Σελ. 36 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 1626313435363738414656 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 526-540 από 18571

Θέμα: Inalan

  1. #526
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς "INALAN TEAM" χρηστη που λογικα ειναι και ο αντιπροσωπος της εταιριας σε αυτο το φορουμ.

    Δηλαδη θελετε να μας πειτε οτι δεν παρεμβενει σε τιποτα ο οτε?

    Δηλαδη αν υπαρχει προβλημα δεν θα μας πειτε "πρεπει να δηλωσουμε τη βλαβη στον οτε και να περιμενουμε τι θα μας πει κ.τ.λ."
    Ειναι καθαρα δικες σας ολες οι συνδεσεις/γραμμες? Δεν χρησιμοποιειτε καμια αλλη εταιρια?

    Και το ρωταω αυτο γιατι και αλλες εταιριες υποσχεθηκαν τον ουρανο με τ' αστερια και τελικα το αποτελεσμα ηταν το 1/5 απο αυτο που ελεγαν και αυτο με το ζορι.

    Για να μην θυμησω πολυ παλιοτερα τι λεγανε ΟΛΕΣ οι εταιριες για την οποιαδηποτε adsl 2+ γραμμη ετσι.
    Οι γραμμές μας είναι ιδιόκτητες και σκάβουμε εξ ολοκλήρου από την αρχή περνώντας τις δικές μας γραμμές.Με αποτέλεσμα να μην μπλεκόμαστε καθόλου με τις γραμμές του ΟΤΕ.'Εξου και ο προσωρινός περιορισμός στο δίκτυο μας.
    Για οποιοδήποτε πρόβλημα θα απευθύνεστε σε μας και θα σας το λύνουμε εμείς.

  2. #527
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Άλλο πράγμα οποιαδήποτε DSL σύνδεση που πατά στο μοναδικό χάλκινο δίκτυο (άρα ΟΤΕ) και εντελώς άλλο πράγμα μια οπτική ίνα που στρώνεται για πρώτη φορά από οποιαδήποτε εταιρεία.

  3. #528
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς "INALAN TEAM" χρηστη που λογικα ειναι και ο αντιπροσωπος της εταιριας σε αυτο το φορουμ.
    Για να μην θυμησω πολυ παλιοτερα τι λεγανε ΟΛΕΣ οι εταιριες για την οποιαδηποτε adsl 2+ γραμμη ετσι.
    Τώρα όμως θα δεις οπτική ίνα να κουμπώνει πάνω στο modem

  4. #529
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    ... και κυριολεκτικά θα δει το φως το αληθινό

  5. #530
    Εγγραφή
    24-10-2006
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FTTA
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    UBIQUITI
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... και κυριολεκτικά θα δει το φως το αληθινό
    Μεχρι να το δουμε ομως...χαλαρωνουμε και απολαμβανουμε τα περι σκαψιματων, οπτικων ινων και ανασκαφων που ακολουθουν στο παρακατω link!!!
    https://www.youtube.com/watch?v=Mp5mE_RVZVI
    γτ θα μας ερθουν καπως κατακουτελα τα 100/100 mbps, απο το χαος των ADSL που βρισκεται τωρα η πλειοψηφια!!!!

  6. #531
    Εγγραφή
    24-03-2009
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εγω ειμαι Νεα Ιωνια-Λαμπρινη και καλυπτομαι απο το δικτυο της Inalan ,παρολα αυτα απο τις αρχες Ιανουαριου μου λενε πως απο μερα σε μερα θα συνδεθω αλλα ακομα τιποτα...Καποιο νεο Inalan ?

  7. #532
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς "INALAN TEAM" χρηστη που λογικα ειναι και ο αντιπροσωπος της εταιριας σε αυτο το φορουμ.

    Δηλαδη θελετε να μας πειτε οτι δεν παρεμβενει σε τιποτα ο οτε?

    Δηλαδη αν υπαρχει προβλημα δεν θα μας πειτε "πρεπει να δηλωσουμε τη βλαβη στον οτε και να περιμενουμε τι θα μας πει κ.τ.λ."
    Ειναι καθαρα δικες σας ολες οι συνδεσεις/γραμμες? Δεν χρησιμοποιειτε καμια αλλη εταιρια?

    Και το ρωταω αυτο γιατι και αλλες εταιριες υποσχεθηκαν τον ουρανο με τ' αστερια και τελικα το αποτελεσμα ηταν το 1/5 απο αυτο που ελεγαν και αυτο με το ζορι.

    Για να μην θυμησω πολυ παλιοτερα τι λεγανε ΟΛΕΣ οι εταιριες για την οποιαδηποτε adsl 2+ γραμμη ετσι.
    Να μην είσαι για όλα τόσο αρνητικός. Αν διαβάσεις το θέμα από την αρχη, θα καταλάβεις. Ναι οι οπτικές ίνες είναι καθαρά δικές τους και δεν παρεμβάλλεται κανένας αλλος.

  8. #533
    Εγγραφή
    22-09-2009
    Περιοχή
    Νέος Κόσμος, Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    90/50
    ISP
    Vodafone
    Router
    Mu 5001 5G
    Παρακολουθώ συχνά-πυκνά το θέμα , και από τα προηγούμενα posts μου γεννήθηκε μια απορία:

    Λέτε ότι δεν κάνει να μοιράζουμε το internet στην γειτονιά, το καταλαβαίνω απόλυτα , το γράφει στους όρους χρήσης κάθε ISP και στην ουσία είναι σαν να επινοικιάζεις την γκαρσονιέρα που μένεις σε κάποιον φίλο σου , κερδοσκοπώντας από αυτό.

    Όμως , αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το γεγονός ότι ισχυρίζεστε ότι η χρήση internet που θα γίνεται σε αυτή την περίπτωση (της μοιρασιάς) θα είναι καταστροφική για την εταιρεία. Γιατί δεν κατάλαβα; 100/100 Μbps θα έχεις , το ίδιο δεν είναι αν όλη την ώρα τα χρησιμοποιείς μόνο εσύ ή άλλα 100 άτομα ταυτόχρονα; Θέλω να πώ , το ίδιο συνολικό bandwidth θα χρησιμοποιήσεις , είτε μόνος σου , είτε με "παρέα".

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Στο θέμα μου τώρα, επειδή έχω σπίτι στα σύνορα Ν.Σμύρνης με Δάφνη , πιστεύω ότι δεν θα χάσω και κάτι να κάνω άιτηση την πρώτη στιγμή που περάσω από Αθήνα ε; (Μετά το πτυχίο μου , και αν έλθει η Ιναλάν , θα μένω Αθήνα, χαχα)

    Επειδή από τότε που άρχισα τo gaming , μου αρέσει πάρα πολύ η απασχόληση το να στήνω game servers και communities (στα 100 mbps upload, πιστεύω για παράδειγμα 4-5 servers CSGO , 128 tick , 32 slot θα παίξουν καλά και θα μου περισσέψει και bandwidth και για κανα live stream στο twitch , τέρμα τα ακριβά dedicated server των 95 ευρώ το μήνα!) θα με ενδιέφερε πολύ αν η Ιναλάν με ενημέρωνε αν μου παρέχει κάποιου είδους προστασία , σε περίπτωση που δεχτώ οποιαδήποτε επίθεση DDoS (με μεγάλες ταχύτητες , έρχονται τα μεγάλα host , άρα θα είμαι και δυνητική απειλή για κάποιους ανεγκέφαλους) και πώς τα αντιμετωπίζουν. Επίσης , εννοείται ότι πρέπει να κοιτάξει να φτιάξει , αν δεν το έχει κάνει ήδη, τo peering με τους άλλους παρόχους (gr-ix) έτσι ώστε κάθε Έλληνας gamer (και ξένος, αλλά εδώ μίλησα για gr-ix φάση , μην με πείτε και ρατσιστή ) να έχει ultra-low-latency της τάξης των 10 ms , όταν είναι να μπει σε server που θα χοστάρεται από δυνητικό χρήστη Iναλάν , όπως εγώ. Εννοείται ότι το linuxaki μηχάνημα το χω έτοιμο , το τιμημένο δίκτυο μου λείπει

  9. #534
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bobis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακολουθώ συχνά-πυκνά το θέμα , και από τα προηγούμενα posts μου γεννήθηκε μια απορία:

    Λέτε ότι δεν κάνει να μοιράζουμε το internet στην γειτονιά, το καταλαβαίνω απόλυτα , το γράφει στους όρους χρήσης κάθε ISP και στην ουσία είναι σαν να επινοικιάζεις την γκαρσονιέρα που μένεις σε κάποιον φίλο σου , κερδοσκοπώντας από αυτό.

    Όμως , αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το γεγονός ότι ισχυρίζεστε ότι η χρήση internet που θα γίνεται σε αυτή την περίπτωση (της μοιρασιάς) θα είναι καταστροφική για την εταιρεία. Γιατί δεν κατάλαβα; 100/100 Μbps θα έχεις , το ίδιο δεν είναι αν όλη την ώρα τα χρησιμοποιείς μόνο εσύ ή άλλα 100 άτομα ταυτόχρονα; Θέλω να πώ , το ίδιο συνολικό bandwidth θα χρησιμοποιήσεις , είτε μόνος σου , είτε με "παρέα".
    Δεν υπολόγισες το γεγονός ότι, σε αυτούς που θα μοιράζεις το 100/100 δεν θα αγοράσουν σύνδεση από την inalan γιατί θα έχουν ήδη. Στην περίπτωση όμως που δεν το μοιράζεις, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αγοράσουν και αυτοί σύνδεση που σημαίνει έσοδα για την εταιρεία.

  10. #535
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το σιγουρο αμα μοιρασει καποιος ιντερνετ απο την συνδεση του ,ειναι οτι δεν θα ερθει ενας δημιος της inlan να κοψει το κεφαλι αυτου που μοιραζεται την συνδεση .
    ουτε το σπιτι νομιζω οτι θα σου παρουν ,ουτε και αλλα πολυτιμα αντικειμενα για να τα μοιραστουν και αυτοι με αλλους ως αντιποινα .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #536
    Εγγραφή
    22-09-2009
    Περιοχή
    Νέος Κόσμος, Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    90/50
    ISP
    Vodafone
    Router
    Mu 5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπολόγισες το γεγονός ότι, σε αυτούς που θα μοιράζεις το 100/100 δεν θα αγοράσουν σύνδεση από την inalan γιατί θα έχουν ήδη. Στην περίπτωση όμως που δεν το μοιράζεις, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αγοράσουν και αυτοί σύνδεση που σημαίνει έσοδα για την εταιρεία.
    Χμ, ναι , και γω που νόμιζα ότι το congest ratio παίζει ρόλο εδώ , όσον αφορά το αν θα κρατάς όλη την γραμμή σου απασχολημένη για αρκετή ώρα ή οχι, τελικά είναι πιο απλό αν το σκεφτείς για λόγους οικονομικο/κερδοσκοπικούς.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σιγουρο αμα μοιρασει καποιος ιντερνετ απο την συνδεση του ,ειναι οτι δεν θα ερθει ενας δημιος της inlan να κοψει το κεφαλι αυτου που μοιραζεται την συνδεση .
    ουτε το σπιτι νομιζω οτι θα σου παρουν ,ουτε και αλλα πολυτιμα αντικειμενα για να τα μοιραστουν και αυτοι με αλλους ως αντιποινα .
    Δεν ξέρω ρε μαν, αλλά γενικά όλο αυτό το θέμα περί "μοιρασιάς" μου θύμισε λίγο awmn φάση ή κάνω λάθος;

  12. #537
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bobis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω ρε μαν, αλλά γενικά όλο αυτό το θέμα περί "μοιρασιάς" μου θύμισε λίγο awmn φάση ή κάνω λάθος;
    δυστυχως δεν εχω εμπειρια στο amwn , το εχω ακουστα αλλα δεν εχω συνδεθει ουτε ξερω τι παιζει ακριβως (νομιζω οτι ειναι ενα μεγαλο lan η ενα μικρο internet )
    θα ηθελα να συνδεθω ,το ειχα και σαν ενδεχομενη λυση οταν μετακομισα στο χωριο για την περιπτωση που δεν ειχε ιντερνετ , αλλα οι συγκυριες φεραν ιντερνετ στην περιοχη ταυτοχρονα με την μετακομιση μου .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #538
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bobis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω ρε μαν, αλλά γενικά όλο αυτό το θέμα περί "μοιρασιάς" μου θύμισε λίγο awmn φάση ή κάνω λάθος;
    Μην τρομάζεις φίλε μου, το DSL με τις ίδιες αρχές λειτουργεί.

  14. #539
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netjammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειμαι Νεα Ιωνια-Λαμπρινη και καλυπτομαι απο το δικτυο της Inalan ,παρολα αυτα απο τις αρχες Ιανουαριου μου λενε πως απο μερα σε μερα θα συνδεθω αλλα ακομα τιποτα...Καποιο νεο Inalan ?
    Προ ολίγων ημερών συνδέσαμε το Δήμαρχείο της Νέας Ιωνίας και την επόμενη εβδοάμαδα,καθώς θα έχουν τακτοποιηθεί όλες οι εκρεμμότητες με τις αδειοδοτήσεις,θα ξεκινήσουμε τις συνδέσεις.Για οποιαδήποτε επιπλέον απορία καλέστε μας να σας βοηθήσουμε.

  15. #540
    Εγγραφή
    02-03-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    735
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/5 + 50/5 + 100/100 + x
    ISP
    ΟΤΕ&HOL&Wireless&Inala
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Μοσχάτο (κομμάτι που εξυπηρετεί ο ιππόδρομος) έχετε κάποιο χρονοδιάγραμμα; 2017; 2018;
    Έχεις δίπλα στο σπίτι σου ένα ΚΑΦΑΟ;
    Χαρτογράφησε το στο FttxGR.eu

Σελ. 36 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 1626313435363738414656 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας