Σελ. 31 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 1121262930313233364151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 451-465 από 1985
  1. #451
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό ψάξιμο... αν και ν. Σμύρνη ίσως να ειναι εφικτό στα 115κ
    Διακρίνω μία κάποια πικρία ή ειναι η ιδέα μου; εψαξες για κάποιο ακίνητο στην ελληνική (αττική) αγορά real estate και δε βρήκες κάτι επαρκώς προσιτό;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή επιστροφή Τυρέμπορα, είσαι και σε κατάλληλη ηλικία ώστε αν το μετανιώσεις να τα ξαναμαζέψεις και να επιστρέψεις.

    Νέα Σμύρνη τις εποχές που δέναμε τα σκυλιά με τα λουκάνικα είχα δει οροφοδιαμέρισμα στα 200+ αλλά ήταν νεόδμητο, λογικά κάποιο παλαιότερο μπορεί να το βρείς και σε καλή τιμή, αλλά δεν νομίζω να τα σκοτώνουν κιόλας γιατί είναι περιοχή με υψηλή ζήτηση.

    Διαμέρισμα γνωστού που ενοικίαζε στην Κηφισιά, κάπου 80 τ.μ, παλαιάς κατασκευής (1985) με κάμποσα μαζέματα εσωτερικά, επωλήθη σε χρόνο dt στα 90 χιλιάρικα, χωρίς να ρίξει τιμή ο ιδιοκτήτης. Φυσικά είναι αυτό, Κηφισιά, πλατιοί δρόμοι, πεζοδρόμια, πράσινο, χώροι στάθμευσης (πυλωτή).
    Ο γνωστός το ενοικίαζε 450€.
    Εν ολίγοις, εξαρτάται απ΄το πόσο καίγεται να το πουλήσει ο άλλος και τι προσφορές έχει.
    Σ'ευχαριστώ . Κάτι τετοιες μαρτυρίες πρέπει να τις μαζέψει κανείς να τις στείλει σε όσους δημοσιογραφους γράφουν για -45% και -50% στις τιμές των ακινήτων . Οπότε το ενοίκιο για τους πρώτους 12 μηνες ακούγεται καλύτερη προσεγγιση. Μπορούμε να ανεβουμε και πάνω από τα 120.000 αν αξίζει τον κόπο, αλλά θα χρειαστούμε δάνειο για το υπερβάλλον ποσό (δεν είναι σοφό να σκουπίσεις την ρευστότητά σου σε μία μόνο επένδυση) και δε νομίζω να χαρεί πολύ οποιαδήποτε τράπεζα με αυτό .


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kerkiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι προβληματική σε σχέση με τις μεταφορές ; Αυτή την εντύπωση έχω.
    Φυσικά, γι'αυτό αμάξι + πιλοτή (και ουχί πυλωτή) είναι η μόνη βιώσιμη λύση. Τόσα χρόνια στήριζα τα ΜΜΜ. Πλέον τριαντάρισα, καλά ειναι . Ας πάρουν άλλοι το τραμ .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κουμουνδούρου;
    Κουμουνδούρου μεσα. Στα υπόγεια, με τον Καρανίκα όταν δεν σχεδιάζει στρατηγικά στο Μαξίμου. Βέβαια η ΛΑΕ εχει γραφεία στην Πατησίων, οπότε ψιλομπερδεύτηκα .


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δουλειά σου, πού θα είναι;
    Κοντά στη γειτονιά σου. Η Νέα Σμύρνη βολεύει χωροταξικά πάρα πολύ. Νομιζω ότι αυτα αρκούν, εκτός και αν δε με θες (κοντά) στη γειτονιά σου .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  2. #452
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοντά στη γειτονιά σου. Η Νέα Σμύρνη βολεύει χωροταξικά πάρα πολύ. Νομιζω ότι αυτα αρκούν, εκτός και αν δε με θες (κοντά) στη γειτονιά σου .
    Ρώτησα, για να τονίσω, ότι ένα πολύ σημαντικό κριτήριο θα πρέπει να είναι η χρονική εγγύτητα στο χώρο εργασίας σου.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  3. #453
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διακρίνω μία κάποια πικρία ή ειναι η ιδέα μου; εψαξες για κάποιο ακίνητο στην ελληνική (αττική) αγορά real estate και δε βρήκες κάτι επαρκώς προσιτό;
    Δεν είναι πικρία. Απλά επειδή έχω ψάξει αρκετά οι τιμές δεν είναι εκεί που περιμένεις & αναφέρεις.
    Εκτός και αν διαφέρουμε στα ποιοτικά μας κριτήρια (στο τι θεωρεί ο καθένας μας καλό).

    Βέβαια εγώ κοιτάζω/κοίταζα για πιο ακριβή περιοχή και ίσως και μεγαλύτερο. Γι'αυτό κρατάω μια πισινή.
    Δλδ άλλο Καλλιθέα, άλλο Ν. Σμύρνη, άλλο Γλυφάδα και άλλο Βούλα

    Περιπτώσεις σαν αυτές του Nozomi ακούς, τις έχω ακούσει και εγώ αλλά δεν έχω δει καμία τέτοια που να αξίζει πραγματικά.
    Συνήθως στο παρασύνθημα κάτι θα βγει.

    Τώρα αν πολλά τα παρακάμψεις (έλεγχος στατικότητας, σχέδια σε μηχανικούς, παρανομίες, πολεοδομία, έλεγχος συμβολαίων από συμβολαιογράφο/δικηγόρο κλπ) μπορεί να βρεις ορισμένα "κελεπούρια". Τώρα αν είναι πραγματικά κελεπούρια εξαρτάται από το πόσο τυχερός είσαι και πόσο νερό θες να ρίξεις στο κρασί σου.

    Σε γενικές γραμμές μην περιμένεις, ότι ήρθε η κρίση και τα ρήμαξε όλα.
    Μια χαρά κρατούν οι τιμές (έχουν πέσει βέβαια αλλά δεν έχουν καταποντιστεί).

    Με λίγα λόγια: Καλό ψάξιμο και τρέξιμο (ααα και τύχη)!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρώτησα, για να τονίσω, ότι ένα πολύ σημαντικό κριτήριο θα πρέπει να είναι η χρονική εγγύτητα στο χώρο εργασίας σου.
    Αν δεν είναι ΔΥ (ή εσώκλειστος στο σπίτι του) δεν βλέπω καμία ιδιαίτερη λογική στο παραπάνω σχόλιο (εκτός και αν πάει στη μέση του πουθενά).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φανερός Πράκτωρ : 11-10-17 στις 16:55.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  4. #454
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ'ευχαριστώ . Αντίστοιχα μπορεί μελλοντικά να ξαναφυγω, λέμε τωρα. Καλό είναι να κρατάς ανοιχτες τις πόρτες. Αλλά ακόμα καλύτερο είναι να παίρνεις μια οριστική (όσο οριστικό μπορεί να είναι κάτι στη ζωη αυτή) απόφαση. Και στα δικά σου ( ; ) .Ψήνεσαι να επιστρέψεις;
    Ναι, είναι στα μεσοπρόθεσμα σχέδια. Έχω καταλήξει οτι ειδικά με οικογένεια (που ο ενας απο τους δυο δεν είναι ντόπιος) οτιδήποτε λιγότερο απο υπηκοότητα δεν είναι βιώσιμο μακροπρόθεσμα.

  5. #455
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με το καλό . Ελα κι εσύ, να συνωμοτήσουμε μαζί στην υποκίνηση της Ελληνικής Σοσιαλιστικής Επανάστασης (ΕΣΕ).



    Βρήκαμε τους πρώτους 2 κομισάριους .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρώτησα, για να τονίσω, ότι ένα πολύ σημαντικό κριτήριο θα πρέπει να είναι η χρονική εγγύτητα στο χώρο εργασίας σου.
    Λογικόν. Κι εγώ αυτό εχω ως πρώτο κριτήριο. Δεύτερο να είναι εξιοπρεπής η περιοχή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι πικρία. Απλά επειδή έχω ψάξει αρκετά οι τιμές δεν είναι εκεί που περιμένεις & αναφέρεις.
    Εκτός και αν διαφέρουμε στα ποιοτικά μας κριτήρια (στο τι θεωρεί ο καθένας μας καλό).

    Βέβαια εγώ κοιτάζω/κοίταζα για πιο ακριβή περιοχή και ίσως και μεγαλύτερο. Γι'αυτό κρατάω μια πισινή.
    Δλδ άλλο Καλλιθέα, άλλο Ν. Σμύρνη, άλλο Γλυφάδα και άλλο Βούλα

    Περιπτώσεις σαν αυτές του Nozomi ακούς, τις έχω ακούσει και εγώ αλλά δεν έχω δει καμία τέτοια που να αξίζει πραγματικά.
    Συνήθως στο παρασύνθημα κάτι θα βγει.

    Τώρα αν πολλά τα παρακάμψεις (έλεγχος στατικότητας, σχέδια σε μηχανικούς, παρανομίες, πολεοδομία, έλεγχος συμβολαίων από συμβολαιογράφο/δικηγόρο κλπ) μπορεί να βρεις ορισμένα "κελεπούρια". Τώρα αν είναι πραγματικά κελεπούρια εξαρτάται από το πόσο τυχερός είσαι και πόσο νερό θες να ρίξεις στο κρασί σου.

    Σε γενικές γραμμές μην περιμένεις, ότι ήρθε η κρίση και τα ρήμαξε όλα.
    Μια χαρά κρατούν οι τιμές (έχουν πέσει βέβαια αλλά δεν έχουν καταποντιστεί).

    Με λίγα λόγια: Καλό ψάξιμο και τρέξιμο (ααα και τύχη)!

    - - - Updated - - -



    Αν δεν είναι ΔΥ (ή εσώκλειστος στο σπίτι του) δεν βλέπω καμία ιδιαίτερη λογική στο παραπάνω σχόλιο (εκτός και αν πάει στη μέση του πουθενά).
    Δεν έχω καν ξεκινήσει να ψαχνω. Απλά κοίταξα 5 λινκζ από το real estate του capital (κυριολεκτικά 5,όχι μεταφορικά). Αν επιτρέπεται, εσυ ψαχνεις επίσης για την προοπτική επιστροφης; καλά, για Γλυφαδα και Βούλα δεν ψήνομαι. Ασε που παραείναι μακριά από το κέντρο. Αντίθετα, η Καλλιθεα που έμενα και η Νέα Σμύρνη είναι ακριβώς ανάμεσα στο Σύνταγμα και στον Πειραιά: τέλειο. Το βασικό όταν εχεις βρει περιοχή και τιμή είναι φυσικά η κτιριακή ασφάλεια , να είναι δηλαδή τουλάχιστον με τον αντισεισμικό κανονισμο του 1984 (του 1984 ηταν ρε παιδιά; ). Από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα φτιάχνονται. Απλά αν θες βαρβάτη ανακαίνιση, προσθετεις το κόστος σε αυτό του κόστους κτήσης και βλέπεις το σύνολο. Ενας 5ος όροφος στα 85 τμ του 1995 με αποθηκη και πάρκινγκ με 120.000 ευρώ θα ηταν όνειρο .

    Btw οι αποστάσεις στην Αθήνα ειναι γενικά μικρότερες από όσο νομίζει κανείς, αρκεί να μη χρειάζεται να περάσεις από το κέντρο, το οποίο κλείνει συνέχεια από πορείες και επεισόδια κομμουνιστών . Ο κολλητός μου μένει Ηλιούπολη και δουλεύει Γλυφάδα (στην booking). Πάει δουλειά σε ελάχιστο χρόνο, αν και σίγουρα βοηθάει το ότι ειναι δύσκολο να κολλήσει η κάθοδος της Βουλιαγμένης. Η άνοδος το απόγευμα είναι άλλη (πικρή) ιστορία. Αντίθετα, αν μένεις πχ Πετράλωνα και θες να πας Αμπελόκηπους, αν και μιλάμε για μικρότερη απόσταση από το Ηλιούπολη-Γλυφαδα, το ότι θα περάσεις το κεντρο κάνει το χρόνο από πολύ μεγαλύτερο (σε μια κανονική μέρα) έως και δραματικά μεγαλύτερο (σε μέρα με πορείες/απεργίες). Ακόμα θυμάμαι το Ζωγραφου-Ευαγγελισμός που είχα κάνει με το ηρωικό 242 επιστρέφοντας σπίτι από την Πολυτεχνειούπολη του ΕΜΠ πριν καμια δεκαετία όταν έδινα Συνήθεις Διαφορικές Εξισώσεις και ειχα κάνει 100 μετρημένα λεπτά (ναι, 1 ωρα και 40 λεπτά). Και κόπηκα κιόλας στις Διαφορικές .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  6. #456
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν είναι ΔΥ (ή εσώκλειστος στο σπίτι του) δεν βλέπω καμία ιδιαίτερη λογική στο παραπάνω σχόλιο (εκτός και αν πάει στη μέση του πουθενά).
    Τεράστια λογική.

    Έχει τεράστια διαφορά να έχεις μετακίνηση 15' από μετακίνηση 1 ώρα και 15, κάθε μέρα.

    Στην πρώτη περίπτωση έχεις 10 ώρες περισσότερο ελεύθερο χρόνο την εβδομάδα.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  7. #457
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.478
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    To θέμα ξεφεύγει αλλά επί της γενικής αρχής θα συμφωνήσω (πάντοτε σε πολύ γενικό πλαίσιο) με τον Wan. Η εργασία, φευ, στην Αθήνα παίζει σημαντικό ρόλο στην επιλογή κατοικίας. Ρωτήστε φίλο μου που προ πολλών ετών είχε αγοράσει σπίτι στον Αγ. Στέφανο και το γραφείο του είναι κάτω χαμηλά Κηφισίας κοντά στην Αλεξάνδρας.

    Έπρεπε να ξυπνά 0530 για να γλυτώνει κίνηση και να είναι έτοιμος για δικαστήρια (δικηγόρος γαρ). Και ακραίο να σας φαίνεται αυτό, δοκιμάστε να μένετε Μαρούσι και να δουλεύετε Φάληρο. Αν και με το Μετρό, η κατάσταση έχει βελτιωθεί δραστικά όπου όμως δεν χρειάζεται διαδρομή για να φτάσει κανείς στον σταθμό

    Μην το συνεχίσουμε όμως
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #458
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Καλή δύναμη σε αυτούς που επιστρέφουν και καλό...μαγείρεμα σε αυτούς που ψήνονται να επιστρέψουν

  9. #459
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.571
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    To θέμα ξεφεύγει αλλά επί της γενικής αρχής θα συμφωνήσω (πάντοτε σε πολύ γενικό πλαίσιο) με τον Wan. Η εργασία, φευ, στην Αθήνα παίζει σημαντικό ρόλο στην επιλογή κατοικίας. Ρωτήστε φίλο μου που προ πολλών ετών είχε αγοράσει σπίτι στον Αγ. Στέφανο και το γραφείο του είναι κάτω χαμηλά Κηφισίας κοντά στην Αλεξάνδρας.

    Έπρεπε να ξυπνά 0530 για να γλυτώνει κίνηση και να είναι έτοιμος για δικαστήρια (δικηγόρος γαρ). Και ακραίο να σας φαίνεται αυτό, δοκιμάστε να μένετε Μαρούσι και να δουλεύετε Φάληρο. Αν και με το Μετρό, η κατάσταση έχει βελτιωθεί δραστικά όπου όμως δεν χρειάζεται διαδρομή για να φτάσει κανείς στον σταθμό

    Μην το συνεχίσουμε όμως
    μπορει ο τυρεμπορας να κανει ενα νήμα και να κουβεντιάζουμε την διαδικασία επαναπατρισμού, τι εμπειρίες και τις δυσκολίες.Που ξέρεις μπορεί να γίνει και επιτυχημένο τηλεοπτικό πρόγραμμα
    Καλή επιτυχία τυρέμπορα και στα δικά μας οι ξενιτεμένοι

  10. #460
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.373
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κολλητός μου μένει Ηλιούπολη και δουλεύει Γλυφάδα (στην booking).
    Sorry αλλά για Αθήνα αυτό είναι σαν να λέμε μένει δίπλα.
    Δεν ξέρω πολλούς που μένουν τόσο κοντά στην δουλειά τους!
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  11. #461
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Βασικά (χιλιομετρικά τουλάχιστον) τίποτα δεν είναι μακριά στην Αθήνα. Αν μπλέξεις σε κίνηση όμως...

  12. #462
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά (χιλιομετρικά τουλάχιστον) τίποτα δεν είναι μακριά στην Αθήνα. Αν μπλέξεις σε κίνηση όμως...
    Πιάσε δουλειά στην Βαρυπόμπη, και πήγαινε να μετακομίσεις στη Βάρκιζα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WAntilles : 12-10-17 στις 16:16.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  13. #463
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Το τερμάτισες.

  14. #464
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τερμάτισες.
    Νομίζω καθόλου δεν το τερμάτησε.
    Ξέρω περίπτωση από Ερυθρές που έρχεται Π.Φάληρο για δουλειά και τον αδελφόμου από Αγ.Σωτήρα (ναι πριν τα Βίλλια ) στη Νικαια.

  15. #465
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παιδιά, πέρα από κουφές περιπτώσεις, δεν αγοράζεις σπίτι δίπλα σε μια μη μόνιμη δουλειά (με μόνο επιχείρημα την εγγύτητα στη συγκεκριμένη δουλειά).
    Αύριο, μεθαύριο θα αλλάξεις δουλειά. Τι θα κάνεις; Θα αγοράσεις άλλο σπίτι ή θα έχεις και θα νοικιάζεις ένα σπίτι σε περιοχή που δε σου άρεσε ποτέ επειδή ήταν δίπλα στην πρώτη δουλειά που βρήκες.

    Όλα θέλουν ένα μέτρο... Δε μιλάμε για ενοικίαση...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

Σελ. 31 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 1121262930313233364151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1256
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-24, 20:38
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-13, 19:07
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-12, 01:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας