Σελ. 12 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 1164
  1. #166
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    δοκιμασε το file scavenger.

  2. #167
    Εγγραφή
    27-01-2007
    Μηνύματα
    856
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    21415/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    D-Link
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Διαβάζοντας μερικά από τα προηγούμενα posts ίσως βρείτε λίγο υπερβολικό το δικό μου αλλά τι να κάνουμε.
    Κατά λάθος σβήστηκε ένας φάκελος με 160mb μουσικής (31 κομμάτια). Χρησιμοποίησα 3 προγράμματα, το File Recovery for Windows, το Active Partition Recovery και το Recover My Files. Έκανα την ανάκτηση των δεδομένων σε διαφορετικό δίσκο από εκεί που ήταν αρχικά αποθηκευμένος ο φάκελος. Ο φάκελος και τα αρχεία έχουν τον ίδιο όγκο μόνο που δεν παίζουν. Στο Recover My Files στο recovery status γράφει Overwritten και μάλλον αυτό σημαίνει ότι η θέση που ήταν ο σβησμένος φάκελος έχει καταληφθεί από κάτι άλλο. Τέλος πάντων τα mp3 αρχεία δεν παίζουν...

    Έχετε να προτείνετε τίποτα; Είχα σκεφτεί επαναφορά συστήματος αλλά αυτή δεν ήμουν βέβαιος αν επαναφέρει και mp3 αρχεία που σβήστηκαν και που δεν υπάρχουν καν στον κάδο.
    Apple ftp Speed Test
    F1sa.gr - Ελληνικό forum για τους φίλους της F1

  3. #168
    Εγγραφή
    22-10-2006
    Περιοχή
    Ιλίσια City
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50άρι !!!!
    ISP
    Wind
    αν εχει γραφτεί κάτι άλλο πανω απο αυτα τα τραγούδια στο δισκο τοτε δεν προκειται να παιξουν...το Overwritten το αποδεικνύει...

  4. #169
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.417
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    final data ή file scavenger

  5. #170
    Εγγραφή
    19-10-2007
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    21392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    TG 585v7
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 10(dB)
    Winternals Administrator Pak και σε περίπτωση που δεν ανακτήσεις (πράγμα δύσκολο) δοκίμασε τη σουίτα της OnTrack!

  6. #171
    Εγγραφή
    27-01-2007
    Μηνύματα
    856
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    21415/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    D-Link
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    final data ή file scavenger Winternals Administrator Pak και σε περίπτωση που δεν ανακτήσεις (πράγμα δύσκολο) δοκίμασε τη σουίτα της OnTrack!
    Παιδιά αυτά παίζουν και στην περίπτωση τη δική μου που βγάζει το μήνυμα ότι τα αρχεία είναι Overwritten;
    Apple ftp Speed Test
    F1sa.gr - Ελληνικό forum για τους φίλους της F1

  7. #172
    Καλησπέρα παιδιά. Μόλις γράφτηκα στο site.Θέλω εαν γίνεται μια τεράστια βοήθεια.
    Είχα έναν εξωτερικό σκληρό Element 120GB και ΌΛΑ μου τα αρχεία τα είχα εκεί. Εδώ και 3 μέρες ο Υ/Η δεν τον αναγνωρίζει και μου βγάζει μήνυμα ότι έχει πρόβλημα η συσκευή Ι/Ο. Δοκίμασα να αλλάξω καλώδιο, το δοκίμασα σε άλλους 2 υπολογιστές, το έκανα εκκίνιση σε safe mode αλλά ΤΙΠΟΤΑ!!! Βρήκα κάτι εταιρείες που κάνουν ανάκτηση δεδομένων αλλά θέλουν έναν σκασμό λεφτά. Γνωρίζει κάποιος από εσάς κάποιο τρόπο να μπορέσει το pc να αναγνωρίσει τον σκληρό ή κάποιο πρόγραμμα να κάνω ανάκτηση? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

  8. #173
    Εγγραφή
    27-01-2007
    Μηνύματα
    856
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    21415/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    D-Link
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Recover My Files, File Recovery for Windows, Active Partition REcovery...
    Αυτά τα 3 προγράμματα χρησιμοποίησα εγώ.
    Apple ftp Speed Test
    F1sa.gr - Ελληνικό forum για τους φίλους της F1

  9. #174
    ΣE EYXAPIΣTΩ ΠAPA ΠOΛY!!!!MAKAPI NA BPΩ ΛYΣH ΓIATI EIXA TA ΠANTA EKEI.ΘA BOHΘHΣOYN OMΩΣ OΛA AYTA TA ΠPOΓPAMMATA AΠO TH ΣTIΓMH ΠOY ΔEN TON BΛEΠEI KAN?
    ΣYΓNΩMH ΓIA TA KEΦAΛAIA AΛΛA ΓPAΦΩ AΠO KINHTO.

  10. #175
    Εγγραφή
    27-01-2007
    Μηνύματα
    856
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    21415/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    D-Link
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Αν δεν το βλέπει ο υπολογιστής, τότε δε θα τον βλέπουν και τα προγράμματα μάλλον...
    Προσπάθησε μέσω google να βρεις ποια είναι η αιτία του προβλήματος. Δοκίμασε να μπεις σε κάποιο technical support forum για τη συγκεκριμένη μάρκα δίσκου...
    Apple ftp Speed Test
    F1sa.gr - Ελληνικό forum για τους φίλους της F1

  11. #176
    Εγγραφή
    22-10-2003
    Περιοχή
    Αμαλιάδα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Αυτό της NOVA!
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα.

    Ρε παιδιά, έχω έναν maxtor onetouch 4 500gb εδώ ενός ξαδέλφου, τον έφερε να περάσουμε κάτι αρχεία. Δούλευε μια χαρά, τον αναγνώρισε και αρχίσαμε την αντιγραφή των αρχείων.. κάποια στιγμή επειδή το pc ήταν ανοικτό 2 μέρες συνεχόμενα είπα να κάνω ένα restart. Αφού έκανα το restart, χωρίς να κουνήσω καλώδια τπτ, μου βλέπει τον δίσκο, αλλά δεν τον διαβάζει.. βγάζει "Τhe disk in drive N is not formated".

    Πως στο καλό έγινε αυτό; Υπάρχει κάποια λύση ή να αρχίσω τις δοκιμές με data recovery tools;

    Όλο προβλήματα αυτοί οι maxtor..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Oakenfold_ : 13-04-08 στις 15:38.
    PvE animal!

  12. #177
    Εγγραφή
    18-04-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα παιδιά!Εγώ έχω ένα απίστευτο πρόβλημα...Έχω ένα λαπτοπ και έχει έναν σκληρό δίσκο 120 gb!Έχει αρχίσει να κολλάει ο δίσκος(μήπως χρειάζεται αλλαγή?),ειδικά όταν πάω να ανοίξω "βαριά" προγράμματα...Είχα ελεύθερο χώρο γύρω στα 30 gb και ξαφνικά τώρα έχω ελεύθερο χώρο 46 gb χωρίς να κάνω τίποτα(ούτε φορμάτ ούτε διαγραφή προγραμμάτων ή αρχείων)...Ένα άλλο απίστευτο που συμβαίνει είναι το εξής:Ορισμένα βιντεάκια που πέρασα τώρα τελευταία ενώ ανοίγουν,μετά από 10 δευτερόλεπτα σταματάνε(ενώ η διάρκεια τους είναι 2 λεπτά)και μου βγάζει σφάλμα στο πρόγραμμα που τα ανοίγω...Και σκέφτομαι να δοκιμάσω τα προγράμματα που προτείνονται εδώ για ανάκτηση αρχείων...Τι λέτε να κάνω?Ευχαριστώ...

  13. #178
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.796
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για αρχή ψάξου με αντιβιοτικό, κάνε έναν σωστό έλεγχο στον δίσκο με chkdsk και ένα καλό defragment.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #179
    Εγγραφή
    18-04-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ!Το defragment τι είναι? Δεν έχω ιδέα...Ευχαριστώ και πάλι...Πλάκα-πλάκα προχτές σε κάποια στιγμή μου έβγαλε ένα μήνυμα το antivirus για ιό!Επίσης,σήμερα ο σκληρός δίσκος λειτουργεί μια χάρα...Για λειτουργικό έχω τα windows vista...Παίζει κάποιο ρόλο αυτό?Γιατί έχω ακούσει ότι κάνουν ένα recovery file μόνα τους...Κάτι τέτοιο τέλος πάντων...

    ........Auto merged post: giorgio147 added 7 Minutes and 21 Seconds later........

    Επίσης,ξέχασα να αναφέρω το γεγονός ότι σήμερα ο δίσκος έδειχνε ότι έχει υπόλοιπο ελεύθερο χώρο 45,2 gb (από 46 χτες και από 30 που είναι κανονικά) και σε κάποια φάση έδειχνε ότι έχει 45,7 gb ελεύθερο χώρο...Και ρωτάω εγώ:"Την παλεύει ο σκληρός μου δίσκος?"!Ευχαριστώ πολύ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgio147 : 19-04-08 στις 03:26. Αιτία: auto merged post

  15. #180
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.796
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν την πολυπαλεύει, πήγαινε στο site του κατασκευαστή του και κατέβασε και τρέξε τα διαγνωστικά που δίνει.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 12 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανάκτηση δεδομένων από κατεστραμένο σκληρό
    Από yannis28 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-17, 18:19
  2. Ανάκτηση δεδομένων από πρώην εξωτερικό σκληρό...
    Από axinosgr στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-12, 20:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας