PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas ΚΑΙ Ε.Ε.Τ.Τ



kinggreece
22-05-07, 09:45
ΕΠΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ DSL ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΛΑΣ...ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ 50 ΦΑΞ ΚΑΙ ΚΑΜΟΙΑ 500ΑΡΙΑ EMAIL,ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΤΟ 13800 ΚΑΙ 1212 ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ..........ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΣΤΟ 10ΗΜΕΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΟΤΟΚΟΛΛΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΗΝ ΑΝΕΛΑΒΕ Η ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ ΤΗΛ/ΝΙΩΝ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ......... ΕΓΙΝΕ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΥΡΩΠΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.

ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΡΤΕ ΤΗΝ ΕΕΤΤ , ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ,ΕΙΝΑΙ ΜΟΡΦΕΣ,ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ,ΣΑΣ ΔΕΙΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΑ

2106151000 ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ 2106151104-5 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΟΚΟΛΛΟ ΟΠΟΥ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΟΤΟΚΟΛΛΟΥ. ΜΕΤΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΗΝ ΤΕΛΛΑΣ ΣΤΟ 1212 ΚΑΙ ΖΗΤΑΤΕ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΜΙΑ ΦΟΡΜΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΤΟΥΣ ΟΤΙ Η ΒΛΑΒΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΧΧΧΧΧΧΧ(Χ=ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΡΟΤΟΚΟΛΟΥ ΑΠΟ ΕΕΤΤ).ΚΑΙ ΣΕ 25 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΕΤΕ ΕΓΓΡΑΦΟ ΟΔΗΓΙΑ ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΟΛΑΤΕ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΣ ΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΟΧΟ ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΗΤΕ.

ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΑΛΟΥΝ ΜΥΑΛΟ................

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ:oneup: :clap:

Jim87
22-05-07, 09:56
ΕΠΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ DSL ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΛΑΣ...ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ 50 ΦΑΞ ΚΑΙ ΚΑΜΟΙΑ 500ΑΡΙΑ EMAIL,ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΤΟ 13800 ΚΑΙ 1212 ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ..........ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΣΤΟ 10ΗΜΕΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΟΤΟΚΟΛΛΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΗΝ ΑΝΕΛΑΒΕ Η ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ ΤΗΛ/ΝΙΩΝ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ......... ΕΓΙΝΕ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΥΡΩΠΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.

ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΡΤΕ ΤΗΝ ΕΕΤΤ , ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ,ΕΙΝΑΙ ΜΟΡΦΕΣ,ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ,ΣΑΣ ΔΕΙΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΑ

2106151000 ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ 2106151104-5 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΟΚΟΛΛΟ ΟΠΟΥ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΟΤΟΚΟΛΛΟΥ. ΜΕΤΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΗΝ ΤΕΛΛΑΣ ΣΤΟ 1212 ΚΑΙ ΖΗΤΑΤΕ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΜΙΑ ΦΟΡΜΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΤΟΥΣ ΟΤΙ Η ΒΛΑΒΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΧΧΧΧΧΧΧ(Χ=ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΡΟΤΟΚΟΛΟΥ ΑΠΟ ΕΕΤΤ).ΚΑΙ ΣΕ 25 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΕΤΕ ΕΓΓΡΑΦΟ ΟΔΗΓΙΑ ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΟΛΑΤΕ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΣ ΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΟΧΟ ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΗΤΕ.

ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΑΛΟΥΝ ΜΥΑΛΟ................

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ:oneup: :clap:


1)Πήρες πριν λίγο στο 1212/13800*2 και έδωσες τον αριθμό πρωτοκόλλου?

Αν ναι τότε μάλλον με εμένα μίλησες....:p
Ο αριθμός πρωτοκόλλου είναι ο αριθμός στο WCRM....


Πραγματικά ελπίζω να καταφέρεις κάτι πάντως η αίτηση προωθήθηκε;)


2)Μην φωνάζεις!!!

lakis
22-05-07, 15:20
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά και σε αυτό δεν μασάνε... Σε δικιά καταγγελία που του κοινοποιήθηκε από την ΕΕΤΤ στις 16/2 και του υποχρέωνε να απαντήσους εντός 10 ημερών δεν έχει γίνει ακόμα τίποτα και ούτε θα γίνει....

Καταγγελεία 15/1 στην ΕΕΤΤ με Fax

Αφού ακόμα δεν υπαρχουν κυρώσεις στην TELLAS δεν γίνεται τίποτα ....
Παρόλλα αυτά ελπίζω να γίνει κατι με τη δικιά σου!

kinggreece
22-05-07, 19:45
φιλε lakis Εχουν γινει κυρωσεις προς την τελλας.....αν δεις το ιστορικο που εχει η εεττ θα τις βρεις,και μαλιστα πληρωσε το μεγαλυτερο ποσο απο ολους,και αναφερεται και ο λογος που εφαγε το προστιμο, και λογος ειναι αυτα που λεμε εδω. Δεν ξερω τωρα αν το κυνηγησες και εσυ το θεμα.πηρες αριθμο προτοκολλου απο εεττ? Εδωσες πληρη ταχυδρομικα στοιχεια σου ωστε να λαβεις απαντηση-οδηγια? και εγω εστειλα απλα φαξ αλλα δεν ελαβα ποτε απαντηση μεχρι που πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν ακριβως την διαδικασια.

lakis
22-05-07, 21:53
φιλε lakis Εχουν γινει κυρωσεις προς την τελλας.....αν δεις το ιστορικο που εχει η εεττ θα τις βρεις,και μαλιστα πληρωσε το μεγαλυτερο ποσο απο ολους,και αναφερεται και ο λογος που εφαγε το προστιμο, και λογος ειναι αυτα που λεμε εδω. Δεν ξερω τωρα αν το κυνηγησες και εσυ το θεμα.πηρες αριθμο προτοκολλου απο εεττ? Εδωσες πληρη ταχυδρομικα στοιχεια σου ωστε να λαβεις απαντηση-οδηγια? και εγω εστειλα απλα φαξ αλλα δεν ελαβα ποτε απαντηση μεχρι που πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν ακριβως την διαδικασια.

Ναι έκανα καταγγελία στις 13/1, πήρα αρ. Πρ. ΕΕΤΤ 47ΧΧ/27/1/2007, Κοινοποίηθηκε η καταγγελία στην ΤΕΛΛΑΣ στις 16/2/2007 με αρ. Πρωτ. 8883/φ.300. Αφορούσουσε συνολικά καταγγελίες 57 διαφορετικών ατόμων. Η ΕΕΤΤ υποχρένε την ΤΕΛΛΑΣ να απαντήσει αναλυτικά, εντός δέκα (10) ημερών από τη λήψη της επιστολής, κοινοποιώντας την απάντηση στους αντίστοιχους καταναλωτές!

Δυστιχώς δεν έγινε τίποτα, και σε κάποιες απηλές μου, απλά μου είπαν ότι γνωρίζουν ότι έχω κάνει καταγγελεία στην ΕΕΤΤ.
Ελπίζω τα πράγματα να είναι καλύτερα τώρα ...

kinggreece
22-05-07, 22:12
Δεν ξερω,οπως τα γραφεις οντως εχεις δικιο φιλε lakis.Εμενα σημερα με πηρε η ιδια η επιτροπη και μου ειπε αυτα που αναφερω ποιο πανω. Ισως και αυτοι βλεπουν οτι κοντευει να γινει η δευτερη φουσκα σαν αυτη του χρηματιστηριου,και αποφασισαν να επεμβουν δυναμικα,ας ελπισουμε οτι θα κανουν το καλυτερο.

kinggreece
24-05-07, 06:30
1)Πήρες πριν λίγο στο 1212/13800*2 και έδωσες τον αριθμό πρωτοκόλλου?

Αν ναι τότε μάλλον με εμένα μίλησες....:p
Ο αριθμός πρωτοκόλλου είναι ο αριθμός στο WCRM....


Πραγματικά ελπίζω να καταφέρεις κάτι πάντως η αίτηση προωθήθηκε;)


2)Μην φωνάζεις!!!



μεγαλε που το εδωσες το χαρτι με τον αριθμο........εχω 36 ωρες σταθερα dsl , εισαι φοβερος τελικα.
λες να ειναι συπτωση? μηπως τελικα η εεττ εκοψε κ........κια? μου ειπαν οτι θα επερνε και υπαλληλος προσωπικα απο την επιτροπη. 2 ωρες μετα ειχα χωρις διακοπες dsl.

να εισαι καλα.

Haros
24-05-07, 11:54
δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά νομίζω είναι σύμπτωση. Δεν νομίζω όλα τα προβλήματα του δικτύου της tellas (τουλάχιστον στην περιοχή σου) να λύνοντε με μια καταγγελία... άμα πάντως είναι έτσι θα το κάνω κι εγώ :p

kinggreece
24-05-07, 12:37
δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά νομίζω είναι σύμπτωση. Δεν νομίζω όλα τα προβλήματα του δικτύου της tellas (τουλάχιστον στην περιοχή σου) να λύνοντε με μια καταγγελία... άμα πάντως είναι έτσι θα το κάνω κι εγώ :p

TO wcrm αν θυμαμαι καλα απο μια εποχη που δουλευα στον οτε ειναι το κομματι αυτο που ο οτε δινει στουσ παροχους γραμμες και οταν παει εκει μια αιτιση ο οτε προβαινει σε ρυθμισεις σαν κεντρο εξυπηρετισης με βρογχους κατι τετοιο, με επιφυλαξη το λεω αυτο γιατι δεν θυμαμαι καλα........μονο το παλικαρι που πηρε τον αριθμο και ειναι μεσα στα κολπα μπορει να μας πει ακριβως , αλλιως το wcrm μπορει να ειναι και wc-room :p δηλαδη κατευθειαν το αιτημα στην τουαλετα και στην ψυταλλεια για βιολογικο καθαρισμο.:rofl: . αλλα μαλλον ειναι αυτο που λεω με τον οτε.:oneup:

Jim87
25-05-07, 21:43
Το wcrm είναι το εργαλείο που δίνουμε απευθείας τις βλάβες στον ΟΤΕ για προβλήματα στα καφάο, dead line προ ενεργοποίησης κτλ κτλ...

kinggreece
28-05-07, 04:34
μεγαλε που το εδωσες το χαρτι με τον αριθμο........εχω 36 ωρες σταθερα dsl , εισαι φοβερος τελικα.
λες να ειναι συπτωση? μηπως τελικα η εεττ εκοψε κ........κια? μου ειπαν οτι θα επερνε και υπαλληλος προσωπικα απο την επιτροπη. 2 ωρες μετα ειχα χωρις διακοπες dsl.

να εισαι καλα.

Τελικα αυτος που εγραψε το σεναριο στιν διαφημηση και ελεγε: ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣΑΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ηταν σοφος, με πηραν τηλεφωνο 25/5/07 οι τεχνικοι (τρομαρα τους) αυτης τησ μεγαλης εταιρειας ΤΕΛΛΑΣ και μου ειπαν οτι εχω δηλωσει βλαβη στο dsl , τους ειπα οτι 6 μηνες δεν κανω αλλη δουλεια απο το να δηλωνω βλαβες,μου λενε να ανοιξω το ρουτερ να κανουν καποιες μετρησεις,τους απαντω οτι ειναι ανοιχτο παντα,μου λενε οτι τις επομενες ωρες θα κανουν μετρησεις και θα λυθει αμεσα το θεμα, τους λεω....παιδια εφω θα πρεπει να φυγω σε λιγο για διημερο....μηπως πρεπει να φορτοσο καποια αρχεια για κατεβασμα να δειτε τι παιζει? μου λενε οχι δεν χρειαζετε απλα θα μετρησουν να δουν τι παιζει και μπορουν να δουν και ετσι τι φταιει,γυριζω ο κακομοιρογλου και εγω κυριακη και βλεπω το λαμπακι σταθερο αναμμενο,λεω επιτελους αν υποθεσουμε οτι ειχα 2 μερεσ και κατι σταθερα dsl πριν την παρασκευη και με τις μετρησεις τους θα βρηκαν που κολλαει το ολο θεμα μαλλον τελειωσε το ματρυριο:rofl: .
απο τις 20¨00 το βραδυ μεχρι τις 4¨25 ξημερωματα ειχα 23 διακοπες - αποσυνδεσεις:mad: . περνω αυτο το 1212 που απο τισ πολλες φορες πια το τηλεφωνο παιρνει μονο του το 1212 , απαντηση του 1212: μαλιστα κυριε ταδε......οι τεχνικοι μας εκαναν ελεχο και σας ειδαν 17 ωρες συνδεμενο την παρασκευη και θεωρησαν οτι το θεμα εχει λυθει:rofl: , αλλα επειδη σας πιστευουμε θα ξαναδωσουμε την βλαβη επειγον (6 μηνες ολο επειγον) μεινετε ησυχος.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: 1) ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΑΖΟΧΑΣ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ
2) ΒΛΕΠΩ ΟΡΑΜΑΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ DSL
3) ΤΟ 1212 ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ ΠΙΤΣΑ
Εσυ αγνωστε αναγνωστη που θα δεις τυχαια αυτο το ποστ...........μακρια απο τ(ρ)ελλας.:nono:

knight_of_ni
28-05-07, 08:57
Είναι λογικό άμα σε είδαν τόσες ώρες συνδεδεμένο να κλείσουν την βλάβη και επίσης από την στιγμή που πάρεις και πεις ότι το πρόβλημα συνεχίζεται να δηλωθεί ξανά μήπως έχει προκύψει κάτι άλλο .Οπότε δεν είναι θέμα αν σε πιστεύω κάποιος η όχι εγώ βλέπω ότι σε ενημέρωσαν και το ξαναέδωσαν για να το κοιτάζουν οι τεχνικοί τις tellas το οτι το 1212 εναι για πίτσα η το κάθε παιδί που με τα λίγα μέσα που έχει (μιας και ειναι τηλεφωνικό κεντρο) προσπαθεί να σε ενημερώση με κάθε ειλικρίνεια δεν ξέρω τι σχέση μπορεί να έχει:hmm:

no_logo
28-05-07, 09:02
δηλαδή όταν λένε "θα κοιτάξουμε την βλάβη" τι εννοούν; Πως θα κάτσουν να παρατηρούν πόσες ώρες είσαι συνδεδεμένος; Το λένε δηλαδή κυριολεκτικά το "κοιτάξουμε" :oneup: :lol:

knight_of_ni
28-05-07, 09:08
Εννοείται ότι έγιναν μετρήσης, κλπ κλπ μετά είδαν ότι έμεινε χωρίς κανέναν πρόβλημα για κάποιες ώρες και έκλεισε η βλάβη ...

lx911
28-05-07, 09:28
Δεν ξερω τι λετε εσεις παντος ολα τα προβληματα λυνονται με ενα καλο πρωινο χ3σ1μ0... στην Tellas εννοιτε. ;) Που να τρεχεις τωρα στην ΕΕΤΤ να κανεις δηλωσεις κπλ.
Παντος μετα απο το μεγαλο ΝΤΟΥ του γρηγορου internet στην ελλαδα η EETT κανει χρυσες δουλειες. Δεν θα προλαβαινουν ουτε να φανε οι ανθρωποι :p

kinggreece
28-05-07, 14:15
Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι καποιοι φιλοι εδω οταν βλεπουν καποιο προβλημα που αναφερουμε σπευδουν να <<κατακρινουν>> τα λεγομενα μας. Δηλαδη αν η τελλας δεν εχει οργανωση φταιμε εμεις που πληρωνουμε κανονικα? το 1212 που αναφερει ενας φιλος ποιο πανω ειναι ευγενικο και ξαναδινει τις βλαβες εμενα μου λυνει το προβλημα? οταν υπογραψαμε συμβολαια ενημερωθηκε κανεις οτι η τελλας ειναι σε φαση ανασυγκρωτισης και οτι σε περιπτωση βλαβης θα δινουμε την βλαβη σε καποιο κεντρο το οποιο δεν ειναι σε θεση να απαντησει σε απλες ερωτησεις? ειχα 7 χρονια Ο.Τ.Ε και μια φορα δηλωσα βλαβη τον καιρο που ειχαμε dial up συνδεσεις για παρασιτο στην γραμμη και φτιαχτικε την επομενη μερα και μια φορα οταν ειχα οτενετ που παρατηρισα μια διακοπη στις 24 ιουλιου του 2006 τα μεσανυχτα ακριβως και αυτο ηταν γιατι τιν ωρα εκεινη εγινε διπλασιασμος των ταχυτητων . Αντιλαβανεστε οτι οταν φευγεις απο μια εταιρεια σαν τον ΟΤΕ με ολα τα στραβα του, αλλα χωρις βλαβες ,και πας σε μια εταιρεια οπου απο την πρωτη μερα ξεκινας στραβα ειναι ψυχοφθορο.
Εχω μια προφορικη οδηγια απο Ε.Ε.Τ.Τ μεχρι να λαβω την γραπτη απαντηση ωστε να παρω την γραμμη μου οτι καθε φορα που θα βλεπω βλαβη να ενημερωνω το 1212 ωστε και εκεινοι οταν θα κανουν το ελεχο τους ναδουν το τι παιζετε. Νομιζω οτι ολοι πρεπει να κανουμε το ιδιο,εκει που καθομαστε και βλεπουμε οτι εχουμε διακοπες να συντασουμε μια καταγγελια προς ΕΕΤΤ και να την στελνουμε,οσο δεν κινουμαστε τοσο γινονται ολοι ασυδοτοι,η καταγγελια προς την προστασια καταναλωτη ειναι χρονοβορα και απλα κανουν διεκπερωση,δηλαδη η προστασια παλι διαβιβαζει στην ΕΕΤΤ την καταγγελια σας,οποτε καλυτερα ειναι να την στελνετε κατευθειαν στην ΕΕΤΤ,δειτε το και ως μια απασχοληση μεχρι να ξανασυνδεθητε στην τελικη.

Για καταγγελια δεν χρειαζετε να τρεχεις στην επιτροπη...απλα την στελνεις ταχυδρομικα....στην αρχη του ποστ υπαρχουν τηλεφωνα οπου ενημερωνεστε αμεσα.

the_Mask
28-05-07, 15:23
Δεν ξερω τι λετε εσεις παντος ολα τα προβληματα λυνονται με ενα καλο πρωινο χ3σ1μ0... στην Tellas εννοιτε. ;) Που να τρεχεις τωρα στην ΕΕΤΤ να κανεις δηλωσεις κπλ.
Παντος μετα απο το μεγαλο ΝΤΟΥ του γρηγορου internet στην ελλαδα η EETT κανει χρυσες δουλειες. Δεν θα προλαβαινουν ουτε να φανε οι ανθρωποι :p

Μπα φιλέ εγω ειμαι υπερ της επισκεψης στην ΤΕΛΛΑΣ γιατι το να τα ακουσουν τα παιδακια κριμα ειναι.. αλλοι το θελουν το χε***μ0 ,τα μεγαλα κεφαλια

Faye
30-05-07, 12:03
Σήμερα έκανα κι εγω καταγγελία στην ΕΕΤΤ! Ελπίζω να υπάρξει αποτέλεσμα!

euklidis
30-05-07, 12:31
Σήμερα έκανα κι εγω καταγγελία στην ΕΕΤΤ! Ελπίζω να υπάρξει αποτέλεσμα!

Και εγω εδωσα στοιχεια σημερα στην ΕΕΤΤ και σε λιγο περιμενω να παρω την Tellas γιατι κατι μου λενε για να πληρωσω κατι (ποτε δεν ειχα υπηρεσια) και θα στειλω καταγγελια.

Faye
30-05-07, 12:37
Κανε και μια καταγγελία σε Συνηγορο του πολίτη και σε Συνηγορο του Καταναλωτη....ίσως βγάλεις κι απο κει άκρη....εγω έστειλα και σε αυτούς, δεν έχουμε να χάσουμε κάτι!Καλή μας επιτυχία!Για νεότερα θα σας ενημερώσω σύντομα!

Faye
31-05-07, 11:38
Μόλις έλαβα τηλεφωνικώς τον αριθμό πρωτοκόλλου απο την ΕΕΤΤ κσι μου είπαν πως σε 20-25 εργάσιμες θα μου στείλουν ταχυδρομικώς την απάντηση απο την επιτροπή και πως θα κοινοποιηθεί και στην Τελλας. Ωστόσο εγω τί αλλο μπορώ να κάνω?Δλδ για άλλες 20 μέρες δε θα έχω τηλέφωνο και ίντερνετ μέχρι να ενημερώσουν την Τελλάς πως έχω κάνει καταγελία? γνωρίζει κάποιος κάτι περαιτέρω?

kinggreece
31-05-07, 11:47
[QUOTE=Faye;1198953]Μόλις έλαβα τηλεφωνικώς τον αριθμό πρωτοκόλλου απο την ΕΕΤΤ κσι μου είπαν πως σε 20-25 εργάσιμες θα μου στείλουν ταχυδρομικώς την απάντηση απο την επιτροπή και πως θα κοινοποιηθεί και στην Τελλας. Ωστόσο εγω τί αλλο μπορώ να κάνω?Δλδ για άλλες 20 μέρες δε θα έχω τηλέφωνο και ίντερνετ μέχρι να ενημερώσουν την Τελλάς πως έχω κάνει καταγελία? γνωρίζει κάποιος κάτι περαιτέρω?[/QUOTE



παρε απο καρτοτηλεφωνο αν δεν εχεισ σταθερο το 13800 επιλογη 2 και πες στους ξανα οτι εχεις βλαβη και πες στους να κανουν μια φορμα προς τον προισταμενο τουσ οτι εχεις κανει καταγγελια στιν εεττ και δωσε τον αριθμο προτοκολου που σου εδωσαν

Faye
31-05-07, 11:51
Χίλια ευχαριστώ και πάλι!!!!!!!!!!!!! :) :)

XARAYGH
31-05-07, 12:08
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ 2111201212 EINAI ΑΣΤΙΚΗ ΧΡΕΩΣΗ

Faye
01-06-07, 14:16
Χθες μετά απο την καταγγελία στον ΕΕΤΤ, πήρα τηλ στον αριθμό που μου δώσατε παραπάνω και τους ενημέρωσα 2-3 φορές, απείλησα πως αν μέχρι σήμερα το μεσημέρι δεν έχουμε τηλέφωνο θα βγω στα κανάλια....σήμερα το μεσημέρι με πήραν στο κινητό μου απο το τεχνικό τμήμα (πρώτη φορά στα χρονικά) και μου είπαν πως θα το αναλάβουν επειγόντως....σύμπτωση ή όχι ας ελπίσω πως θα έχω σύντομα τηλέφωνο και ιντερνετ μετά απο μια εβδομάδα....

rokko74
01-06-07, 14:44
Παιδιά εξαντλήθηκαν τα όρια. Μπείτε εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=102841 :rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.