Έχω τα Sante confort & Sante Primaire προγράμματα της εν λόγω ασφαλιστικής. Μόλις χθες χρειάστηκε μετά από ένα χρόνο που διατηρώ τα παραπάνω προγράμματα, έπειτα από παρότρυνση φίλων και γνωστών να πάρω την γνώμη ενός ρευματολόγου, καθώς είχα μικρή κόπωση τις τελευταίες εβδομάδες. Ο γιατρός με παρέπεμψε για εξετάσεις και βάση του συμβολαιου μου (Sante Primaire) θα μπορούσα υποτίθεται να κάνω τόσο αυτές όσο και κάθε διαγνωστική εξέταση μέχρι του ποσού των 1500 ευρω ΔΩΡΕΑΝ σε κάποιο από τα κέντρα της Βιοιατρικής. Σκέφτηκα, ότι ήταν ευκαιρία να μην αγνοήσω τις υποδείξεις του γιατρού μιας και η διαφύλαξη της υγείας μου ήταν ο λόγος που έκανα ένα τέτοιο πακέτο σε ιδιωτική εταιρεία. Και εδώ αρχίζουν όλα...

Η Groupama απέρριψε τις εξετάσεις με το πρόσχημα ότι αυτές παραπέμπουν, όπως ισχυρίζονται, σε προϋπάρχων νόσημα το οποιο δεν έχω και είχα ποτέ, επειδή οι εξετάσεις προφανώς ήταν ακριβές!

Επειδή τέτοιες μονομερείς ενέργειες από πλευράς της εν λόγω ασφαλιστικής εταιρίας θέτουν σε μεγάλο κίνδυνο την υγεία μας, που την εμπιστευόμαστε πολλές φορές σε ανθρώπους που, εκ των υστέρων, αποδεικνύονται ανεπαρκείς και επικίνδυνοι ας προσέχουμε όλοι σε ποιους την εμπιστευόμαστε!!!

Εννοείται το θέμα τις επόμενες ημερες θα πάρει το δρόμο των δικαστηρίων από την πλευρά μου τουλάχιστον...