Εμφάνιση 1-1 από 1
  1. #1
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    Χαλάνδρι & Αίγιο
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    80000/10000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    ZTE H168N
    Καλησπέρα σας,

    από την Παρασκευή 12/12 , η γραμμή είχε αποσυνδέσεις και προβληματικό συγχρονισμό. Καθώς δεν είχα καμία διάθεση να μπλέξω με τη διαδικασία βλαβών της Cyta , περίμενα μ΄πως είναι κάποιο προσωρινό πρόβλημα.
    Ωστόσο από την Τρίτη 16/12 , ώρα 09:00 η γραμμή είναι down , άρα χωρίς τηλέφωνο και internet. Δήλωσα βλάβη στην τεχνική υποστήριξη της Cyta.
    Με ενημέρωσαν για καλωδιακές εργασίες του ΟΤΕ στην ευρύτερη περιοχή μου από τις 15/12, ωστόσο είμαι ο μοναδικός που έχω πρόβλημα στη γειτονιά μου.
    Άρα έχω βάσιμες αμφιβολίες ότι οφείλεται εκεί το πρόβλημα.

    Ο σκοπός που γράφω αυτό το θέμα είναι για να προσπαθήσω να επιταχύνω τις διαδικασίες για την αποκατάσταση.
    Το πρόβλημα δεν είναι της εσωτερικής καλωδίωσης, καθώς έχουν ελεγθεί τα πάντα.

    Ένα - δύο μήνες πριν είχα παρόμοιο πρόβλημα, το οποίο κράτησε μια εβδομάδα μέχρι να λυθεί το πρόβλημα καθώς
    ο κύκλος : Δήλωση βλάβης - Τεχνικός απο Cyta - Tεχνικός ΟΤΕ κρατά 5-7 εργάσιμες ( με τη Cyta να καθυστερεί ) .

    Επιτέλους, δεν είναι δυνατόν να χρειάζονται 4-5 εργάσιμες για να έρθει ο τεχνικός σας, για να διαπιστώσει τα γνωστά, ότι χρειάζεται παρέμβαση του ΟΤΕ.

    Κωδικός πελάτη: 166477003

    - - - Updated - - -

    Λίγα λεπτά μετά την δημοσίευση , οι υπηρεσίες επανήλθαν. Ας καταγραφεί μόνο ( από προηγούμενη εμπειρία ) το παράπονο ότι σε περίπτωση βλάβης, η εταιρεία έχει αργά ανακλαστικά και ότι θα έπρεπε να βελτιωθεί ο χρόνος αποστολής τεχνικού Cyta, σε διαπιστωμένο πρόβλημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ApanCure : 17-12-14 στις 15:02.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 249
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-22, 11:19
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-14, 02:18
  3. Απώλεια Internet και τηλεφώνου
    Από jimdem582 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-08-14, 16:18
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-14, 10:26
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-14, 12:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας