Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Just my luck, στις 8 το βράδυ παραγγέλνω το σουπα-ντούπα TP-Link Archer VR600, και εκεί που λιγουρεύομαι την ώρα και την στιγμή που θα το πιάσω στα χεράκια μου... 2 ώρες μετά τα κακαρώνει η ethernet.
    Και δεν μιλάμε καν για ενσωματωμένη (αυτή ήταν και παραμένει προβληματική από τη μάνα της,"λοκάρει" μόνο σε 10mbps), αλλά για Intel κάρτα, την θρυλική Intel PRO/100+ PCI (την είχα πάρει από ένα αρχαίο pc φίλου).

    Πάμε λοιπόν,έχω βάλει στο μάτι αυτήν εδώ -> Intel Gigabit PRO/1000 CT . Γνώμες?

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μια χαρά θα είσαι, αξίζει τα λεφτά της, συνήθως την βάζω σε καταστάσεις home/small office server
    Υποθέτω οτι δεν σε ενδιαφέρει να δουλέψει η Onboard ή η άλλη όποτε δεν σου λέω να δοκιμάσεις καλώδια και drivers

  3. #3
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Με κλειστά μάτια πας και την παίρνεις.

    Μακράν η καλύτερη κάρτα ethernet της αγοράς.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-03-2006
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Έχω μερικές intel 1000 pci και κάθονται. Να στείλω μία και αν ανέβω Θεσ/νίκη να κεράσεις ουζάκι?

  5. #5
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά θα είσαι, αξίζει τα λεφτά της, συνήθως την βάζω σε καταστάσεις home/small office server
    Υποθέτω οτι δεν σε ενδιαφέρει να δουλέψει η Onboard ή η άλλη όποτε δεν σου λέω να δοκιμάσεις καλώδια και drivers
    ε,home server δε θα στήσω αλλά θέλω σοβαρό chip και αξιοπιστία στον χρόνο,όχι σαβούρες Realtek και Killer,γιαυτό σκέφτηκα Intel,ευχαριστώ sdikr.

    for the record : για την νεκρή add-on intel και την onboard realtek, δεν υπάρχει ελπίς.
    η 1η κοκκαλώνει τελείως το pc,το 1ο λεπτό παθαίνει λόξυγγα και μετά ούτε καν μπλε οθόνη απλά freeze, την απενεργοποίησα και έστρωσε με την μία.
    η 2η... παλιοσαβούρα realtek, και custom μάλιστα για την συγκεκριμένη mobo (ASUS P7P55D-E),με τους drivers της ASUS ούτε καν συνδεόταν στο lan (είτε το Pirelli Ζαντολάστιχο,είτε το TP-Link του Samknows),με drivers από τα Windows βλέπει lan αλλά μόνο 10mbps. realtek = σαβούρες του κλώτσου και του μπάτσου,ίδια συνομοταξία με VIA.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με κλειστά μάτια πας και την παίρνεις.

    Μακράν η καλύτερη κάρτα ethernet της αγοράς.

    ok Wan thnx, ξέρω οτι σε κάτι τέτοια είσαι μπαρουτοκαπνισμένος, οπότε θα την χτυπήσω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spulse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μερικές intel 1000 pci και κάθονται. Να στείλω μία και αν ανέβω Θεσ/νίκη να κεράσεις ουζάκι?
    χαχα μπα αστο,ευχαριστώ πάντως. και για την άλλη ήμουνα σίγουρος δεν θα πεθάνει ποτέ ,σε προποτζίδικο την δουλευε ο άλλος για χρόνια,μεσ στην σκόνη και το κακό,και εγώ την είχα τσιτσι-ποπό την ρουφιάνα και με άφησε το ουζάκι όμως ισχύει όπως και να χει,αρκεί να βρώ χρόνο.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-16, 06:40
  2. Wifi κεραια η ethernet καλωδιο?
    Από Satosman στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-16, 21:31
  3. Φορματ μέσω ethernet pxe server
    Από kosnireggae στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-15, 19:03
  4. δισκάκια SONY DVDs (η πιεσμένη συσκευασία τα χαλάει???) ή κάτι άλλο είναι??
    Από johnyb98 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-15, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας