PDA

Επιστροφή στο Forum : ΙΕ μου εμφανιζεται το ακολουθο σπαστικο μηνυμα



alwaysalone
22-05-07, 18:18
Παιδια, σε ολες τις σελιδες του ΙΕ μου εμφανιζεται μετά απο λίγο το σπαστικο μηνυμα

IEXPLORER.EXE has encountered errors.
Your work will be closed
An error is being occured and now will restart.

Κατι τετοιο. Kαι μου κλεινουν ολα τα παραθυρα του ΙΕ. Εχω win2000 pro sp2

Τι φταιει, τι να κανω;;; Εκανα σκαναρισμα (εχω το f-secure) και δε βρηκε τιποτα... Κλααααψ, help

s_samaras
22-05-07, 19:26
Πες μας τι πρόβλημα κατέγραψε ο Event Viewer
(Start -> control panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools -> Event Viewer ή δεξί πλήκτρο στο My Computer -> Manage -> Event Viewer) :hmm: :oneup:

dracula
22-05-07, 19:47
Παιδια, σε ολες τις σελιδες του ΙΕ μου εμφανιζεται μετά απο λίγο το σπαστικο μηνυμα

IEXPLORER.EXE has encountered errors.
Your work will be closed
An error is being occured and now will restart.

Κατι τετοιο. Kαι μου κλεινουν ολα τα παραθυρα του ΙΕ. Εχω win2000 pro sp2

Τι φταιει, τι να κανω;;; Εκανα σκαναρισμα (εχω το f-secure) και δε βρηκε τιποτα... Κλααααψ, help

Win 200 Pro + SP2;

Εχει βγει μεχρι και SP4 (+καποια extra). Θα ξεκιναγα απο το SP4.

gitane
22-05-07, 19:47
Από ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα, το πρόβλημα είναι πιθανώς κάποιο 3rd Party software όπως το Google Toolbar, κάποιο ActiveX ή αν είσαι άτυχη κάποιο Spyware.
Για να το βρεις και να το βγάλεις θα χρειαστείς κάποιο anti-spyware tool όπως Ad-Aware, Spybot -S&D.

Επίσης, άσχετα με το τωρινό σου πρόβλημα, θα πρέπει να αναβαθμίστεις σε Service Pack 4 και να τρέξεις όλα τα Windows Update που έχουν βγει από την εποχή του Service Pack 4 (γύρω στα 60-70...).

alwaysalone
24-05-07, 03:30
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Εκανα αναβάθμιση σε sp4 (μπηκα στο site της microsoft) αν και προσωπικά δεν καταλαβαίνω τη διαφορά (λολ). Το μηνυμα που μου εμφανίζεται ειναι το ακόλουθο:

IEXPLORE.exe has generated errors
and will be closed by windows.
You will need to restart the program.

An error log is being created.

---

Τί ειναι αυτη η χαζομαρα ρε παιδιά που μου εμφανίζεται;;;; ευχαριστω
Μου κλείνουν ολα τα παραθυρα του ΙΕ στο ξεκούδουνο..

AddictedToChaos
24-05-07, 08:59
Αφού περιορίστηκε μόνο σε αυτό ο ie, πάλι καλά να λές...

Εγκατέστησε latest ServicePack (το 4 δηλαδή) και ξεκίνα να χρησιμοποιείς κάποιον ασφαλή browser (Opera, άντε και Firefox).

sdikr
24-05-07, 12:54
Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν πατάς το ok, μετάφερεις το καρτελάκι κάπου που να μην σε εμποδίζει και συνεχίζεις την δουλεία σου

Βάζεις firefox :p

zig
24-05-07, 18:34
Το ίδιο μύνημα μου έβγαζε και η αιτία ήταν το google toolbar που ήταν εγκατεστημένο στον ie. Το απεγκατέστησα και σταμάτησαν τα προβλήματα.

megahead13
24-05-07, 19:11
Δοκίμασε να σκανάρεις και για spyware με αυτό: http://www.safer-networking.org/en/spybotsd/index.html

Αν και πάλι δε γίνει τίποτα, το γνωστό: "Βάλε Linux!!!" :p

lazar
24-05-07, 19:14
Τα win2k έχουν τον IE 5. Για να μην έχεις βάλει SP4 σκέφτομαι, μήπως ούτε τον ΙΕ έχεις αλλάξει; Μπορείς να βάλεις τον ΙΕ6 ή ακόμη και τον 7 που είναι καλύτερος.

alwaysalone
24-05-07, 21:25
Παιδια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Εβαλα sp4 αλλά ο ΙΕ δε μου αναβαθμίστηκε, εμεινε ΙΕ 5.
Με τα win xp δεν ειχα ποτέ μου τετοιο πρόβλημα (εχω το ιδιο λογισμικο προστασιας f-secure).

Που μπορω να βρω τον ΙΕ βερσιόν 6 ή 7;

Βασικα, ειτε πατησω ΟΚ ειτε δεν πατήσω κλεινουν ολες οι σελίδες μονες τους.
:(

Το google toolbar δε το βλεπω να υπαρχει.. Θα κοιταξω ομως και στο add/remove programs.
thanks παιδια!

Μου το βγαζει στο driveme.gr συνη8ως, και γενικά στα περισσότερα site που μπαίνω...

k_koulos
24-05-07, 21:49
ε λογικά με update σε κάποιο ie θα σουλ υθούν αρκετά.

το βρίσκεις ή στο σιτε της microsoft (http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/ie/default.mspx), ή σε διάφορα cd με προγράμματα που δίνουν περιοδικά κτλ κτλ.

yiannismark
24-05-07, 22:00
Παιδια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Μου το βγαζει στο driveme.gr συνη8ως, και γενικά στα περισσότερα site που μπαίνω...

Μμμμ, μήπως το μήνυμα βγαίνει σε σάιτ που χρησιμοποιούν java; Δες μήπως χρειάζεσαι κάποια ενημερωμένη έκδοση java...

@ ADSLgr.com All rights reserved.