Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    02-01-2006
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789 v2
    Λοιπόν παιδιά έχω συμφωνήσει για μια πολύ καλή δουλεία περιοχή αμαρουσίου πίσω από τον ΟΤΕ. Εξυπηρετεί πολύ ο προαστικος κηφισίας και άρα το μετρό γενικότερα.

    Θα μείνω με την κοπέλα μου. Τιμή ενοικίου λέμε να φτάσουμε το πολύ τα 400€ οπότε πάμε κυρίως για δυάρι. Να ναι και σε καλή κατάσταση.
    Στο μυαλό μας ως περιοχές μέχρι τώρα έχουμε:

    -Άνω Πατήσια/Πλ. Παπαδιαμάντη
    -Πανόρμου
    -Αμπελόκηποι
    -Ιλίσσια(Μετρό Μέγαρο Μουσικής)

    Να σημειώσω ότι ήμουν φοιτητής στην Αθήνα την περίοδο 2003-2008 και έμενα Κυψέλη (στον Πανελλήνιο περίπου) σε ένα 2άρι 50τμ. Το 2006-2008 εργαζόμουν κιόλας και μερικούς μήνες είχαμε μείνει και πάλι μαζί.
    Θα ήθελα την άποψη σας για τις παραπάνω περιοχές καθώς και προτάσεις για άλλες που να εξυπηρετούν και συμβουλές που μπορεί να βοηθήσουν κατά την αναζήτηση σπιτιού.
    Σας ευχαριστούμε και οι δύο εκ των προτέρων.

  2. #2
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.518
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλή περιοχή να κοιτάξεις είναι και Ηράκλειο, Κοντόπευκο στην Αγία Παρασκευή (μετρό Δουκίσσης Πλακεντίας).

    Κοντόπευκο οι επιλογές είναι λίγες αλλά αν σου κάτσει θα είσαι τυχερός. Βέβαια ξεκινάς από τα 400 min για 2άρι. Αν είσαι τυχερός θα βρεις μέχρι 450 αλλά οι επιλογές είναι λίγες. Βολεύει γιατί έχεις μετρό και προαστιακό στα πόδια σου. Θα είσαι από την δουλειά σου 5-10 λεπτά με τον προαστιακό.

    Ηράκλειο είναι περιοχή προσιτή κι έχεις Ηλεκτρικό για 2 στάσεις μέχρι Νερατζιώτισα και μετά προαστιακό. Αν δεν έχεις πρόβλημα, παίρνεις κι ένα σπαστό ποδήλατο και πηγαίνεις μέχρι Νερατζιώτισα με ποδηλατάκι.

    Γενικά, δεν είμαι υπέρ Αμπελόκηπων-Πανόρμου. Δεν ξέρω αν έχεις αυτοκίνητο, αλλά αν έχεις ή σκοπεύεις να πάρεις, αποφεύγεις ότι ανέφερες. Αλλιώς θα κάνεις γύρω-γύρω ολοι.

  3. #3
    Εγγραφή
    02-01-2006
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789 v2
    Αυτοκίνητο έχει η κοπελιά. Ξέχασα να αναφέρω ότι εκείνη δουλεύει στα Εξάρχεια. Σκοπεύουμε να μην χρησιμοποιούμε σίγουρα το αμάξι για τις δουλείες μας. Μόνο για τις υπόλοιπες μετακινήσεις και τώρα με τη βενζίνη στα ύψη, όσο το δυνατόν λιγότερο.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-10, 18:41
  2. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-08, 15:25
  3. Επαρχία, Αθήνα ή κάπου αλλού?
    Από ant0ni0 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-07, 20:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας