PDA

Επιστροφή στο Forum : φορητοτητα σε cosmote και ραντεβου



dimitris79
02-08-17, 17:45
καλησπερα στην παρεα θα ηθελα να σας πω ενα κατα εμενα περιεργο σχετικα με αιτηση φορητοτητας που εκανα απο νοβα για cosmote ενω ξερω απο εδω μεσα και εμπειρικα οτι γινετε σχεδον αμεσα απο παροχο σε cosmote 2-3 εργασιμες μια μερα μετα την αιτηση που εκανα με πηραν τηλ απο 13888 να κλεισουμε ραντεβου να ερθει τεχνικος σπιτι .ρωταω την κοπελα της εξυπηρετησης λεγοντας πως στην φορητοτητα δεν ερχετε καποιος σπιτι και μου απαντησε αυτο μας εδωσε η τεχνικη υπηρεσια και κλεισαμε ραντεβου για 21 αυγουστου διοτι δεν υπηρχε πο κοντινη ημερομηνια.μου φενετε παραξενο το μονο που μπορω να υποθεσω πως επειδη ειναι ετοιμο το καφαο της ote rural στο χωριο μου ελεγα μηπως δωσουν απο εκει και οχι το αστικο κεντρο που ειναι 5 χλμ απο το χωριο μου απλα αν εχεις καπιος αλλος αναλογη εμπειρια να με φωτισει.ευχαριστω για το χρονο σας και συγνωμη για το μακροσκελες μυνημα

sdikr
02-08-17, 18:45
Μάλλον θα σε βάλουν σε voip τηλεφωνία, όποτε θα σου στείλουν τεχνικό για να κάνει την σύνδεση

dimitris79
02-08-17, 19:13
Ναι λογικο αλλα σχεδον ενα μηνα η φορητοτητα;

sdikr
02-08-17, 19:29
Ναι λογικο αλλα σχεδον ενα μηνα η φορητοτητα;

Αύγουστος, άδειες, κλπ κλπ, δεν έχει να κάνει με την φορητότητα όσο με το ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος τεχνικός για να σου φέρει τον εξοπλισμό και να κάνει την σύνδεση.

dimitris79
02-08-17, 19:33
Χμμμ καταλαβαα πεσαμε στην περιπτωση.δεν πειραζει. Σε ευχαριστω παντως φιλε μ

fritzix
12-08-17, 22:54
Κάποιες φορές σε φορητοτητα ο παλιός σου πάροχος θέλει να κρατήσει το δίκτυο του γιατί ίσως πιστεύει πως μπορεί να βρει κάποιον άλλον εκεί στην γειτονιά σου που μπορεί να του το δώσει. έτσι για να αλλάξεις παροχο πρέπει να έρθει τεχνικός να σου δώσει νέο δίκτυο.
Το είχα και εγώ το πρόβλημα αυτό όταν πήγα σε nova από hol πέρσι τον Αύγουστο που περίμενα περίπου ένα μήνα και το έψαξα γιατί φοβήθηκα μην είχα κάνει τίποτα λάθος στην αίτηση.

george6497
16-08-17, 12:32
Έκανα κ γω φορητότητα από CYTA σε cosmote κ εμένα μου εκλεισαν ραντεβου 21 Αυγούστου η ερωτηση ειναι η εξης εχει να κανει η επίσκεψη τεχνικού με το ότι παω σε vdsl??τον εξοπλισμό τον πήρα από κατάστημα κ τον έχω σπίτι.

fritzix
16-08-17, 23:43
Αν έχεις καμπίνες στην περιοχή σου τότε πρέπει να σε γυρίσουν από το κέντρο στην καμπίνα.

george6497
17-08-17, 00:22
Αν έχεις καμπίνες στην περιοχή σου τότε πρέπει να σε γυρίσουν από το κέντρο στην καμπίνα.
185316
Εχω 4 το ένα δε φαίνεται είναι καινούριο πολύ αλλά δουλεύει δλδ θα ερθει για να με συνδέσει σε καφαο??

OxAp0d0
19-08-17, 20:10
Ναι λογικο αλλα σχεδον ενα μηνα η φορητοτητα;

Πηγές σε rural; Με 50ρι ντερνετς; Τόσο κάνουν περίπου. Εκτός αν μιλάμε για απλή adsl, οπότε λογικά είναι θέμα μήνα με άδειες κτλ

dimitris79
20-08-17, 12:31
Πηγές σε rural; Με 50ρι ντερνετς; Τόσο κάνουν περίπου. Εκτός αν μιλάμε για απλή adsl, οπότε λογικά είναι θέμα μήνα με άδειες κτλ ο βασικος μου σκοπος ειναι αυτος για 50 rural εκανα αιτηση adsl και στο ενδιαμεσο βγηκε διαθεσιμοτητα για rural οποτε ζητησα να ενργοπιηθω vdsl rural αλλα μετα απο δυο μερες με πηραν και μου ειπαν καλα θα ειναι να ενεργοπιηθεις πρωτα σε adsl μην μηνεις χωρις υπηρεσιες να αναφερω πως την ημερομηνια για 21 του μηνα μου την δωσαν την επομενη της αιτησης της adsl απλα σκεφτηκα μηπως με δωσουν κατευθειαν απο την καμπινα επειδη ειμαι σε προβληματικη περιοχη

Magichoom
14-09-17, 14:56
Παιδιά, καλησπέρα. Γνωρίζεται πόσο καιρό παίρνει η αλλαγή ύστερα από την αίτηση φορητότητας από Forthnet σε Cosmote;

swatsquadgr
14-09-17, 16:06
Λογικα σε 2-3 μερες θα εχεις μεταφερθει

Magichoom
14-09-17, 16:22
Ρωτάω γιατί υπέγραψα την αίτηση την Δευτέρα στο κούριερ, κι ακόμα δεν είχα καμία ενημέρωση. Ευχαριστώ!

swatsquadgr
14-09-17, 16:37
Ρωτάω γιατί υπέγραψα την αίτηση την Δευτέρα στο κούριερ, κι ακόμα δεν είχα καμία ενημέρωση. Ευχαριστώ!

Παρε ενα τηλ. στο 13888 δεν εχεις να χασεις τιποτα αν ρωτησεις τι γινεται με την αιτηση σου ...

Magichoom
14-09-17, 16:39
Ναι ναι, αύριο το πρωί!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.