Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 130
  1. #16
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Λοιπόν, τα πράγματα είναι απλά. Έδωσες 150 ευρώ για να μην χάνεις τα δεδομένα σου με το UPS, σωστά; Ε, πάρε ένα δίσκο από το πλαίσιο τη Δευτέρα.
    461962 WESTERN DIGITAL 80 GB (7200rpm, 8MB buffer) € 49.90
    Βγάλε τον 20άρι και τον 10άρι, εγκατέστησε το Linuxaki.
    (Τους 20 και 10 κάντους backup, σουπλά για το φραπέ σου, στόχο για βελάκια κλπ).

    Φτιάξε 5 partitions, 20, 20, 20, 19.5, 0.5.
    Βάλτα ΟΛΑ ext3-fs και το τελευταίο swap.
    Βάλε FEDORA CORE 2.

    Αργότερα, θα σου πω πώς να κάνεις backup τα partitions σου σε αρχεία, πώς να τα σπας σε μικρά αρχεία 4.2Gb και να γράφεις σε dvd. Με αυτό το τρόπο θα έχεις και ghosted τα partitions τα XP ώστε αν κάτι πάει στραβά να έχεις έτοιμη μία «στρωμένη» εγκατάσταση.

    Το πρώτο πράγμα που θα κάνεις, θα είναι να πάρεις να διαβάσεις ένα βιβλίο:
    The Art of UNIX programming. Διαβάζεις τη παράγραφο που λέει:
    1.6.13 Rule of economy: Programmer time is expensive; conserve it in preference to machine time.

    Αν τώρα δεν θέλεις να δώσεις λεφτά για το νέο δίσκο, πάρε το 10άρι, βάλτον μόνο του στο μηχάνημα, βάλε ένα partition 9.5gb και ένα 0.5γgb για swap, εγκατέστησε τα πάντα, ξαναβάλτον σε όποιο κανάλι θες, και κάθε φορά δήλωνε από ποιο δίσκο θέλεις να κάνεις boot.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  2. #17
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Α, αγόρασε επίσης ένα τετράδιο με σκληρό κανάτι, και στυλό papermate με γομολάστιχα. Ό,τι κάνεις και δουλεύει, κράτα μία σημείωση με επεξήγηση.

    Όταν μετά από δύο μήνες θα αναρωτιέσαι πώς κάνεις backup το δίσκο, split σε αρχεία και dvdrecord, θα είναι εκεί (για παράδειγμα.)

    Στην εγκατάσταση, γράψε στο τετράδιο κάθε κίνηση που έκανες.

    Α, βάλε fedora core 2, όχι τον Μάνδρακα (αλλά το είπαμε αυτό, δεν είναι

    Ωραία, και κάτι άλλο: Βάλε fedora core 2.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  3. #18
    Εγγραφή
    12-09-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.041
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9388/861
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zte
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 33,9(dB)
    Αν και δεν καταλαβαινω τι ακριβως θελετε να πειτε, το να παρει κανεις μια διανομη και να πειραματιστει μονος του -μαζι με τα συνοδευτικα της- ειναι αποδοτικοτατο και φυσικα δεν χρειαζεται να παει σε καμμια σχολη. Ολες οι διανομες πλεον εχουν γραφικο περιβαλλον και η εγκατασταση τους ειναι απλη...

  4. #19
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Βέβαια από εκεί και πέρα κάποιος πρέπει να σου εξηγήσει τι παίζει, για να μη φας 5 χρόνια ψάχνοντας. Ή για να μην απογοητευτείς.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  5. #20
    Εγγραφή
    12-09-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.041
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9388/861
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zte
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 33,9(dB)
    κοιτα ψαχνοντας και διαβαζοντας και συχνα πυκνα ρωτωντας τα τελευταια τρια χρονια ειχα τα windows μονο για τη δουλεια. Ξαναγυρισα τωρα αναγκαστικα για το νετ με τη dsl (κι ελπιζω οχι για πολυ). Ολη η ομορφια εκει ειναι οτι κανεις κατιμονος σου, και δε νομιζω οτι αν εχεις κεφι να το ψαξεις θα χρειαστεις πεντε χρονια. Δεν θελω να προγραμματιζω ουτε να κανω παπαδες, απλα πραγματα που κανω και με τα win κανω!

  6. #21
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.057
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια.

    Η πρότασή σου pelasgian να πάρω HDD με ενδιαφέρει, άλλα έχω το ακόλουθο πρόβλημα:

    Το motherboard μου είναι 5 ετών (QDI BrillianX 1S/2K). Μπορείτε να δείτε λεπτομέρειες στο link:
    http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/products/bx1s2000.htm

    Έχει το προτελευταίο bios πάνω (1.1), το οποίο όμως ήταν το τελευταίο που άλλαξε κάτι στην υποστήριξη "large hard disks". Δεν καταλαβαίνω το μέγεθος στο οποίο αντιστοιχεί η φράση "large hard disks". Αν πάτε στη σελίδα με τα bios ξεχωρίζει το "support large hard disks" από το "support large hard disks over 75 Gbyte".

    Επομένως στην καλύτερη περίπτωση θα υποστηρίζει μέχρι 75 Gbyte δίσκο ή ακόμα χειρότερα μέχρι 34 Gbyte που υποστήριζε (ακόμα και με το τελευταίο bios) το παλιό μου motherboard (QDI Advance 5/133, το οποίο πέρσυ κάηκε...).

    Οι 4 θύρες PCI είναι γεμάτες, επομένως δεν μπορώ να βάλω ΑΤΑ controller ο οποίος πιθανόν να αναγνωρίζει "μεγάλο δίσκο".

    Πιστεύω ότι ακόμα και η αγορά ενός 40άρη δίσκου είναι ρίσκο, καθότι μπορεί να μην διαβάζεται καν από το m/b μου, αν αυτό αναγνωρίζει μέχρι 34 Gbyte δίσκο.

    Κάποιοι μου είπαν ότι ο 40άρης δίσκος θα αναγνωρίζεται από το m/b μου, αλλά σαν 34άρης! Ισχύει αυτό;

    30 Gbyte δίσκοι δεν υπάρχουν πλέον καινούργιοι στην αγορά.

  7. #22
    Εγγραφή
    12-09-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.041
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9388/861
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zte
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 33,9(dB)
    τα 10gb σου κανουν μια χαρα αν δεν εγκαταστησεις ενα σκασμο εφαρμογες (αν δεν παρεις διανομη σε κουτι δεν θα τις εχεις κιολας να τις εγκαταστησεις) Σε 10αρι δισκο -μια αρχαιολογια που ειχε ξεμεινει- πρωτοεγκατεστησα το suse 7,3 και ειχα και χωρο. Οτι θες να αποθηκευσεις θα το βαζεις εκει που εχεις και τα αλλα αρχεια σου. Οποτε γιατι να παρεις δισκο;

  8. #23
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Στην εγκατάσταση Linux, το τι αναγνωρίζει το bios είναι εντελώς αδιάφορο. Αν θες, μπορείς να μην δηλώσεις κάν το δίσκο στο bios και το Linux θα τον δει. Όμως, έχε υπόψιν σου ότι ο περιορισμός του bios είναι το μέγεθος του μέγιστου partition, όχι το μέγεθος του δίσκου. Επιπλέον, πρέπει να τον δηλώσεις σαν οτιδήποτε τον βλέπει, για να μπορείς να μπουτάρεις από αυτόν όταν θα βάλεις και τον 120άρη.

    Τον 120άρη πώς τον δουλεύεις;

    Μην πάρεις μεταχειρισμένο δίσκο, ο δίσκος που σου πρότεινα είναι best value for money. Αφενώς γιατί ΠΕΤΑΕΙ (λόγω των 8Mb 7200) και αφετέρου γιατί δεν χαλάει (Western Digital) και όλα αυτά στη καταπληκτική τιμή των 49 ευρώ. Μιλάμε πάντα για WD80JB. Είχα και εγώ το Linux σε παλιό δίσκο (κάτι fireball 13, 20, έναν seagate 40Gb, αλλά όταν έβαλα τον JB, είδα το φως το αληθινό, φορτώνει στο μισό χρόνο!)
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  9. #24
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από princess
    κοιτα ψαχνοντας και διαβαζοντας και συχνα πυκνα ρωτωντας τα τελευταια τρια χρονια ειχα τα windows μονο για τη δουλεια. Ξαναγυρισα τωρα αναγκαστικα για το νετ με τη dsl (κι ελπιζω οχι για πολυ). Ολη η ομορφια εκει ειναι οτι κανεις κατιμονος σου, και δε νομιζω οτι αν εχεις κεφι να το ψαξεις θα χρειαστεις πεντε χρονια. Δεν θελω να προγραμματιζω ουτε να κανω παπαδες, απλα πραγματα που κανω και με τα win κανω!
    Μα, αν δεν σκοπεύεις να κάνεις παπάδες, γιατί να γίνεις Unixας/ου; Στο Unix δεν κάνεις τίποτα μόνος/η σου, γιατί χάνεις τη μισή πλάκα (αλλιώς γιατί να το βάλεις. Η όλη διαδικασία είναι συλλογική. Επίσης Unix χωρίς δίκτυο δεν γίνεται. Το Unix είναι δίκτυο και το δίκτυο είναι Unix. Η όλη φιλοσοφία είναι παρεϊστικη. Γίνεται πολύ πιο καλά όταν μπαίνεις σε chat και ρωτάς, λες αυτά που ξέρεις, διαβάζεις fora, παίρνεις βιβλία των «πατριαρχών» (βλέπε Thompson, Ritchie, Reymond, Stallman, Torvalds κλπ).

    Το Unix δεν είναι για μοναχικούς καβαλάριδες, είναι για ανθρώπους που όταν κάναν τις εργασίες του εργαστηρίου στο πανεπιστήμιο εργαζόντουσαν σε ομάδες, κοιτάγαν ο ένας τους υπολογισμούς του άλλου, του λέγαν όταν έκανε λάθος, δεχόντουσαν με ΧΑΡΑ να τους διορθώσουν και πιστεύαν - σαν το tesco - that every little helps.

    Η παρέα χθες στο μοναστηράκι ήταν unix, ασχέτως αν δεν το ξέραν ή αν χρησιμοποιούσαν windows. Είναι αυτό το techno-wiz-kid mentality της παρέας που ο καθένας ξέρει κάτι γιατί είναι στο κουρμπέτι χρόνια και το λέει στους φίλους του για να το πάρουν έτοιμο και δοκιμασμένο.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  10. #25
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo
    Το motherboard μου είναι 5 ετών (QDI BrillianX 1S/2K). Μπορείτε να δείτε λεπτομέρειες στο link:
    http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/products/bx1s2000.htm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo
    Έχει το προτελευταίο bios πάνω (1.1), το οποίο όμως ήταν το τελευταίο που άλλαξε κάτι στην υποστήριξη "large hard disks". Δεν καταλαβαίνω το μέγεθος στο οποίο αντιστοιχεί η φράση "large hard disks". Αν πάτε στη σελίδα με τα bios ξεχωρίζει το "support large hard disks" από το "support large hard disks over 75 Gbyte".

    Επομένως στην καλύτερη περίπτωση θα υποστηρίζει μέχρι 75 Gbyte δίσκο ή ακόμα χειρότερα μέχρι 34 Gbyte που υποστήριζε (ακόμα και με το τελευταίο bios) το παλιό μου motherboard (QDI Advance 5/133, το οποίο πέρσυ κάηκε...).
    Δεν έχει σημασία. Βάλε και το τελευταίο BIOS που θα βρεις, έστω και beta.

    Αλήθεια, γιατί ξαναπήρες QDI; Δεν είναι και από τα καλύτερα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo
    Οι 4 θύρες PCI είναι γεμάτες, επομένως δεν μπορώ να βάλω ΑΤΑ controller ο οποίος πιθανόν να αναγνωρίζει "μεγάλο δίσκο".
    Για πές μας τί έχουν τα 4 PCI slots;

    Ίσως μπορέσουμε να σε ξαλαφρώσουμε από κατιτίς.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo
    Πιστεύω ότι ακόμα και η αγορά ενός 40άρη δίσκου είναι ρίσκο, καθότι μπορεί να μην διαβάζεται καν από το m/b μου, αν αυτό αναγνωρίζει μέχρι 34 Gbyte δίσκο.

    Κάποιοι μου είπαν ότι ο 40άρης δίσκος θα αναγνωρίζεται από το m/b μου, αλλά σαν 34άρης! Ισχύει αυτό;

    30 Gbyte δίσκοι δεν υπάρχουν πλέον καινούργιοι στην αγορά.
    Λοιπόν απ' ό,τι βλέπω, στη σελίδα έχεις chipset Intel 440BX.

    Το μουλαρομηχάνημά μου έχει το ίδιο και μπορεί να δει δίσκους μέχρι και 128GB καθαρά (ίσως και παραπάνω).

    Άρα λογικά, έναν 120άρη WD-1200-JB μπορείς να πάρεις.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  11. #26
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.057
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Νιώθω υπέρ υποχρεωμένος από τη βοήθειά σας!

    Απαντάω στις ερωτήσεις που μου θέσατε.

    pelasgian: Δεν έχω 120 Gbyte δίσκο. Έχω:

    α)έναν 17 Gbyte (primary master, NTFS, με τα win XP pro πάνω, ο οποίος δεν έχει partitions).

    β) έναν 30 Gbyte (primary slave, NTFS, με ένα partition 20 Gbyte NTFS με τα δεδομένα μου σε αυτόν και ένα partition 10 Gbyte NTFS κενό στο οποίο θα ήθελα να βρίσκεται από χτες το linux )

    Και οι δύο δίσκοι είναι Basic (όχι Dynamic).

    To motherboard τοποθετήθηκε μεταχειρισμένο πέρσυ από έναν γνωστό που είχε αναλάβει να μου επισκευάσει το καμμένο pc μου (είχε καεί το m/b και ο επεξεργαστής) με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα. Δεν είχα περιθώρια επιλογής.

    Οι pci μου περιλαμβάνουν:

    α) Κάρτα ήχου.
    β) Κάρτα δικτύου.
    γ) Κάρτα SCSI (έχω δύο plextorια, ένα writer και ένα player πάνω σε αυτήν).
    δ) Κάρτα που μου βγάζει θύρες USB 2.

    Επαναλαμβάνω ότι δεν έχω τη δυνατότητα να επενδύσω πολλά χρήματα σε αγορά εξοπλισμού. Αν είχα άλλωστε, θα έδινα 300 ευρώ και θα έκανα αναβάθμιση (m/b, cpu και RAM) αντί να κάθομαι να μετράω πόσα Gbyte δίσκο υποστηρίζει το motherboard μου.

  12. #27
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo
    α) Κάρτα ήχου.
    β) Κάρτα δικτύου.
    Αυτές όντως χρειάζονται.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo
    γ) Κάρτα SCSI (έχω δύο plextorια, ένα writer και ένα player πάνω σε αυτήν).
    Diamonds are forever.

    Κακό και νόθο έργο, διαμάντια συσκευές όμως.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo
    δ) Κάρτα που μου βγάζει θύρες USB 2.
    Αυτή μπορείς να την ξεφορτωθείς και να χτυπήσεις έναν Silicon Image 3112A με €35;
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  13. #28
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.057
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Αυτή τη στιγμή το ίδιο σκέφτομαι WAntilles. Να πετάξω δηλαδή την κάρτα USB2 και να βάλω πάνω έναν SATA controller:
    http://www.plaisio.gr/IWCatProductPa...Id=1&sts_cid=3

    Από τη στιγμή που δεν έχω πια NETMOD οι δύο θύρες USB 1.1 φτάνουν (scanner και modem-->για τα fax). Η μόνη συσκευή USB2 που έχω είναι ένα usb memory stick, το οποίο δουλεύει και σε USB 1.1.

    Πιστεύω όμως ότι καλό είναι να υποστηρίζει το pc νέες τεχνολογίες (στο μέτρο του δυνατού πάντα). Μπορεί αγότερα να θέλω κάποιο εκτυπωτή, ο οποίος (όπως οι περισσότεροι σύγχρονοι) να έχει interface μόνο USB2.

    Επομένως θα βρίσκομαι σε δίλημμα εφόσον αποφασίσω να προβώ στην αγορά δίσκου: HDD sata + sata controller (+40 ευρώ και πέταμα η κάρτα USB2) ή HDD ATA (σημειωτέον: το m/b μου υποστηρίζει μόνο ΑΤΑ 33);

  14. #29
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Ο Silicon Image που σου προτείνω παραπάνω είναι SATA.

    Και επειδή είναι ξεχωριστή κάρτα PCI υποστηρίζει δίσκους πάνω από 128GB.

    Άρα μπορείς να βάλεις ό,τι δίσκο SATA θέλεις από άποψη μεγέθους.

    Προτείνω έναν από τη σειρά WD-xx00-JD της Western Digital (π.χ. ο 200άρης έχει την καλύτερη χωρητικότητα/τιμή).
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  15. #30
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παίδες, εγώ έχω λύσει το πρόβλημα με USB hub από την οθόνη. Επειδή το να πάρεις οθόνη δεν θα ήταν ό,τι πιο αποτελεσματικό για να έχεις hub, δοκίμασε ένα hub. Εκεί μπορείς να βάλεις -όπως σωστά είπες- εκτυπωτή, scanner, εξωτερικό σκληρό, ποντίκι, και ό,τι άλλο θέλεις ΕΚΤΟΣ από adsl modem.

    wantilles 200άρηδες δίσκοι είναι ΑΚΡΙΒΟΙ, και ας έχουν καλό λόγο τιμής προς απόδοση. Εφόσον δεν πάρει 40άρη για 42 ενώ ο 80άρης κάνει 49, ε, δεν έχει λόγο να πάρει 200άρι για 150, ακόμα και αν έχει καλύτερο λόγο τιμής/απόδοσης.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ενδιαφέρον στατιστικό για Linux
    Από debutian στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-08, 23:20
  2. Βιβλια για εκμαθηση γλωσσας
    Από kuja στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-08, 14:01
  3. πληροφοριες για εκμαθηση προγραμματισμου
    Από fanim στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-07, 21:38
  4. Ενδιαφέρον της Orascom για τον έλεγχο του ΟΤΕ
    Από DeMaitre στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-06, 00:37
  5. CD/DVD για εκμάθηση Ελληνικών.
    Από kubiak στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-05, 11:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας