Σελ. 35 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 15253033343536374045 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 511-525 από 771
  1. #511
    Εγγραφή
    19-10-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    794
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    ΤΕΕ
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    USR 9108Α
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tvradio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη τα torrent εχουν τα χιλια μυρια προβληματα, ειναι παρανομα, κατεβαινουν αργα, αθελα σας μοιραζετε αρχεια , σερνεται η συνδεση σας σε υπολοιπα browsers κλπ, αποριπτονται απο εμενα.

    Τωρα οσον αφορα rapidshare κλπ παρομοια , ανεβαινουν απο αγνωστους, κατεβαινουν απο γνωστους, εξυπηρετουν καλυτερα πιστευω.
    Τα torrents γενικά ΔΕΝ είναι παράνομα... Το να κατεβάζεις copyrighted υλικό μέσα από torrents είναι παράνομο! Όσο παράνομο είναι δηλαδή να κατεβάζεις το ίδιο υλικό από τη rapidshare..
    Και για τα υπόλοιπα που γράφεις δεν πολυσυμφωνώ, αλλά τέσπα όπως τον βολεύει τον καθένα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Petros : 12-03-08 στις 15:53.

  2. #512
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psytransas Εμφάνιση μηνυμάτων
    To RS ειναι καλο μεχρι το High Definition...

    Aπο εκει και πανω συμφερουν οι Private Trackers για το λογο οτι δεν υπαρχει οριο στο download...

    Σε λιγο πχ που θα τα παιχνιδια θα αρχισουν να βγαινουν σε bluray με μεγεθη 10, 20GB+ να δω τι θα πρωτοκατεβαζετε με τα 5GB του RS
    25GB ειναι στο Rapidshare το limit σε 5 μερες

    ........Auto merged post: Zer0c00L added 3 Minutes and 55 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tvradio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη τα torrent εχουν τα χιλια μυρια προβληματα, ειναι παρανομα, κατεβαινουν αργα, αθελα σας μοιραζετε αρχεια , σερνεται η συνδεση σας σε υπολοιπα browsers κλπ, αποριπτονται απο εμενα.

    Τωρα οσον αφορα rapidshare κλπ παρομοια , ανεβαινουν απο αγνωστους, κατεβαινουν απο γνωστους, εξυπηρετουν καλυτερα πιστευω.
    φιλε μου σεβαστη η αποψη σου (επειδη ειναι προσωπικη) αλλα δεν σημαινει οτι μπορει να κατηγορεις (χωρις παρεξηγηση) τους αλλους οτι ειναι παρανομοι.

    ολα τα μεσα που εξυπηρετει το διαδικτυο χρησιμοποιουνται και για νομιμες χρησεις και για παρανομες το διαδικτυο δεν φταιει αλλα ο χρηστης.

    τωρα αν υπαρχει απολυτα νομιμος καποιος χρηστης (εγω δεν το πιστευω)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 12-03-08 στις 18:06. Αιτία: auto merged post

  3. #513
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Ατλάντα (ΗΠΑ)
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Τα τόρρεντ είναι πιο αργά αλλά δεν σε πρήζουν με τις αναμονές όπως το RS. Βέβαια υπάρχουν τρόποι να παρακάμψεις το πρόβλημα, αλλά και πάλι, η σπαστική αναμονή των 2.5 λεπτών είναι αναπόφεκτη στο RS. Επίσης, πολλές φορές κατεβάζεις ένα αρχείο (αρκετών κομματιών των 100ΜΒ) για να διαπιστώσεις ότι δεν λειτουργεί επειδή είναι κρυπτογραφημένο. Σίγουρα η μετάβαση στα τόρρεντ είναι βήμα πίσω (εκτός αν κάποιος έχει επενδύσει σ' αυτά οπότε κατεβάζει γρήγορα και χωρίς αναμονή για τα καινούργια αρχεία), όμως το RS δεν είναι η μοναδική εναλλακτική. Απλά, όπως τα Παραθύρια της Μ$, είναι η πιο διαδεδομένη. Υπάρχουν αρκετοί άλλοι uploaders που ούτε αναμονές έχουν ούτε απαίτηση να γραφτείς προκειμένου να κατεβάσεις μεγάλο όγκο δεδομένων.
    "Να είσαι η αλλαγή που θέλεις να δεις στον κόσμο" - Γκάντι

  4. #514
    Εγγραφή
    22-09-2007
    Περιοχή
    ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    3.003
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    USR-LEVEL1-SIEMENS
    SNR / Attn
    11/6(dB) / 11(dB)
    μαλλον εννοειs κανα λινκ που μπορειs να κατεβασειs με http.
    το θεμα ειναι οτι θελει πολυ ψαξιμο για να βρειs τετοια περιπτωση και ναχει και ποικιλια.

  5. #515
    Εγγραφή
    12-06-2007
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    302
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Διαβάζω συνέχεια ότι υπάρχει πρόβλημα να έχεις καλό ratio σε private tracker
    και πραγματικά απορώ γιατί ποτέ δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα.

    Η αλήθεια είναι ότι κατεβάζω επιλεκτικά και αφήνω ενίοτε το pc
    να κάνει νυκτερινές βάρδιες για να κρατήσω το ratio υψηλό,
    αλλά πλέον μπορώ να είμαι πολύ ευέλικτος στο πότε και πόσο θα "ταίσω".

    Πάντως μη σχετικοί με το άθλημα φίλοι μου, είχαν αφήσει τους torrent clients
    με τις default ρυθμίσεις και βέβαια δεν λειτουργούσαν σωστά και αποτελεσματικά.

    Τα torrents θέλουν ενασχόληση και μεράκι για να έχεις σωστά αποτελέσματα.
    Αν κάποιος προτιμά κάτι απλό και γρήγορο, το rapidshare είναι η καλύτερη λύση.

    Διαλέγεις και παίρνεις

  6. #516
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγω απο την αλλη το εχω αφησει με τις "εργοστασιακες ρυθμισεις" διοτι καθε ρυθμιση που ακολουθησα ειτε απο φιλους εδω ειτε απο αλλου ειχε αντιθετα αποτελεσματα με αυτα που εχω τωρα.

    αλλωστε πληρωνω συνδρομη σε τορρεντ τρακερ και σε rapidshare αρα δεν με νοιαζει το seeding μονο το leeching.

  7. #517
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jaggelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζω συνέχεια ότι υπάρχει πρόβλημα να έχεις καλό ratio σε private tracker
    και πραγματικά απορώ γιατί ποτέ δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα.

    Η αλήθεια είναι ότι κατεβάζω επιλεκτικά και αφήνω ενίοτε το pc
    να κάνει νυκτερινές βάρδιες για να κρατήσω το ratio υψηλό,
    αλλά πλέον μπορώ να είμαι πολύ ευέλικτος στο πότε και πόσο θα "ταίσω".

    Πάντως μη σχετικοί με το άθλημα φίλοι μου, είχαν αφήσει τους torrent clients
    με τις default ρυθμίσεις και βέβαια δεν λειτουργούσαν σωστά και αποτελεσματικά.

    Τα torrents θέλουν ενασχόληση και μεράκι για να έχεις σωστά αποτελέσματα.
    Αν κάποιος προτιμά κάτι απλό και γρήγορο, το rapidshare είναι η καλύτερη λύση.

    Διαλέγεις και παίρνεις
    Βασικα ο μονος τροπος που πραγματικα πιανει με το ratio ειναι να καθησεις να ανεβασεις δικα σου torrents και οχι ιδιατερα μεγαλα σε μεγεθος...Αυτο βεβαια προϋποθετει οτι εχεις "ξεψαχνισει" τον Tracker για να βρεις πραματα που δεν εχει...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  8. #518
    Εγγραφή
    12-06-2007
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    302
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω απο την αλλη το εχω αφησει με τις "εργοστασιακες ρυθμισεις" διοτι καθε ρυθμιση που ακολουθησα ειτε απο φιλους εδω ειτε απο αλλου ειχε αντιθετα αποτελεσματα με αυτα που εχω τωρα.
    Καλά δεν μιλάω για ψαγμένες ρυθμίσεις.

    Για παράδειγμα, λέω να ρυθμίσεις το max. upload να είναι ίσο με το 80% της πραγματικής
    (όχι ονομαστικής) ταχύτητας της γραμμής σου για μην φτάνεις στα όρια το upload, γιατί
    τότε ζορίζεται να στείλει data ο torrent client στον tracker και δυσλειτουργούν τα torrent.

  9. #519
    Εγγραφή
    07-11-2004
    Περιοχή
    Δαφνη
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Speedport Smart
    RAPIDSHARE με premium-account και εξηγώ το γιατί.

    1. οικονομικότερο άρα και οικολογικότερο γιατί δίνεις 6 ευρώ το μηνά αλλά δεν δουλεύει το PC όλη τη μέρα, αρα οικονομία στη ΔΕΗ.

    2.Ο τι θες το έχεις άμεσα στη μεγίστη δυνατή ταχύτητα (ανάλογα με τον proviter μας)

    3.Δεν χρειαζόταν να κάνετε upload ,αλλά αν το κάνεις έχεις κέρδος (δωρεάν μήνες επέκτασή της υπηρεσίας )

    4.δικτυακό φάκελο μετά upload μας προσβάσιμο απο παντου με
    η και χωρίς κωδικο προστασίας .

    Δυστυχώς είναι μετρημένες οι μέρες του RAPIDSHARE τα δικαστιρια μαλλον συντομα βλεπω να το κλείνουν.
    Vassily

  10. #520
    Εγγραφή
    22-09-2007
    Περιοχή
    ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    3.003
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    USR-LEVEL1-SIEMENS
    SNR / Attn
    11/6(dB) / 11(dB)
    την βλεπω και εγω την δουλεια,ενα-ενα να την κανουν.
    το κακο με το rapidshare ειναι οτι δεν εχει την ποικιλια που μπορει να ψαχνει καποιοs που κανει συλλογεs kαι που μπορει να βρει αλλου.
    παντωs ειναι μια καποια λυση.

  11. #521
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    καλο ειναι να διασταυρωνεται μια πληροφορια πριν ειπωθει.

    το rapidshare δεν κλεινει.

    οι λογοι που δεν κλεινει υπαρχουν στην σελιδα του www.rapidshare.com

    αν καποιος εχει διαβασει θα καταλαβει.

    διοτι αν κλεισει θα πρεπει να αποζημειωσει τα premium accounts με νομιμο software που εχουν αρα...χλωμο το κοβω αν τωρα εχετε δικιο (θα γινω πλουσιος απο την αποζημειωση του RS)

    ........Auto merged post: Zer0c00L added 2 Minutes and 25 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xolloth Εμφάνιση μηνυμάτων
    την βλεπω και εγω την δουλεια,ενα-ενα να την κανουν.
    το κακο με το rapidshare ειναι οτι δεν εχει την ποικιλια που μπορει να ψαχνει καποιοs που κανει συλλογεs kαι που μπορει να βρει αλλου.
    παντωs ειναι μια καποια λυση.
    να σου πω σε αυτο φταιμε και εμεις διοτι αν ειναι να μπαινουμε και να παιρνουμε (leech) χωρις να δινουμε (seed) χανουμε την εννοια που λεει "share it's free to all"

    αρα για αυτο κλεινουν (αν και δεν κλεινουν ειδικα τα "παρανομα" αντιθετα θησαυριζουν και αυξανονται περισσοτερο)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 14-03-08 στις 19:50. Αιτία: auto merged post

  12. #522
    Εγγραφή
    28-06-2005
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αν θελήσω να κατεβάσω high definition αρχείο από public tracker πόσες εβδομάδες θα μου πάρει; Άγνωστον.

    Από private tracker θα κατεβεί πιο γρήγορα, άλλα πόσες εβδομάδες θα πρέπει να σιντάρω;

    Από RS ξέρω ακριβώς πότε θα το κατεβάσω.

    Αλλά και το torrent έχει κάποια πλεονεκτήματα και επομένως καταλήγεις και τα χρησιμοποιείς και τα δύο.

    ΥΓ. Το RS λόγω δημοτικότητας είναι ακριβό και δεν το χρησιμοποιούν όλοι.
    Π.χ. το megashares κ.ά. κοστίζουν τα μισά λεφτά και δεν έχουν κανέναν περιορισμό στο download.

  13. #523
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    σιγουρα υπαρχουν και αλλα σαν το RS αλλα ποσο αξιοπιστα ειναι δεν ξερω.

    εγω προτιμω στα τορρεντ πρωτα τα private για λογους ταχυτητας και μετα τα public.

  14. #524
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.509
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Private trackers πρωτα, publics μετα. Rapidshare ουραγος.

  15. #525
    Εγγραφή
    27-11-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.272
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000
    ISP
    forthnet vsdl 50
    Router
    forthnet
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ειμαι παρα πολυ ευχαριστιμενος με το rapidshare και απο τα τορρεντς, ΧΡΟΝΟ και ΧΟΡΟ δεν εχω πλεων αχαχαχαχαχαχαχα

    6 σκληρους...
    I love it

Σελ. 35 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 15253033343536374045 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-08, 18:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας