PDA

Επιστροφή στο Forum : πριν "vip πελατης" και τωρα σκετο πελατης ομως με το ιδιο χρημ.τιμημα



psagmenos
16-07-17, 12:59
καλημερίζω όλα τα μελη.
τραγελαφο γεγονός και όμως συνεβη
η εταιρια?ποια άλλη μα η Cosmote
o ορος?"vip πελατης"
από ποιον? μα από την υπαλληλο των παραπονων της cosmote
το θεμα? μα ποιο άλλο το target που ηταν 6db και προφιλ ξεκλειδωτο οσο παει
τα παραπανω για το 2016
τι συμβαινει τωρα το 2017?
εγινα σκετος(όχι διχως γαλα καφες:p )αλλα πελατης.
απο ποιον?μα από την υπαλληλο των παραπονων της cosmote
μα γιατι? γιατι παει το 6 target και γιατι θυμηθηκαν την "πολιτικη της εταιριας".. μπλα μπλα
μα το 2016 γιατι..? γιατι ο κακος τους ο φλαρος,γι'αυτο.
επιλογος:όχι δεν είναι οι ταχύτητες(εχω ταχυτητα που τα σπαει),οχι δεν θα ανεβασω στατιστικα(ας είναι καλα οι'καλοθελητες':p)όμως εγω ξερω πως η δηθεν πολιτικη της cosmote είναι μια τριχα και τιποτα παραπανω.
υ.γ: ζητω συγνωμη αν εθιξα τους 'καλοθελητες'. :)

daywalker06
16-07-17, 13:27
Δυστυχώς υπάρχουν πάρα μα πάρα πολλοί που χάφτουν οτι τους σερβίρουν :)

sweet dreams
16-07-17, 13:31
Δεν είχε ποτέ ο ΟΤΕ TSNR Margin στο 6, τουλάχιστον μέχρι πριν από 2~3 μήνες που ήμουνα κι' εγώ, παλιά είχε 9 και μετά το πήγε στο 8.

emeliss
16-07-17, 13:32
Το νόημα του νήματος είναι ποιο; Ότι υπάρχουν μέλη που βοηθούν τα υπόλοιπα μέλη; Ότι σε είπαν τσάρο χωρίς να είσαι και τώρα που δεν σε λένε τσάρο στεναχωρέθηκες;

Α, μην το ξεχάσω. Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

psagmenos
16-07-17, 13:48
Δεν είχε ποτέ ο ΟΤΕ TSNR Margin στο 6, τουλάχιστον μέχρι πριν από 2~3 μήνες που ήμουνα κι' εγώ, παλιά είχε 9 και μετά το πήγε στο 8.

ειχα εγω για ολο το 2016 με αμφισβητεις?

- - - Updated - - -


Το νόημα του νήματος είναι ποιο; Ότι υπάρχουν μέλη που βοηθούν τα υπόλοιπα μέλη; Ότι σε είπαν τσάρο χωρίς να είσαι και τώρα που δεν σε λένε τσάρο στεναχωρέθηκες;

Α, μην το ξεχάσω. Καλώς ήρθες στο φόρουμ.
το νοημα του θεματος είναι ότι τα περι πολιτικης της εταιριας είναι φουμαρα για το ζητημα του target..με αμφισβητεις?

emeliss
16-07-17, 13:51
Καλά κρασιά. Μάλλον μπήκες για καυγά αλλά δεν θα τον έχεις.

psagmenos
16-07-17, 13:58
Δυστυχώς υπάρχουν πάρα μα πάρα πολλοί που χάφτουν οτι τους σερβίρουν :)
σε ότι με αφορα το θεμα δεν είναι αν εχαψα η όχι ότι μου ειπε η υπάλληλος από το τμημα παραπονων της cosmote αλλα το θεμα target και φυσικα το αξιοπιστο της δηθεν εξυπηρετησης της cosmote στο συγκεκριμενο.

- - - Updated - - -


Καλά κρασιά. Μάλλον μπήκες για καυγά αλλά δεν θα τον έχεις.
γιατι να μπηκα για καυγα? ενημερωνω καταθετωντας την εμπειρια μου..κι'εσυ αν καταλαβα με αμβισβητεις..και σε ξαναρωτω ισχυει η απλα γραφεις για να με προκαλέσεις? αν ισχυει το πρωτο σου λεω ότι εχω αποπδειξεις.αν ισχυει το δευτερο καυγαδισε μονος σου.

emeliss
16-07-17, 13:59
Γιατί απαντάς με την φράση "με αμφισβητείς" σε ερώτημα...Σε ερώτημα.
Γιατί γράφεις για "καλοθελητές" εννοώντας κάτι που μόνο εσυ ξέρεις αφήνοντας υπονοούμενα για εκατοντάδες χρήστες που βοηθούν άλλους συνφορουμήτες.
Γιατί δεν έχεις κάποιο πρόβλημα όπως γράφεις ο ίδιος.

psagmenos
16-07-17, 14:09
Γιατί απαντάς με την φράση "με αμφισβητείς" σε ερώτημα...Σε ερώτημα.
Γιατί γράφεις για "καλοθελητές" εννοώντας κάτι που μόνο εσυ ξέρεις αφήνοντας υπονοούμενα για εκατοντάδες χρήστες που βοηθούν άλλους συνφορουμήτες.
Γιατί δεν έχεις κάποιο πρόβλημα όπως γράφεις ο ίδιος.
ειδες που αντι να ασχοληθείς με το ζητημα target πηρες μια φραση από την αναρτηση μου που ειχε δοση χιουμορ! όμως σουυ απαντω.οταν γραφω "καλοθελητες" ενοω αυτους που είναι στην cosmote και ταυτόχρονα εδώ σαν μελη με ένα ψευδωνυμο.αυτο δεν είναι κακο ο καθενας κανει αυτό που θεωρει σωστο αλλα επισης δεν είναι κακο από εμενα να το επισημενω.το "εχω ταχυτητα που τα σπαει" δεν αναιρει το μη αξιοπιστο της εξυπηρετησης της cosmote.νομιζω ότι είμαι ξεκάθαρος..τη σπουδή σου δεν καταλαβαίνω..εχεις αντιρηση(με αμφισβητεις) ότι ειχα target 6 για ολο το 2016 κτλ. που εγραψα και αν ναι γιατι?

emeliss
16-07-17, 14:17
Τίποτα δεν αμφισβητώ. Δεν καταλαβαίνω και για αυτό ρώτησα τον σκοπό του νήματος. Αφήνω στην άκρη τα άκυρα περί κρυφής παρουσίας της Cosmote. Από εκεί και πέρα, δεν έχω δει πουθενά να υπάρχει γραμμένη επίσημη πολιτική για τα προφίλ που χρησιμοποιούν. Βάζουν ότι θεωρούν καλύτερο και προφανώς αυτό αλλάζει ανά περίπτωση και ανά εποχή. Προσωπικά είχα SNR margin 3 για πολλά χρόνια, χωρίς καμία ενέργεια από τον ISP (προφανώς το επέτρεπε το προφίλ που είχα), απλά αλλάζοντας το από το ρούτερ. Αν ψάξεις θα βρεις δεκάδες τέτοιες περιπτώσεις στο φόρουμ που την αλλαγή (και την ευθύνη των αποσυγχρονισμων) την έχει ο χρήστης.
Πλέον δεν ξέρω αν δουλεύει ούτε με νοιάζει αφού στο τέλος είχα περισσότερα προβλήματα από θετικά.

psagmenos
16-07-17, 14:27
Τίποτα δεν αμφισβητώ. Δεν καταλαβαίνω και για αυτό ρώτησα τον σκοπό του νήματος. Αφήνω στην άκρη τα άκυρα περί κρυφής παρουσίας της Cosmote. Από εκεί και πέρα, δεν έχω δει πουθενά να υπάρχει γραμμένη επίσημη πολιτική για τα προφίλ που χρησιμοποιούν. Βάζουν ότι θεωρούν καλύτερο και προφανώς αυτό αλλάζει ανά περίπτωση και ανά εποχή. Προσωπικά είχα SNR margin 3 για πολλά χρόνια, χωρίς καμία ενέργεια από τον ISP. Απλά αλλάζοντας το από το ρούτερ...Αν ψάξεις θα βρεις δεκάδες τέτοιες περιπτώσεις στο φόρουμ που την αλλαγή (και την ευθύνη των αποσυγχρονισμων) την έχει ο χρήστης.
το ειχα εγω διχως ζητήματα αποσυχρονισμων κτλ. το γιατι δεν το εχω τωρα είναι ζητημα της cosmote και όχι τυχαια..εχω στατιστικα και μπορω να ζητησω και τα ηχογραφημένα..για αντιλογο.δεν μιλω για αλλαγη Ν/Μ από το χρηστη αλλα για target 6 με ξεκλειδωτο προφιλ.ο sweetdream που εγραψε για 8 εχει δικιο ως προς το τι συμβαινει τωρα..8 εχω κι'εγω από τον Φεβρουαριο του 2017,αλλα βλεπω και το φιλο μου διπλα που εχει 6 με παρεμβαση του τεχνικου της cosmote.τες πα απλα κατεθεσα την εμπειρια μου.θα κλεισω γιατι βλεπω f1 στην ΕΡΤ.

emeliss
16-07-17, 14:32
Δεν έχουν τυπική υποχρέωση στο snr margin (και είναι λογικό αυτό) άρα δεν μπορείς να ζητήσεις τίποτα.

sweet dreams
16-07-17, 16:20
ειχα εγω για ολο το 2016 με αμφισβητεις?


Ήμουν πελάτης στον ΟΤΕ εδώ και πολλά χρόνια (https://www.adslgr.com/forum/threads/990660-Μήπως-η-COSMOTE-να-αναθεωρήσει-λίγο-την-τιμολογιακή-της-πολιτική?p=6168385#post6168385)και ξέρω ακριβώς ποιο ήταν το TSNR Margin, αν έκαναν ειδική ρύθμιση για σένα επειδή ήσουν, όπως λες, VIP πελάτης (τι είναι αυτό;;, πάει με τα χρόνια;; με το πακέτο;;, με τις γνωριμίες;;, με κάτι άλλο;; ), δεν έχει να κάνει με την γενική πολιτική της εταιρίας για όλους τους κοινούς θνητούς, αλλά με ορισμένους και εκλεκτούς, θα πρέπει λοιπόν να κάνεις παράπονα στο ειδικό τμήμα παραπόνων του ΟΤΕ που αφορά τους VIP.

psagmenos
16-07-17, 17:23
Ήμουν πελάτης στον ΟΤΕ εδώ και πολλά χρόνια (https://www.adslgr.com/forum/threads/990660-Μήπως-η-COSMOTE-να-αναθεωρήσει-λίγο-την-τιμολογιακή-της-πολιτική?p=6168385#post6168385)και ξέρω ακριβώς ποιο ήταν το TSNR Margin, αν έκαναν ειδική ρύθμιση για σένα επειδή ήσουν, όπως λες, VIP πελάτης (τι είναι αυτό;;, πάει με τα χρόνια;; με το πακέτο;;, με τις γνωριμίες;;, με κάτι άλλο;; ), δεν έχει να κάνει με την γενική πολιτική της εταιρίας για όλους τους κοινούς θνητούς, αλλά με ορισμένους και εκλεκτούς, θα πρέπει λοιπόν να κάνεις παράπονα στο ειδικό τμήμα παραπόνων του ΟΤΕ που αφορά τους VIP.
δεν λεω εγω ότι ημουν vip αλλα ότι αυτό ειπωθηκε από υπαλληλο του τμηματος παραπονων της cosmote .εγω λεω ότι ολο το 2016 ειχα ξεκλειδωτο προφιλ 6αρι και αυτό μετα από αιτημα μου.βεβαια αυτό το εχασα μετα από άλλο αιτημα μου που εγινε στις αρχες του 2017.ζητησα fast προφιλ γιατι ηθελα να τεσταρω κατι.εκανα το τηλεφώνημα ρωτησα και πηρα τη ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ότι θα μπορω να εχω αν δεν μου αρεσει το fast αυτό που ειχα και πριν.ε λοιπον αυτό ΔΕΝ εγινε ποτε.επικαλεστηκαν χιλιες δυο χαζομάρες που αφορουσαν διαφορετικα πραγματα όχι όμως το dslam που εχουμε στην περιοχη μας και φυσικα το δικο μου ιστορικο στην cosmote.εσυ ησουν χρονια στην cosmote κι'εγω είμαι επι χρoνια μονο στον οτε που εγινε cosmote.τελος τωρα που συζητάμε ο φιλος μου που μενει διπλα σ'εμενα εχει 6αρι προφιλ και μαλιστα σε fast mode από την cosmote που θα επρεπε να φερεται όπως λες κι'εσυ σε ολους τους κοινους θνητούς το ιδιο,ελα όμως που δεν το κανει.δεν μπορω να πω η cosmote εχει κανει σοβαρα βηματα σε ότι αφορα την δικη της καλυψη.θυμαμαι τοτε,στις αρχες του 16 μιλουσα τηλεφωνικα με υπαλληλο (13888) και τεσταραμε τα προφιλ..δηλαδή αμεση εξυπηρετηση..τωρα αυτό δεν υπαρχει..καλεις κανεις αιτημα και μετα αν το κανουν πραξη,αν σου στειλουν sms στο κινητο ..αν αν αν..γολγοθας.με δυο λογια δεν υπαρχει αξιοπιστια στην εξυπηρετηση της cosmote.ειστε τυχεροι στο κεντρο που εχετε τον ανταγωνισμο διαφορετικών παροχων.αυτα από εμενα.

- - - Updated - - -


Δεν έχουν τυπική υποχρέωση στο snr margin (και είναι λογικό αυτό) άρα δεν μπορείς να ζητήσεις τίποτα.
άλλο αυτό και άλλο η αναρτηση μου..σου ειπα καταθέτω εμπειρια που κανει κριτικη στην δηθεν αξιοπιστη εξυπηρετηση της cosmote και γι'αυτο εχω στοιχεια και μαρτυρα.αυτο που εσυ αποκαλεις λογικο στην δικη μου περιπτωση δεν ισχυε για ολο το 2016 και τωρα που σου απαντω ΔΕΝ ισχυει αφου διπλα ο φιλος μου εχει target 6 σε fast,αυτα.

sdikr
16-07-17, 20:35
Πάρε τους τηλέφωνο τότε να τσεκάρουν τον γείτονα, λογικά θα τον βάλουν στο κανονικό προφιλ για τον ΟΤΕ

psagmenos
17-07-17, 17:32
Πάρε τους τηλέφωνο τότε να τσεκάρουν τον γείτονα, λογικά θα τον βάλουν στο κανονικό προφιλ για τον ΟΤΕ
δεν το κανω γιατι θα ζημιωσω το φιλο μου.για την ιστορια θα σου πω πως η γραμμη μου δουλευει αψογα με 6αρι ξεκλειδωτο..το τεσταρισα.να σου πω ακομη ότι στην περιοχη μου ο παροχος είναι μονο ενας και είναι ο οτε αρα δεν υπαρχει θεμα τεχνικο για το 6αρι προφιλ.τες πα όπως σου ειπα το ζητημα είναι ο εμπαιγμος και τα δυο μετρα και δυο σταθμα μεταξυ της cosmote εναντι των πελατων της.

sdikr
17-07-17, 17:37
δεν το κανω γιατι θα ζημιωσω το φιλο μου.για την ιστορια θα σου πω πως η γραμμη μου δουλευει αψογα με 6αρι ξεκλειδωτο..το τεσταρισα.να σου πω ακομη ότι στην περιοχη μου ο παροχος είναι μονο ενας και είναι ο οτε αρα δεν υπαρχει θεμα τεχνικο για το 6αρι προφιλ.τες πα όπως σου ειπα το ζητημα είναι ο εμπαιγμος και τα δυο μετρα και δυο σταθμα μεταξυ της cosmote εναντι των πελατων της.

Κακως σε βάλανε σε 6 τότε, το φυσιολογικό του ΟΤΕ είναι 8 με 9 αν έχεις απλή γραμμή χωρίς tv.
Δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός τεχνικός που να λέει αν είναι μόνος ή οχι για να έχει 6αρι, είναι απλά πολιτική του παρόχου

dimitris.taxideytis
17-07-17, 17:58
o ορος?"vip πελατης"
από ποιον? μα από την υπαλληλο των παραπονων της cosmote

Εαν ειχες δουλεψει ως πωλητης σε καταστημα, ή γενικα σε εξυπηρετηση πελατων,
θα ηξερες οτι συχνα πυκνα οι υπαλληλοι εφευρισκουν ορους για να αντιμετωπισουν προβληματικες καταστασεις,
κανοντας τον πελατη να νοιωθει σημαντικος(πονταρουν στο συναισθημα)...
Το να σε αποκαλουν ξεχωριστο,vip κτλπ ειναι ενας τροπος να τονωσουν το εγω του πελατη και να οδηγησουν το θεμα σε εκτονωση...

Δεν θα ασχοληθω με τα υπολοιπα,γιατι δεν εχει νοημα να διαφωνησω/συμφωνησω μαζι σου, εφυγα απο ΟΤΕ πριν 6 χρονια.

psagmenos
17-07-17, 18:51
Εαν ειχες δουλεψει ως πωλητης σε καταστημα, ή γενικα σε εξυπηρετηση πελατων,
θα ηξερες οτι συχνα πυκνα οι υπαλληλοι εφευρισκουν ορους για να αντιμετωπισουν προβληματικες καταστασεις,
κανοντας τον πελατη να νοιωθει σημαντικος(πονταρουν στο συναισθημα)...
Το να σε αποκαλουν ξεχωριστο,vip κτλπ ειναι ενας τροπος να τονωσουν το εγω του πελατη και να οδηγησουν το θεμα σε εκτονωση...

Δεν θα ασχοληθω με τα υπολοιπα,γιατι δεν εχει νοημα να διαφωνησω/συμφωνησω μαζι σου, εφυγα απο ΟΤΕ πριν 6 χρονια.το ιδιο πιστευω κι'εγω και η αναφορα μου στο ζητημα "vip" ηταν με μεγαλη δοση χιουμορ.τα υπολοιπα όμως είναι το'ζουμι' στη ολη φαση.μακαρι κι'εγω να ειχα άλλη επιλογή όπως εσυ! :)

- - - Updated - - -


Κακως σε βάλανε σε 6 τότε, το φυσιολογικό του ΟΤΕ είναι 8 με 9 αν έχεις απλή γραμμή χωρίς tv.
Δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός τεχνικός που να λέει αν είναι μόνος ή οχι για να έχει 6αρι, είναι απλά πολιτική του παρόχου
το κακως αν ισχυει θα ισχυει και στις δυο περιπτώσεις και στη δικη μου(τοτε μου χρυσωσαν το χαπι..vip τριχες) τωρα χρυσωνουν το χαπι στο φιλο μου..το θεμα δεν είναι σε ποιον η ποιους κανουν τη'χαρη' το θεμα κατ'αρχην είναι 1) ότι την κανουν και 2) ότι δεν την κανουν για ΟΛΟΥΣ.ξαναναλεω σ'εσενα αλλα και σε οσους με διαβαζουν εδώ εχουμε 1 dslam και μονο οτε αρα θεμα παρεμβολων σε αλλους παροχους δεν τίθεται.εχει και υπαλληλους στην εξυπηρετηση που σου μιλουν τιμια και σωστα..αλλα δυστυχως είναι οι εξαιρέσεις.τωρα με telnet εχω 6 db αλλα δεν είναι εκει το ζητημα..το εγραψα και σε απαντηση στο φιλο Δημητρη πριν λιγο.

- - - Updated - - -

και κατι ακομη παιδια.διαβαζω εδώ στο forum πολλα και διαφορα.η εμπειρια μου με την εξυπηρετηση είναι πως δεν θελουν ψαγμένους συνομιλητες..εγω αυτό καταλαβα.λαθος η σωστο δεν ξερω αλλα αυτή την εικονα εχω εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.για τα παιδια στα εξωτερικα συνεργια δεν μπορω να πω ουτε ένα ελαχιστο κατά..ειναι αψογοι.αυτα και συγνωμη αν ενοχλησα καποιους,δεν ειχα ποτε αυτή την προθεση.:)

psagmenos
20-07-17, 22:55
ένα 'σερφαρισμα' σε στικακια εβγαλε 'λαβρακι' εχεχε
"Link Status Up

Modulation Type ADSL_2plus

Actual Rate(Up/Down) 1021/20519 kbps

Attainable Rate(Up/Down) 1226/21160 kbps

Noise Margin(Up/Down) 8.9/6 dB

Line Attenuation(Up/Down) 9.2/11.5 dB

Output Power(Up/Down) 12.1/19 dBm

Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved

Interleave Depth(Up/Down) 16/96

Interleave Delay(Up/Down) 6/9 ms

INP(Up/Down) 2/0.5 symbols

Profile N/A

LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM

CRC Errors(Up/Down) 0/0

FEC Errors(Up/Down) 0/0" καλη συνεχεια και να τον πιστευετε τον..psagmeno :)

psagmenos
22-07-17, 09:26
-"δεν αντεχει η γραμμη σας 6αρι target"
-"μα εγω το ειχα ολο το 2016..τοτε πως αντεχε?"
-"αυτό δεν το πιστευω"
-"μα υπρχουν στοιχεια,σας εχω στειλει απειρα e-mails με φωτο κτλ.και υπαρχουν και τα ηχογραφημενα!"
-ακουστε κυριε η πολιτικη της εταιριας είναι να μην δινει αυτό που ζητατε"
-δηλαδή μου λετε ότι αλλαξε μετα το 2016?
-"θελετε κατι άλλο κυριε?"
-ναι να καταθεσω νέο αιτημα.
-"δεν μπορω να το κανω"
παραθετω εικονα της γραμμης που δεν αντεχει 6αρι target! :p184816

FuS
22-07-17, 12:06
Ο ορισμός του "σπαστικού" πελάτη (για τον agent του CC). Πραγματικά όμως :evil:

Η πολιτική του είναι να μην δίνει. Και εάν έδωσε, τότε κακώς έδωσε. Από εδώ και πέρα πάντως, εκτός αν μπει κάπου κατά λάθος, δεν έχει. Και αυτή είναι η πολιτική τους.
Εάν δεν σου αρέσει, έχεις κάθε δικαίωμα να καταργήσεις την σύμβαση με την λήξη της δέσμευσης.

Πολύ γκρίνια..

pipisf
22-07-17, 13:00
καλημερίζω όλα τα μελη.
τραγελαφο γεγονός και όμως συνεβη
η εταιρια?ποια άλλη μα η Cosmote
o ορος?"vip πελατης"
από ποιον? μα από την υπαλληλο των παραπονων της cosmote
το θεμα? μα ποιο άλλο το target που ηταν 6db και προφιλ ξεκλειδωτο οσο παει
τα παραπανω για το 2016
τι συμβαινει τωρα το 2017?
εγινα σκετος(όχι διχως γαλα καφες:p )αλλα πελατης.
απο ποιον?μα από την υπαλληλο των παραπονων της cosmote
μα γιατι? γιατι παει το 6 target και γιατι θυμηθηκαν την "πολιτικη της εταιριας".. μπλα μπλα
μα το 2016 γιατι..? γιατι ο κακος τους ο φλαρος,γι'αυτο.
επιλογος:όχι δεν είναι οι ταχύτητες(εχω ταχυτητα που τα σπαει),οχι δεν θα ανεβασω στατιστικα(ας είναι καλα οι'καλοθελητες':p)όμως εγω ξερω πως η δηθεν πολιτικη της cosmote είναι μια τριχα και τιποτα παραπανω.
υ.γ: ζητω συγνωμη αν εθιξα τους 'καλοθελητες'. :)

Τελικα ποιο ειναι το νοημα του ποστ.
Συγνωμη που ρωταω, απλα προσπαθω να καταλαβω.

psagmenos
22-07-17, 16:40
Ο ορισμός του "σπαστικού" πελάτη (για τον agent του CC). Πραγματικά όμως :evil:

Η πολιτική του είναι να μην δίνει. Και εάν έδωσε, τότε κακώς έδωσε. Από εδώ και πέρα πάντως, εκτός αν μπει κάπου κατά λάθος, δεν έχει. Και αυτή είναι η πολιτική τους.
Εάν δεν σου αρέσει, έχεις κάθε δικαίωμα να καταργήσεις την σύμβαση με την λήξη της δέσμευσης.

Πολύ γκρίνια.. 1) το "σπαστικος" σου το ανταποδίδω.2) τι θα πει "αν εδωσε" εδωσε και εχω ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ και 3) σε πληροφορω πως εδώ είναι επαρχια και εχουμε ΜΟΝΟ οτε αν υπηρχαν αλλοι παροχοι θα ειχα ηδη κανει αιτημα φορητοτητας. αυτά._

- - - Updated - - -


Τελικα ποιο ειναι το νοημα του ποστ.
Συγνωμη που ρωταω, απλα προσπαθω να καταλαβω.
δημοσιοποιώ την εμπειρια μου με την "εξυπηρετιση" της cosmote.αυτό δεν είναι κατακριταιο γιατι υπαρχουν χρηστες που θελουν να τα ξερουν όλα και τα καλα και τα ασχημα.τελος δεν κανω τιποτα διαφορετικο από αυτό https://www.adslgr.com/forum/threads/961304-ΟΤΕ-και-ΑΘΛΙΑ-υποστήριξη-πελατών και αυτό https://www.adslgr.com/forum/threads/1002263-Cosmote-και-άθλια-πολιτική-ποιότητα-υπηρεσιών και δεν χρησιμοπιω εκφρασεις του τυπου "αθλια" κτλ. αλλα ΣΤΟΙΧΕΙΑ που ως φαινεται ενοχλουν.να προσθεσω ακομη πως οι τεχνικοι του οτε που ηρθαν στο σπιτι μου εκαναν δουλεια ουσιας και είναι παιδια διαμαντια..εκει που κατά τη γνωμη μου χωλαινει η εξυπηρετιση της cosmote είναι το 13888 ..πιο πανω αυτό δειχνω με τα post μου και το κανω μπας και φιλοτιμηθουν και γινουν καλυτεροι.

psagmenos
24-07-17, 16:59
επειδή βλεπω την στοχευμενη αντιδραση σε μια δημοσιευση που ως μονο σκοπο ειχε την καλυτερευση των παρεχομενων υπηρεσιων εν προκειμενο της cosmote,θα σας πω ένα και δεν θα ασχοληθώ,εκτος και αν προκληθώ, με το ζητημα.ο λογος που σε πολλες περιπτώσεις οι εταιριες σας-μας γραφουν κατά το κοινον εχει αμμεση σχεση με αυτή την αντιδραση που παρατηρω εδώ στο φορουμ.οσο λοιπον ειστε-ειμαστε σκορπιοι εσεις-εμεις που δεν εχουμε ιδιον συμφέρον εναντι των εταιριων,αυτες θα δρουν ανενόχλητες εις βαρος μας.

hara75gr
18-08-17, 12:04
Τώρα το διάβασα το thread σου φίλε, ίδιο ακριβώς παράπονο κι εγώ https://www.adslgr.com/forum/threads/1008750-%CE%86%CF%81%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AF%CE%BB(-)-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AD%CF%82-please!
Έχω αλλάξει 4 παρόχους μέχρι τώρα και ποτέ κανείς δε μου αρνήθηκε αλλαγή προφίλ, παρά μόνο η c/ote. Το άλλαξα κι εγώ μόνος μου το snr(έχω ρούτερ που έχει αυτή τη δυνατότητα), αλλά άλλο να αλλάζω από αρχικό 12, κι άλλο από αρχικό 6(έχει κάποιος περιορισμούς σε αυτό). Τεσπα, θα φάνε μαύρισμα κι αυτοί, αν και ήμουν ευχαριστημένος, ειδικά όταν μου έτυχε βλάβη, που την άλλη μέρα τη φτιάξανε, ενώ σε ανάλογη περίπτωση, με άλλο πάροχο, θα εμένα καμιά βδομάδα χωρίς δίκτυο_τηλ.

giorgiosgr
19-08-17, 10:11
Βρε παιδια πολυ περιεργο thread...
Ο οτε να δινει 6αρι προφιλ αμα το ζητησει ο χρηστης?
Δεν νομιζω να γινοταν αυτο ουτε πριν 10 χρονια...

@ ADSLgr.com All rights reserved.