PDA

Επιστροφή στο Forum : qbittorrent 3.3.14.Το έχετε εγκαταστήσει;



Theodore41
22-07-17, 14:11
Χθες το βράδυ,μου πέταξε ότι έχει βγει το 3.314,και προσπάθησα να το βάλω όπως τα προηγούμενα,αλλά διαπίστωσα ότι μου μπέρδευε τον υπολογιστή,και μετά από δύο προσπάθειες,το απεγκατέστησα και σας γράφω να μου πείτε τη δική σας εμπειρία.
Ο υπολογιστής έχει Win7/64bit και μνήμη 8Γίγα.
Αν δεν είναι σταθερό το 14,μπορώ να βάλω το 13,το προηγούμενο δηλαδή,που ήταν καλό;Και από που να προσπαθήσω να κάνω τις εγκαταστάσεις;

- - - Updated - - -

Τελικά βρήκα το 13,το εγκατέστησα,έδειξε ότι δουλεύει,το έκλεισα και έφυγα,αλλά σε λίγο,όταν πήγα να το ανοίξω πάλι μόλις γύρισα σπίτι,είδα να μου βγάζει σελίδα με όνομα 3.3.14!!!!!!Φαίνεται ότι κατά κάποιον τρόπο έχουν ανακατευτεί και οι δύο εκδόσεις και γι' αυτό δε δουλεύει καλά.:(

goku
22-07-17, 14:43
Εγώ έχω την .14 και μου δουλεύει κανονικά, έχω Windows 10 64bit με 16GB Ram και την 64μπιτη έκδοση του qbittorrent. Τι σελίδα σου βγάζει; μήπως έχεις όντως την .13 και σε πάει στην σελίδα που κατεβάζεις την καινούρια έκδοση;

Theodore41
25-07-17, 18:25
Συνεχίζω γιατί εδώ γίνονται...μαγικά.Υποτίθεται ότι είχα σβήσει το πρόγραμμα,τόσο το 13,όσο και το 14,και πράγματι εκεί που βρίσκονται τα προγράμματα για να μπορούμε να τα απεγκαταστήσουμε,τέτοιο πρόγραμμα δεν υπάρχει.Πατώντας όμως πάνω στο εικονίδιο του προγράμματος που δεν έχει φύγει από τη μπάρα,εμφανίστηκε ξανά το 14,το οποίο δείχνει ότι δουλεύει, αλλά ...κουτσαίνοντας.Πατάς δηλαδή σήμερα κάποιο "κουμπί",και το καταλαβαίνει...αύριο.
Θέλω να το απεγκαταστήσω και να το βάλω ξανά μπας και κατέβει κανονικά,αλλά δεν ξέρω που να το βρω για να το διώξω.
Κάποια ιδέα;

cranky
26-07-17, 08:48
Συνεχίζω γιατί εδώ γίνονται...μαγικά.Υποτίθεται ότι είχα σβήσει το πρόγραμμα,τόσο το 13,όσο και το 14,και πράγματι εκεί που βρίσκονται τα προγράμματα για να μπορούμε να τα απεγκαταστήσουμε,τέτοιο πρόγραμμα δεν υπάρχει.Πατώντας όμως πάνω στο εικονίδιο του προγράμματος που δεν έχει φύγει από τη μπάρα,εμφανίστηκε ξανά το 14,το οποίο δείχνει ότι δουλεύει, αλλά ...κουτσαίνοντας.Πατάς δηλαδή σήμερα κάποιο "κουμπί",και το καταλαβαίνει...αύριο.
Θέλω να το απεγκαταστήσω και να το βάλω ξανά μπας και κατέβει κανονικά,αλλά δεν ξέρω που να το βρω για να το διώξω.
Κάποια ιδέα;
Δοκίμασε το Revo uninstaller (https://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html).

Theodore41
31-07-17, 14:20
Τελικά τα κατάφερε ο ανηψιός,αλλά επειδή δεν μπορούσε καλύτερα,χάσαμε όσα ήταν για κατέβασμα.Τέλος πάντων,πάμε για άλλα.
Εκείνο που θέλω να ρωτήσω τώρα,είναι πώς γίνεται να μπαίνουν τα προς κατέβασμα αρχεία στις λήψεις,όπως γινόταν παλιά,και όταν κατέβαιναν πηγαίνανε στο downloads,ενώ τώρα πάνε όλα και μπαίνουν στα downloads από την αρχή,κάτι που μπερδεύει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.