Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 39
  1. #1
    Εγγραφή
    06-04-2011
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια σας φιλοι! Ελπιζω να με βοηθησετε με τις γνωσεις σας!

    Πριν 2 μηνες εκανα συμβολαιο 1 ετους με τη wind στο οικονιμικο πακετο wind 140 δλδ 20 ευρω το μηνα, το οποιο μΟνο οικονομικο δεν ηταν αφου ο δευτερος λογαριασμος μου ηρθε 200 ευρω!! Επισης η wind μου ΧΑΡΙΣΕ το κινητο ideos huawei! Επικοινωνησα με την εταιρια και μου ειπαν πως η συσκευη εκανε update απο μονη της και ειχε μπει στο gint.b-online.gr Χ Ω Ρ Ι Σ εγω να πατησω καποιο κουμπι στο κινητο!! Αυτο ειχε ως αποτελεσμα να χρεωθω 180 ευρω! Ουδεποτε μπηκα η ιδια στο ιντερνετ..Απο τη wind μου ειπαν πως επρεπε να γνωριζω απο μονη μου οτι η συσκευη( που ο ιδιοι μου χαρισαν) κανει update απο μονη της!!!Εκανα αιτηση στην εταιρια για αμφισβητηση λογαριασμου δεν την δεχτηκαν ομως.

    Πηγα στο συνηγορο του καταναλωτη και στην επιτροπη τηλεπικοινωνιων και μεσω αυτων των 2 τους εστειλα Ξ Α Ν Α αμφισβητηση λογαριασμου. Σημερα επικοινωνησαν απο τη wind μαζι μου και μου ειπαν πως μου πιστωνουν μονο τα 60 ευρω! Εγω ομως θα το φτασω στα ακρα γιατι δεν δεχομαι να με κλεβουν..οποτε περιμενω να δω πως θα εξελιχθουν τα πραγματα..
    Καποια στιγμη ειχα δει μια ενδειξη στο κινητο GPRS και πηγα στο κοντινοτερο καταστημα και κατι καναν στις ρυθμισεις..
    Ζητησα απο την εταιρια αναλυτικα τι σημαινει το gint.b-online.gr και που ακριβως μπηκε η συσκευη στο ιντερνετ για να εξακριβωσω για το τι χρεωνομαι, αλλα μου ειπαν πως νομικα δεν γινεται κατι τετοιο!!

    Με συγχωρειται για το τεραστιο μηνυμα μου αλλα ειμαι στα προθυρα εγκεφαλικου! Φοβαμαι τον επομενο λογαριασμο τωρα.
    Εχει κανεις αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα? (εννοειται πως ¨εκλεισα" το ιντερνετ" και χρισιμοποιω ξανα την παλια συσκευη μου.
    Ευχαριστω πολυ για το χρονο και τη βοηθεια σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.815
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δικό σου θέμα αν δεν ξέρεις πως τα σύγχρονα smartphone από default μπαίνουν στο Internet.
    Δεν είναι υποχρέωση της κάθε εταιρίας να στο πει, αν σου πίστωσαν τα 60 € πάρε τα και πρόσεχε από εδώ και πέρα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    09-11-2010
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικό σου θέμα αν δεν ξέρεις πως τα σύγχρονα smartphone από default μπαίνουν στο Internet.
    Δεν είναι υποχρέωση της κάθε εταιρίας να στο πει, αν σου πίστωσαν τα 60 € πάρε τα και πρόσεχε από εδώ και πέρα.
    Δηλαδή αν σου χαρίσουν ένα κινητό και αυτό κάνει update πριν προλάβεις να διαβάσεις τις οδηγίες, φταις εσύ. Μάλιστα, φοβερός συλλογισμός... Γιατί είναι φυσικά γνωστό ότι τη σήμερον ημέρα αν δεν ξέρεις να σετάρεις το android από τη μέρα πο γεννήθηκες, καλύτερα να πηδήξεις από καμία γέφυρα.

    Συνέχισε να προσφέρεις άπλετο γέλιο με τα ποστ σου...

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.815
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχω επιτρέψει σε κανέναν να γελάσει μαζί μου και προφανώς δεν θα το κάνω τώρα, μάθε πρώτα πως λειτουργούν τα σύγχρονα Android smartphones και ξαναέλα από το forum να τα πούμε.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #5
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.744
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    ναι αλλα δεν ειναι κ λιγο κουλο να ρυθμιζονται απο την εταιρια χωρις να υπαρχει ενημερωση?
    VAMOS ARIS

  6. #6
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.815
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλα δεν ειναι κ λιγο κουλο να ρυθμιζονται απο την εταιρια χωρις να υπαρχει ενημερωση?
    Δεν τα ρυθμίζει η εταιρία, τα ανδροειδή στο αρχικό setup έχουν από προεπιλογή ενεργή την σύνδεση data και WiFi, σου εμφανίζει όμως επιλογή να το απενεργοποιήσεις πριν εισάγεις τα στοιχεία του google account σου.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #7
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.744
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    ναι αλλα πως εχει το κινητο τις ρυθμισεις της wind?θα πρεπει να της ηρθαν με καποιο sms η καπως ετσι..
    VAMOS ARIS

  8. #8
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.815
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όχι τα Ανδροειδή έχουν τα APNs προρυθμισμένα και ανάλογα με τον carrier της SIM, αυτορυθμίζονται.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #9
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.744
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    μμμαλιστα...ωραια πραματα δλδ..
    VAMOS ARIS

  10. #10
    Εγγραφή
    27-04-2008
    Περιοχή
    Πάρος
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΡΟΣ
    Εγώ πάντως ρίχνω κι ένα φταίξιμο στην wind. Δεν μπορεί να δίνεις πακέτο internet με περιορισμό και κινητό σε κάποιον και για update και μόνο να χρειάζεται τον δεκαπλάσιο όγκο. 20Χ10=200.
    Εκτός αν έχει wifi.

  11. #11
    Εγγραφή
    17-04-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ.ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΟΔΗΓΟ ΧΡΗΣΗΣ ΠΛΕΟΝ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΠΟΥΛΑΝ SMARTPHONES.καλη τυχη

  12. #12
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Mikrotik RB750UP
    SNR / Attn
    25.3(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικό σου θέμα αν δεν ξέρεις πως τα σύγχρονα smartphone από default μπαίνουν στο Internet.
    Δεν είναι υποχρέωση της κάθε εταιρίας να στο πει, αν σου πίστωσαν τα 60 € πάρε τα και πρόσεχε από εδώ και πέρα.
    Δεν νομίζω πώς είναι υποχρέωση του καθένα να γνωρίζει πως λειτουργούν τα Android η όποια αλλά smartphones αλά είναι υποχρέωση του παρόχου να ενημερώνει τον καταναλωτή κατά την σύνδεση του στο δίκτυο εάν επιθυμεί υπηρεσίες GPRS η αλλιώς να βάζει ένα όριο το οποίο να είναι σε λογικά πλαίσια χρήσης πχ σε συνδρομητές που δεν έχουν ζητήσει GPRS εώς 20mb και μετά να υπάρχει κάποια ειδοποίηση. Πχ η Vodafone κάθε φορά που καλείς GPRS χρεώνει 1€ την ημέρα χρήσης με κάποιους περιορισμούς αλά όχι ογκοχρεώνοντας τον χρήστη(Στην περίπτωση της κοπέλας παραπάνω θα είχε χρεωθεί μόνο 30€ έτσι).
    Η Cosmote αν θυμάμαι κάποτε ήθελε τηλεφωνική αίτηση για να ανοίξει το GPRS στην γραμμή.
    Φυσικά μιας και είμαστε στην Ελλάδα και δεν μεριμνεί κανένας για την ορθή ενημέρωση του καταναλωτή κάθε εταιρία ίσως και έτσι περιμένει να βγάλει λεφτά εν αγνοία του κοινού αφού δεν ενημερώνει καν τον τελικό χρήστη.

    Επομένως δεν νομίζω ότι το στυλ που συμφέρει κάθε κερδοσκόπο όπως “Δικό σου πρόβλημα να ήξερες!” είναι και ότι το σωστότερο σε αυτές τις περιπτώσεις καθώς δεν είναι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος συνδρομητής που υπερχρεώνετε εν αγνοία του.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Agent_ : 17-04-11 στις 23:12.

  13. #13
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.815
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν την είδα να ξαναγράφει όμως
    απλά είδα 2-3 νέες εγγραφές να επαναλαμβάνουν τα ίδια


    Επίσης όσα λέχθησαν για over the air αναβάθμιση είναι .... έχω και αυτήν την συσκευή και μπορώ να σου πω πως δεν πήρε κάνα OTA update.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #14
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Καλά, με την απάντηση που της έδωσες τι περίμενες, να ξαναγράψει;
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  15. #15
    Εγγραφή
    07-03-2011
    Μηνύματα
    970
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Conn-x OTE
    Να, κάτι τέτοια ακούω και θα μείνω για πάντα με την παντόφλα μου για κινητό
    Γκομπιούντερ.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Λογαριασμός
    Από Molto80 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-10, 12:11
  2. ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ HOL ΒΟΗΘΕΙΑ
    Από Carpe_Diem_Rj στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-08, 11:57
  3. Υπέρογκος λοαγριασμός ;-)
    Από guru στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-04, 21:18
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-04, 00:45
  5. Βοήθεια ρε παιδιά, 471 ευρώ λογαριασμός;
    Από Oakenfold_ στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-04, 03:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας