Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    11-11-2014
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Kαλησπερα αν μπορει καποιος να με βοηθησει,πηρα πριν κατι μερες το xbox one ,ενω εχω κανει τα βηματα με telnet εδω και καιρο στο ρουτερ μου που ειναι technicolor tg 589 v3.Στο playstation 4 να προσθεσω οτι το nat type ειναι open και δεν εχω κανενα προβλημα απο τοτε ουτε με την ip μου.Τωρα το θεμα μου ειναι οτι τις περισσοτερες φορες που ανοιγω το xbox one δεν εχω καν συνδεση ενω ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ γενικα.Kανω test connection και μου βγαζει οτι εχω προβλημα στην ip.Φτιαχνει μονο οταν κανω restart το router.Μπηκα και στο router στην επιλογη Game & Application Sharing στο Assigned Games & Applications παταω την επιλογη xbox live που ειναι ετοιμη μετα ports udp και την συνδεω στην καταλληλη θυρα που εχω ενωσει το xbox one ενω απο το επισημο site ηδη περιεχει τρεις απο τις επιλογες ports udp και μου βγαζει το παρακατω μηνυμα:The port configuration of the game or application conflicts with an already assigned game & application. Assigning this game or application is not possible.Μπορει καποιος να με βοηθησει αν θα πρεπει να κανω κατι αλλο μεσο telnet η γενικα πως μπορω να το φτιαξω το θεμα με την ip?Ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπερα αν μπορει καποιος να με βοηθησει,πηρα πριν κατι μερες το xbox one ,ενω εχω κανει τα βηματα με telnet εδω και καιρο στο ρουτερ μου που ειναι technicolor tg 589 v3.Στο playstation 4 να προσθεσω οτι το nat type ειναι open και δεν εχω κανενα προβλημα απο τοτε ουτε με την ip μου.Τωρα το θεμα μου ειναι οτι τις περισσοτερες φορες που ανοιγω το xbox one δεν εχω καν συνδεση ενω ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ γενικα.Kανω test connection και μου βγαζει οτι εχω προβλημα στην ip.Φτιαχνει μονο οταν κανω restart το router.Μπηκα και στο router στην επιλογη Game & Application Sharing στο Assigned Games & Applications παταω την επιλογη xbox live που ειναι ετοιμη μετα ports udp και την συνδεω στην καταλληλη θυρα που εχω ενωσει το xbox one ενω απο το επισημο site ηδη περιεχει τρεις απο τις επιλογες ports udp και μου βγαζει το παρακατω μηνυμα:The port configuration of the game or application conflicts with an already assigned game & application. Assigning this game or application is not possible.Μπορει καποιος να με βοηθησει αν θα πρεπει να κανω κατι αλλο μεσο telnet η γενικα πως μπορω να το φτιαξω το θεμα με την ip?Ευχαριστω εκ των προτερων.
    τι βήματα έχεις κάνει ακριβώς με το τελνετ? θεωρητικά αν έχει ανοιχτό upnp το xbox ίσως δεν χρειάζεται να κάνεις forward κάποιες πόρτες. ίσως η ρύθμιση που λείπει είναι μέσα από το xbox παρά απο το ρουτερ. Επίσης καλό θα ήταν να βγάλεις κάποιο screenshot για να καταλάβουμε τι ακριβώς προσπαθείς να κάνεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    31-01-2016
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα και εγω σύνδεσα αρχικά το xboxone στο ρουτερ και μου έβγαλε το NAT με περιορισμό, μολις άνοιξα τις πόρτες δούλεψε μια χαρα. Σήμερα σύνδεσα ενα ακόμα ρουτερ ως access point (brige ) και το σύνδεσα το Xbox σε αυτο. Ενώ στα settings γράφει οτι δεν υπάρχει πρόβλημα με την σύνδεση, δεν μπορω να μπω στον server του live. Υπάρχει καμια ιδέα ?

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με ip camera
    Από cave_man στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-15, 21:36
  2. Βοήθεια Με στατικές IP Και ports
    Από joker20 στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-15, 21:02
  3. Πρόβλημα με chrome και firefox
    Από Sonko στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-14, 00:40
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-14, 00:40
  5. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-14, 13:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας