PDA

Επιστροφή στο Forum : Cosmote VS Vodafone



kosath
04-07-17, 10:59
Καλημέρα,

Είχα ένα αντίστοιχο περιστατικό (https://www.adslgr.com/forum/threads/1000477-Απαράδεκτη-πολιτική-τηλεπωλήσεων-με-φούλ-ψέμα-13888) αλλά λόγω τεχνικών προβλημάτων στη Vodafone μπορώ να φύγω αζημίως (χωρίς να πληρώσω το τέλος διακοπής).

Κάνουμε την αίτηση φορητότητας τηλεφωνικά με το 13888, με παίρνουν τηλέφωνο από τη Vodafone γιατί θέλω να φύγω κλπ κλπ. Τους λέω αφήστε τη γραμμή να φύγει αλλά έρχεται απόρριψη λόγω λάθους ΑΦΜ (και καλά - το διπλοτσεκάραμε).

Κάνουμε 2η φορά την αίτηση και απορρίπτεται διότι"...O APIΘMOΣ ΣYNΔEΣHΣ ΠOY ΔHΛΩΘHKE ΣTHN AITHΣH ΔEN EINAI ENEPΓOΣ ΣTO ΔIKTYO TOY ΠAPOXOY" (μέσω sms) και με πήραν τηλέφωνο πάλι για επιβεβαίωση! Άκυρο???

3η φορά το ίδιο!

Ο αριθμός είναι στη Vodafone, λειτουργεί κανονικά αλλά τι γίνεται; δεν αφήνουν τη γραμμή να φύγει; Από την εξυπηρέτηση της Vodafone μου λένε ότι αν όλα τα στοιχεία είναι σωστά, είναι υποχρεωμένοι να αφήσουν τη γραμμή.

Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία;

michalispap
05-07-17, 15:31
Εγώ έφυγα για οτε πρίν 20 μέρες από βοντα γιατί έκανε διακοπές το ιντερνετ και δεν επειδή είναι σε επαγγελματικό χώρο δεν μπορούσα να εξυπηρετήσω τους πελάτες. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Στη μητέρα μου που μετέφερα το κινητο μετά από 20+ χρόνια (από εποχή πάναφον) σε οτε και τα 2 σταθερά (από εποχή HOL) με τρελάνανε στα τηλέφωνα για να μείνει. Πρέπει να μας πήραν γύρω στα 10+ τηλέφωνα για τις 3 συνδέσεις. Τελικά έγιναν οι μεταφορές ομαλά!!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.