PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι μας αρέσει στην Tellas



RHOMBUS
23-05-07, 11:33
Λοιπόν ανοίγω αυτό το θέμα όλο περιέργεια να δω αν υπάρχει κάποιος που του αρέσει κάτι στην Tellas. (κατ' αντιστοιχία του θέματος "τι δεν μας αρέσει στην netone", εδώ είναι άτοπο να το βάλεις αυτό)

Αν υπάρχει κάτι που σας αρέσει στην Tellas είναι ευκαιρία να το ακούσουν και οι υπόλοιποι.

Προσωπικά και επειδή θέλω να είμαι δίκαιος (παρόλα αυτά που τους έχω σούρει) έχω να πω και θετικά :

1) μου άρεσε η διαφήμιση, ξέρετε τότε το Νοέμβρη με τους καμπόηδες.. (Τώρα είμαι με τους ινδιάνους)

2) Η ευγένεια και εξυπηρέτηση από τις κοπέλλες στα κεντρικά.

3) Η ταχύτητα της DSL όταν δουλεύει. (είδα τα 400άρια+ στο download και ψάρωσα.. )

4) Δεν βρίσκω..

terper
23-05-07, 11:37
1.) PSTN τηλεφωνία με μία ανεκτή πλέον σταθερότητα
2.) Σύγκλιση πραγματικής - Ονομαστικής Ταχύτητας
3.) Εξοπλισμός (ειδικά ο ασύρματος που επέλεξα)
4.) Απλά οικονομικά προγράμματα. Ακριβότεροι αλλά ξεκάθαροι 3 πακέτα και αυτά είναι...

Haros
23-05-07, 11:54
Αυτά που δεν μου αρέσουν κάνουν αυτά που μου αρέσουν να μην έχουν κανένα απολύτως νόημα... Οπότε για να έχω φτάσει σε σημείο διακοπής με την tellas δεν θα πω τίποτα :p

Alompar
23-05-07, 11:55
Απο όσα έχω δει μέχρι στιγμής το μόνο που μπορώ να πω ότι μου αρέσει σίγουρα ειναι το συμπαθές μυρμήγκι. Αναμένω να τρέξει η γραμμή μου για κανένα μήνα, να πάρω και την πρώτη λυπητερή για να πω τι άλλο μου αρέσει. :whistle:

RHOMBUS
23-05-07, 11:58
1.) PSTN τηλεφωνία με μία ανεκτή πλέον σταθερότητα

>> Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω γιατί αυτό δεν ισχύει επί του συνόλου. Προσωπικά μπορεί να είσαι ΟΚ αλλά υπάρχουν περιοχές με πρόβλημα καθημερινών διακοπών και υπερβολική καθυστέρηση για αποκατάσταση βλάβης.
Τι χειρότερο θα μπορούσαμε να έχουμε ? Να μην μπορούμε να μιλήσουμε ?? (άσε που μου έχει τύχει και αυτό. Ο συνομιλητής μου με άκουγε σα ρομπότ)

2.) Σύγκλιση πραγματικής - Ονομαστικής Ταχύτητας
>> Σ' αυτό νομίζω είναι σύμφωνοι οι περισσότεροι.Αυτό είναι καλό χαρτί.

3.) Εξοπλισμός (ειδικά ο ασύρματος που επέλεξα)
>> Δεν θεωρώ ότι είναι κάτι ιδιαίτερο. Οι περισσότεροι πάροχοι σου δίνουν τη δυνατότα αυτή.

4.) Απλά οικονομικά προγράμματα. Ακριβότεροι αλλά ξεκάθαροι 3 πακέτα και αυτά είναι...
>> Δεκτόν.


Για να δούμε τι λένε και οι άλλοι..

harry79
23-05-07, 12:13
1. Η γραμμή είναι καλή όταν καταφέρεις να μπεις στο ίντερνετ και αν δεν έχεις πρόβλημα

2. το ίδιο και για το τηλέφωνο

3. Τα πακέτα αν και ακριβά -ελπίζω να πέσουν- είναι πράγματι ξεκάθαρα και δίχως παγίδες όπως της ΟΝ που λέει απεριόριστες κλήσεις αλλά τις χρεώνει 0,09 οπότε 100 κλήσεις = 9+35=43.

4. Η υπηρεσία των sms κ τα 3 mail accounts

Πάραυτα καλό είναι να ανοιχθεί και το τι δε μας αρέσει. Αφού μας διαβάζουν οι υπεύθυνοι της μηρμυγκοφωλιάς ίσως κάτι να βγει.

fireman1966
23-05-07, 12:20
Μετά από 1+ χρόνο που είμαι πελάτης της tellas δεν έχω κάποιο πρόβλημα μαζί τους και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τις ταχύτητες που προσφέρει 84kbps/sec στην 768 και 112kbps/sec στην 1024 που αναβαθμίστηκα μετά.
Επίσης όσες φορές χρειάστηκα να τους καλέσω η εξυπηρέτησή τους ήταν πολύ καλή και γρήγορη.
Βέβαια πολλά διαβάζω εδώ μέσα για ακριβώς τ' αντίθετα και δεν ξέρω τι να πω. Ίσως να είμαι από τους τυχερούς.

harry79
23-05-07, 12:25
Δεν έχεις μπλέξει με zisto για αυτό. Και εγώ πριν μπλέξω ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος.

takisx
23-05-07, 12:28
Σύγκλιση πραγματικής - Ονομαστικής Ταχύτητας

Σ' αυτό συμφωνώ αν και είναι νωρίς για μένα, βλέπετε δύο μόλις μέρες ενεργοποιημένος full.
Εύχομαι να συμφωνώ κι αργότερα σε μήνες...

Η περιοχή μου είναι Κ. Πετράλωνα (Αστικό κέντρο Κεραμεικού)

RHOMBUS
23-05-07, 12:30
Ναι από ότι μου είπαν και στον ΟΤΕ η Tellas τα περισσότερα προβλήματα τα έχει με το Zisto.

fireman1966
23-05-07, 12:34
Δεν έχεις μπλέξει με zisto για αυτό. Και εγώ πριν μπλέξω ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος.

Πιθανόν να είναι έτσι τα πράγματα. Δηλαδή ευτυχώς που εμείς οι πληβείοι εδώ στην επαρχία δεν θα το ζήσουμε ποτέ!!!!!!!

arianos23
23-05-07, 13:23
Εγώ μπαίνω στην 4 εβδομάδα που έχω ZISTO και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος καί από την τηλεφωνία και απο το internet!!Eλπίζω βέβαια αυτό να συνεχιστεί και στο μέλλον.

harry79
23-05-07, 13:33
Περιοχή φιλαράκο;

arianos23
23-05-07, 13:42
κάτω κηφισία φίλε μου

Teras1
23-05-07, 13:50
Εδώ και μια βδομάδα ενεργοποιημένος είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το zisto & dsl.
Ενεργοποιήθηκα σε ενα λογικό χρονικό πλαίσιο (σε σχέση με αυτά που γράφονται εδώ) 41 εργάσιμων.
Το ασύρματο router όντως δείχνει καλό και σταθερό και το παίρνεις με μόλις 25 ευρώ περίπου.
Από την πρώτη στιγμή έχω άψογη τηλεφωνία και internet με πραγματική ταχύτητα.
Δεν έγινε κανένα μπέρδεμα, καμία παρανόηση και δεν άκουσα "διαμάντια" στην επικοινωνία μου με το cc τους.
Ο εξοπλισμός μου παραδώθηκε την ίδια μέρα με την επίσκεψη του τεχνικού για την μικτονόμηση (κάτι που μου άρεσε ιδιαίτερα).
Μόνη παραφωνία η άγνοια του τεχνικού μικτονόμισης αλλά αυτό δεν είναι φταίξιμο της tellas.

harry79
23-05-07, 13:50
Εσείς πότε μπήκατε στο δίκτυο; Έχω την αίσθηση ότι οι καινούριες περιοχές δεν αντιμετωπίζουν τα προβλήματα που έχουν αυτές που μπήκαν σχετικά γρήγορα. Ίσως κάνω και λάθος όμως

rcs
23-05-07, 13:58
Απόλυτα ευχαριστημένος χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.Αναβάθμιση στο upload θα ήθελα μόνο.
Σταθερό και γρήγορο internet και το τηλέφωνο αρκετά κοντά στην ποιότητα του οτε.

Haros
23-05-07, 13:59
Εσύ τι περιοχή teras1;

arianos23
23-05-07, 14:01
Η Κηφισία μπήκε μέσα Απριλίου αν δεν κάνω λάθος.Ισως να είναι έτσι.Οι καινούριες περιοχές να μην αντιμετωπίζουν πρόβληματα.

Teras1
23-05-07, 14:01
Περιοχή Πειραιά κοντά στην Αγ. Σοφία, κέντρο Αγ. Γεωργίου.

Gap
23-05-07, 15:09
Το πορτοκαλί χρώμα που χρησιμοποιεί στο logo της....:p

efouli
23-05-07, 15:41
H αλήθεια είναι ότι είμαι και εγώ μια χρήστρια του Zisto και μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα πρόβλημα..μάλλον είμαι τυχερή...μη το ματιάσω...μη πω ότι ενεργοποιήθηκα αρκετά γρήγορα.Μέσα σε λιγότερο από 25 μέρες...
Ίσως να παίζει και η περιοχή μου..

harry79
23-05-07, 15:46
η οποία περιοχή ποια είναι;

efouli
23-05-07, 16:11
η οποία περιοχή ποια είναι;
Κηφισιά....
και το τηλέφωνο και το adsl μια χαρά!!!!:rofl:

harry79
23-05-07, 16:20
Φαίνεται ότι οι καινούριες περιοχές δεν έχουν πρόβλημα. Ίσως και για αυτό άργησαν να μπουν όπως ο Χολαργός, για να μην υπάρχουν παρατράγουδα. Τουλάχιστον κάποτε σε κάποιο τηλεφώνημα όταν ρωτούσα πότε επιτέλους θα το zisoume αυτό μου είχαν πει.

rcs
23-05-07, 16:33
Γιατί οι πιο παλιές έχουν?Περιστέρι που ήταν και προ-ζιστο,3 άτομα που γνωρίζω και ιντερνετ και τηλέφωνο δουλεύουν σωστά.

efouli
23-05-07, 16:34
Φαίνεται ότι οι καινούριες περιοχές δεν έχουν πρόβλημα. Ίσως και για αυτό άργησαν να μπουν όπως ο Χολαργός, για να μην υπάρχουν παρατράγουδα. Τουλάχιστον κάποτε σε κάποιο τηλεφώνημα όταν ρωτούσα πότε επιτέλους θα το zisoume αυτό μου είχαν πει.
Τι να πώ ίσως επειδή είναι καινούριες να μην έχουν και πολύ κόσμο και να παίζει και αυτό..πάντως σας λέω άψογα όλα... και το τηλέφωνο που ανησυχούσα περισσότερο μια χαρά... πάντως και να είχα προβλήματα δε θα με ένοιαζε...περισσότερο με ένοιαζε που πλήρωνα τσάμπα και βερεσέ στον ΟΤΕ για αέρα..και να μην έχω και για λίγο τηλέφωνο σιγά και δε βαριέσαι..άλλωστε έχουμε όλοι μας κινητά..το πολύ άμα ξεπεραστεί το διάστημα στο οποίο υπάρχει και μια ρίτρα να στείλω φαξ να μου κάνουν και πίστωση..που θα την κάνουν αν το τηλέφωνό μου μείνει νεκρό...είναι υποχρεωμένοι...
Πού ξάνάδαμε με 46 ευρό ΑDLS 4MB και τσάμπα αστικά υπεραστικά....
Τα προβλήματα νομίζω ήταν και αναμενόμενα....

Gap
23-05-07, 16:45
Τι να πώ ίσως επειδή είναι καινούριες να μην έχουν και πολύ κόσμο και να παίζει και αυτό..πάντως σας λέω άψογα όλα... και το τηλέφωνο που ανησυχούσα περισσότερο μια χαρά... πάντως και να είχα προβλήματα δε θα με ένοιαζε...περισσότερο με ένοιαζε που πλήρωνα τσάμπα και βερεσέ στον ΟΤΕ για αέρα..και να μην έχω και για λίγο τηλέφωνο σιγά και δε βαριέσαι..άλλωστε έχουμε όλοι μας κινητά..το πολύ άμα ξεπεραστεί το διάστημα στο οποίο υπάρχει και μια ρίτρα να στείλω φαξ να μου κάνουν και πίστωση..που θα την κάνουν αν το τηλέφωνό μου μείνει νεκρό...είναι υποχρεωμένοι...
Πού ξάνάδαμε με 46 ευρό ΑDLS 4MB και τσάμπα αστικά υπεραστικά....
Τα προβλήματα νομίζω ήταν και αναμενόμενα....


Καλά εντάξει μην τρελλαθούμε κιόλας.... αλλού τα Mbps είναι 10 και τα ευρώ 35-40 :whistle:

efouli
23-05-07, 17:09
ναι και σιγά μην πιάνουν τα 10.....ενα φίλος μου έβαλε στην ίδια περιοχή με μένα άλλη εταιρία που και καλά δίνει 10 και ούτε τα 4 δει πιάνει καλά καλά..και σιγά αφού οι εταιρίες ανταγωνίζονται η μία την άλλη θα πέσει και η τιμή...

Haros
23-05-07, 21:19
Καλά άμα δεν πιάνει ούτε 4 τότε έχει γενικά πρόβλημα ο φίλος σου. Οι προσφορές πάντως εως 10 mbps το σίγουρο είναι ότι πιάνουν πάνω απο 4... Τουλάχιστον έτσι είναι σε όσους γνωστούς έχουν βάλει...

kinggreece
23-05-07, 21:56
Τιποτα,δυστυχος τα δυο τρια καλα που εχει σε σχεση με τις ταχυτητες οταν καμοια φορα λειτουργουν αψογα τα χαλανε τα προβληματα με την τεχνικη εξυπηρετιση και με τισ χρονοβορεσ αποκαταστασεις βλαβων που ο θεος να τισ κανει αποκαταστασεις.

efouli
24-05-07, 11:23
Ε άρα άμα πιάνουν και αυτοί μόνο 4 τοτε τι 10 λένε?Να αρχίσω και εγώ να λέω ότι θα δώσω 20 και ότι πιάσεις...χα χα χα:clap:
Τέλοσπάντων νόμίζω ότι γενικότερα το όλο θέμα όπως το βλέπω έχει προβλήματα παντού όπου και να πάς....εγώ είμαι ακόμα τυχερή πρός το παρόν...:whistle:

Haros
24-05-07, 11:31
Καλά άμα δεν πιάνει ούτε 4 τότε έχει γενικά πρόβλημα ο φίλος σου. Οι προσφορές πάντως εως 10 mbps το σίγουρο είναι ότι πιάνουν πάνω απο 4... Τουλάχιστον έτσι είναι σε όσους γνωστούς έχουν βάλει...

:p

αμα υπάρχουν προβλήματα όπου και να πάς με άλλους παρόχους 1 φορά. Με την tellas υπάρχουν 10... Φαντάζει πιο έυκολη η μετακόμιση στην Κηφισιά παρά να μου φτιάξει η tellas την γραμμή στην περιοχή μου... :rolleyes:

efouli
24-05-07, 11:57
ΧΑΧΑΧΑ ελπίζω να μη φτάσω στην κατάστασή σου γιατι εγώ δεν έχω ούτε 1 πρόβλημα χαχχααχα :rofl: χμμ έλα από τα μέρη μου να το φχαριστηθείς!!!!:)
Τώρα γελάω με τον πόνο σου αλλά αυτή είναι η αλήθεια..άσε που αρχίζω να νομίζω και μάλλον έτσι είναι ότι η Τellas έχει και τους περισσότερους χρήστες εν συγκρίση με τους άλλους παρόχους οπότε τα προβλήματα φαίνονται περισσότερα....
Εσύ τί αντιμετώπισες?? ας κάνουμε ένα group therapy χαχαχα

RHOMBUS
24-05-07, 12:05
Ε άρα άμα πιάνουν και αυτοί μόνο 4 τοτε τι 10 λένε?Να αρχίσω και εγώ να λέω ότι θα δώσω 20 και ότι πιάσεις...χα χα χα:clap:
Τέλοσπάντων νόμίζω ότι γενικότερα το όλο θέμα όπως το βλέπω έχει προβλήματα παντού όπου και να πάς....εγώ είμαι ακόμα τυχερή πρός το παρόν...:whistle:

Το "προβλήματα έχει παντού όπου και να πας" ισχύει εν μέρη αλλά είναι επικίνδυνη γενίκευση γιατί
δεν είναι όλα τα προβλήματα της ίδιας σοβαρότητας.

Μερικά παραδείγματα :

Καθυστερήσεις για ενεργοποίηση υπηρεσιών της τάξης του 10-20% από τους αναμενόμενους χρόνους που ανακοινώνονται είναι πρόβλημα, αλλά δεν είναι το ίδιο με καθυστερήσεις ενεργοποίησης της τάξης του 800-900%

Τυχόν δικυμάνσεις στην ονομαστική ταχύτητα του DSL είναι πρόβλημα, αλλά δεν είναι το ίδιο με το ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ INTERNET.

Οι αλλοιώσεις στην ποιότητα της τηλεφωνικής συνομιλίας είναι πρόβλημα, αλλά δεν είναι το ίδιο με το να έχεις ΝΕΚΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

Περιστασιακές βλάβες στο τηλέφωνο που αποκαθίστανται εντός ολίγων ωρών ή εντός 24ώρου είναι πρόβλημα, αλλά δεν είναι το ίδιο με το να έχεις ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΛΑΒΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ.

Αναμονές για επικοινωνία με τμήμα εξυπηρέτησης όταν έχεις πρόβλημα της τάξης των 3-4 λεπτών είναι πρόβλημα, αλλά δεν είναι το ίδιο με ΑΝΑΜΟΝΕΣ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΤΩΝ 40+ λεπτών της ώρας για να μιλήσεις με το βλαβοληπτικό. Ειδικά όταν παίρνεις από κινητό εφόσον δεν έχεις άλλο τηλέφωνο !

Κι αν είσαι τυχερός τότε πουθενά δε θα έχεις πρόβλημα.

Haros
24-05-07, 12:05
Αντιμετωπίζω την όργη του Θεού μετά το λάθος που έκανα... Μια χαρά είχα την forthnet τι τα ήθελα τα μεγαλεία...

Έχω καμιά 10αρια dcs κάθε μέρα στο internet. Χάνει τον συγχρονισμό για λίγη ώρα και ξαναμπαινει. Εως και χθές είχα πρόβλημα με τις εισερχόμενες στο τηλέφωνο.. Κατά τα άλλα μια χαρά απολαμβάνω τις υπηρεσίες tellas...

Haros
24-05-07, 12:06
Το "προβλήματα έχει παντού όπου και να πας" ισχύει εν μέρη αλλά είναι επικίνδυνη γενίκευση γιατί
δεν είναι όλα τα προβλήματα της ίδιας σοβαρότητας.

Μερικά παραδείγματα :

Καθυστερήσεις για ενεργοποίηση υπηρεσιών της τάξης του 10-20% από τους αναμενόμενους χρόνους που ανακοινώνονται είναι πρόβλημα, αλλά δεν είναι το ίδιο με καθυστερήσεις ενεργοποίησης της τάξης του 800-900%

Τυχόν δικυμάνσεις στην ονομαστική ταχύτητα του DSL είναι πρόβλημα, αλλά δεν είναι το ίδιο με το ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ INTERNET.

Οι αλλοιώσεις στην ποιότητα της τηλεφωνικής συνομιλίας είναι πρόβλημα, αλλά δεν είναι το ίδιο με το να έχεις ΝΕΚΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

Περιστασιακές βλάβες στο τηλέφωνο που αποκαθίστανται εντός ολίγων ωρών ή εντός 24ώρου είναι πρόβλημα, αλλά δεν είναι το ίδιο με το να έχεις ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΛΑΒΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ.

Αναμονές για επικοινωνία με τμήμα εξυπηρέτησης όταν έχεις πρόβλημα της τάξης των 3-4 λεπτών είναι πρόβλημα, αλλά δεν είναι το ίδιο με ΑΝΑΜΟΝΕΣ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΤΩΝ 40+ λεπτών της ώρας για να μιλήσεις με το βλαβοληπτικό. Ειδικά όταν παίρνεις από κινητό εφόσον δεν έχεις άλλο τηλέφωνο !

Κι αν είσαι τυχερός τότε πουθενά δε θα έχεις πρόβλημα.


:worthy::respekt:

efouli
24-05-07, 13:07
:worthy::respekt:
Ε ρε συ τότε τί κάθεσαι?Βάσει συμβολαίου κάνεις μια διακοπή και από εδώ παν και οι άλλοι..και εγώ αυτό θα κάνω στην περίπτωση που αντιμετωπίσω ίδια προβλήματα με εσένα..Να ζητήσεις πίστωση και να την κάνεις με ελαφρά..άμα δε μας αρέσει κάτι γιατί να καταπιεζόμαστε?Δόξα το Θεό πάροχοι υπάρχουν πολλοί πάροχοι και δεν είμαστε αναγκασμένοι πλέον να πέφτουμε στην ανάγκη του ενός...όπως κάποτες..βεβαίως βεβαίως...:oneup:

efouli
24-05-07, 13:17
Αντιμετωπίζω την όργη του Θεού μετά το λάθος που έκανα... Μια χαρά είχα την forthnet τι τα ήθελα τα μεγαλεία...

Έχω καμιά 10αρια dcs κάθε μέρα στο internet. Χάνει τον συγχρονισμό για λίγη ώρα και ξαναμπαινει. Εως και χθές είχα πρόβλημα με τις εισερχόμενες στο τηλέφωνο.. Κατά τα άλλα μια χαρά απολαμβάνω τις υπηρεσίες tellas...
Εγώ έφυγα απο την Forthnet γιατί ήμουν μια περίπτωση της 6 ιουνίου όπως ονομάστικα και όποτε ήθελαν μου ανέβαζαν και μου κατέβαζαν την ταχύτητα με την πρόφαση "πήρατε μια πολύ καλή προσφορά και αυτή τη στιγμή υπάρχουν άλλοι συνδρομητές που πληρώνουν περισσότερα για τις ίδιες υπηρεσίες που έχετε εσείς.." λές και με νοιάζει τι πληρώνουν οι άλλοι..και το τερμάτισα μάλιστα πριν τη λήξη...:hmm:

zachos
24-05-07, 13:21
Μ`αρεσει οτι μπορω και παρακολουθω video online χωρις διακοπες, παρακαλωντας βεβαια να μην γινει disconnect η γραμμη.

Haros
24-05-07, 14:21
Ε ρε συ τότε τί κάθεσαι?Βάσει συμβολαίου κάνεις μια διακοπή και από εδώ παν και οι άλλοι..και εγώ αυτό θα κάνω στην περίπτωση που αντιμετωπίσω ίδια προβλήματα με εσένα..Να ζητήσεις πίστωση και να την κάνεις με ελαφρά..άμα δε μας αρέσει κάτι γιατί να καταπιεζόμαστε?Δόξα το Θεό πάροχοι υπάρχουν πολλοί πάροχοι και δεν είμαστε αναγκασμένοι πλέον να πέφτουμε στην ανάγκη του ενός...όπως κάποτες..βεβαίως βεβαίως...:oneup:

Μα αυτό έχω σκοπό να κάνω. Τους έδωσα χαριστικά και την σημερινή μέρα περιμένοντας να μου στείλουν το router τους γιατί ο κύριος στην tellas προσπαθούσε να με πείσει ότι φταίει ο δικός μου εξοπλισμός για τα dc μου.... Και για κάποιο περίεργο λόγο μου είπε ότι θα φτιάξει και το τηλέφωνο άμα βάλω το router τους (ναι πώς...)

Έτσι λοιπόν θα δοκιμάσω και το δικό τους όχι-άλλα-disconnects router...

efouli
24-05-07, 16:29
Μα αυτό έχω σκοπό να κάνω. Τους έδωσα χαριστικά και την σημερινή μέρα περιμένοντας να μου στείλουν το router τους γιατί ο κύριος στην tellas προσπαθούσε να με πείσει ότι φταίει ο δικός μου εξοπλισμός για τα dc μου.... Και για κάποιο περίεργο λόγο μου είπε ότι θα φτιάξει και το τηλέφωνο άμα βάλω το router τους (ναι πώς...)

Έτσι λοιπόν θα δοκιμάσω και το δικό τους όχι-άλλα-disconnects router...
Ε δοκίμασε το και αυτό για να μη πείς ότι δε τα δοκίμασες όλα και άμα και αυτό δε δουλέψει ε υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές...είπαμε ο ανταγωνισμός εμάς μας συμφέρει!!:closed:

Haros
24-05-07, 20:53
Τελικά σήμερα δεν ήρθε το router όπως μου είχαν πει 3 μέρες πριν... Να γίνω πολυ καλός άνθρωπος και να περιμένω ΚΑΙ αύριο...; Είναι και το τριήμερο που δεν θα μπορεί να γίνει τίποτα...

Αρχίζει να μου λείπει ο ΟΤΕ... Δεν θέλω όλοι οι ανταγωνιστές να με βιάζουν, νομίζω προτιμώ τον βιασμό από αυτόν που είχα συνηθίσει τόσα χρόνια... :worthy:

RHOMBUS
24-05-07, 21:01
Τελικά σήμερα δεν ήρθε το router όπως μου είχαν πει 3 μέρες πριν... Να γίνω πολυ καλός άνθρωπος και να περιμένω ΚΑΙ αύριο...; Είναι και το τριήμερο που δεν θα μπορεί να γίνει τίποτα...

Αρχίζει να μου λείπει ο ΟΤΕ... Δεν θέλω όλοι οι ανατωνιστές να με βιάζουν, νομίζω προτιμώ τον βιασμό από αυτόν που είχα συνηθίσει τόσα χρόνια... :worthy:

:lol::lol::lol:

the_Mask
24-05-07, 21:07
περιμενε και την τριτη αλλιως συνιστω να διακοψεις,εκτος του οτι θα σου φερουν το speedstream το οποιο κατα 95% θα εχει το παλιo firmware και θα πρεπει να το κατεβασεις να το εγκαταστησεις απο την αλλη εαν το προβλημα απο χθες σε συνδεσεις στην Ν.Ιωνια αποδειχθεί γενικευμενο κλαφτα χαραλαμπε που λενε .Η Ηλιοπουλη πηρε σχεδον 1 μηνα να ορθοποδησει και ακομη απο οσο γνωριζω δεν εχει φτιαξει 100%

hlapatsas
24-05-07, 21:12
Παιδια αρχηστε να κάνετε πράξεις αυτά που σκέφτεστε και κάντε την με έλαφρα όπως θα πράξω και εγώ.
Δεν περίμενα να είναι έτσι η κατάσταση.15 ημέρες χωρίς internet και κάθε φορά η ίδια δικαιολογία << Οι τεχνικοί μας είναι πάνω στο πρόβλημα>> ή το άλλο <<λογικά μέχρι το βράδυ θα έχετε internet>>
Είπαμε, ξέρουμε ότ υπάρχουν προβλήματα αλλά αυτοί μας κοροιδεύουν κατάμουτρα.Αύριο στέλνω το fax μου....

Haros
24-05-07, 21:24
περιμενε και την τριτη αλλιως συνιστω να διακοψεις,εκτος του οτι θα σου φερουν το speedstream το οποιο κατα 95% θα εχει το παλιo firmware και θα πρεπει να το κατεβασεις να το εγκαταστησεις απο την αλλη εαν το προβλημα απο χθες σε συνδεσεις στην Ν.Ιωνια αποδειχθεί γενικευμενο κλαφτα χαραλαμπε που λενε .Η Ηλιοπουλη πηρε σχεδον 1 μηνα να ορθοποδησει και ακομη απο οσο γνωριζω δεν εχει φτιαξει 100%


Το γνωρίζω και πραγμάτικα δεν περιμένω τίποτα απο το speedstream. Μακάρι να αποδειχθώ λάθος...

hlapatsa> Καλύτερα άμα μπορείς, να περάσεις να την κάνεις από κοντά την διακοπή κατά τη γνώμη μου, και όχι με fax...

hlapatsas
24-05-07, 22:55
Καλύτερα άμα μπορείς, να περάσεις να την κάνεις από κοντά την διακοπή κατά τη γνώμη μου, και όχι με fax...

'Οπα,αυτό με προβλημάτησε...
Καλά,πάω συχνά Μαρούσι ούτως ή άλλως αλλά για να το λες..

hadderakk
25-05-07, 13:54
Μου αρεσουν:
1. οι ακριβες υπηρεσιες
2. οι ασχετοι του Customer ..ahem.. *Care* (The TelePassport Zombies Attack!)
3. το οτι οι παλιοι πελατες ειναι ΟΛΟΙ λεφταδες και δεν εχουν αναγκη τις προσφορες οσο οι καινουριοι (ποιοι ;;; ΧΑ!)
4. το QoS (ολο αστεια ειμαι σημερα...)
5. το Τεχνικό τμήμα (υδραυλικοι, ηλεκτρολογοι, μηχ. αυτοκινητων, μηχανολογοι...)
6. η χαρουμενη/ανεμελη/απροβληματιστη Μυρμηγκεια διαθεση που σου μεταδιδουν ("Τρα-λα-λαλα-λα-λαλαλα-λαλα..."), σαν τις διαφημισεις της Vodafone, λες κι ολα ειναι Φιλοθεη-style...
7. η χρεωσιμη αναμονη του 13800 (Τhe Return Of The TelePassport Zombies !)
8. το να θελεις να τους δωσεις τον εξοπλισμο τους πισω και να σε γραφουν 6 μηνες (εντ καουντινγκ...)

Mε εκτιμηση,
Πολ Μαζόχας (για πολυ λιγο ακομα...)

harry79
25-05-07, 16:18
Μου αρέσει που οι βλάβες διορθώνονται άμεσα και που το zisto λειτουργεί δίχως προβλήματα σε όλους :rofl::rofl::rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.