PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά γραμμής wind από Ελληνικό στο Κορωπί



makisrx8
29-06-17, 19:39
Καλησπέρα Φίλοι μου έχω κάνει αίτηση μεταφοράς γραμμής από Ελληνικό στο Κορωπί
απο τις 16-5-17 και ακόμα δεν εχω υπηρεσίεςδιότι ο ΟΤΕ(τουλάχιστον έτσι λέει η Wind) κάνει έργα εντός 200μ απο το μαγαζί μου.
Όποτε τους παίρνω λένε δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα...με αποτέλεσμα εδώ και 1 μίση μηνά να μην μπορώ να κάνω τίποτα(να παω ΟΤΕ)

Υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο πρόβλημα με Wind η με άλλων πάροχο εδώ στο Κορωπί;

ChristosK
11-08-17, 02:47
Καλησπέρα Φίλοι μου έχω κάνει αίτηση μεταφοράς γραμμής από Ελληνικό στο Κορωπί
απο τις 16-5-17 και ακόμα δεν εχω υπηρεσίεςδιότι ο ΟΤΕ(τουλάχιστον έτσι λέει η Wind) κάνει έργα εντός 200μ απο το μαγαζί μου.
Όποτε τους παίρνω λένε δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα...με αποτέλεσμα εδώ και 1 μίση μηνά να μην μπορώ να κάνω τίποτα(να παω ΟΤΕ)

Υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο πρόβλημα με Wind η με άλλων πάροχο εδώ στο Κορωπί;


αν καταλαβα καλα απο αυτο που εγραψες ειναι οτι θα πρεπει να περιμενεις ο ΟΤΕ να προσλαβει εξωτερικο εργολαβο για ιδικη κατασκευη εντως 200μ . κοινως δεν υπαρχει καλωδιο. και πρεπει καποιος να σκαψει να το περασει.... εγω απο μετακομηση ειμαι ακομα σε αναμονη λογο ελειψης δικτυου (Καματερο) απο τον Ιουνιο του 16. (να ναι καλα το wifi του γειτονα )

makisrx8
11-08-17, 19:03
Καλησπέρα υποτίθεται ναι... και λέω υποτίθεται γιατί πείρα με έναν φίλο μου(οτετζη) τα κεντρικά τους και άκουσα με τα αυτιά μου(ανοιχτή ακρόαση) ότι υπήρχαν 5 κενές γραμμές και μια σε αναμονή που ήταν η δικιά μου και απόρησαν γιατί με ταλαιπωρούν...
Τελικά το μόνο "πρόβλημα" που υπήρχε ήταν ότι χρειάζονταν 5 μετρά καλώδιο μέχρι το κουτί του ΟΤΕ
έκανα καταγγελία συμβάσεις λόγο μη διαθεσιμότητας δικτύου της Wind αφού πέρασε το 2μηνο μιας και αυτοί έλεγαν τα δικά τους και καπάκια αίτηση στων ΟΤΕ...
μετά από 3 μέρες είχα υπηρεσίες...

@ ADSLgr.com All rights reserved.