Σελ. 103 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 839398101102103104105108113123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.531-1.545 από 18578

Θέμα: Inalan

  1. #1531
    Εγγραφή
    18-04-2005
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  142 
Μέγεθος:  210,4 KB 
ID: 172962

  2. #1532
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbit/200Mbit
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8346M
    Κύριοι, το ότι η ίδια η Inalan είπε ότι από όλους τους συνδρομητές της έχει χρειαστεί να "ενοχλήσει" μόνο 2, οι οποίοι μάλιστα αποδείχθηκε ότι πουλούσαν την υπηρεσία σε τρίτους, πρέπει να σας απαντάει όλες τις ερωτήσεις. Στην πράξη δεν υπάρχει πρόβλημα με το όριο των ~3ΤΒ/μήνα (συν άλλα 3ΤΒ upload).

    Οποιοσδήποτε έχει "γράψει" αρκετά χρόνια στο Internet έχει συνειδητοποιήσει ότι ο όγκος κίνησης που κάνει είναι λίγο πολύ ανεξάρτητος από την ταχύτητα σύνδεσής του. Πιο σωστά, αν πριν είχες 12-14mbps και ξαφνικά βρεθείς με 100/100, δεν θα καταλήξεις να κάνεις πολλαπλάσια κίνηση.

    Μπορεί στην αρχή να βαρέσεις ένα ωραίο peak λόγω τρελής χαράς κτλ κτλ, αλλά μετά από λίγο θα σταθεροποιηθείς στα παλιότερα επίπεδα, πολύ απλά γιατί η μέρα εξακολουθεί να έχει 24 ώρες και δεν θα προλαβαίνεις να καταναλώνεις το παραπάνω υλικό.

    Η χάρη των 100/100 δεν είναι ότι μπορείς να τραβήξεις 35ΤΒ το μήνα. Είναι ότι το 1GB κατεβαίνει σε ελάχιστα λεπτά. Είναι ότι το youtube ξεκινάει να παίζει άμεσα και δεν θα δεις ποτέ το μισητό "buffering". Είναι ότι μπορείς πραγματικά να δουλεύεις στο cloud. Είναι ότι είσαι έτοιμος για τις υπηρεσίες του μέλλοντος που θα απαιτούν σοβαρό bandwidth.

    Οπότε μη μιζεριάζετε. Αν μπορείτε απλά βάλτε το χωρίς δεύτερη σκέψη..

    ΥΓ. Όχι, το δίκτυο της Inalan δεν έχει "πιττάρει" ακόμα. Δεν έχω δει ουσιαστικές διαφορές από την πρώτη μέρα που συνδέθηκα πριν ~6 μήνες.

  3. #1533
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DDimitrak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κύριοι, το ότι η ίδια η Inalan είπε ότι από όλους τους συνδρομητές της έχει χρειαστεί να "ενοχλήσει" μόνο 2, οι οποίοι μάλιστα αποδείχθηκε ότι πουλούσαν την υπηρεσία σε τρίτους, πρέπει να σας απαντάει όλες τις ερωτήσεις. Στην πράξη δεν υπάρχει πρόβλημα με το όριο των ~3ΤΒ/μήνα (συν άλλα 3ΤΒ upload).

    Οποιοσδήποτε έχει "γράψει" αρκετά χρόνια στο Internet έχει συνειδητοποιήσει ότι ο όγκος κίνησης που κάνει είναι λίγο πολύ ανεξάρτητος από την ταχύτητα σύνδεσής του. Πιο σωστά, αν πριν είχες 12-14mbps και ξαφνικά βρεθείς με 100/100, δεν θα καταλήξεις να κάνεις πολλαπλάσια κίνηση.

    Μπορεί στην αρχή να βαρέσεις ένα ωραίο peak λόγω τρελής χαράς κτλ κτλ, αλλά μετά από λίγο θα σταθεροποιηθείς στα παλιότερα επίπεδα, πολύ απλά γιατί η μέρα εξακολουθεί να έχει 24 ώρες και δεν θα προλαβαίνεις να καταναλώνεις το παραπάνω υλικό.

    Η χάρη των 100/100 δεν είναι ότι μπορείς να τραβήξεις 35ΤΒ το μήνα. Είναι ότι το 1GB κατεβαίνει σε ελάχιστα λεπτά. Είναι ότι το youtube ξεκινάει να παίζει άμεσα και δεν θα δεις ποτέ το μισητό "buffering". Είναι ότι μπορείς πραγματικά να δουλεύεις στο cloud. Είναι ότι είσαι έτοιμος για τις υπηρεσίες του μέλλοντος που θα απαιτούν σοβαρό bandwidth.

    Οπότε μη μιζεριάζετε. Αν μπορείτε απλά βάλτε το χωρίς δεύτερη σκέψη..

    ΥΓ. Όχι, το δίκτυο της Inalan δεν έχει "πιττάρει" ακόμα. Δεν έχω δει ουσιαστικές διαφορές από την πρώτη μέρα που συνδέθηκα πριν ~6 μήνες.
    Επιβεβαιωνεις οτι ειναι 3 για κατεβασμα και 3 για ανεβασμα; Γιατι εγω seedαρω σαν τρελος στο iptorrents...

  4. #1534
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbit/200Mbit
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8346M
    Η δικιά μου εμπειρία είναι ότι η Inalan είναι κάπως ελαστική με αυτά τα όρια, όποια είναι αυτά. Σίγουρα τουλάχιστον τον πρώτο μήνα τα ξεπέρασα αρκετά, ανεβάζοντας ότι έχω και δεν έχω στο cloud.

  5. #1535
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosGate13
    1) Υπάρχουν 1000 τρόποι για να εξετάσει ενας ISP εαν πελάτης του χρησιμοποιεί την οπτική ίνα για οικιακή χρήση ή εάν την υπεκμισθώνει κρυφά και σε τρίτους με σκοπό το όφελος. Φυσικά καμία ΙΝΑΛΑΝ και κανένας ΙΣΠ δεν πρόκειται από την άλλη να σου επιβάλει data caps χωρίς να βρει μια δικαιολογία για αυτό (δες πχ. τι γίνεται με τους Αμερικάνικους ISP). Η όλη ιστορία βρωμάει κατ'εμέ
    Ένας από αυτούς τους τρόπους που επιλεξε η συγκεκριμένη εταιρεία είναι αυτός με caps. Αν δεν συμφωνείς τότε μην γίνεις συνδρομητής. Όπως ελεύθερα μπορείς να ασκείς κριτική, είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου, αυτό δε σημαίνει ότι απαραίτητα θα συμφωνούμε μαζί σου. Για κάποιον μπορεί να βρωμάει για κάποιον άλλον όχι. Τα ζυγίζεις και κρίνεις.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosGate13
    2) Εάν η 100αρα σύνδεση μπει σε φοιτητόσπιτο, τα 3.3tb το μήνα είναι υπεραρκετά. Εάν όμως μπει σε σπίτι με οικογένεια με 2-3 παιδιά τα οποία έχουν Η/Υ ή κινητά και τους γονείς να κατεβάζουν ταινίες και να βλέπουν αγώνες μπάλας ή οτιδήποτε άλλο, τότε τι; Για κάποιον με 100αρα σύνδεση δυνητικά τα 3.3 τερα τράφικ το μήνα δεν είναι τίποτα
    Δε νομίζω ότι αυτό είναι ικανή και αναγκαία συνθήκη. Υπάρχουν φοιτητές που είναι σχολή και όλο έξω και άλλοι που δεν πατάνε και είναι κολλημένοι στον ηλεκτρονικό τους κόσμο. Μην ξεχνάς online gaming, Ultra HD streaming κλπ. Ένα Blueray ασυμπίεστο μπορεί να φτάσει τα 50GB, δεν είναι κάτι τρομερό. Και για την οικογένεια το ίδιο ισχύει, δεν είναι απαραίτητα το πλήθος των ατόμων αλλά το πόσο εξοικειωμένος και βαρύς χρήστης είναι, κυρίως, ο μπαμπάς και φυσικά η ηλικία των παιδιών (γιατί αν είναι μεγάλα πάμε προς την περίπτωση του φοιτητή). Σε όλες τις περιπτώσεις όμως όπως μετρήσαμε αυτό που παίρνεις είναι το 10%. Δηλαδή θα πρέπει να αξιολογήσεις ότι με αυτά τα λεφτά έχεις αυτή την ταχύτητα και παίρνεις το 10%.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosGate13
    3) Θέτει κακό προηγούμενο για όλους τους ΙΣΠ και τους δίνει την δικαιολογία μελλοντικά να εφαρμόσουν και αυτοί data ή ότι άλλα caps τους έρθουν για ότι λόγο τους καπνίσει (δείτε πχ το ποστ #1515 στην προηγούμενη σελίδα γιατί δεν έχουν περάσει και πολλά χρόνια από τότε). Μη σας πω ότι έτσι μπορεί να πάρει έναυσμα και καμιά ΑΕΠΙ και να ζητάει να μπει cap για τον φόβο "ότι ο καταναλωτής χωρίς Cap είναι σίγουρο ότι θα κατεβάζει πειρατικό υλικό και γι' αυτό πρέπει να μπει όριο"
    Τα προηγούμενα υπάρχουν ήδη νομίζω. Ελεύθερη αγορά είναι, υπάρχει το μενού και ανάλογα με το βαλάντιο σου και τις ανάγκες σου κρίνεις και επιλέγεις τι σου ταιριάζει. Για την ΑΕΠΙ δεν υπάρχει καμία πιθανότητα. Forget it.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosGate13
    4) Ουσιαστικά επίσης ο συγκεκριμένος ISP τώρα την φέρνει με το χειρότερο τρόπο στους πελάτες που τον στήριξαν και του έδωσαν κεφάλαιο για να ξεκινήσει, ουσιαστικά δείχνοντάς τους πως το "απεριόριστο 100αρι" ήταν απλά ένα bait για να τσιμπήσουν όσο πιο πολλούς πελάτες γινόταν. Κυριολεκτικά χειρότερη τακτική και απο τις παλίες καλές εποχές που πέρνανε οι πάροχοι τηλέφωνο τους παππούδες και τους έπαιζαν με τα λόγια για να τους αλλάξουν εταιρία
    Δε συμφωνώ. Διαχρονικά κ διατοπικά μία νέα επιχείρηση που επιθυμεί να κάνει ένα δυναμικό άνοιγμα στον χώρο και να δημιουργήσει αθρόα βάση δεδομένων με τους πελάτες, προσφέρει το προϊον/υπηρεσία της σε μικρότερο κόστος από τον ανταγωνισμό. Πολλές φορές με περιθώριο κέρδους πολύ μικρό ή με μηδενικό κέρδος προκειμένου να πάρει τους πελάτες. Μετά από κάποιο διάστημα είναι λογικό και αναγκαίο να προσαρμόσει τις τιμές για να επιβιώσει. Πάλι δεν είναι παγίδα, ο πελάτης ζυγίζει τις επιλογές του και αν κρίνεται ασύμφορη η συγκεκριμένη τότε θα φύγει. Δεν αντιλαμβάνομαι την επίθεσή σου. Μου φάινεται too much.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosGate13
    5) Το γεγονός ότι την εταίρεια την έχει ένας Ουκρανός με έδρα στον Λονδίνο για τον οποίο δεν υπάρχουν πολλές πληροφορίες Online είναι sketchy το λιγότερο και δεν αφήνει εχέγγυα στον τελικό χρήστη οτί αυτή η εταρία ήρθε για να επενδύσει σε βάθος χρόνου και όχι για να βγάλει γρήγορο κέρδος. Και από αυτά που γράφονται εδώ μέσα, η ιστορία τείνει προς το 2ο. Απο την άλλη τα "4mbps ADSL του ΟΤΕ ή οποιοδηποτε άλλου παρόχου" θα βρίσκονται εκεί βρέξει χιονίσει γιατί οι πάροχοι αυτοί έχουν αποδείξει τις προθέσεις τους στην Ελληνική αγορά
    Αυτό τώρα δλδ τι είναι; Οκ δεν παρέχει εχέγγυα ότι θα είναι εκεί και του χρόνου; So fucking what; Κάνεις εφόρου ζωής συμβόλαιο και θα χάσεις τα λεφτά σου; Οικόπεδο σου πουλήσανε; Και όλα αυτά επειδή είναι Ουκρανός με έδρα το Λονδίνο χωρίς πολλές πληροφορίες online...

    To sum up, 100/100 με χ ευρώ (δε θυμάμαι καν πόσα είναι, δεν είμαι πελάτης) και όριο 10%. Δεν είναι ότι καλύτερο αλλά αυτό είναι. Embrace it!
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  6. #1536
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbit/200Mbit
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8346M
    Εγώ θα έλεγα ότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει εμπορικά διαθέσιμο, εκτός αν κάποιος δεν έχει πρόβλημα να πληρώνει εκατοντάδες ευρώ το μήνα.

    Θυμίζω ότι σύμφωνα με τα γραφόμενα συμφορουμίτη μας υπάρχει και η επιλογή του πακέτου Gbps στα 55€, το οποίο λογικά θα έχει πολύ μεγαλύτερο cap..

  7. #1537
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    απλα και κατανοητα ολα

    νομιζω δεν εχει νοημα ομως η συζητηση γιατι ελαχιστοι ειναι εκεινοι που δεν θα εβαζαν λογω περιορισμου. και στο κατω κατω δεν εχεις συμβαση παραμονης οποτε δεν σου αρεσει φευγεις. δεν σε κλειδωνει η εταιρεια. τον επομενο μηνα ειδες οτι δεν σου αρεσει πας παλι στους αλλους χαχαχαχα (γελαω γιατι σκεφτομαι να εφευγα εγω απο το 100 και να πηγαινα στο 1 για λιγο cap) (δεν νομιζω να το κανει καποιος για το cap)

    συγκριτικα αυτο που παρεχει δεν υπαρχει στην αγορα οποτε ειναι το καλυτερο και ποιοτικα και σαν τιμη.
    ελπιζω να μπορεσω σε αυτη την ζωη να ερθει και απο μενα.

    αυτο που δεν μου αρεσε παντα στις εταιρειες ηταν οτι εχουν λιγες εως ελαχιστες επιλογες στα προγραμματα που δεν πληρουν τις προυποθεσεις μου και αναγκαζομαι να παρω κατι που δεν το θελω. πχ χρονο ομιλιας, προσωπικα δεν μιλαω απο το σταθερο οποτε δεν με ενδιαφερει. μπορεις να μου δωσεις μονο ιντερνετ και σε χαμηλωτερη τιμη? γενικα μιλαω οχι για την inalan.

    περισσοτερες επιλογες παρακαλω, μεγαλυτερο μενου.

  8. #1538
    Εγγραφή
    11-09-2006
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    13(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας από αυτούς τους τρόπους που επιλεξε η συγκεκριμένη εταιρεία είναι αυτός με caps. Αν δεν συμφωνείς τότε μην γίνεις συνδρομητής. Όπως ελεύθερα μπορείς να ασκείς κριτική, είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου, αυτό δε σημαίνει ότι απαραίτητα θα συμφωνούμε μαζί σου. Για κάποιον μπορεί να βρωμάει για κάποιον άλλον όχι. Τα ζυγίζεις και κρίνεις.
    Μάλιστα, βρίσκονται και υποστηρικτές των data caps, της χειρότερης δυνατής λύσης για να λυθεί το πρόβλημα της "υποτιθέμενης" κρυφής υπεκμίσθωσης. Σε κάθε περίπτωση ξανάπα, η γνώμη μου είναι ότι η Ιναλαν πουλάει μπαρούφα δικαιολογία γιατί δεν έχει το απαραίτητο bandwidth για να πουλήσει απεριόριστο 100άρι ίντερνετ

    Καλό θα είναι απλά να γίνει παραδοχή εκ μέρους τους και όχι να το ανακοινώνουν στην ζούλα μέσα από ιντερνετικά ποστς ενός τυχαίου Ελληνικού forum και χωρίς καμμία επακόλουθη επεξήγη επί του θέματος


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω ότι αυτό είναι ικανή και αναγκαία συνθήκη. Υπάρχουν φοιτητές που είναι σχολή και όλο έξω και άλλοι που δεν πατάνε και είναι κολλημένοι στον ηλεκτρονικό τους κόσμο. Μην ξεχνάς online gaming, Ultra HD streaming κλπ. Ένα Blueray ασυμπίεστο μπορεί να φτάσει τα 50GB, δεν είναι κάτι τρομερό. Και για την οικογένεια το ίδιο ισχύει, δεν είναι απαραίτητα το πλήθος των ατόμων αλλά το πόσο εξοικειωμένος και βαρύς χρήστης είναι, κυρίως, ο μπαμπάς και φυσικά η ηλικία των παιδιών (γιατί αν είναι μεγάλα πάμε προς την περίπτωση του φοιτητή). Σε όλες τις περιπτώσεις όμως όπως μετρήσαμε αυτό που παίρνεις είναι το 10%. Δηλαδή θα πρέπει να αξιολογήσεις ότι με αυτά τα λεφτά έχεις αυτή την ταχύτητα και παίρνεις το 10%.
    Εδώ θεωρώ ότι κάνεις καλή ανάλυση επί του θέματος. Με την προυπόθεση βέβαια πως εάν ξεμείνουν απο ευρος ζώνης δεν θα κατεβάσουν και άλλο τα caps γιατί τοτε το 100/100 θα είναι σαν να σου δίνουν μια Ferrari για να οδηγάς αλλά με μέγιστο όριο καυσίμων τα 50 ευρώ


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα προηγούμενα υπάρχουν ήδη νομίζω. Ελεύθερη αγορά είναι, υπάρχει το μενού και ανάλογα με το βαλάντιο σου και τις ανάγκες σου κρίνεις και επιλέγεις τι σου ταιριάζει. Για την ΑΕΠΙ δεν υπάρχει καμία πιθανότητα. Forget it.

    Ελεύθερη αγορά όμως δεν σημαίνει ότι ότι μ***κία πεί η κάθε εταιρία θα πρέπει ο καταλανωτής να την δέχεται επειδή η συγκεκριμένη του παρέχει χαμηλότερη τιμή για ένα προιόν απ'οτι ο ανταγωνισμός. Και φυσικά το ότι πουλάει χαμηλότερα δεν σημαίνει ότι είναι και το καλύτερο. Όσο για την ΑΕΠΙ, η σιγουριά που εκπέμπεις στο πόστ σου δεν αντιστοιχεί στην πραγματική ζωή, πόσο μάλλον όταν κατάφεραν να χώσουν φόρο Πνευματικής Ιδιοκτήσιας στα dvd, cd και στα USB Sticks.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε συμφωνώ. Διαχρονικά κ διατοπικά μία νέα επιχείρηση που επιθυμεί να κάνει ένα δυναμικό άνοιγμα στον χώρο και να δημιουργήσει αθρόα βάση δεδομένων με τους πελάτες, προσφέρει το προϊον/υπηρεσία της σε μικρότερο κόστος από τον ανταγωνισμό. Πολλές φορές με περιθώριο κέρδους πολύ μικρό ή με μηδενικό κέρδος προκειμένου να πάρει τους πελάτες. Μετά από κάποιο διάστημα είναι λογικό και αναγκαίο να προσαρμόσει τις τιμές για να επιβιώσει. Πάλι δεν είναι παγίδα, ο πελάτης ζυγίζει τις επιλογές του και αν κρίνεται ασύμφορη η συγκεκριμένη τότε θα φύγει. Δεν αντιλαμβάνομαι την επίθεσή σου. Μου φάινεται too much.

    Αυτό τώρα δλδ τι είναι; Οκ δεν παρέχει εχέγγυα ότι θα είναι εκεί και του χρόνου; So fucking what; Κάνεις εφόρου ζωής συμβόλαιο και θα χάσεις τα λεφτά σου; Οικόπεδο σου πουλήσανε; Και όλα αυτά επειδή είναι Ουκρανός με έδρα το Λονδίνο χωρίς πολλές πληροφορίες online...

    To sum up, 100/100 με χ ευρώ (δε θυμάμαι καν πόσα είναι, δεν είμαι πελάτης) και όριο 10%. Δεν είναι ότι καλύτερο αλλά αυτό είναι. Embrace it!
    Οκ, εδώ βγαίνεις offside τελείως. Ας κάνουμε μια ανάλυση στο μετοχολόγιο του ΟΤΕ και κατά πόσο παίζει να εξαφανιστεί

    Με βάση το μετοχολόγιο κατά την 31 Μαρτίου 2015, η μετοχική σύνθεση της Εταιρείας ήταν η ακόλουθη:

    -Θεσμικοί επενδυτές 42,68%
    -DEUTSCHE TELEKOM 40.00%
    -Ιδιώτες επενδυτές 7,04%
    -Eλληνικό Δημόσιο 6,00%
    -ΙΚΑ-ΕΤΑΜ 4,00%
    -Ίδιες μετοχές 0,28%

    Και η πληροφόρηση περί της MEDIANET INVEST M.I.K.E (ΙΝΑΛΑΝ)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας.
    Ο διαχειριστής της εταιρείας MEDIANET INVEST M.I.K.E. είναι ο κ. DOLZHENKO, Ουκρανός πολίτης. Το επενδυτικό κεφάλαιο ειναι αγγλικών συμφερώντων
    0 αποτελέσματα στο google πέραν των όσον γράφονται επι του παρόντος νήματος σχετικά με το τι γίνεται με την εν λόγω εταιρία. Άλλο σχετικό λινκ

    http://ipinfo.io/AS200736

    organisation: ORG-IL353-RIPE
    org-name: MEDIANET INVEST M.I.K.E
    org-type: OTHER
    descr: INALAN
    address: Greece
    address: Agiou Georgiou 27, 15234, Halandriou, Athens, Greece
    e-mail: office@inalan.gr
    admin-c: KEV19-RIPE
    mnt-ref: INALAN-MNT
    mnt-by: INALAN-MNT
    created: 2014-12-03T14:37:20Z
    last-modified: 2015-04-28T07:33:17Z
    source: RIPE
    person: Evgeniy V Kolesnikov
    address: Natalia Uzhviy 112
    address: Khakov
    address: Ukraine
    phone: +380 720 17 28
    abuse-mailbox: ripe_box@yahoo.com
    e-mail: kev19ripe@ukr.net



    Τώρα πες μου εσύ ποιον θεωρείς "ασφαλή επενδυτή στην Ελλάδα της 8ετους ύφεσης" και ποιον όχι, χωρίς εκφράσεις γυμνασιόπαιδων του τύπου "So fucking what;" και "Και όλα αυτά επειδή είναι Ουκρανός με έδρα το Λονδίνο χωρίς πολλές πληροφορίες online... "

  9. #1539
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Νομίζω οτι το θέμα έχει ξεφύγει λίγο.
    Η INALAN και κάθε εταιρεία στην Ελλάδα τηλεπικοινωνιών και μη έχει το δικαίωμα να πουλάει της υπηρεσίες της/προιόντα της σε ότι τιμή θέλει με όποιο τρόπο θέλει και με ότι περιορισμούς θέλει. Αυτό σημαίνει ελεύθερη αγορά(υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις οπου το κράτος επιβάλλει όρους ή caps τιμών)

    Το προιόν της INALAN είναι take it or leave it, δεν σε υποχρεώνει να το πάρεις, σου λέει καθαρα " το θές; πάρτο" χωρίς συμβόλαια χωρις δεσμεύσεις αλλά υπο όρους χρήσης , τους δέχεσαι; πάρτο. Δεν τους δέχεσαι; μην σώσεις.

  10. #1540
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    τους δέχεσαι; πάρτο. Δεν τους δέχεσαι; μην σώσεις.

    ++++1 Βαρεθηκα να διαβαζω σε αυτο το νημα τις αποψεις του καθενος. Σεβαστες... αλλα ρε παιδια ανοιξτε αλλο νημα. 103 σελιδες και το ζουμι ειναι μονο στις 10-15.

    Οποιος θελει και ειναι εντος καλυψης ας βαλει. οποιος δεν θελει ας μην βαλει...

  11. #1541
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    2-3 πραγματάκια μόνο για να το κλείσουμε:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosGate13
    Μάλιστα, βρίσκονται και υποστηρικτές των data caps, της χειρότερης δυνατής λύσης για να λυθεί το πρόβλημα της "υποτιθέμενης" κρυφής υπεκμίσθωσης. Σε κάθε περίπτωση ξανάπα, η γνώμη μου είναι ότι η Ιναλαν πουλάει μπαρούφα δικαιολογία γιατί δεν έχει το απαραίτητο bandwidth για να πουλήσει απεριόριστο 100άρι ίντερνετ
    Δεν το κατάλαβες ορθά. Δεν είμαι υποστηρικτής των caps απλά κατανοώ απόλυτα το δικαίωμά της να το θέτει, για τους xyz λόγους, και φυσικά εγώ να μην την επιλέξω για τον λόγο αυτόν. Κάποιος άλλος μπορεί να την επιλέξει πάλι αφού το cap αυτό δεν τον "ενοχλεί". Είναι εταιρεία, έχει συσταθεί με σκοπό το κέρδος και το badwidth είναι πολύτιμο. Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί να γίνω πολέμιος και να φωνασκώ στα φόρα, αν δε μου κάνει βρίσκω άλλη λύση που να καλύπτει τις τηλεπικοινωνιακές μου ανάγκες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosGate13
    Ελεύθερη αγορά όμως δεν σημαίνει ότι ότι μ***κία πεί η κάθε εταιρία θα πρέπει ο καταλανωτής να την δέχεται επειδή η συγκεκριμένη του παρέχει χαμηλότερη τιμή για ένα προιόν απ'οτι ο ανταγωνισμός. Και φυσικά το ότι πουλάει χαμηλότερα δεν σημαίνει ότι είναι και το καλύτερο. Όσο για την ΑΕΠΙ, η σιγουριά που εκπέμπεις στο πόστ σου δεν αντιστοιχεί στην πραγματική ζωή, πόσο μάλλον όταν κατάφεραν να χώσουν φόρο Πνευματικής Ιδιοκτήσιας στα dvd, cd και στα USB Sticks.
    Φυσικά και να μην τη δεχτεί και προφανώς δεν είναι η καλύτερη. Απλά το αν είναι μ***κία (ή άλλος χαρακτηρισμός χαμηλού επιπέδου γυμνασιόπαιδων) θα το κρίνει ο τελικός καταναλωτής. Ας υπάρχει δλδ και ας απορριφθεί λόγω του cap αν τελικά αποφασίσει να μην αλλάξει πολιτική.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosGate13
    Τώρα πες μου εσύ ποιον θεωρείς "ασφαλή επενδυτή στην Ελλάδα της 8ετους ύφεσης" και ποιον όχι, χωρίς εκφράσεις γυμνασιόπαιδων του τύπου "So fucking what;" και "Και όλα αυτά επειδή είναι Ουκρανός με έδρα το Λονδίνο χωρίς πολλές πληροφορίες online... "
    Θεωρώ τον ΟΤΕ ασφαλή επενδυτή και την Inalan όχι. Εντούτοις, το πιο επισφαλές δεν αναιρεί την πιθανότητα μιας μετέπειτα καταξιωμένης υπηρεσίας. Λόγου χάρη, μην πέσουμε στον φαύλο κύκλο πως θα πιάσει δουλειά ένας άνεργος χωρίς προϋπηρεσία αν όλοι ζητάνε προϋπηρεσία. Από την πλευρά του καταναλωτή όμως, αφού δε δεσμεύεσαι με συμβόλαια ορισμένου τύπου οπότε δεν χάνεις τα χρήματά σου οπότε δε βλέπω κανένα ρίσκο imho. Δε σε ικανοποιεί άρα φεύγεις.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  12. #1542
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.138
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Πολυ ωραια.
    Υποστηρίξτε το data cap και σε μερικά χρονια θα κλαίτε οπως μερικά φιλαράκια στην Αμερική που εχουν 50/50 ή 100/100 γραμμή και όριο 50 GB !!
    Δεν ξέρω ποσο πολυ ειναι το 3ΤΒ σε ενα μήνα αλλά το να υπαρχει όριο επίσημο τοτε αυτο δημιουργεί κακό προηγούμενο οπως τόνισαν πολλοί.
    Με το 4Κ αλλά και το UltraHD πχ στο Netflix & Amazon που πολλοι ισως να χρησιμοποιούν ισως υπάρξει πρόβλημα.
    Και σίγουρα ως επενδυτής και εταιρεία δεν γεμίζει το μάτι ή δεν δινει πολλά εχέγγυα για το μέλλον πάντα σε σύγκριση με ΟΤΕ, VODAFONE κτλ
    Χάρηκα οταν ανακάλυψα πως η περιοχή μου σύντομα θα καλυφθεί αλλά οσο περνάει ο καιρος μαλλον με ξενερώνουν, ειδικά οταν ειναι πλέον διπλα μου η νέα VDSL καμπίνα ...
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  13. #1543
    Εγγραφή
    19-11-2009
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    7(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το οτι θα εβλεπα χουλιγκανισμους και εκφρασεις τυπου "μη σωσεις" για την υποστηριξη μια εταιριας, ομολογω δεν το περιμενα... χαχαχα

    Το μποτομ λαιν με λιγα λογια ειναι οτι δικαιουσαι να εχεις την αποψη σου αλλα τραβα αλλου πες τα και μη μας ζαλιζεις τα μεζεα γιατι χαλας τη μανεστρα

  14. #1544
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από godzillas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι θα εβλεπα χουλιγκανισμους και εκφρασεις τυπου "μη σωσεις" για την υποστηριξη μια εταιριας, ομολογω δεν το περιμενα... χαχαχα

    Το μποτομ λαιν με λιγα λογια ειναι οτι δικαιουσαι να εχεις την αποψη σου αλλα τραβα αλλου πες τα και μη μας ζαλιζεις τα μεζεα γιατι χαλας τη μανεστρα
    Δεν έχει να κάνει με καμία υποστήριξη της εταιρείας και κανέναν χουλιγκανισμό. Αν αυτό κατάλαβες, λυπάμαι. Εχει να κάνει με την πολιτική της εταιρείας, είτε μας αρέσει είτε όχι, αυτή είναι. Διαθέτει ένα προιόν, το θέλουμε; το παίρνουμε, δεν το θέλουμε; δεν το παίρνουμε. Σαν τα προιόντα στο σουπερ μάρκετ. Συγκρίνεις το προιόν απο το ράφι με ένα άλλο, σου αρέσει, το παίρνεις, δεν σου αρέσει, δεν το παίρνεις.

    Εχουμε μάθει σαν λαός να νομίζουμε ότι όλα μας ανήκουν και ότι όλα μπορούμε να τα αλλάξουμε, δεν είναι έτσι όμως.

    Το να αναλωνόμαστε και να διαβάζουμε κατεβατά για το cap και στο τέλος να κοντεύουμε να τσακωθούμε μεταξύ μας το θεωρώ ανούσιο. Για την τελευταία πρόταση σου, δεν έχω να πω κατι, οι απόψεις είναι σαν τις κ.....δες, όλοι έχουν απο μια.

  15. #1545
    Εγγραφή
    19-11-2009
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    7(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ακριβως. Αμα σου αρεσει το παιρνεις, αμα δεν σου αρεσει οχι. Το "μη σωσεις" ειναι αγενεια, οπως και το να παρομοιαζεις τις αποψεις ως κωλοτρυπιδες.

    Αν ειναι να κοουταρουμε τον Κλιντ ας το κανουμε σωστα τουλαχιστον, χωρις ****

Σελ. 103 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 839398101102103104105108113123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας