Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    28-04-2007
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    ΟΤΕ
    Router
    Thomson SpeedTouch 585iv6
    Η ακόλουθη απορία μου σίγουρα θα σας φανεί αξιοπερίεργη αλλά έχω εξαντλήσει όλες τις θεωρίες μου περί αυτού.

    Λοιπόν.
    Ήθελα να επικοινωνίσω με μια εταιρία εκτός Αθηνών και αποφάσισα να της στείλω e-mail.
    Μέσα στο κεντρικό site της εταιρίας υπάρχει κάπου ένα κουμπί που γράφει ''πατήστε εδώ για επικοινωνία'' το πατάω και όπως ξέρετε ανοίγει η φόρμα επικοινωνίας για αποστολή e-mails μέσα απ'το site.
    Ως εδώ καλά. Όταν έλαβα απάντηση στο account μου (gmail) μετά από μια ημέρα, στον αποστολέα εμφανίζεται καθαρά η διεύθυνση του και εδώ αρχίζει το παιχνίδι.
    Επιδή αυτό το site είναι μονίμως down ή δυσλειτουργεί σκέφτικα πως θα μπορώ να στέλνω e-mails από το gmail κατευθείαν στην διεύθυνση του παρακάμπτωντας το κεντρικό site.
    Αυτό έκανα πριν λίγες μέρες αλλά δεν έρχεται απάντηση.
    Και ρωτάω μήπως δέχεται μόνο δια μέσου του κεντρικού site?
    Αλλά γενικά τι παίζει με αυτόν τον τρόπο αποστολής e-mails? Μήπως γίνεται ασυνεννοησία μεταξύ των 2 servers? Σίγουρα θα έχει να κάνει με τον προγραμματισμό του site.
    Ευχαριστώ.
    http://leadercity.myminicity.com/ Βοηθήστε την πόλη μου

    PC1) INTEL CORE 2 QUAD 8.300, 4GB DDR2 1066, SAPPHIRE RADEON 4670 512MB, 2X500GB SATA 2
    PC2) AMD SEMPRON 2600, 768RAM, GeForce 7600GS AGP 256MB.
    LAPTOP ACER ASPIRE 3102WLMi 15.4''WIDE, SEMPRON 3200+ mobile, 1024MB DDR2 533, 100GB

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.801
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μπορεί να μην δέχεται email από ανώνυμες υπηρεσίες τύπου gmail (προστασία από spam)
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    29-03-2004
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Και πολύ απλά όταν στέλνεις το email από το site, αυτοί να βλέπουν ένα email ΧΧΧ@yyy.com και να δέχονται email μόνο από αυτόν το λογαριασμό στο συγκεκριμένο email...
    Γενικά μου φαίνεται λογικό να δέχονται emails μόνο από το site, αν έχουν φόρμα επικοινωνίας.

  4. #4
    Εγγραφή
    18-07-2007
    Μηνύματα
    262
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pas2007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ακόλουθη απορία μου σίγουρα θα σας φανεί αξιοπερίεργη αλλά έχω εξαντλήσει όλες τις θεωρίες μου περί αυτού.

    Λοιπόν.
    Ήθελα να επικοινωνίσω με μια εταιρία εκτός Αθηνών και αποφάσισα να της στείλω e-mail.
    Μέσα στο κεντρικό site της εταιρίας υπάρχει κάπου ένα κουμπί που γράφει ''πατήστε εδώ για επικοινωνία'' το πατάω και όπως ξέρετε ανοίγει η φόρμα επικοινωνίας για αποστολή e-mails μέσα απ'το site.
    Ως εδώ καλά. Όταν έλαβα απάντηση στο account μου (gmail) μετά από μια ημέρα, στον αποστολέα εμφανίζεται καθαρά η διεύθυνση του και εδώ αρχίζει το παιχνίδι.
    Επιδή αυτό το site είναι μονίμως down ή δυσλειτουργεί σκέφτικα πως θα μπορώ να στέλνω e-mails από το gmail κατευθείαν στην διεύθυνση του παρακάμπτωντας το κεντρικό site.
    Αυτό έκανα πριν λίγες μέρες αλλά δεν έρχεται απάντηση.
    Και ρωτάω μήπως δέχεται μόνο δια μέσου του κεντρικού site?
    Αλλά γενικά τι παίζει με αυτόν τον τρόπο αποστολής e-mails? Μήπως γίνεται ασυνεννοησία μεταξύ των 2 servers? Σίγουρα θα έχει να κάνει με τον προγραμματισμό του site.
    Ευχαριστώ.
    Δεν δέχεται εισερχόμενα e-mails. Είμαι αντίθετος στον εξαναγκασμό χρήσης μόνο μέσω web-φόρμας, αλλά το κάνουν για κατασκοπευτικούς λόγους των χρηστών όπως ανάγνωση ip, είδος λειτουργικού, τύπος φυλλομετρητή, αν υπάρχει ενεργό pop up killer, αν υπάρχει ενεργό java script κ.α.

Παρόμοια Θέματα

  1. αποστολή fax
    Από paul555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-08, 08:57
  2. αποστολη εξοπλισμου
    Από grgmls στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-07, 19:52
  3. αποστολη τορεντ
    Από sidchris στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-07, 00:57
  4. Προωρη αποστολή WU
    Από Iannis στο φόρουμ ADSLgr.com Folding@Home team # 36673
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-07, 19:17
  5. Ρυθμισεις Ε-μαιl Otenet
    Από cyberbop στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-06, 14:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας