Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 21
  1. #1
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.445
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Μα τι γράφουμε τώρα.
    Υπάρχουν καταστάσεις που δεν γίνεται αλλιώς αν δεν έχεις πιστωτική κάρτα.
    Πχ ενοικίαση αυτοκινήτου.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #2
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.306
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα τι γράφουμε τώρα.
    Υπάρχουν καταστάσεις που δεν γίνεται αλλιώς αν δεν έχεις πιστωτική κάρτα.
    Πχ ενοικίαση αυτοκινήτου.
    Είναι ρε παιδί μου διευκόλυνση όπως και να το κάνεις.
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  3. #3
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.025
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα τι γράφουμε τώρα.
    Υπάρχουν καταστάσεις που δεν γίνεται αλλιώς αν δεν έχεις πιστωτική κάρτα.
    Πχ ενοικίαση αυτοκινήτου.
    Μπορεις και με απλη prepaid ή να εχεις μια μιας χρησης revolut με προ-ορισμενο το μεγιστο ποσο χρεωσης.
    Φορτιζεις την καρτα ή το λογαριασμο Revolut με το ποσο τους κοστους ενοικιασης του τουτου και εισαι κομπλε.
    Και δεν μπορει και να σου χρεωσει παραπανω ο RACάς ή να γινει καποια στραβη.

    Οπως σε φιλο που ειχε νοικιασει αμαξι σε νησι, πληρωσε κανονικα το τιμημα αλλα ο RACάς ειχε δεσμευσει και ενα εξτρα σημαντικο ποσό ως την Απαλλαγη, το οποιο οταν επιστραφηκε το αμαξι, "ξεχασε" να αποδεσμευσει στην τραπεζα/καρτα.
    Και το φιλαρακι πηγε στον επομενο προορισμο και λιγες μερες μετα παει να πληρωσει το δωματιο του και η καρτα δεν ειχε οριο.....
    Μετα το αρχικο εγκεφαλικο Αυγουστιατικο σε νησι αγονης και χωρις προσβαση σε αντιστοιχο ποσο μετρητων, βρεθηκε η ακρη 15 Αυγουστο συγγενεις/φιλοι απο Αθηνα να κανουν εμβασμα στον ξενοδοχο το ποσο.

  4. #4
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.710
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις και με απλη prepaid ή να εχεις μια μιας χρησης revolut με προ-ορισμενο το μεγιστο ποσο χρεωσης.
    Φορτιζεις την καρτα ή το λογαριασμο Revolut με το ποσο τους κοστους ενοικιασης του τουτου και εισαι κομπλε.
    Και δεν μπορει και να σου χρεωσει παραπανω ο RACάς ή να γινει καποια στραβη.

    Οπως σε φιλο που ειχε νοικιασει αμαξι σε νησι, πληρωσε κανονικα το τιμημα αλλα ο RACάς ειχε δεσμευσει και ενα εξτρα σημαντικο ποσό ως την Απαλλαγη, το οποιο οταν επιστραφηκε το αμαξι, "ξεχασε" να αποδεσμευσει στην τραπεζα/καρτα.
    Και το φιλαρακι πηγε στον επομενο προορισμο και λιγες μερες μετα παει να πληρωσει το δωματιο του και η καρτα δεν ειχε οριο.....
    Μετα το αρχικο εγκεφαλικο Αυγουστιατικο σε νησι αγονης και χωρις προσβαση σε αντιστοιχο ποσο μετρητων, βρεθηκε η ακρη 15 Αυγουστο συγγενεις/φιλοι απο Αθηνα να κανουν εμβασμα στον ξενοδοχο το ποσο.
    Οι εταιρίες ενοικιάσεων όμως δεν δέχονται χρεωστικές κάρτες. Θέλουν πιστωτικές (ή τουλάχιστον υπάρχουν πολλές περιπτώσεις εταιριών όπου αναγράφουν μόνο για πιστωτική και όχι για οποιαδήποτε άλλης μορφής κάρτας).

    Από εκει και πέρα, συμφωνώ πως θα πρέπει να κάνεις σωστή χρήση της κάρτας. Και εγώ είμαι φύρα για τις τράπεζες. Μέχρι πριν κανα 2-3 χρόνια είχα 6-7 πιστωτικές βγαλμένες όπου σε καμία δεν είχα πληρώσει ούτε τόκους ούτε συνδρομές. Τις περισσότερες φορές έπαιρνα τις τράπεζες για διακοπή των καρτών και πάντα συνεχίζουν να μου την δίνουν για άλλο 1 χρόνο δωρεάν. Εξαίρεση αποτελούν οι πιστωτικές της Alpha που χρησιμοποιώ όπου κάνω χρήση πάνω απ'το όριο που θέτουν ανά έτος οπότε είμαι χωρίς συνδρομή και εκεί.
    Βέβαια και εγώ κάνω χρήση λες και είναι χρεωστικές. Κοινώς πληρώνω αυτά που έχω, και δεν βάζω μπελά στο κεφάλι.

    - - - Updated - - -

    Τα προγράμματα των τραπεζών ήταν αρκετά δελεαστικά μέχρι πριν από 4-5 χρόνια δίνοντας πολλούς πόντους/επιστροφές. Πλέον έχουν γίνει όλα αστεία.
    Εξαίρεση στο όφελος από πρόγραμμα αποτελεί η Eurobank, επειδή αποφάσισε να μειώσει τα % επιστροφής στις προωθητικές ενέργειας για όσους έχουν χρεωστικές κάρτες, και πλέον αυτά βγαίνουν σε 2 ταχύτητες με άλλο % για χρεωστική και άλλο για αυτούς που έχουν πιστωτική.

  5. #5
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    958
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Έχω νοικιάσει αμάξι σε πολλές χώρες με τη χρεωστική. Πουθενά δε βρήκα εταιρεία που να ζητάει απαραίτητα πιστωτική.
    Υπογραφή

  6. #6
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.382
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω νοικιάσει αμάξι σε πολλές χώρες με τη χρεωστική. Πουθενά δε βρήκα εταιρεία που να ζητάει απαραίτητα πιστωτική.
    Οι μεγάλες (πολυεθνικές) συνήθως ζητάνε πιστωτικη.
    Ώστε να μπορούν να σε χρεώσουν εκ των υστερων αν κάνεις ζημιά, δεν το επιστρέψεις εγκαίρως, δεν το επιστρέψεις με γεμάτο ντεπόζιτο κλπ κλπ
    Τη χρεωστική αν δεν έχει λεφτά ο λογαριασμός δεν μπορούν να στη χρεώσουν.
    Επίσης στην πιστωτική, μπορεί να έχεις πχ οριο 3.000 ευρώ, και να σου κανουν μια ΔΕΣΜΕΥΣΗ 1.000 ευρώ, χωρίς να σε επηρεάσει κάπου, για να είναι εξασφαλισμένοι. Αλλά μπορεί να στη χρεώσουν και παραπάνω ποσό αν απαιτηθεί (πχ ζημιά) χωρίς να χρειαστούν δική σου έγκριση. Με τη χρεωστική, μπορεί να μη θέλεις να σου πάρουν απ το λογαριασμό 1.000 ευρώ (ή να μην έχεις 1.000 ευρώ στο λογαριασμό).


    Πχ Hertz Ιταλια:
    * If you made your booking with a debit card, you will need to present the debit card and one or more credit cards (depending on the vehicle group), when picking up the vehicle. For all bookings, the person in whose name the vehicle is booked MUST be the person whose card is used.
    https://www.hertz.com/rentacar/reser...YMENT&EOAG=FCO
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 16-05-24 στις 19:24.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.445
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις και με απλη prepaid ή να εχεις μια μιας χρησης revolut με προ-ορισμενο το μεγιστο ποσο χρεωσης.
    Φορτιζεις την καρτα ή το λογαριασμο Revolut με το ποσο τους κοστους ενοικιασης του τουτου και εισαι κομπλε.
    Και δεν μπορει και να σου χρεωσει παραπανω ο RACάς ή να γινει καποια στραβη.

    Οπως σε φιλο που ειχε νοικιασει αμαξι σε νησι, πληρωσε κανονικα το τιμημα αλλα ο RACάς ειχε δεσμευσει και ενα εξτρα σημαντικο ποσό ως την Απαλλαγη, το οποιο οταν επιστραφηκε το αμαξι, "ξεχασε" να αποδεσμευσει στην τραπεζα/καρτα.
    Και το φιλαρακι πηγε στον επομενο προορισμο και λιγες μερες μετα παει να πληρωσει το δωματιο του και η καρτα δεν ειχε οριο.....
    Μετα το αρχικο εγκεφαλικο Αυγουστιατικο σε νησι αγονης και χωρις προσβαση σε αντιστοιχο ποσο μετρητων, βρεθηκε η ακρη 15 Αυγουστο συγγενεις/φιλοι απο Αθηνα να κανουν εμβασμα στον ξενοδοχο το ποσο.
    Σαφώς και δεν μπορείς.
    Νοικάζω πολλές φορές σε ταξίδια μου.
    9/10 δεν δέχονται χρεωστικές.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  8. #8
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    958
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι μεγάλες (πολυεθνικές) συνήθως ζητάνε πιστωτικη.
    Ώστε να μπορούν να σε χρεώσουν εκ των υστερων αν κάνεις ζημιά, δεν το επιστρέψεις εγκαίρως, δεν το επιστρέψεις με γεμάτο ντεπόζιτο κλπ κλπ
    Τη χρεωστική αν δεν έχει λεφτά ο λογαριασμός δεν μπορούν να στη χρεώσουν.
    Επίσης στην πιστωτική, μπορεί να έχεις πχ οριο 3.000 ευρώ, και να σου κανουν μια ΔΕΣΜΕΥΣΗ 1.000 ευρώ, χωρίς να σε επηρεάσει κάπου, για να είναι εξασφαλισμένοι. Αλλά μπορεί να στη χρεώσουν και παραπάνω ποσό αν απαιτηθεί (πχ ζημιά) χωρίς να χρειαστούν δική σου έγκριση. Με τη χρεωστική, μπορεί να μη θέλεις να σου πάρουν απ το λογαριασμό 1.000 ευρώ (ή να μην έχεις 1.000 ευρώ στο λογαριασμό).


    Πχ Hertz Ιταλια:
    * If you made your booking with a debit card, you will need to present the debit card and one or more credit cards (depending on the vehicle group), when picking up the vehicle. For all bookings, the person in whose name the vehicle is booked MUST be the person whose card is used.
    https://www.hertz.com/rentacar/reser...YMENT&EOAG=FCO
    Παράξενο. Σε Ιρλανδία, UK, Κροατία, Γαλλία και Ουκρανία που έχω νοικιάσει από μεγάλους τα τελευταία χρόνια, την κάρτα που έχω τώρα (visa debit) χρησιμοποιήσα. Μία φορά μόνο μου ζήτησαν εγγύηση στην Ιρλανδία, αλλά κατά τ'άλλα δεν είχα θέμα. Anyways, καλό να ξέρω ότι πλέον θέλουν πιστωτική.
    Υπογραφή

  9. #9
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.710
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Όχι τόσο πλέον.... Θεωρώ πως αυτός ήταν ο κανόνας. Ίσως τώρα να βάζουν κάποιοι νερό στο κρασί τους και να δέχονται την χρεωστική. Κάτι για χρεωστικές κτλ μου τύχαινε σε πιο Β car rentals σε τίποτα νησιά, όπου τις δεχόντουσαν. Οι μεγάλοι (Hertz, Europa, Avis, Badget) πάντα ήθελαν πιστωτική απ'όσο θυμάμαι.

  10. #10
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.025
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι μεγάλες (πολυεθνικές) συνήθως ζητάνε πιστωτικη.
    Ώστε να μπορούν να σε χρεώσουν εκ των υστερων αν κάνεις ζημιά, δεν το επιστρέψεις εγκαίρως, δεν το επιστρέψεις με γεμάτο ντεπόζιτο κλπ κλπ
    Τη χρεωστική αν δεν έχει λεφτά ο λογαριασμός δεν μπορούν να στη χρεώσουν.
    Επίσης στην πιστωτική, μπορεί να έχεις πχ οριο 3.000 ευρώ, και να σου κανουν μια ΔΕΣΜΕΥΣΗ 1.000 ευρώ, χωρίς να σε επηρεάσει κάπου, για να είναι εξασφαλισμένοι. Αλλά μπορεί να στη χρεώσουν και παραπάνω ποσό αν απαιτηθεί (πχ ζημιά) χωρίς να χρειαστούν δική σου έγκριση. Με τη χρεωστική, μπορεί να μη θέλεις να σου πάρουν απ το λογαριασμό 1.000 ευρώ (ή να μην έχεις 1.000 ευρώ στο λογαριασμό).


    Πχ Hertz Ιταλια:
    * If you made your booking with a debit card, you will need to present the debit card and one or more credit cards (depending on the vehicle group), when picking up the vehicle. For all bookings, the person in whose name the vehicle is booked MUST be the person whose card is used.
    https://www.hertz.com/rentacar/reser...YMENT&EOAG=FCO
    Εκει ειναι το προβλημα και ετσι την πατησε ο φιλος. Σε πιστωτικη με οριο 2.000 που προφανως ειχε ηδη αγορες αρα ηταν πιο κατω το διαθεσιμο του ειχαν χρεωσει (δεσμευσει) και καπου 700-800 ευρω για την απαλλαγη το οποιο δεν αποδεσμευσαν οταν γυρισε το αμαξι και πληρωσε τη μισθωση.

    Για αυτο συνηθως αποφευγουμε τα λαμογια τυπου Hertz και Avis ειδικα για RAC (για μακροχρονια δεν συζητω ειναι κατσαπλιαδες, χιλιες φορες LeasePlan που τουλαχιστον ακομα σε αφηνει και πηγαινεις σε επισημες αντιπροσωπειες για σερβις και οχι στα τσιγκινα ιδιοκτητα ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω στην Αργυρουπολη και την Παιανια της Hertz....

    Αααααχχχχ ρε Emporiki Rent μας ειχες καλομαθει τοσα χρονια....

    Οι μικροι RACαδες παντως στα νησια ειναι πιο ευελικτοι γιατι περιμενουν μονο τη σεζον για να δουλεψουν (σε αντιθεση με Hertz/Avis που το εχουν παρεργο για να συμπληρωνουν τη χρονια και να ενισχυουν τις ταμειακες ροες της μακροχρονιας και να σπρωχνουν στο RAC τις επιστροφες οχηματων απο ληξεις της μακροχρονιας) οποτε εχουν και χαμηλοτερη τιμη και δεν κανουν τετοιες κομπλες με πιστωτικες κτλ.

  11. #11
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.729
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Στις ΗΠΑ οι πιστωτικές κάρτες παρέχουν και ασφάλιση για τα αυτοκίνητα που νοικιάζεις οπότε δε χρειάζεται να αγοράσεις ασφάλεια από τα γραφεία ενοικιάσεων, ισχύει αυτό και με τις Ευρωπαϊκές κάρτες;

  12. #12
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.382
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις ΗΠΑ οι πιστωτικές κάρτες παρέχουν και ασφάλιση για τα αυτοκίνητα που νοικιάζεις οπότε δε χρειάζεται να αγοράσεις ασφάλεια από τα γραφεία ενοικιάσεων, ισχύει αυτό και με τις Ευρωπαϊκές κάρτες;
    με τις ελληνικες σιγουρα οχι

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτο συνηθως αποφευγουμε τα λαμογια τυπου Hertz και Avis ειδικα για RAC.
    Ας μη γενικεύουμε, έχω νοικιάσει επανειλημμένα στην Ευρώπη, μόνο από τις μεγάλες (Hertz, Avis, Sixt κλπ) και κανενα προβλημα δεν ειχα.

    Αρκει φυσικα να προσεξεις την απαλλαγή της ασφάλειας που θα επιλέξεις, και να ξέρεις οτι αν κάτι συμβεί θα πληρώσεις τη διαφορά.

    Υπάρχουν και car hire insurance excess εταιριες που υποστηρίζουν και πελάτες από Ελλάδα ώστε να μην πληρώνεις τις ληστρικές χρεώσεις που επιβάλλουν οι εταιρίες όταν κάποιος θέλει μηδενική απαλλαγή.

  13. #13
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.025
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τις ελληνικες σιγουρα οχι

    - - - Updated - - -



    Ας μη γενικεύουμε, έχω νοικιάσει επανειλημμένα στην Ευρώπη, μόνο από τις μεγάλες (Hertz, Avis, Sixt κλπ) και κανενα προβλημα δεν ειχα.

    Αρκει φυσικα να προσεξεις την απαλλαγή της ασφάλειας που θα επιλέξεις, και να ξέρεις οτι αν κάτι συμβεί θα πληρώσεις τη διαφορά.

    Υπάρχουν και car hire insurance excess εταιριες που υποστηρίζουν και πελάτες από Ελλάδα ώστε να μην πληρώνεις τις ληστρικές χρεώσεις που επιβάλλουν οι εταιρίες όταν κάποιος θέλει μηδενική απαλλαγή.
    Στην Ευρωπη, το ειπες μονος σου, αλλο Ελλαδα αλλο Ευρωπη
    Εγω αναφερομαι αποκλειστικα για Ελλαδα.

  14. #14
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.445
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Ευρωπη, το ειπες μονος σου, αλλο Ελλαδα αλλο Ευρωπη
    Εγω αναφερομαι αποκλειστικα για Ελλαδα.
    Και εγώ για Ελλάδα μιλάω.
    Έχω νοικιάσει από πολλές εταιρείες, κανείς δε δέχεται χωρίς πιστωτική.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  15. #15
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.025
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ για Ελλάδα μιλάω.
    Έχω νοικιάσει από πολλές εταιρείες, κανείς δε δέχεται χωρίς πιστωτική.
    Περσι το καλοκαιρι νοικιασαμε στην Κω με Revolut, προπερσι στην Παρο με Πειραιως Prepaid χωρις κανενα θεμα, και οι δυο καρτες φορτωμενες στο κινητο χωρις παρουσια πλαστικου, ο RACας δεν ασχοληθηκε καν πληκτρολογησε το ποσο στο POS περασαμε την καρτα/κινητο, εγινε η χρεωση και πληρωμη και τελος.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας