Σελ. 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 478910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 149
  1. #121
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Μετά απο όσα διάβασα, σιγουρεύτηκα πλέον οτι δεν είμαι παρανοϊκά καχύποπτος που τους τηλεφωνώ απο το κντ και τους ΗΧΟΓΡΑΦΩ κι εγώ αφού προηγουμένως τους εχω ενημερώσει...

    Πάντα μα πάντα όταν τους το λέω βλέπω μια μεταστροφή στον τόνο της φωνής και γενικα της εξυπηρέτησης...

    Για κάποιον που αναρωτιέται χρησιμοποιώ το ACR πραγματικά κάνει εξαιρετική δουλειά και κάνει μόνο 1,99 ευρώ (έχει και δωρεάν άλλα με αρκετά limitation)

  2. #122
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nemesis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά απο όσα διάβασα, σιγουρεύτηκα πλέον οτι δεν είμαι παρανοϊκά καχύποπτος που τους τηλεφωνώ απο το κντ και τους ΗΧΟΓΡΑΦΩ κι εγώ αφού προηγουμένως τους εχω ενημερώσει...

    Πάντα μα πάντα όταν τους το λέω βλέπω μια μεταστροφή στον τόνο της φωνής και γενικα της εξυπηρέτησης...

    Για κάποιον που αναρωτιέται χρησιμοποιώ το ACR πραγματικά κάνει εξαιρετική δουλειά και κάνει μόνο 1,99 ευρώ (έχει και δωρεάν άλλα με αρκετά limitation)
    Τώρα να σου πω ότι θεωρώ αδιανόητο να συμπεριφέρομαι με αυτόν τον τρόπο, αλλά πλέον το βρίσκω απαραίτητο?

    Και εγένετο δίκτυο!

    Την ώρα που μπήκα στο κατάστημα ΟΤΕ με ενημέρωσαν πως όλα είναι έτοιμα.

    Έκανα μια επανεκκίνηση στη συσκευή, την εξερχόμενη κλήση ενεργοποίησης, χαιρέτησα, και πλέον απολαμβάνω τα μοναδικά προνόμια Cosmote, μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία φορητότητας.

    edit: Βιάστηκα να μιλήσω!

    Όχι, που θα ξέμπλεκα έτσι απλά.

    Έχει κολλήσει μάλλον το site, και δεν δέχεται με κανένα τρόπο τα στοιχεία της κάρτας μου, για να βάλω χρόνο ομιλίας (είτε με ffox, είτε με edge).

    Δε λέω, μπράβο!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PetrosK : 27-03-17 στις 11:07.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #123
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ζαλίζομαι...

    Τελικά για να βάλω χρόνο/ΜΒ αγόρασα κάρτες ανανέωσης. Ακόμα και με την εξ.πελ. που μίλησα για το "τεχνικό" θέμα του site, άκρη δεν βγήκε.

    Άντε και στέλνω τον κωδικό με SMS, άντε και μου έρχεται η επιβεβαίωση για το υπόλοιπο, μαζί και μήνυμα/ενημέρωση ότι έχω "δώρο" ενεργοποίησης 200' προς όλους.

    Μπαίνω να επιλέξω πρόγραμμα (300' προς όλους + 500ΜΒ), μαθαίνω πως είναι ήδη ενεργοποιημένο, μαζί και η αυτόματη ανανέωση αν τελειώσει.

    Οκ, λοιπόν.

    Βγαίνω σήμερα από το σπίτι (για να πάω στη Voda), mobile data γιοκ.

    Λέω θα φταίνε οι παλιές ρυθμίσεις internet APN από συμβόλαιο. Κάνω μια επανεκκίνηση, βλέπω το σηματάκι στο τηλέφωνο, και καπάκι SMS

    "ΔEN EXETE ΔΩPEAN MB. ΓIA NA MΠOPEΣETE NA ΣEPΦAPETE ΣTO INTERNET MΠEITE ΣTO http://myinternet.cosmote.gr KAI EΠIΛEΞTE ENA AΠO TA ΔIAΘEΣIMA ΠAKETA MB. TEΛ.ENHMEPΩΣH 28/03/2017 13:50."!

    Επιστροφή σπίτι, 13888, αναμονή, εκπρόσωπος:

    1) Ε:-Δεν έχετε επιλέξει πακέτο

    Ρ:-Μα μπήκα, πλοηγήθηκα, πάτησα...μου έβγαλε κιόλας αυτόματη ανανέωση.

    2)Ε:-Δεν έχει ενεργοποιηθεί, να το κοιτάξω μήπως πρέπει να κάνετε πάλι ενεργοποίηση.

    Ρ:-...

    3)Ε:-Α, να σας εξηγήσω. Με την κάρτα των 10€, επειδή έγινε μετατροπή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό, σας κάναμε δώρο 200' προς όλους.

    Ρ:-Και?

    Ε:-Το πρόγραμμα αυτό δεν έχει ΜΒ. Αν θέλετε ΜΒ, πρέπει να αγοράσετε το πακέτο extra MB.

    Ρ:-Μα έχω αγοράσει το πακέτο 300'+500ΜΒ, γιατί να αγοράσω άλλο πακέτο ΜΒ?

    Ε:-Ναι, αλλά σας κάναμε δώρο 200'. Το πακέτο που εσείς αγοράσατε θα ενεργοποιηθεί μόλις τελειώσουν τα 200'.

    Ρ:-Για να καταλάβω...Εγώ επέλεξα ένα συγκεκριμένο πακέτο, το οποίο μου λέτε πως δεν ενεργοποιείται επειδή εσείς αποφασίσατε να μου κάνετε "δώρο" (με το ζόρι, ενεργοποιείται αυτόματα, δεν έχω επιλογή!) 200' τα οποία ποτέ δεν ζήτησα και επιπλέον αν θέλω ΜΒ θα πρέπει να αγοράσω extra πακέτο ενώ αυτό που επέλεξα "κάθεται" αχρησιμοποίητο? Θα πρέπει δηλαδή είτε να μιλάω συνέχεια μέχρι να τελειώσουν τα 200', είτε να πληρώσω για να αγοράσω extra ΜΒ, αλλιώς δεν θα έχω internet μέχρι να ενεργοποιηθεί αυτό που ήδη έχω επιλέξει/αγοράσει.

    Ε:-Ναι, ακριβώς αυτό.

    Ρ:-Το βρίσκετε λογικό, δλδ, αυτό εσείς? Γίνεται κάτι χωρίς προηγούμενη ενημέρωση και έγκρισή μου.

    Ε:-Δεν έχει σημασία αν είναι λογικό ή όχι (!!!), αυτή είναι η διαδικασία της εταιρείας!

    Ρ:-Η εταιρεία, να κόψει το λαιμό της. Εγώ επέλεξα συγκεκριμένο πρόγραμμα/πακέτο. Το ότι εσείς μου φορτώσατε άλλο "αυτόματα", είναι δικό σας πρόβλημα, όχι δικό μου.

    Ε:-Θα αφήσω αίτημά σας να ενεργοποιηθεί τώρα το πακέτο που επιλέξατε, θα ενημερωθείτε με μήνυμα για την εξέλιξη.

    Ρ:-Παρακαλώ να γίνει το ίδιο και για τον άλλο αριθμό μου.

    Ε:-Ναι, βεβαίως.

    Ρ:-Ευχαριστώ.

    Δεν μπορώ...πραγματικά. Δεν μπορώ να μπω στη "λογική" τους. Αρνούμαι!

    Στα της Voda:

    1) 30€ ανά αριθμό! Από κάρτα σε κάρτα, τόσο πάει η φορητότητα.

    2) Από 3 μέρες, έως 30 μπορεί να πάρει η διαδικασία. Αλλά υποτίθεται πως ούτε λεπτό χωρίς τηλέφωνο/internet.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  4. #124
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    PetrosK τι μαγνήτη έχεις πάνω σου ρε φίλε!

    Δεν υπάρχουν όλα όσα μας έχεις εξιστορήσει.
    Όταν ενεργοποιηθεί το net σου στείλε "4G" στο 1333 για να ενεργοποιηθεί και το 4G

  5. #125
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τουλάχιστον τώρα που ξαναμίλησα, μου είπαν πως το αίτημα ήδη προωθείται και "ήδη το έχει αναλάβει συγκεκριμένος τεχνικός".

    Βέβαια, μπορεί να χρειαστούν μέχρι και 24ώρες από την ώρα που το ζήτησα...Υποθέτω πως ο τεχνικός τραβάει καλώδιο και κάποια στιγμή αύριο θα τα καταφέρει.

    Πλέον, φοβάμαι να κάνω οποιαδήποτε αίτηση...δεν ξέρω τί θα μου ξημερώσει με δαύτους!

    - - - Updated - - -

    Αφού παρήλθε το 24ωρο και φυσικά τίποτα δεν έγινε, κατέβηκα πάλι στον ΟΤΕ Ν .Σμύρνης.

    Άφησα ένα "ραβασάκι" 9 σελίδων με αρ. πρωτοκόλλου σχετικά με όλα τα προηγούμενα και ζήτησα να με εξυπηρετήσουν σχετικά με το θέμα του "κολλήματος".

    Αφού με κοίταξαν σαν εξωγήινο (κατηγορηματικά μου είπαν πως δεν θα έπρεπε να υπάρχει κανένα πρόβλημα στη "συνύπαρξη" του προγράμματος που επέλεξα και του "δώρου"), κάλεσαν κάποιο σχετικό-αρμόδιο τμήμα.

    Επειδή και εκεί η υπάλληλος δεν πίστευε ότι υπάρχει τέτοιο θέμα, ζήτησε να μιλήσει μαζί μου για να την ενημερώσω.

    Δύο λεπτά μετά, με καθοδήγησε μέσω ανοικτής ακρόασης στο menu της CosmoΚάρτας έτσι ώστε να ακυρώσω όλα τα πακέτα που είχαν αυτόματα ενεργοποιηθεί (και δεν άφηναν να ενεργοποιηθεί αυτό που εγώ ήθελα) και στη συνέχεια να επιλέξω το πρόγραμμα που ο ίδιος ήθελα.

    Μετά από άλλα 3' ευχαριστούσα και χαιρετούσα.

    Να ρωτήσω γιατί εχτές μου είπαν ότι μου είπαν, γιατί άφησαν "αίτημα στο τεχνικό τμήμα", γιατί ήθελε 24ώρες, γιατί δεν έγινε τίποτα μέσα σε αυτό το διάστημα και κυρίως γιατί το κατάφερε μια 3η υπάλληλος μέσα σε 5' συνολικά...δεν μπήκα στον κόπο.

    @Sovjohn

    Σε ευχαριστώ και δημόσια για τη βοήθεια και τις συμβουλές σου.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  6. #126
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω γιατί εχτές μου είπαν ότι μου είπαν, γιατί άφησαν "αίτημα στο τεχνικό τμήμα", γιατί ήθελε 24ώρες, γιατί δεν έγινε τίποτα μέσα σε αυτό το διάστημα και κυρίως γιατί το κατάφερε μια 3η υπάλληλος μέσα σε 5' συνολικά...δεν μπήκα στον κόπο.
    Απλά η 3η υπάλληλος, ήταν ποιο έμπειρη ή, πολύ απλά πιο έξυπνη απο τους άλλους και γνώριζε πώς να κάνει την δουλειά της
    Ξέρεις πόσος κόσμος δεν ξέρει να κάνει την δουλειά του και μεταθέτει την ευθύνη?

    Αν δεις στα θέματα εξυπηρέτησης απο τέτοιες εταιρείες πολύς κόσμος προτρέπει αυτόν που έχει θέμα να ξαναπάρει τηλ με την ελπίδα να πέσει σε υπάλληλο που ξέρει πώς να κάνει την δουλειά του.

  7. #127
    Εγγραφή
    22-02-2005
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11700/1023 (εκεί γύ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Draytek Vigor 2710Vn
    PetrosK, σε καταλαβαίνω ρε φίλε, τράβηξες τα πανδεινα με τους αρμοδιο-ανίκανους του πΟΤΕ, αλλά, συγχώρεσέ με.... απόλαυσα το γράψιμό σου και την εξιστόρησή σου εδώ και τρεις σελίδες και, ιδίως, με τα 200' δώρο... απλά με αποτελείωσες !!!!!


    MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

  8. #128
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.265
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nickvog Εμφάνιση μηνυμάτων
    PetrosK, σε καταλαβαίνω ρε φίλε, τράβηξες τα πανδεινα με τους αρμοδιο-ανίκανους του πΟΤΕ, αλλά, συγχώρεσέ με.... απόλαυσα το γράψιμό σου και την εξιστόρησή σου εδώ και τρεις σελίδες και, ιδίως, με τα 200' δώρο... απλά με αποτελείωσες !!!!!
    Εγώ θα πήγαινα να δω και την ταινία
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  9. #129
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Ντροπή σας ρε, να διασκεδάζετε με τον πόνο του άλλου


    Για πες ρε' συ Πέτρο, δηλαδή τώρα ξεμπέρδεψες; Δεν θα έχουμε άλλο επεισόδιο;

    Spoiler:
    Please don't hate me

  10. #130
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nemesis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά η 3η υπάλληλος, ήταν ποιο έμπειρη ή, πολύ απλά πιο έξυπνη απο τους άλλους και γνώριζε πώς να κάνει την δουλειά της
    Ξέρεις πόσος κόσμος δεν ξέρει να κάνει την δουλειά του και μεταθέτει την ευθύνη?

    Αν δεις στα θέματα εξυπηρέτησης απο τέτοιες εταιρείες πολύς κόσμος προτρέπει αυτόν που έχει θέμα να ξαναπάρει τηλ με την ελπίδα να πέσει σε υπάλληλο που ξέρει πώς να κάνει την δουλειά του.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nickvog Εμφάνιση μηνυμάτων
    PetrosK, σε καταλαβαίνω ρε φίλε, τράβηξες τα πανδεινα με τους αρμοδιο-ανίκανους του πΟΤΕ, αλλά, συγχώρεσέ με.... απόλαυσα το γράψιμό σου και την εξιστόρησή σου εδώ και τρεις σελίδες και, ιδίως, με τα 200' δώρο... απλά με αποτελείωσες !!!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iml Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα πήγαινα να δω και την ταινία
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ντροπή σας ρε, να διασκεδάζετε με τον πόνο του άλλου


    Για πες ρε' συ Πέτρο, δηλαδή τώρα ξεμπέρδεψες; Δεν θα έχουμε άλλο επεισόδιο;

    Spoiler:
    Please don't hate me
    Νομίζετε...

    Γύρω στις 10 σήμερα, μήνυμα από Cosmote ότι συνεχίζονται οι ενέργειες διερεύνησης του τεχνικού θέματος που υπέβαλα (το θέμα με τα πακέτα, ντε!) και ότι θα ενημερωθώ για οποιαδήποτε εξέλιξη και...μπλα..μπλα.μπλα.

    Άιντε, λέω, αυτοματοποιημένο θα είναι.

    Πριν μια ώρα, τηλέφωνο από 13888:

    -Γεια σας, το φτιάξαμε! Σας φτιάξαμε! Τα κάναμε όλα όπως πρέπει!

    -Τίποτα δεν φτιάξατε. Το διόρθωσε συνάδελφός σας από χτες.

    -Όχι, εμείς το φτιάξαμε! Από χτες απλά έχετε το χρόνο ομιλίας σας, εμείς σήμερα σας δώσαμε και τα ΜΒ!

    -Εγώ και το χρόνο και τα ΜΒ τα έχω κανονικά από χτες, αλλά ok, ότι πείτε.

    -Α, μάλιστα...οπότε όλα έχουν διορθωθεί. Γεια σας.

    -Γεια σας.

    Δεν μπορώ...αρχίζω να τους λυπάμαι που δουλεύουν σε τέτοιο ...ρδέλο.

    Απλά αναρωτιέμαι αν λένε φόρα-παρτίδα ψέματα ή αν όντως πιστεύουν πως κάτι έκαναν αφού το σύστημά τους δεν τους ενημερώνει για το οτιδήποτε, προφανώς.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  11. #131
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Κλαυσίγελος.

    Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο (ή κάτι που δεν επιφέρει μπάνιο).

  12. #132
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ήρθε και ο εκκαθαριστικός...σε χρόνο ρεκόρ!

    Έκδοση 24/03/17, παράδοση στην πόρτα μου 30/03/17!

    Με Σ/Κ ενδιάμεσα. Οι κανονικοί λογαριασμοί τόσα χρόνια, κάπου στα μέσα της 1ης εβδομάδας του επόμενου μήνα έφταναν.

    Περιμένω προσκλητήριο βάφτισης 2η εβδομάδα ήδη, btw.

    Τίποτα κουλό, μόνο τα "τέλη αποσύνδεσης" όπως αναμενόταν.

    Μάλλον θα πρέπει να ξανακατέβω στον ΟΤΕ και να γράψω 1-2 λογάκια, σχετικά.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  13. #133
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Για να καταλάβω δηλαδή. Στο σημείο της παρωδίας με τα 500mb, είχαμε τόση ανάλυση για 500 ψωροmb?

    Κάποιος να σου πει πάρε 1 gb και συγνώμη για την αναστάτωση δεν βρέθηκε?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #134
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχει κι άλλο!

    Σήμερα 17:24, τηλέφωνο από 13888. Κοιμόμουν, τους γείωσα.

    Παίρνουν στο 2ο νούμερο που είχε το ίδιο θέμα, αυτό που έχει ο αδερφός μου.

    Μου τα είπε πριν από λίγο:

    -Ξέρετε, δεν μπορείτε να έχετε ΜΒ πριν τελειώσουν τα 200' δωρεάν που σας έχουμε δώσει. Δεν ενεργοποιείται το πακέτο. Εκτός κι αν αγοράσετε ξεχωριστό πακέτο ΜΒ.

    -... Μα, έχω...

    -Όχι, δεν έχετε.

    -...

    Κλείνουν.

    Αδερφός, προς εμέ:

    -Ρε συ, το+το.

    -Από προχτές που το λύσαμε, δεν έχεις ΜΒ?

    -Ναι, κανονικά.

    -Ωραία, γιατί ασχολείσαι μαζί τους?

    -...

    Δεν υπάρχουν αυτά που ακούω κάθε μέρα.

    Μεταξύ μας...αυτοί διαχειρίζονται και τις τηλεπικοινωνίες του Κράτους και της (όποιας) Κυβέρνησης?

    Αυτοί δεν ξέρουν που παν όχι τα 4, ούτε το 1!
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  15. #135
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σας έλειψα?

    Εδώ είμαι πάλι!

    Συγχαρητήρια Cosmote, κατάφερες να με κάνεις να πληρώσω τα τέλη μετατροπής από συμβόλαιο σε κάρτα.

    Δεύτερη φορά μέσα στην ίδια εβδομάδα που "κόβουν" το τελευταίο νούμερο που είχε μείνει, το @Home.

    Θυμίζω, έχω καταθέσει μία επιστολή διαμαρτυρίας-αμφισβήτησης και άλλο ένα αίτημα αμφισβήτησης χρέωσης, πριν 3 και 2.5 μήνες αντίστοιχα, για τα οποία απάντηση-ενημέρωση δεν έχω λάβει (πέρα από ένα μόνο τυπικό μήνυμα: σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία, θα...).

    Δευτέρα πρωί, off, φραγή. Εξυπηρέτηση πελατών, αυτόματο σύστημα, η μόνη επιιλογή που μου έδινε ήταν να πληρώσω όλο το ποσό, ζητάω εκπρόσωπο...αναμονή για εκπρόσωπο...μετά από 5-10' στην αναμονή, πέφτει η γραμμή.

    Κατεβαίνω κατάστημα ΟΤΕ. Υπάλληλος: Δεν μπορώ να κάνω κάτι, μόνο να καλέσουμε από εδώ την εξυπηρέτηση.

    Τηλέφωνο, αναμονή, εκπρόσωπος. Εξηγώ το θέμα, μαθαίνω ότι ποτέ δεν έχω καταθέσει οτιδήποτε που να αμφισβητεί τις χρεώσεις αυτές...αναφέρω την ημερομηνία του μηνύματος επιβεβαίωσης...με βάζει αναμονή για να γίνει έλεγχος...πέφτει πάλι η γραμμή.

    Ξανά κλήση από το κατάστημα, ξανά αναμονή, εκπρόσωπος. Πάλι από την αρχή, να εξηγήσω. Τώρα, μαθαίνω πως φαίνονται εκκρεμή τα αιτήματά μου να μην χρεωθώ τη μετατροπή! Ψιλοενοχλείται ο υπάλληλος όταν του λέω πως πριν 5-10' μου είπαν ακριβώς το αντίθετο. Μου εξηγεί πως προσπαθεί να με καθοδηγήσει για να λυθεί το θέμα και να πληρώσω μόνο το πάγιο (αφού το "σύστημα" δέχεται μόνο πλήρη εξόφληση και όχι μερική) και όχι τα extra. Με βάζει αναμονή για να κάνει τη διαδικασία, πέφτει πάλι η γραμμή.

    Τρίτη φορά μέσα σε λιγότερο από μία ώρα, btw.

    Πλέον, στην υπάλληλο του καταστήματος ρωτάω αν πρέπει να μιλήσω με 4ο, 5ο, 10ο εκπρόσωπο στην εξ. πελ. μπας και γίνει η δουλειά. Μου απαντά πως στο κατάστημα δεν μπορούν να κάνουν τίποτε άλλο πέρα από το να με συνδέσουν με την εξυπηρέτηση!

    Ρωτάω αν μπορώ στο ταμείο να πληρώσω το χρωστούμενο πάγιο μόνο, με κάποια δήλωση ότι δεν αποδέχομαι τα άλλα ή οτιδήποτε. Απάντηση: Βεβαίως! (γιατί με αφήνει σα μλκ τόση ώρα να παίζω με το 13888, η ίδια το ξέρει μόνο).

    Πάω ταμείο, εξηγώ. Απάντηση: "Δεν γίνεται αυτό. Είτε πληρώνετε όλο το ποσό, είτε κάνουμε διακανονισμό."

    Στην επισήμανση ότι πριν 3' ακριβώς η συνεργάτης του με έστειλε από το απέναντι γραφείο για ακριβώς αυτό το πράγμα, έμαθα ότι "δεν ξέρουν τί λένε...".

    Του δίνω τα αποδεικτικά από τις προηγούμενες πληρωμές, τα κοιτάζει, περνάει δύο στοιχεία είτε στον υπολογιστή είτε στο αυτόματο του 13888 και χωρίς να πληρώσω οτιδήποτε, άρση φραγής.

    Ο άνθρωπος μου εξήγησε πως απλά δεν είχε ενημερωθεί "το σύστημα" για τις πληρωμές μέσω τραπέζης (όλα αυτά χωρίς ακόμα να έχει λήξει ο τρέχων λογαριασμός!, με μόνο το αρχικό υπόλοιπο με τις χρεώσεις μετατροπής). Όλοι οι προηγούμενοι, δεν ξέρω...

    Ευχαρίστησα, έφυγα.

    Σήμερα, το ξαναέκοψαν από το πρωί.

    Δεν έχω πλέον υπομονή και χρόνο να παίζω την κολοκυθιά με τους ανεκπαίδευτους-ανενημέρωτους-απλά ψεύτες/ανίκανους εκεί μέσα.

    Απλά θα πληρώσω και ας πάνε "Στο καλό".
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


Σελ. 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 478910 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-16, 10:23
  2. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 20:02
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-16, 16:09
  4. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-16, 22:08
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-16, 21:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας