Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    02-02-2016
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Γεια σας εχω vdsl στη forthnet και το tg589vn v3 συγχρωνιζει στα 39 και 5! Αμα ενωσω ενα κανονικο pc windows7 με καλωδιο κατεβαζει απο το ftp της forthnet με 4.5mb. Οταν ομως ενωθω με το macbook pro retina mid 2012 κατεβαζει με 2.2mb. Σημειωτεον οτι εχω απενεργοποιησει το wifi του router της φορτηνετ και το εχω ενωμενο με καλωδιο σε ενα netgear r6300 v2 ολα τα ακαναλια 2.4 και 5ghz ειναι το μοναδικο που ειναι σε αυτα. Παλια με wifi to windows κατεβαζε με 4mb wifi ανετα με την ιδια ρυθμιση των ρουτερ. Οταν αρχισε το προβλημα το mac κατεβαζε με 500kb αλλα οταν εκανα upload σε el capitane ανεβηκε σε2.2mb. Εχω ξεχωριστη ip reserved για το macμε ρυθμισμενα dns. Θα ηθελα να ρωτησω πως να το φτιαξω αυτο να πιανει κανονικα τα mb, προσπαθησα να αλλαξω τα port forwarding της forthnet 8080, 433 και αλλα που βρηκα στο ιντερνετ, αλλα ειναι κλειδωμενα, σκεφτομαι να κανω φλας στο ρουτερ της φορθνετ, σε αλλο firmware, αλλα ειμαι διστακτικος, οταν ειχα μπει σε ενα site του ρουτερ για να κανω admin password πετυχε αλλα οταν εβαλα ολες τις ρυθμισεις το ppoe εκανε timeout, οποτε αναγκαστηκα νακανω reset το ρουτερ, εκανε update απο τη forthnet μονο του και δεν γινεται πλεον να κανεις admin password καισκεφτομαι πως να το ρυθμισω το θεμα. Ευχαριστω για οποιαδηποτε βοηθεια

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αφού όπως λες με καλώδιο κατεβάζεις κανονικά, το ασύρματο στο router της forthnet το έχεις κλειστό δεν είναι το πρόβλημα σου στο router της forthnet.
    Θα πρέπει να δοκιμάσεις με άλλα κανάλια στο netgear, το ότι δεν βλέπεις κάποιο ασύρματο δίκτυο δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει κάποιο ή κάποια άλλη συσκευή (πχ ασύρματο τηλέφωνο) που να κάνει παρεμβολές.

  3. #3
    Εγγραφή
    02-02-2016
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, οτνως ειχατε δικιο και δοκιμασα διαφορα καναλια μεχρι που σε ενα επιανε ολη τη ταχυτητα κανονικα ευχαριστω

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με το internet
    Από Papazov στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-15, 22:38
  2. Προβλημα με το wifi του λαπτοπ.
    Από skysrex στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-15, 20:40
  3. Προβλημα με το ping
    Από Glyfada94 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-15, 17:18
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-15, 14:58
  5. Πρόβλημα με το ασύρματο δίκτυο.
    Από chat1978 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-15, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας