PDA

Επιστροφή στο Forum : OTE tv



Insomniac
03-08-17, 06:55
Καλημερα .Ελπιζω να είμαι στο σωστο κομματι ..

Εκανα αιτηση χθες και την Δευτερα θα ερθει ο εξοπλισμος και σε 4-5 εργασιμες η εγκατασταση

Εχω ηδη vdsl 50αρα με OTE .


Το πιατο ειναι πιο ευκολο να μπει στα καγεκλα της βεραντας αλλα μηπως ειναι καλυτερα στην ταρατσα ?


22 ευρω τιελικη τιμη με φορους και ΦΠΑ για το full πακετο που ειναι σε προσφορα με 12μηνη δεσμευση .

Απο οτι καταλαβα σε δυο tv ταυτοχρονα δεν γινεται εστω και αν βλεπουμε την ιδια εκπομπη.

Αν η μια tv ειναι συνεδεδεμενη με ΗDMI με υπολογιστη που εχει internet απο το router γινεται ?

Απο κλασικο desktop αν καταλαβα καλα γινεται .

Ποσες συσκευες μπορουν να δηλωθουν στο go tv ? Γινεται να βλεπουν διαφορετικη εκπομπη ?

Ευχαριστω.

manicx
03-08-17, 11:26
Για το πιάτο, θα πρέπει να βλέπει νότια. Στα κάγκελα καλό είναι να είσαι σίγουρος ότι αν είναι σε πρόσοψη, δεν θα έχεις θέμα με τα προβλεπόμενα από κανονισμό πολυκατοικίας. Η ταράτσα είναι πάντα προτιμότερη αρκεί το πιάτο να μην είναι εκτεθειμένο σε δυνατούς ανέμους (να είναι λίγο κρυμμένο).

Για 2 TV ταυτόχρονα, θα έλθει (κάποια στιγμή, ελπίζουμε σύντομα) το multiview. Ακούγονταν για φθινόπωρο.

Συνήθως δεν μπορείς να στείλεις εικόνα μέσω HDMI. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά συνήθως το κόβει. Δεν ξέρω τι ισχύει με Miracast και ασύρματη μεταφορά στην TV. Θα χρειαστείς βέβαια κάτι σαν το Microsoft Wireless Display Adapter.

Στο TV Go 2 συσκευές, και ναι, μπορείς να βλέπεις διαφορετικές.

Insomniac
03-08-17, 11:40
Σε ευχαριστω πολύ . Σε desktop με συνδεση όχι HDMI θα γινεται ?

Οι δυο συσκευες για go πρεπει να είναι ορισμένες στην Cosmote ποιες θα είναι ?

Η βεραντα βλεπει Βορια . Προβλήματα με αλλους δεν θα εχω γιατι είναι οικογενειακη η πολυκατοικια 4 διαμεριισματων.

@ ADSLgr.com All rights reserved.