Κυριακη ξυπναω, βλεπω παλι το λαμπακι του ρουτερ σβηστο. Κανε reboot το ρουτερ και ως θαυμα βλεπω να κατεβαζω με 150+.

    Γνωμη μου ειναι να περιμενετε λιγες ημερες ακομη οσοι ειναι για να κανουν διακοπη, διοτι πιθανων τα Σαβ/κυρ να κανουν καποιες αναβαθμισεις, δοκιμες κλπ.

  10. #40
    Εγγραφή
    14-03-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    Speedtouch 530v6
    Πολύ περίμενα φτάνει τι θα πει αναμονή ,αναμονή με τα λεφτά σου αν θες κάνε … κανονικά σαν σοβαρή εταιρία θα πρέπει και να το φτιάξουν και να αποζημιωθούμε για τον χρόνο που υπολειτουργούσε το δίκτυο τους είτε από οτε είτε από οτενετ αλλιώς να επιστραφούν τα πακέτα dsl με τον εξοπλισμό μαζί να τα βάλουν στο σβέρκο τους !!! (η όπου αλλού αγαπάνε ...)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NorToN : 25-03-07 στις 13:56.

  11. #41
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    GREECE
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109953/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΠΑΡΟΧΟΣ (ISP). Εχετε παρεξηγησει τα πραγματα. Το ολο προβλημα εντοπιζεται στα DSLAM και για τα οποια ο μονος ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ειναι ο ΟΤΕ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stevenik : 25-03-07 στις 14:03.

  12. #42
    Εγγραφή
    14-03-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    Speedtouch 530v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stevenik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΠΑΡΟΧΟΣ (ISP). Εχετε παρεξηγησει τα πραγματα. Το ολο προβλημα εντοπιζεται στα DSLAM και για τα οποια ο μονος ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ειναι ο ΟΤΕ.
    Στην προκειμένη περίπτωση όμως ο ISP είναι θυγατρική του ΟΤΕ και φταίει και η οτενετ που μετά από τόσα παράπονα δεν κάνει κάτι με ΟΤΕ να τελειώνει αυτό το ζήτημα σε 5 μήνες θα έρθει tellas να δεις τότε τι καλά που θα φτιάξουν τις γραμμές και θα μας έχουνε με το σεις και με το σας … απλά τώρα σου λέει και να φύγει που θα πάει …

  13. #43
    Εγγραφή
    08-02-2005
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    ακου να γελασεις... παω στο κεντρικο καταστημα κανω μια αιτηση conex στις 12/3... μετα απο δεκα ημερες παιρνω τηλ στο 134 (το conex δεν ειναι οτενετ αλλα ΟΤΕ χαχαχαχαχα) και ρωταω να μαθω για την αιτηση μου. Μου λενε οτι βρισκεται σε αναμονη και οτι δεν ξερουν για ποιο λογο ακομα δεν εχει δεσμευτει πορτα. Αφου προσπαθω να καταλαβω τι εχει γινει μου λενε οτι πρεπει να παω στον κετρικο καταστημα του ΟΤΕ που εκανα την αιτηση για να μαθω γιατι ειναι σε αναμονη!!!!!!!
    Την αιτηση βεβαια την εστειλε ο ΟΤΕ στο ΟΤΕ και ο ΟΤΕ μου λεει να παω στον ΟΤΕ να δω γιατι ο ΟΤΕ την εχει στην αναμονη ακομα...... ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;;

  14. #44
    Εγγραφή
    26-03-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    εγώ έχω 768 της forthnet η οποία έληξε στις 11/1/2007.Ζήτησα αναβάθμιση σε 2048 στις 8/11/2007 προτού λήξει δλδ.Μέχρι σήμερα 27/3/2007 δεν μου έχουν αναβαθμίσει την σύνδεση (δεν την προωθεί ο ΟΤΕ λένε)και παραμένω ακόμη με την 768 η οποία μόνο 768 δεν είναι.Το μόνο καλό στην όλη υπόθεση είναι ότι από την στιγμή που έληξε μέχρι και να γίνει η αναβάθμιση μου είπαν ότι είμαι σε δωρεάν κατάσταση.όσο για τις ταχύτητες.....χαχαχα...το βράδυ από 16kb ως 35kb ενώ στις 5-6 τα ξημερώματα 80kb.ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ.

  15. #45
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    GREECE
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109953/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παντως τα πραγματα στις γραμμες 2048 εχουν βελτιωθει αρκετα απο το Σαββατο. Και εγω που εχω ΟΤΕΝΕΤ αλλα και φιλος που εχει HOL το ιδιο μου ειπε.

Σελ. 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. HOL στην Καβάλα
    Από stevenik στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-09, 16:00
  2. Αθηνα - Καβαλα
    Από applebite στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-08, 08:29
  3. aDSL στην Καβάλα
    Από babisaok στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-07, 18:14
  4. Καβαλα ποτε?!
    Από peugeott στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-06, 17:56
  5. Vivodi στην Καβάλα!
    Από Darkman_ στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-05, 21:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας