Σελ. 232 από 252 ΠρώτηΠρώτη ... 212222227230231232233234237242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.466-3.480 από 3777
  1. #3466
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Ήρθε η .2 και στα 32bit.
    Τελικά δεν θα μείνουμε χωρίς αναβαθμίσεις.

  2. #3467
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.525
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @stamka
    Ειναι καινουριο feature του ff να μην αποθηκευει (και να μην ζηταει αποθηκευση αν το κανεις 1η φορα) το ονομα χρηστη και τον κωδικο σε σελιδες που δεν ειναι https. Βγαζει μεχρι και προειδοποιηση κατω απο τα κουτακια που θα βαλεις τα στοιχεα σου.
    Η προειδοιποιηση κλεινει απο καποια ρυθμιση στο about:config, το αλλο δεν ξερω αν ενεργοποιειται ομως με καποιο τροπο.
    ديميتريس

  3. #3468
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @stamka
    Ειναι καινουριο feature του ff να μην αποθηκευει (και να μην ζηταει αποθηκευση αν το κανεις 1η φορα) το ονομα χρηστη και τον κωδικο σε σελιδες που δεν ειναι https. Βγαζει μεχρι και προειδοποιηση κατω απο τα κουτακια που θα βαλεις τα στοιχεα σου.
    Η προειδοιποιηση κλεινει απο καποια ρυθμιση στο about:config, το αλλο δεν ξερω αν ενεργοποιειται ομως με καποιο τροπο.
    το ξερω αυτο οτι το κανει για λογους ασφαλειας αλλα εχει το signon.autofillforms.http για να το παρακαμτεις που σε εμενα δεν λειτουργει ενω σε αλλους λειτουργει.
    Τελικα φταίει το firmware του ρουτερ speedport entry 2ι και οχι ο firefox που δεν δινει επιλογη για αποθήκευση

  4. #3469
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    2 θεματακια

    1ον ΜΟΝΟ στα σαιτ fpress.gr και adslgr.com τα εικονιδια τους στην bookmark toolbar εχουν αντι για το δικο τους το εικονιδιο του add on "group speed dial"(o δημιουργος του δεν μπορει να καταλαβει πως δι@ολο εγινε αυτο lol!)
    αλλα ακομα και με απενεργοποιημενο ,καθαρισμα ολης της history,cache του ffox παλι τα ιδια!δειτε την φωτο

    2ον με την 56.0.2 μου βγαζει not compatible το module του internet download manager!μου ειναι απαραιτητο!καμια ιδεα?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Capture555.JPG  


  5. #3470
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    IDM εχω και εγω και FF 56.0.2/X64 και δε βλεπω καποιο προβλημα.

    Εχεις το plugin IDM Integration Module 6.29.2?
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  6. #3471
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    IDM εχω και εγω και FF 56.0.2/X64 και δε βλεπω καποιο προβλημα.

    Εχεις το plugin IDM Integration Module 6.29.2?
    ναι αυτο εχω!
    EDIT OXI τελικα ενω στο πισι ειναι εγκατεστημενη η εκδοση που λες το module ειναι το παλιο!6.28... τωρα τι κανω πως το αλλαζω?

    EDIT2 οκ απεγκατεστησα εντελως τον IDM και τον ξαναπερασα και ολα οκ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fuorigioco1981 : 27-10-17 στις 21:38.

  7. #3472
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    αυτο το πρόσθετο φαίνεται πολύ ενδιαφέρον https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/multi-account-containers/

    About this Add-on

    About This Extension

    The Firefox Multi-Account Containers extension lets you carve out a separate box for each of your online lives – no more opening a different browser just to check your work email!

    Under the hood, it does this by segregating session storage into tab-specific Containers. Cookies downloaded by one Container are not available to other Containers. With the Firefox Multi-Account Containers extension, you can...


    • Sign in to two different accounts on the same site (for example, you could sign in to work email and home email in two different Container tabs – but just to be clear, Firefox can only sync with one Firefox Account.)
    • Keep different kinds of browsing far away from each other (for example, you might use one Container tab for managing your 401k and a different Container tab for exploring cutting-edge cryptocurrency networks)
    • Avoid leaving social-network footprints all over the web (for example, you could use a Container tab for signing in to a social network, and use a different tab for visiting online news sites, knowing that your social identity is separate from tracking scripts on news sites)


    After installing the Firefox Multi-Account Containers extension, click the Containers icon to edit your Containers. Change their colors, names, and icons. Long-click the new tab button to open a new Container tab.

    Privacy in Firefox Multi-Account Containers

    The Firefox Multi-Account Containers extension does not send any information to Mozilla.

    Haven't I seen this in Firefox before?

    Firefox Multi-Account Containers was first introduced as "Containers" available only in Firefox Nightly. It went on to be a Test Pilot Experiment, where we improved the user experience and added new features. Now it exists here as an extension that can be installed by all Firefox users.

    Although you can still use the feature built into Firefox Nightly, we recommend using this extension as it has a richer user experience.



  8. #3473
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο firefox για android κάπως το είχα κάνει από παλιά και μου άνοιγε πάντα η αρχική σελίδα όταν τον έτρεχα (είχα ορίσει την www.google.gr). Για άσχετους λόγους αποφάσισα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό. Εγκατέστησα πάλι τον Firefox για Android και από τις ρυθμίσεις όρισα σαν αρχική σελίδα πάλι την www.google.gr, αλλά κάθε φορά που τον τρέχω δεν με πάει στην αρχική σελίδα αλλά στην τελευταία που επισκέφτηκα πριν τον κλείσω. Εγώ όμως θέλω να ανοίγει πάντα η αρχική σελίδα, και δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση από το μενού, εκτός αν είμαι τόσο στραβός και μου έχει ξεφύγει. Καμιά γνώμη; Έχω Android 5.0.2 και Firefox 56.0.

    - - - Updated - - -

    Το βρήκα τελικά, λύθηκε το πρόβλημα. Για όποιον ενδιαφέρεται πήγα στο settings --> advanced --> restore tabs --> don't restore after quiting Firefox.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  9. #3474
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο το πρόσθετο φαίνεται πολύ ενδιαφέρον https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/multi-account-containers/

    Spoiler:
    About this Add-on

    About This Extension

    The Firefox Multi-Account Containers extension lets you carve out a separate box for each of your online lives – no more opening a different browser just to check your work email!

    Under the hood, it does this by segregating session storage into tab-specific Containers. Cookies downloaded by one Container are not available to other Containers. With the Firefox Multi-Account Containers extension, you can...


    • Sign in to two different accounts on the same site (for example, you could sign in to work email and home email in two different Container tabs – but just to be clear, Firefox can only sync with one Firefox Account.)
    • Keep different kinds of browsing far away from each other (for example, you might use one Container tab for managing your 401k and a different Container tab for exploring cutting-edge cryptocurrency networks)
    • Avoid leaving social-network footprints all over the web (for example, you could use a Container tab for signing in to a social network, and use a different tab for visiting online news sites, knowing that your social identity is separate from tracking scripts on news sites)


    After installing the Firefox Multi-Account Containers extension, click the Containers icon to edit your Containers. Change their colors, names, and icons. Long-click the new tab button to open a new Container tab.

    Privacy in Firefox Multi-Account Containers

    The Firefox Multi-Account Containers extension does not send any information to Mozilla.

    Haven't I seen this in Firefox before?

    Firefox Multi-Account Containers was first introduced as "Containers" available only in Firefox Nightly. It went on to be a Test Pilot Experiment, where we improved the user experience and added new features. Now it exists here as an extension that can be installed by all Firefox users.

    Although you can still use the feature built into Firefox Nightly, we recommend using this extension as it has a richer user experience.


    Το ενδιαφέρον πλέον στα addon θα εστιάζεται στο εάν είναι διαθέσιμα για 57+.
    Μπήκαμε πλέον στην τελευταία ευθεία και τα πράγματα δεν τα βλέπω ρόδινα.
    Δεν ξέρω αν με την 57 η Mozilla θα πανηγυρίζει για έναν γρήγορο browser ή θα κλαίει για την γκάφα της ζωής της.

    ΥΓ
    Βάλε και κανένα spoiler...
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #3475
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Προφητης δεν ειμαι....αλλα οπως το παει η mozilla, περα απο το κραξιμο, ισως δει και το τελος της να ερχεται....
    τα εκαναν κι αλλοι καπως ετσι, και επειτα εφαγαν χωμα....

    Οσο για το αγαπημενο extension ολων μας, το tab mix plus, για το οποιο ισως καθομαστε και οι περισσοτεροι στον ff,
    οπως ειχα πει/αν θυμαμαι καλα -επειτα απο συζητησεις με καραψαγμενους χρηστες,
    δεν προβλεπεται να βγει με νεα μορφη πριν το....2018, καααααποιααααα στιγμη....

    http://tabmixplus.org/forum/viewtopi...47efe&start=40

    Μπορει να φταιει κι ο developer ισως, αλλα επειδη γενικως εκει στη mozilla φαινεται να κανουν πολυ συχνα κι εντελως του κεφαλιου τους,
    δεν θα καθισω να αποδωσω ευθυνες, ουτε εγω, ουτε κι οι περισσοτεροι χρηστες πιστευω....
    Το πολυ να δωσω μικρη περιοδο χαριτος, πριν την οριστικη περιοδο μεταβασης μου σε αλλον browser...

  11. #3476
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφητης δεν ειμαι....αλλα οπως το παει η mozilla, περα απο το κραξιμο, ισως δει και το τελος της να ερχεται....
    τα εκαναν κι αλλοι καπως ετσι, και επειτα εφαγαν χωμα....

    Οσο για το αγαπημενο extension ολων μας, το tab mix plus, για το οποιο ισως καθομαστε και οι περισσοτεροι στον ff,
    οπως ειχα πει/αν θυμαμαι καλα -επειτα απο συζητησεις με καραψαγμενους χρηστες,
    δεν προβλεπεται να βγει με νεα μορφη πριν το....2018, καααααποιααααα στιγμη....

    http://tabmixplus.org/forum/viewtopi...47efe&start=40

    Μπορει να φταιει κι ο developer ισως, αλλα επειδη γενικως εκει στη mozilla φαινεται να κανουν πολυ συχνα κι εντελως του κεφαλιου τους,
    δεν θα καθισω να αποδωσω ευθυνες, ουτε εγω, ουτε κι οι περισσοτεροι χρηστες πιστευω....
    Το πολυ να δωσω μικρη περιοδο χαριτος, πριν την οριστικη περιοδο μεταβασης μου σε αλλον browser...
    To noscript κάνει την διαφορά στον ff.
    Το έχω πει και σε προηγούμενα μηνύματα.
    Με σωστή ρύθμιση ξεπερνάει σε ταχύτητα τον chrome.

    Με λίγα λόγια...
    Το tabmixplus κλπ ποιος τα...
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #3477
    Εγγραφή
    08-02-2011
    Μηνύματα
    659
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    αυτο το πρόσθετο φαίνεται πολύ ενδιαφέρον https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/multi-account-containers/

    About this Add-on

    About This Extension

    The Firefox Multi-Account Containers extension lets you carve out a separate box for each of your online lives – no more opening a different browser just to check your work email!

    Under the hood, it does this by segregating session storage into tab-specific Containers. Cookies downloaded by one Container are not available to other Containers. With the Firefox Multi-Account Containers extension, you can...


    • Sign in to two different accounts on the same site (for example, you could sign in to work email and home email in two different Container tabs – but just to be clear, Firefox can only sync with one Firefox Account.)
    • Keep different kinds of browsing far away from each other (for example, you might use one Container tab for managing your 401k and a different Container tab for exploring cutting-edge cryptocurrency networks)
    • Avoid leaving social-network footprints all over the web (for example, you could use a Container tab for signing in to a social network, and use a different tab for visiting online news sites, knowing that your social identity is separate from tracking scripts on news sites)


    After installing the Firefox Multi-Account Containers extension, click the Containers icon to edit your Containers. Change their colors, names, and icons. Long-click the new tab button to open a new Container tab.

    Privacy in Firefox Multi-Account Containers

    The Firefox Multi-Account Containers extension does not send any information to Mozilla.

    Haven't I seen this in Firefox before?

    Firefox Multi-Account Containers was first introduced as "Containers" available only in Firefox Nightly. It went on to be a Test Pilot Experiment, where we improved the user experience and added new features. Now it exists here as an extension that can be installed by all Firefox users.

    Although you can still use the feature built into Firefox Nightly, we recommend using this extension as it has a richer user experience.


    Πολύ καλό. Ευχαριστώ!

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------

    Προσωπικά ετοιμάζω την μετάβαση μου στον 57 από τώρα έχοντας ένα δεύτερο προφίλ και τσεκάροντας που και που τι υπάρχει από αυτά που θέλω.
    Ublock, S3 translator, Gmail notifier υπάρχουν. Το lastpass θα ανανεωθεί. Τώρα κάποια άλλα μικρότερης σημασίας πρόσθετα θα τα αλλάξω. Δεν θα σκάσω κιόλας...

  13. #3478
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    To noscript κάνει την διαφορά στον ff.
    Το έχω πει και σε προηγούμενα μηνύματα.
    Με σωστή ρύθμιση ξεπερνάει σε ταχύτητα τον chrome.

    Με λίγα λόγια...
    Το tabmixplus κλπ ποιος τα...
    Ενα λινκ με ρυθμισεις για το noscript?
    Εαν και με τη τελευταια nightly πραγματικα δε μπορω να διακρινω διαφορα σε ταχυτητα αναμεσα σε chrome και firefox.

    ΥΓ το tmp ειναι πραγματικα το μονο addon που κανει τη διαφορα. Ολα τα αλλα λιγο πολυ τα βρισκουμε και στο chrome store.


  14. #3479
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα λινκ με ρυθμισεις για το noscript?
    Εαν και με τη τελευταια nightly πραγματικα δε μπορω να διακρινω διαφορα σε ταχυτητα αναμεσα σε chrome και firefox.

    ΥΓ το tmp ειναι πραγματικα το μονο addon που κανει τη διαφορα. Ολα τα αλλα λιγο πολυ τα βρισκουμε και στο chrome store.
    Δεν το έχω πρόχειρο.
    Είναι σε κάποιο από τα μηνύματά μου στο παρών θέμα.
    Όχι πολύ παλιό.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #3480
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα λινκ με ρυθμισεις για το noscript?
    Εαν και με τη τελευταια nightly πραγματικα δε μπορω να διακρινω διαφορα σε ταχυτητα αναμεσα σε chrome και firefox.

    ΥΓ το tmp ειναι πραγματικα το μονο addon που κανει τη διαφορα. Ολα τα αλλα λιγο πολυ τα βρισκουμε και στο chrome store.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6184293

Σελ. 232 από 252 ΠρώτηΠρώτη ... 212222227230231232233234237242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το νήμα του Gentoo, version 1.0
    Από GoofyX στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 7205
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-24, 16:30
  2. Το νήμα του Razor-Qt
    Από no_logo στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 102
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-16, 21:30
  3. Το νήμα του Firefox - Συζήτηση (vol II)
    Από flamelab στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1418
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-14, 20:35
  4. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-14, 16:08
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-13, 11:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας