Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 55
  1. #31
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.736
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ και ...χχχχχμμμ.. 6 χρόνια craven blue + rizzla green + swan filters
    To ίδιο από το 1995... αλλά τα φιλτράκια (τα κόκκινα) μόλις τον τελευταίο 1 χρόνο
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  2. #32
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.220
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SyMpToM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ έκανα old holborn aromatic Craven αλλά κάποια στιγμή τον ένιωθα βαρύ τον άφησα να ψιλο-ξεραθεί, έγινε αηδία, και τον άλλαξα με τον ξεκίνησα τον Old Holborn κίτρινο. Για χαρτάκια είχα αρχίσει με πράσινα και σταδιακά κατέληξα σε γαλάζια ή ενίοτε ασημίμπλε, φιλτράκια swan κίτρινα (πολύ πριν κυκλοφορήσουν στην Ελλάδα)
    Ορίστε, έφτιαξα το post του symptom για να περιγράφει εμένα =)

    Ενίοτε (στην Αγγλία περισσότερο) είχα δοκιμάσει και:

    old holborn blue (πολύ βαρύς για τα γούστα μου) + aromatic (κακή απομίμηση του craven σε άρωμα, τον προτιμούσα για μια μικρή περίοδο αλλά το σταμάτησα) + white (άχυρο σε συσκευασία και τιμή καπνού!)
    / golden virginia green (πολύ βαρύς για τα γούστα μου) / yellow (άνοστος άγευστος άοσμος)
    / craven yellow (ο χειρότερος καπνός "γνωστής μάρκας" που έχω καπνίσει ποτέ!)
    / Samson gold (μετά έγινε samson green, o light samson ήταν πάντα μάχιμος, δεν έχω ψάξει ποτέ στην Ελλάδα να δω αν υπάρχει, ξέρω ότι υπάρχει ο βαρύς μπλε).

    Έχω υποστεί επίσης από 1 φορά -πεταμένα λεφτά κτλ- (στην Ελλάδα):

    drum (έχει scratch που ξανακλείνει...έχει αυτοκολλητάκι για τα χαρτάκια...αλλά σαν καπνός είναι μάπα σε όλες τις ποικιλίες!)
    Karelia (απλά μέτριος, και ας εκτιμώ τα Καρέλια Χρυσή Κασετίνα πολύ)
    Pall Mall (μπλιάχ)
    Marlboro brown (μέτριος + βαρύς = μπα) / yellow (ο δεύτερος χειρότερος καπνός "γνωστής μάρκας" που έχω καπνίσει ποτέ!)

    Γενικά είμαι ικανοποιημένος με το combo που προτιμάω, και μου κρατάει ο ένας 25ρης καπνός από 4 έως 7 μέρες ανάλογα με το που θα είμαι, καθώς δουλειά / σπίτι καπνίζω λιγότερο απ' ότι έξω, για κάποιον ανώμαλο (αλλά σωτήριο για την υγεία μου, σχετικά) λόγο. Γαλάζια χαρτάκια από το 2008, πριν μόνο πράσινα - με έκαναν convert στο στρατό όμως .

    Τα μάυρα swan που λέτε τι είναι? Αν είναι πιο χοντρά από τα κίτρινα να μην τα πάρω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sovjohn : 08-03-10 στις 21:22.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  3. #33
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Μπύθουλας Κατσικοχωρίου
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    372
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    tp-link w8970
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τα μάυρα swan που λέτε τι είναι? Αν είναι πιο χοντρά από τα κίτρινα να μην τα πάρω...
    http://www.houseofswan.com/SwanNEWSmooth.aspx
    cpu: intel 15.600mhz RR GT με 52cores - m/b:assus XXturbo R - καρτα γρ.:nvidia RALLY KB GTRRR-psu:3.867watt+ανεμογεννήτρια RX DTD -sound card:το "Ποσειδώνιο" (παραλιακή) -tower:"National Bank Of Greece" με 18 εκ. ανεμιστηράκια

  4. #34
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Μ΄ αρέσει το στριφτό αλλά βαριέμαι ρε ***στη μου.. :/
    btw, Karelia κάνω που και που με πορτοκαλί rizla (αυτό λένε ριζόχαρτο) καθώς και κάτι χαρτάκια που έχω καβατζώσει Marlboro..

  5. #35
    Εγγραφή
    01-10-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Old holborn κιτρινο χαρτακια rizla μαυρα και τωρα τελευταια φιλτρακια old holborn (Βολευει απιστευτα αυτη η συσκευασια)

    Το προβλημα ειναι οτι σπανια πετυχαινω τον καπνο φρεσκο και ειναι ψιλοαθλιος

    Παλια εκανα craven αλλα μου επεφτε λιγο βαρυς
    Ενα διαστημα εκανα καρελια, αθλιος γενικα, αλλα ωραιο αρωμα


    Τελευταια και οι old holborn που παιρνω ειναι τελειως ξεροι , δεν μπορω να πετυχω πουθενα φρεσκο ρε γμτ , μηπως αλλαξε κατι στην ποιοτητα?

  6. #36
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Old holborn κιτρινο χαρτακια rizla μαυρα και τωρα τελευταια φιλτρακια old holborn (Βολευει απιστευτα αυτη η συσκευασια)

    Το προβλημα ειναι οτι σπανια πετυχαινω τον καπνο φρεσκο και ειναι ψιλοαθλιος

    Παλια εκανα craven αλλα μου επεφτε λιγο βαρυς
    Ενα διαστημα εκανα καρελια, αθλιος γενικα, αλλα ωραιο αρωμα


    Τελευταια και οι old holborn που παιρνω ειναι τελειως ξεροι , δεν μπορω να πετυχω πουθενα φρεσκο ρε γμτ , μηπως αλλαξε κατι στην ποιοτητα?
    Θα σου πω τι μου ειπε ο δικος μου "προμηθευτης" καπνου....Περιμενουν την καινουργια "σοδεια" με το ολοκαινουργιο ΦΠΑ....
    Ουτε μια κουτα δεν μπορεσα να βρω στην γειτονια μου με Old holborn λευκο.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  7. #37
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.402
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Old holborn κιτρινο χαρτακια rizla μαυρα και τωρα τελευταια φιλτρακια old holborn (Βολευει απιστευτα αυτη η συσκευασια)

    Το προβλημα ειναι οτι σπανια πετυχαινω τον καπνο φρεσκο και ειναι ψιλοαθλιος

    Παλια εκανα craven αλλα μου επεφτε λιγο βαρυς
    Ενα διαστημα εκανα καρελια, αθλιος γενικα, αλλα ωραιο αρωμα


    Τελευταια και οι old holborn που παιρνω ειναι τελειως ξεροι , δεν μπορω να πετυχω πουθενα φρεσκο ρε γμτ , μηπως αλλαξε κατι στην ποιοτητα?
    Πάρε 2 σακουλάκια.. το ένα άνοιξε το..ριξε μέσα μια φλούδα απο μηλο ( το 1/4..δε θέλει παραπάνω ) και βάλτον στο ψυγείο για 2-3 ώρες. Μετά κάνε τη συγκριση με τον άλλον που έχεις. Θα εκπλαγείς με το αποτέλεσμα
    Socii stamus Cadimus dividui

  8. #38
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.220
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Πιάνει επίσης και πολύ μικρό κομμάτι (μικρό, σε μέγεθος νυχιού!) από φλούδα πορτοκάλι, χωρίς ψυγείο απαραίτητα. "Αναζωογονεί" τον καπνό εύκολα!
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  9. #39
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    2.9/0.7
    ISP
    magcen
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ
    Router
    TP-LINK AC1900 D9
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από το 1995 καπνίζω καπνό,νωρίτερα κάπνιζα τσιγάρα.Από την στιγμή που ανακάλυψα τον καπνό έγινε ο αχώριστος φίλος μου.Έχω καπνίσει πολλές,πολλές μάρκες και ποικιλίες καπνού και αυτή που με έχει κερδίσει εδώ και 10 χρόνια είναι ο Van Nelle μπλέ,σε συνδυασμό με χαρτάκια drum(τα rizla δεν τα πάω καθόλου) και φιλτράκια rizla slim.Αυτός ο συνδυασμός με ακολουθεί χρόνια και δεν τον αλλάζω.Ένας 50αρης με κρατάει γύρω στις 4-5 μέρες,όσο για την ευκολία του στριψίματος,έχω καταφέρει να στρίβω μέσα σε 1 λεπτό με το ένα χέρι στο αυτοκίνητο....

  10. #40
    Εγγραφή
    01-10-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Λογω κλειστω περιπτερων, εβγαλα απο τον πατο του συρταριου εναν καπνο interval (made by Παπαστρατος) που ειχα παρει μετα απο promotion στο περιπτερο πριν κανα 2 βδομαδες (Να που τελικα χρειαστηκε, δεν τον πεταξα μετα το 1 τσιγαρο που δοκιμασα , απλα τον κρατησα για καμια δυσκολη περιοδο )


    Λοιπον, μην εχοντας αλλη επιλογη τον ειδα με αλλο ματι
    Πολυ ελαφρυς (εδεσε καλα με rizzla γαλαζια φιλτρακια) , μου φανηκε λιγο πικρος , αλλα γενικα αγευστος και ουδετερος (ισως επειδη δεν εχω συνηθισει τοσο ελαφρυ καπνο)

    Στα + οτι φαινεται να ειναι πολυ καλη ποιοτητα του καπνου (δεν ειχε καθολου κοματια ξυλου μεσα) και ηταν σχετικα φρεσκος οταν τον προτοανοιξα

    Επισης στα + η τιμη του, 2.2ε για 20gr
    γενικα μετα την δευτερη δοκιμη μου φανηκε αρκετα τιμιος καπνος (βεβαια βρηκα επιτελους ανοιχτο περιπτερο σημερα και τον ξαναεβαλα στο συρταρι για ωρα αναγκης )

  11. #41
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Δοκιμασα για φιλτρακια τα Swan τα κοκκινα και ειναι πολυ καλα φιλτρακια. Ειναι στο σωστο μεγεθος, ουτε μεγαλα, ουτε μικρα να σου καινε το χερι (αν και αυτο δεν το γλυτωνεις)

  12. #42
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.736
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμασα για φιλτρακια τα Swan τα κοκκινα και ειναι πολυ καλα φιλτρακια. Ειναι στο σωστο μεγεθος, ουτε μεγαλα, ουτε μικρα να σου καινε το χερι (αν και αυτο δεν το γλυτωνεις)


    Εγώ πάλι είπα να δοκιμάσω τα καινούρια τα smooth (στο μαύρο πακέτο). Έστριψα ένα τσιγάρο, το άναψα, τράψηξα δύο τζούρες, το έσβησα και απλά πέταξα τα φιλτράκια όμως τα πήρα στην ανακύκλωση. Τέτοιο χάλι δεν το περίμενα. Ειλικρινά δεν καπνίζονται

    Περί ορέξεως φυσικά η κουβέντα, αλλά για μένα είναι για πέταμα
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  13. #43
    Το avatar του μέλους Omega9
    Omega9 Guest
    Όταν ξεκίνησα το στριφτό έπαιρνα Old Holborn μπλε με κάθε είδους χαρτάκια. Μιλάμε για πάνω από 10 χρόνια πριν. Μετά έπαιρνα τον κίτρινο old holborn. Εναλάσοντας με κανονικά τσιγάρα έχω πάρει κατά καιρούς διάφορους καπνούς, golden virginia, πράσινο και κίτρινο, craven έναν καιρό, αλλά είναι βαρύς, malboro (απαράδεκτος) και διάφορους άλλους. Craven έπαιρνα για αρκετό καιρό. Μετά το γύρισα στον black devil για αρκετό καιρό. Από χαρτάκια πλέον χρησιμοποιώ μόνο τα ασημένια ρίζλα, όλα τα άλλα μου φαίνονται πολύ χοντρά. Α, και drum καπνό για κάποιο διάστημα, και τον μπλε και τον άσπρο. Καθώς και Van Nelle, αλλά αυτός άρχισε να μου βρωμάει από κάποιο σημείο και μετά. Από κανονικά τσιγάρα, κλασσικά prince μαλακό, ή που και που camel σκληρό, άντε και κάνα malboraki μαλακό που και που. Μετά άρχισα να καπνίζω και πουράκια διάφορα. Βρήκα κάτι villiger με γεύση honey και τα έπαιρνα για ένα διάστημα. Τώρα πλέον έχω καταλήξει σε καπνό Harvest (κίτρινο πακέτο) που είναι αρωματικός από την Ολλανδία ή τη Γερμανία αν θυμάμαι καλά. Τώρα έχω στο συρτάρι μου τέτοιους καπνού, prince μαλακό και τα πουράκια στα οποία έχω καταλήξει, τα οποία είναι κάτι clubmaster με γεύση βανίλια, αρκετά ελαφριά. Καπνίζω από όλα αυτά. Το σημαντικό όμως, είναι ότι εδώ και έξι μήνες καπνίζω όχι πάνω από 5 την ημέρα, όποιου είδους τύχει, άντε το πολύ 6-7. Τα σημειώνω κιόλας, πόσα καπνίζω για να μην υπερβώ τα όρια. Θέλω να φτάσω στα 3 την ημέρα, διότι θέλω να αθλούμαι κιόλας και μου κόβουν την δυναμική. Δεν καπνίζω έξω πλέον, μόνο στον υπολογιστή, με καφέ/τσάι και μετά το φαγητό για χώνεψη. ΑΪ ΣΙΧΤΙΡ βρωμοτσίγαρα!

    ........Auto merged post: Omega9 πρόσθεσε 4 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Α, επίσης τις προάλλες πέτυχα κάτι φιλτράκια swan με γεύση μέντα, και είναι πολύ καλά. Συνήθως χρησιμοποιώ τα κίτρινα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Omega9 : 17-03-10 στις 01:59. Αιτία: auto merged post

  14. #44
    Εγγραφή
    26-03-2009
    Περιοχή
    Αττικη
    Μηνύματα
    4.138
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/1100
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 6.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Old Holborn λευκο, χαρτακια ασημι, φιλτρακια swan.
    Oτι πιο ελαφρυ.

    Αμα βρεθει κανενα καλο πουρο απο τα μεγαλα, αραια και που μπροστα στο τζακι με καλη παρεα, δεν θα πω οχι.



  15. #45
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Αθηνα, Γαλατσι - Βολος
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8187/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    ADB Pirelli
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 31.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    σημερα πηρα craven. καλουτσικος.
    πριν εκανα golden virginia κιτρινο, σιγουρα θα ξαναπαρω ειναι ωραιος καπνος.

    απο χαρτακια rizla πρασινο. εχει τις εγκοπες και με βολευει πολυ.
    IN GOD, Virtues & Sciences WE TRUST // ETHICS ALWAYS PREVAIL

    ΠΩΛΕΙΤΑΙ: THERMALTAKE FULL TOWER PC CASE

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. περι UPS ο λογος
    Από mgkillme στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-09, 21:15
  2. Περί αοιδών ο λόγος
    Από Ελενα στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-07, 23:39
  3. Περι AbandonWare ο λόγος.....
    Από dkaris στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-05, 06:36
  4. περι wc3 ο λογος
    Από nightfall2k5 στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-05, 20:08
  5. Περί Dynamic IP ο λόγος!
    Από boss στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-04, 21:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας