Σελ. 545 από 586 ΠρώτηΠρώτη ... 525535540543544545546547550555565 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.161-8.175 από 8776
  1. #8161
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο όσο ξέρω στην Εθνική 2 ανα άτομο, δηλαδή και παραπάνω λογαριασμούς ταμιευτηρίου να έχεις μπορείς να βγάλεις μόνο 2 κάρτες και να τις συνδέσεις με τους υπόλοιπους. Στην Eurobank μόνο μια, στην Πειραιώς 2 επίσης και στην Alpha έχω την εντύπωση οτι μπορείς και 4. Τώρα στις πιστωτικές ανάλογα το εισόδημα και αν θες οικογενειακές και 2 και 3 μπορείς σε κάθε τράπεζα
    Κανονικά κάθε πελάτης μίας τράπεζας δικαιόυται να βγάλει 2 χρεώστικεσ κάρτες μία visa και μία MasterCard. Αυτό σίγουρα ισχύει σε Πειραιώς και εθνική. Και στην alpha bank λόγω ότι υπάρχουν και αντίστοιχες μπόνους μπορεί όντως να μπορεί κάποιος να βγάλει 4 χρεωστικες κάρτες. Αλλά μέχρι 2 κάρτες πιστεύω ότι είναι μία χαρά.

  2. #8162
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Ο γιος μου ειχε μια χρεωστικη Visa που... ελιωσε σε καποια τσεπη, του την αντικαταστησανε και στο καπακι ηρθε και αλλη μια debit mastercard.
    Εξ αυτου απορησα και ειπα να ρωτησω για ΟΛΕΣ τι ισχυει τωρα.
    Τον... αιωνα του χαλκου υπηρχε δυνατοτητα εκδοσης μονον μιας πιστωτικης συνολικα, οχι ανα τραπεζα, αργοτερα την εποχη της επιπλαστης ευμαρειας ειχε πηξει ο τοπος απο καθε ειδους καρτες.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  3. #8163
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    μπορείς να έχεις πολλές κάρτες, ακόμα και απο την ίδια τράπεζα, ειδικά εαν κάποιες απο αυτές είναι συνδεδεμένες με κάποια αλυσίδα ή κάτι άλλο. Πχ μπορείς να έχεις την Eurobank Visa (κλασσικά) και την Eurobank-Masoutis VISA (η οποία δίνει κάποια έξτρα προνόμια για αγορές απο την αλυσίδα σούπερ μάρκετ Μασούτης).

  4. #8164
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    Αρχισε να λειτουργει και η επικαιροποιηση μεσω gov.gr.
    Μολις το εκανα επιτυχημενα σε alpha και πειραιως. Βεβαια ως κλασσικη τραγικη τραπεζα, η πειραιως μου εβγαλε μηνυμα οτι καταχωρηθηκε αιτημα. Στην alpha ανανεωθηκαν σε πραγματικο χρονο τα στοιχεια μου.
    Εθνικη και Eurobank δεν φαινεται να το εχουν ενεργοποιησει ακομη.

  5. #8165
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.304
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το ίδιο ακριβώς μού έκανε εντύπωση χθες: ΕΤΕ on-the-fly, winbank σε εκκρεμότητα.

    Στην ΕΤΕ δες στο προφίλ σου.

  6. #8166
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7.329
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Έχω κάνει σε Eurobank, σε πρώτη φάση έρχεται μήνυμα αντίστοιχο ότι έγινε η αίτηση, σε δεύτερη επιβεβαίωση ότι ενημερώθηκαν τα στοιχεία, για κάποια στοιχεία ήρθε αμέσως, για άλλα την επόμενη μέρα, από Κυριακή σε Δευτέρα.
    hnesne

  7. #8167
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο ακριβώς μού έκανε εντύπωση χθες: ΕΤΕ on-the-fly, winbank σε εκκρεμότητα.

    Στην ΕΤΕ δες στο προφίλ σου.
    Σωστος! θενκς. Περι Πειραιως, ειναι λιγο για τα πανηγυρια. Οταν πριν μηνες ειχα στειλει σε 3 τραπεζες τα ιδια χαρτια για επικαιροποιηση , η μονη που ηθελε φυσικα παρουσια σε καταστημα και δεν ολοκληρωνοταν η διαδικασια ηταν η Πειραιως.

  8. #8168
    Εγγραφή
    21-06-2005
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    913
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Κάποιες ερώτησεις που έχουν σχέση και με κάρτες και με το ebanking.
    - Έχουμε 2 κάρτες visa χρεωστικές πειραιώς. Στην ίδια συναλλαγή, όποτε την κάνουμε, χρησιμοποιώντας την μία κάρτα ζητάει συνεχώς κωδικούς ebanking και extrapin ενώ με την άλλη κάρτα δεν ζητάει τίποτα από τα 2 και προχωράει κανονικά η συναλλαγή.Οι κωδικοί δεν είναι πουθενά αποθηκευμένοι και είναι διαφορετικοί οι κάτοχοι της κάρτας. Πώς γίνεται αυτό;
    - στην πειραιώς γενικά για να κάνεις μια συναλλαγή με κάρτα πλέον θέλει πέρα από το extrapin και τους κωδικούς ebanking; ή αρκεί το extrapin;

  9. #8169
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kasadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιες ερώτησεις που έχουν σχέση και με κάρτες και με το ebanking.
    - Έχουμε 2 κάρτες visa χρεωστικές πειραιώς. Στην ίδια συναλλαγή, όποτε την κάνουμε, χρησιμοποιώντας την μία κάρτα ζητάει συνεχώς κωδικούς ebanking και extrapin ενώ με την άλλη κάρτα δεν ζητάει τίποτα από τα 2 και προχωράει κανονικά η συναλλαγή.Οι κωδικοί δεν είναι πουθενά αποθηκευμένοι και είναι διαφορετικοί οι κάτοχοι της κάρτας. Πώς γίνεται αυτό;
    - στην πειραιώς γενικά για να κάνεις μια συναλλαγή με κάρτα πλέον θέλει πέρα από το extrapin και τους κωδικούς ebanking; ή αρκεί το extrapin;
    παιζει ρολο το ποσο που κανεις συναλλαγη αμα ειναι παραπανω απο 100 ευρω , αν κανεις μια συναλλαγη ανω των 30 ευρω παλι ζηταει .
    δες εδω https://www.piraeusbank.gr/el/Idiwte...-plhrwmwn-psd2 και επελεξε το συχνες ερωτησεις - ecommerce
    <<
    7. Μπορώ να πραγματοποιώ αγορές με κάρτα στο διαδίκτυο (e-commerce), χωρίς ισχυρή ταυτοποίηση;

    Η Τράπεζα Πειραιώς με σκοπό την δική σας διευκόλυνση, για συναλλαγές αξίας έως €30 που πραγματοποιούνται στο διαδίκτυο, δεν θα απαιτεί ισχυρή ταυτοποίηση μέχρι το ποσό των €100, σωρευτικά. Πέραν αυτού, θα πρέπει, υποχρεωτικά, να πραγματοποιείται συναλλαγή με ισχυρή ταυτοποίηση. Κάθε φορά που πραγματοποιείται συναλλαγή με ισχυρή ταυτοποίηση, μηδενίζεται το όριο των €100. >>
    <<8. Tο σωρευτικό όριο των €100, για συναλλαγές σε ηλεκτρονικά καταστήματα με κάρτα χωρίς ισχυρή ταυτοποίηση, ισχύει και σε χώρες εκτός ΕΟΧ;

    Όχι, ισχύει μόνο για συναλλαγές σε ηλεκτρονικά καταστήματα σε χώρες εντός ΕΟΧ.


    9. Υπάρχει περιορισμός στο πλήθος των συναλλαγών κάτω των €30 με κάρτα στο διαδίκτυο, χωρίς ισχυρή ταυτοποίηση;

    Όχι, δεν υπάρχει περιορισμός στο πλήθος των συναλλαγών, παρά μόνο μέχρι το ποσό των €100 σωρευτικά.


    10. Το όριο των €100 στις συναλλαγές με κάρτα σε ηλεκτρονικά καταστήματα μηδενίζεται και με τη χρήση της κάρτας σε συναλλαγή σε φυσικό κατάστημα;

    Όχι, το όριο των €100 ισχύει μόνο για συναλλαγές με κάρτες έως €30, που πραγματοποιούνται σε ηλεκτρονικά καταστήματα και μηδενίζεται κάθε φορά που πραγματοποιείται μια συναλλαγή με ισχυρή ταυτοποίηση σε ηλεκτρονικό κατάστημα (e-commerce).


    11. Πώς μπορώ να γνωρίζω τί ποσό μου απομένει για αγορές χωρίς ισχυρή ταυτοποίηση;

    Μόλις το όριο καλυφθεί, θα σας ζητείται η ισχυρή ταυτοποίηση στην επόμενη συναλλαγή σας.


    12. Έχω πιστωτική κάρτα με πρόσθετη κάρτα. Το όριο των €100 ισχύει ανά πιστωτική κάρτα (κύρια ή πρόσθετη);

    Ναι, το σωρευτικό όριο των €100, για συναλλαγές σε ηλεκτρονικά καταστήματα ισχύει ανά κάρτα (κύρια ή πρόσθετη). Δηλαδή, οι τέσσερεις (4) κάρτες έχουν €100 όριο εκάστη. >>

  10. #8170
    Εγγραφή
    16-06-2006
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster..κλπ..
    Καλησπέρα, πήγε ο πατερας μου στην Εθνική να του δώσουν κωδικους για ibanking και του έβγαλαν στα καλα καθούμενα και μια pre-paid Visa. Του ειπαν οτι κοστιζει μονο 5€. Με πηρε τηλεφωνο στο μεταξυ να με ρωτήσει, και του ειπα να τους ρωτήσει πόσο θα κοστίζει καθε φορα η φόρτιση της. Του είπαν οτι δεν υπάρχει άλλο κόστος, μόνο τα 5€ της χορήγησης της. Ειναι δυνατόν ρε παιδιά; εγω θυμάμαι παλιά όλες οι προπληρωμένες είχαν έξοδα φόρτισης.

  11. #8171
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.307
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Άμα είναι να βγάλω και εγώ μια χωρίς έξοδα επαναφόρτισης. Δεν νομίζω να γίνονται αυτά. Παλαιότερα το είχα ψάξει.

  12. #8172
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.694
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    Φόρτιση 100 έξοδα 1.
    Στα 200 2.

  13. #8173
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, πήγε ο πατερας μου στην Εθνική να του δώσουν κωδικους για ibanking και του έβγαλαν στα καλα καθούμενα και μια pre-paid Visa. Του ειπαν οτι κοστιζει μονο 5€. Με πηρε τηλεφωνο στο μεταξυ να με ρωτήσει, και του ειπα να τους ρωτήσει πόσο θα κοστίζει καθε φορα η φόρτιση της. Του είπαν οτι δεν υπάρχει άλλο κόστος, μόνο τα 5€ της χορήγησης της. Ειναι δυνατόν ρε παιδιά; εγω θυμάμαι παλιά όλες οι προπληρωμένες είχαν έξοδα φόρτισης.
    Επειδή προφανώς του την φόρτωσαν του ανθρώπου, να τη γυρίσετε πίσω και να απαιτήσετε επιστροφή χρημάτων με τα απαραίτητα «γαλλικά» αν χρειαστεί. Έχουν καταντήσει αηδία με αυτές τις πρακτικές.

  14. #8174
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εγω παλι ΔΕΝ καταλαβαινω, γιατι ΔΕΝ μπορουμε να πουμε πολυ απλα να πουμε ΟΧΙ και τελος!
    Δεν την θελω ρε φιλε, αμα την χρειαστω θα την ζητησω απο μονη μου...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  15. #8175
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.475
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παλι ΔΕΝ καταλαβαινω, γιατι ΔΕΝ μπορουμε να πουμε πολυ απλα να πουμε ΟΧΙ και τελος!
    Δεν την θελω ρε φιλε, αμα την χρειαστω θα την ζητησω απο μονη μου...
    Επειδή ακριβώς δεν θα τη ζητήσουν πολλοί πελάτες από μόνοι τους, μπαίνει στη μέση το επιθετικό μάρκετινγκ.

    Ό,τι κάνουν τόσες και τόσες εταιρείες.

    Κατάπτυστο φυσικά, αλλά όσο το νομικό πλαίσιο με τα ψιλά γράμματα τους καλύπτει, θα συνεχίσουν να το κάνουν.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

Σελ. 545 από 586 ΠρώτηΠρώτη ... 525535540543544545546547550555565 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-08, 21:31
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 17:13
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 22:02
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 10:05
  5. REISER 4 - Πλεονεκτήματα/Μειονεκτήματα.
    Από mich83 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-06, 15:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας