Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 30
  1. #1
    Το avatar του μέλους Vassilis7
    Vassilis7 Guest
    Μένω Μοσχάτο και άνηκω στο DSLAM του Ιπποδρόμου. Όλη την ημέρα η ταχύτητες έχουν αστάθεια, δεν ξεπερνώ τα 36 kb/s (με πολλά σκαμπανεβάσματα), ενώ μόνο το βράδυ (μετά τις 2) φτάνω σε καλά επίπεδα.

    Δεν είναι ο ISP μου, γιατί δοκίμασα και demos από άλλες εταιρίες και τα αποτελέσματα είναι τα ίδια...

    Τι τρέχει; Από Φεβρουάριο που έχω DSL δεν είχα κατέβει από τα 42kb/s. Είναι κανείς στο ίδιο DSLAM να μου πει αν αντιμετωπίζει τα ίδια;

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Όλα καλά εδώ Vassilis7. Βασικά είμαι τώρα πια με 1 mbit γραμμή αλλά και μέχρι τις 10/10/05 με 384 και από 10/10 μέχρι 13/10 με 512 όλα καλά όλα ανθηρά. Εγώ έχω adsl από το 2003 και είμαι σε Siemens Ι. Απ' 'οτι είχα δεί στο dslam_ote_fasma στον Ιππόδρομο υπάρχουν και dslams Siemens II. Τώρα τι να σου πω ακριβώς για το τι συμβαίνει πέραν του ότι πιθανότατα γέμισαν οι 384 στο dslam σου ή ότι δεν κατεβάζεις από τις ίδιες πηγές που κατέβαζες και παλιότερα. Γιατί κακά τα ψέματα αλλά από τα p2p δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το τι ακριβώς συμβαίνει. Δοκίμασε να κατεβάσεις κάτι απο τον isp σου ή από το www.ntua.gr. Στην τελική τσέκαρε και με κάποιο demo εναλλακτικούς παροχείς. Για περαιτέρω πληροφορίες είμαι στη διάθεσή σου συντοπίτη! :P
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  3. #3
    Εγγραφή
    09-03-2006
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    Router
    ST780
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 33(dB)
    καλησπερα! Ρε παιδια εχετε κανα νεοτερο απο το dslam εδω περα. Πριν μια βδομαδα που τους πηρα μου ειπαν οτι ειχαν αρχισει τις διαδικασιες για τοποθετηση νεων πορτων. Μπας κ με κοροιδευαν απλα να με βαλουν σε λιστα αναμονης? Εγω περιμενω παντως.....

  4. #4
    Το avatar του μέλους isim
    isim Guest
    Θα τους παρει και θα τους σηκωσει, και εγω Μοσχατο μενω και ακομα περιμενω(8η εργασιμη). Μου ειπαν οτι δεν εχουν διαθεσιμες PSTN. Αν μεχρι την Πεμπτη που ερχεται δεν μου εχουν ενεργοποιηση την γραμμη τοτε θα πεσει τηλ και θα τα ακουσουν τα καντηλια τους

  5. #5
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Και εγώ μένω Μοσχάτο και είχα αυτό το πρόβλημα από τον Δεκέμβριο του 2004 μέχρι και τον Απρίλιο του 2005 και ξαναεμφανίστηκε τον Σεπτέμβριο του 2005. Δεν το έχει ξανακάνει από τότε, αλλά τις τελευταίες μέρες δεν κατεβάζω και κάτι για δω. Θα βάλω να κατεβάσει ξανά για να δω αν ξαναυπάρχει το πρόβλημα.

  6. #6
    Εγγραφή
    09-03-2006
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    Router
    ST780
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 33(dB)
    Angry
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από isim
    Θα τους παρει και θα τους σηκωσει, και εγω Μοσχατο μενω και ακομα περιμενω(8η εργασιμη). Μου ειπαν οτι δεν εχουν διαθεσιμες PSTN. Αν μεχρι την Πεμπτη που ερχεται δεν μου εχουν ενεργοποιηση την γραμμη τοτε θα πεσει τηλ και θα τα ακουσουν τα καντηλια τους
    Τι εγινε σου ενεργοποιηθηκε η γραμμη? Εγω τους πηρα σημερα για να ακουσουν τα καντηλια τους και μου λενε οτι την αιτηση την ελαβαν 12/3 (Κυριακη!) αντι για 27/2 (που μου ειπε η αλτεκ οτι την ειχε στειλει). Ποιος κοροιδευει ποιον να παρει... (μαλλον ολοι τους εμενα). Με συνεπεια να χασω το τρενο με τις καινουργιες πορτες. Οποτε παλι στο περιμενε ειμαι. ΗΜΑΡΤΟΝ @#$$% την τρελα μου μεσα που πηγα και εμπλεξα. Θα παρω τωρα και την αλτεκ να τα ακουσει χοντρα. Μπορω να κανω κατι αλλο εκτος απτο να φωναξω?

  7. #7
    Το avatar του μέλους isim
    isim Guest
    Παπαρια ακομα περιμενω, και απ'οτι μου ειπανε απο τον Απριλη παλι....

  8. #8
    Το avatar του μέλους isim
    isim Guest
    Διαβαστε αυτο και γελαστε, χτες που πηρα τον ΟΤΕ για να ρωτησω ποτε σκοπευουν να κανουν την αναβαθμιση στον ιπποδρομο, τι μου ειπαν.................Οτι δεν ειναι στα αμεσα σχεδια τους αυτη την στιγμη να γινει αναβαθμιση στον ιπποδρομο

  9. #9
    Εγγραφή
    09-03-2006
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    Router
    ST780
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 33(dB)
    και μενα ακριβως τα ιδια. Ρωτησα για την περιπτωση μου και μου ειπαν τελη Απριλιου και μου ειπαν να κανω υπομονη. Υπομονη 2 μηνες? Ελεος. και να αξιζε το περιμενε.... και παλι προβληματα θα υπαρχουν οταν βαλουν πορτες. Μηπως ξερει κανεις ποτε βαλαν πορτες τελευταια φορα εδω?

  10. #10
    Το avatar του μέλους lavelle111
    lavelle111 Guest
    Κανένα νέο σχετικά με αυτό το καταραμενο dslam ?

    αίτηση στις 28/02 για ενεργοποίηση γραμμής 512/128, ακόμη περιμένω.

    Σημερα που κάλεσα στο 1242, ακόμα μου είπαν ότι δεν υπάρχουν πόρτες, συν του ότι με προέτρεψε να μαζέψω κι άλλους και να πιέσουμε το τοπικό υποκατάστημα ΟΤΕ Καλλιθέας, γιατί αν δεν δουν έναν ικανό αριθμό αιτήσεων δεν πρόκειται να κινητοποιηθούν!!!

    Σιγά μην κάνουμε και διαδήλωση δηλαδή .....

  11. #11
    Το avatar του μέλους isim
    isim Guest
    Ακουσα κατι για 15/4 α5 απριλη δηλαδη....Ειναι πολυ λαλακες στον ΟΤΕ τι αλλο να πω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 08-04-06 στις 00:54. Αιτία: λίγο προσοχή στις εκφράσεις μας

  12. #12
    Το avatar του μέλους isim
    isim Guest
    Καλα νεα επιτελους για εμας τους Μοσχατιωτες επιτελους!!!!Μολις επικοινωνησα με τον πΟΤΕ και μου ειπαν οτι βαλανε πορτες στο κεντρο του ιπποδρομου το ΣΚ!!!!!! οποτε μεσα στην εβδομαδα πιστευω οτι θα εχω παρει πορτα και θα εχω ενεργοποιηθει.....ειδομεν

  13. #13
    Το avatar του μέλους lavelle111
    lavelle111 Guest
    Επιτέλους !!!

    Αν συνδεθούμε, προτείνω να συναντηθούμε στην πλατεία και να κάψουμε τα PSTN modems!!

  14. #14
    Το avatar του μέλους isim
    isim Guest
    Ρε κρατα το...πΟΤΕ δεν ξερεις τι γινεται.....

  15. #15
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    USR 9108
    Εχω κανει αίτηση για ενεργοποίηση DSL και περιμένω 1,5 μήνα χωρίς να υπάρχει καποιο προβλημα...
    υπάρχει περιπτωση να μην υπαρχουν αρκετές αιτησεις και να μην πηγαινει καποιος εκει να ενεργοποιησει τις ηδη υπαρχουσες?
    Υπαρχει καποιος που να εχει ενεργοποιηθεί τον τελευταιο μήνα ?
    Και κατι τελευταιο...
    Υπαρχει καποιος που να ξέρει που ακριβώς βρίσκεται ακριβως το DSLAM? Γεωγραφικά εννοω...
    Ευχαριστώ Πολυ...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. DSLAM Ιπποδρόμου
    Από PrisonBreak-7- στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-08, 12:21
  2. Πληροφοριες για το DSLAM ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Από Jimmysss στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-07, 18:43
  3. HOL DSLAM ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Από Thanos68 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-07, 13:37
  4. 2play + DSLAM ιπποδρομου
    Από Kyaner στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-07, 00:36
  5. DSLAM Ιπποδρόμου - Προβληματα
    Από kpaiss στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-07, 09:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας