PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή στο 1212



Gap
24-05-07, 00:16
Λοιπόν ανοίγω αυτό το θέμα για το μόνο λόγο ότι αφού έλυσε το βλαβοληπτικό τμήμα της Τελλάς όλα του τα προβλήματα :p τώρα αποφάσισε να καταργήσει το 1212 και το 2111201212 για βλάβες adsl και να αρκείται μόνο σε βλάβες τηλεφώνου..... φυσικά κάτι τέτοιο από όσο γνωρίζω έγινε χωρίς καμία (για άλλη μια φορά) ενημέρωση, και το διαπίστωσα απόψε καλώντας το για να δηλώσω για άλλη μια φορά βλάβη adsl κι έμεινα έκπληκτος όταν ο τηλεφωνητής μου είπε πρέπει να καλέσω το 13800 ή το 8015000365... τώρα αυτό πόσο θα βελτιώσει την υπάρχουσα κατάσταση δεν έχω ιδέα... αντιθέτως νομίζω ότι αυτή τη στιγμή τα προβλήματα στο adsl είναι περισσότερα και χρήζει μεγαλύτερης προσοχής... σε περίπτωση που κάνω λάθος για την αλλαγή που έγινε ας διαγραφεί το θέμα...

sdikr
24-05-07, 00:21
Λοιπόν ανοίγω αυτό το θέμα για το μόνο λόγο ότι αφού έλυσε το βλαβοληπτικό τμήμα της Τελλάς όλα του τα προβλήματα :p τώρα αποφάσισε να καταργήσει το 1212 και το 2111201212 για βλάβες adsl και να αρκείται μόνο σε βλάβες τηλεφώνου..... φυσικά κάτι τέτοιο από όσο γνωρίζω έγινε χωρίς καμία (για άλλη μια φορά) ενημέρωση, και το διαπίστωσα απόψε καλώντας το για να δηλώσω για άλλη μια φορά βλάβη adsl κι έμεινα έκπληκτος όταν ο τηλεφωνητής μου είπε πρέπει να καλέσω το 13800 ή το 8015000365... τώρα αυτό πόσο θα βελτιώσει την υπάρχουσα κατάσταση δεν έχω ιδέα... αντιθέτως νομίζω ότι αυτή τη στιγμή τα προβλήματα στο adsl είναι περισσότερα και χρήζει μεγαλύτερης προσοχής... σε περίπτωση που κάνω λάθος για την αλλαγή που έγινε ας διαγραφεί το θέμα...

Μα είναι απλό, ποιο πολλοί είναι οι πελάτες για τηλέφωνο απο αυτούς για το adsl+τηλέφωνο ;)
:rofl:

cakavera
24-05-07, 00:27
Και εμενα τα ιδια μου ειπαν. Βεβαια οταν τολμησα να καλεσω το 13800 ή το 8015000365 η αναμονη ηταν ατελειωτη.
Η τελευταια προσπαθεια ηταν πριν καμια ωρα και περιμενα περιπου μιση ωρα
και κανεις δεν απαντησε.

Gap
24-05-07, 00:28
Το πιο τραγικό είναι ότι το παλικάρι που μου μίλησε είπε ότι πάντα ήταν έτσι το καθεστώς απλά με εξυπηρετούσαν ίσως γιατί υπήρχαν διαθέσιμες γραμμές... δηλαδή να με κοροϊδεύουν στα μούτρα μου τη στιγμή που είμαι ο καλύτερος πελάτης του 1212... Φυσικά η αναμονή στα νούμερα για adsl είναι πολύ μα πάρα πολύ μεγαλύτερη από πριν...
Το 13800 και το 8015000365 γνωρίζετε αν χρεώνουν ενεργοποιημένο zisto?

rcs
24-05-07, 01:50
Gap το παλικάρι την αλήθεια σου έλεγε,δυστυχώς.Τα παιδιά στο 1212 είναι αρκετά εξυπηρετικά και είναι το μόνο τμήμα που αξίζει στην τελλας.

minovg
24-05-07, 02:41
Το 13800 και το 8015000365 γνωρίζετε αν χρεώνουν ενεργοποιημένο zisto?
To 13800 είναι χωρίς χρέωση για ενεργοποιημένους Zisto. Το 8015000365 είναι με αστική χρέωση.

Gap
24-05-07, 03:19
Κλήση στο 13800 ώρα 2.31 τα μεσάνυχτα ........ ε περνάνε 30 λεπτά βαριέσαι και το κλείνεις.... (μα καλά πόσος κόσμος καλεί τέτοια ώρα το 13800:p) τουλάχιστον αν πέφτουν για ύπνο το βράδυ τα μυρμήγκια να μην λένε για τεχνική υποστήριξη 24 ώρες το 24ωρο....
κρίμα για την όλη αλλαγή γιατί τον τελευταίο καιρό το 1212 ανταποκρινόταν άμεσα

kinggreece
24-05-07, 06:26
εγω παιδια ειμαι ενας απο αυτους που κανω πρωταθλητισμο στην αναμονη του 1212,ουδεποτε ελυσαν βλαβη μου,εχτες ομως ελαβα απαντηση απο εεττ σε καταγγελια που ειχα κανει και οταν εδωσα τον αριθμο προτοκολλου ως δια μαγειας μετα απο 2 ωρες ειχα dsl και ακουσον ακουσον εχω σταθερη γραμμη εδω και 36 ωρες σταθερα, αφου εχω αρχισει να εχω στερητικο συνδρομο που δεν ακουω αυτο το μηνυμα που λεει οτι λογο αναβαθμισης ενδεχετε να παρουσιαστουν προβληματα περιορισμενης εκτασης, δεν ξερω τωρα αν ειναι συπτωση αυτο αλλα απο την ωρα που πηρα ενα παιδι ευγενεστατο το οποιο ειναι και μελος του φορουμ και μπορειτε να το δειτε σε αναλογο ποστ που εκανα με τιτλο τελλας και εεττ και του εδωσα το αριθμο προτοκολλου και εκεινος το εδωσε εκει που επρεπε ολα μπανε ρολοι. για να δουμε ο χρονος θα δειξει.

wizardakis
24-05-07, 06:26
παιδια..το 1212 ειναι για βλαβες σταθερης τηλεφωνιας και ειναι κληση με προτεραιοτητα που βγαινει στο ιδιο τμημα...ειναι πιστευω λιγο αδικο να περιμενει καποιος που καλει στο 13800 ποση ωρα και να καλει καποιος στο 1212 και να πιανει αμμεσως γιατι η κληση του ειναι σε προτεραιοτητα υποτιθεται για βλαβη σταθερης τηλεφωνιας..το σωστο βεβαια θα ηταν να ηταν ξεχωριστα τμηματα.

Gap
24-05-07, 09:20
παιδια..το 1212 ειναι για βλαβες σταθερης τηλεφωνιας και ειναι κληση με προτεραιοτητα που βγαινει στο ιδιο τμημα...ειναι πιστευω λιγο αδικο να περιμενει καποιος που καλει στο 13800 ποση ωρα και να καλει καποιος στο 1212 και να πιανει αμμεσως γιατι η κληση του ειναι σε προτεραιοτητα υποτιθεται για βλαβη σταθερης τηλεφωνιας..το σωστο βεβαια θα ηταν να ηταν ξεχωριστα τμηματα.


Βασικά η ακριβής αλήθεια είναι ότι μέχρι λίγες μέρες πριν το 1212 συμπεριλάμβανε και βλάβες adsl...., ακόμα η μαγνητοφωνημένη φωνή αναμονής σου λέει μπορείτα να καλείται εναλλακτικά το 1212 για βλάβες στο zisto (και δηλαδή όχι αποκλειστικά για βλάβες τηλεφώνου.... άσχετα βέβαια το πόσο επίλυση φέρνει στο πρόβλημα του καθενός) όπως και να το κάνουμε το όλο θέμα θεωρώ ότι αποτελεί ένα ακόμα πλην της Τελλάς αφού πέρα από όλα τα προβλήματα τώρα πρέπει ο κάθε συνδρομητής να τρώει στην μάπα πολύωρες αναμονές......:down:

harry79
24-05-07, 09:34
Άλλο και τούτο πάλι. Καλά άχυρα έχουν στο κεφάλι τους αυτοί; Μα τόση "εξυπνάδα" πια;

villasg
24-05-07, 15:23
Λαλακες με περικεφαλαια .
Ωρα να βρουμε αλλον παροχο να την κανουμε .
Δεν διορθωνονται τελικα .
Και εμειναν και οι πιο ακριβοι .

Gap
24-05-07, 15:34
Α και κάτι άλλο εξίσου σημαντικό και κουλό... αφού το 1212 μπορείς να το καλέσεις μόνο από ενεργοποιημένο zisto αν έχεις βλάβη στο τηλέφωνο αυτόματα ακυρώνεται ως βλαβοληπτικό για τηλέφωνα και μόνο...:whistle: Ε Ρ Α Σ Ι Τ Ε Χ Ν Ε Σ

XARAYGH
24-05-07, 16:22
σε περιπτωση που ειναι νεκρο καλεις απο οποιο τηλεφωνο θελεις με 2111201212

Gap
24-05-07, 16:40
Καλά αυτό είναι γνωστό το 1212 όμως όπως και να το κάνουμε αυτοακυρώνεται...

lakis
24-05-07, 17:18
Καλά αυτό είναι γνωστό το 1212 όμως όπως και να το κάνουμε αυτοακυρώνεται...

Πάντως εγώ δήλωσα βλάβη στο 1212 για την ADSL, όπως κάνω μέρα παρά μέρα, και δεν μου είπαν τίποτα! Ισα - Ισα μου είπαν ότι ξαναφτιάξαν το κέντρο από την αρχη στο Καλαμακι και ότι μέχρι παρασκευή θα έχει αποκατασταθει η βλάβη.

:hmm:

harry79
24-05-07, 18:34
Ούτε κι αυτοί τελικά ξέρουν τι τους γίνεται...

hlapatsas
24-05-07, 18:49
Μου φαίνεται ήρθε η ωρα για την 4δύκτια(forthnet):rofl:

villasg
24-05-07, 19:10
Μου φαίνεται ήρθε η ωρα για την 4δύκτια(forthnet):rofl:

το διλημα ειναι

4νετ
or
Νetone


e???????? ε ???????

Gap
24-05-07, 19:17
Το σίγουρο πάντως φίλοι μου είναι όχι άλλο Τελλάς.... το πράγμα κούρασε με το παραπάνω

minovg
24-05-07, 20:03
Το θέμα παιδιά είναι το 1212 νομίζω. Μην κάνετε κώλο όλα τα θρεντς πια. Αφήστε εμάς που είμαστε ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες (και όχι από την ταχύτητα πλέον γιατί δε μας αναβαθμίζει) να μείνουμε στην Τελλάς. Όσοι δε γουστάρετε, φύγετε να ησυχάσουμε κι εμείς. Αλλά προς Θεού, ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΓΚΡΙΝΙΑ.

Gap
24-05-07, 20:37
Το θέμα παιδιά είναι το 1212 νομίζω. Μην κάνετε κώλο όλα τα θρεντς πια. Αφήστε εμάς που είμαστε ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες (και όχι από την ταχύτητα πλέον γιατί δε μας αναβαθμίζει) να μείνουμε στην Τελλάς. Όσοι δε γουστάρετε, φύγετε να ησυχάσουμε κι εμείς. Αλλά προς Θεού, ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΓΚΡΙΝΙΑ.


Αυτός που γκρινιάζει αυτή τη στιγμή μάλλον είσαι εσύ :whistle: Άλλωστε αυτοί που είστε ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες της Τελλάς είστε μειοψηφεία (τουλάχιστον σε αυτό το φόρουμ...) οπότε μόνος σου θα μείνεις να μιλάς μόνο για αναβαθμίσεις και για Mbps που ντε και καλά σου χρωστάει η Τελλάς και να αδιαφορείς για όλα τα υπόλοιπα κακά της εταιρείας που απλά ακόμα δεν συνάντησες.. Στην τελική σταμάτα εσύ να μας πρήζεις περί αναβαθμίσεων και πήγαινε σε κάποιον άλλον ήδη αναβαθμισμένο πάροχο

harry79
24-05-07, 21:05
Eν προκειμένω έχει δίκιο όμως, εδώ μιλάμε για το 1212. Σε τόσα άλλα τοπικ τα χώνουμε στην tellas

Gap
24-05-07, 21:16
Ναι σιγούρα δεν διαφωνώ και δεν θέλω να παρεξηγηθώ αλλά θεωρώ ότι αυτό το ύφος και η λογική δεν χωράνε σε ένα φόρουμ που σκοπό έχει (φαντάζομαι) την αλληλεγγύη και την αλληλοβοήθεια.. :)

minovg
24-05-07, 21:24
Αυτός που γκρινιάζει αυτή τη στιγμή μάλλον είσαι εσύ :whistle: Άλλωστε αυτοί που είστε ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες της Τελλάς είστε μειοψηφεία (τουλάχιστον σε αυτό το φόρουμ...) οπότε μόνος σου θα μείνεις να μιλάς μόνο για αναβαθμίσεις και για Mbps που ντε και καλά σου χρωστάει η Τελλάς και να αδιαφορείς για όλα τα υπόλοιπα κακά της εταιρείας που απλά ακόμα δεν συνάντησες.. Στην τελική σταμάτα εσύ να μας πρήζεις περί αναβαθμίσεων και πήγαινε σε κάποιον άλλον ήδη αναβαθμισμένο πάροχο
Μη κρύβεσαι πίσω από τα offtopic. Αυτό ήταν το μοναδικό δηλαδή offtopic;

Να είσαι σίγουρος ότι όποιος είναι ικανοποιημένος δε κάθεται να ποστάρει. Αυτός που έχει το ζόρι, ποστάρει. Οπότε το ότι είμαι η μειοψηφία, είναι καθαρά δικό σου συμπέρασμα. Και χαλάρωσε λίγο.

harry79
24-05-07, 21:48
Παιδιά όλοι ζοριστήκαμε, ζοριζόμαστε κτλ με την εταιρεία και κακά τα ψέμματα και αν φύγουμε όπου και αν πάμε τα ίδια θα βρούμε. Έχω ακούσει πολύ χειρότερα, είναι θέμα συγκυριών τι θα σου κάτσει. Η ουσία είναι ο εκνευρισμός να μη μας βγαίνει μεταξύ μας. :)

Reorx
24-05-07, 22:09
σε ολες τις καινοτομιες πρωτη η τελλας..τεσπα το θεμα ειναι οτι με το 1212 ειχαμε μια αμεση απαντηση-παρηγορια..ενω με το 13800 απλα δεν καλεις..τι νοημα εχει να περιμενεις απο 15 λεπτα εως και 3 ωρες και βαλε..κουραστικο καταντησε το θεμα..

harry79
24-05-07, 22:23
Η φιλοσοφία, το σκεπτικό αυτής της απόφασης τελικά ποιο ήταν; Έμαθε κανείς;

Reorx
24-05-07, 22:26
οτι το τηλεφωνο ειναι πιο σημαντικο και οτι τουσ καλουν και ατομα απο κινητα οποτε η απαντηση πρ3επει να ειναι πιο αμεση..δεν ειναι λαθος λογικη αλλα κανονικα θα επρεπε να υπαρχουν δυο διαφορετικα τμηματα με τισ ιδιες επιδοσεις

minovg
24-05-07, 22:50
Η φιλοσοφία, το σκεπτικό αυτής της απόφασης τελικά ποιο ήταν; Έμαθε κανείς;
Ποιο σκεπτικό ρε παιδιά; Ποιος διαδίδει αυτές τις βλακείες ότι είναι αυστηρώς μόνο για βλάβες σταθερού το 1212; Το απόγευμα κάλεσε ένας φίλος, δήλωσε ένα προβληματάκι για το δσλ του και δεν του είπαν τίποτα. Πάλι λάθος συμπεράσματα βγαίνουν.

Τελικά καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα... Στην φορθνετ κάνεις παράπονα και το περνάνε όλοι στο ντούκου. Στο φόρουμ της Τελλάς η τρίχα γίνεται τριχιά.

Haros
24-05-07, 22:55
Στην forthnet όμως δεν θα περίμεναν 1 ώρα και 17 λεπτά (όπως με πληροφορεί η οθόνη του τηλεφώνου μου αυτή τη στιγμή) για να συνδεθούν με το τμήμα τεχνικης υποστήριξης :whistle:

*ευτυχώς που όποτε παίρνω τηλ. είναι πάντα φορτισμένο το φορητό :rolleyes:

minovg
24-05-07, 23:02
Στην forthnet όμως δεν θα περίμεναν 1 ώρα και 17 λεπτά (όπως με πληροφορεί η οθόνη του τηλεφώνου μου αυτή τη στιγμή) για να συνδεθούν με το τμήμα τεχνικης υποστήριξης :whistle:

*ευτυχώς που όποτε παίρνω τηλ. είναι πάντα φορτισμένο το φορητό :rolleyes:
Ισχύει ό,τι έγραψα στο προηγούμενο ποστ μου. Διάβασε και στη φορθνετ και θα δεις και εκεί τι παίζει με αναμονές στην εξυπηρέτηση. Τα ίδια σκ@τ@ είναι όλες, απλά εμείς/εσείς αρνείστε/αρνούμαστε να το συλλάβουμε. Αλλού τα μεγεθύνουμε και αλλού «εντάξει δεν έγινε και τίποτα», εκεί έχει wizard με τις ημερομηνίες...

Υ.Γ. Φιλαράκι εφόσον είσαι σοβαρός, δε νοείται να περιμένεις τόση ώρα στο τηλ... Έχουμε και μια νοημοσύνη...

Sacred
24-05-07, 23:13
εγω παντως που πηρα χτες στο 1212 minovg εφαγα πορτα,μου ειπαν οτι το 1212 αφορα πλεον μονο βλαβες τηελφωνιας.
:)

Haros
24-05-07, 23:18
Ισχύει ό,τι έγραψα στο προηγούμενο ποστ μου. Διάβασε και στη φορθνετ και θα δεις και εκεί τι παίζει με αναμονές στην εξυπηρέτηση. Τα ίδια σκ@τ@ είναι όλες, απλά εμείς/εσείς αρνείστε/αρνούμαστε να το συλλάβουμε. Αλλού τα μεγεθύνουμε και αλλού «εντάξει δεν έγινε και τίποτα», εκεί έχει wizard με τις ημερομηνίες...

Υ.Γ. Φιλαράκι εφόσον είσαι σοβαρός, δε νοείται να περιμένεις τόση ώρα στο τηλ... Έχουμε και μια νοημοσύνη...


Βασικά off topic ήταν το δικό μου. Απλά περίμενα στο τηλέφωνο να το σηκώσουν... :rolleyes:

Στο συγκεκριμένο θέμα τουλάχιστον (του support) η 4net ποτέ δεν έιχε πρόβλημα. Είχα κι εγώ 4net για provider κάμποσα χρόνια.

Δεν διάφωνω ότι όλες οι εταιρίες είναι σκ@τ@, όμως νομίζω βρήκα τον αρχηγό τους... :oneup:

Ο μόνος τρόπος να μιλήσεις σε κάποιον της tellas είναι να περιμένεις τόση ώρα στο τηλέφωνο. Είσαι μάλλον απο τους τυχερούς που δεν έχουν πρόβλημα με την γραμμή τους. Όταν έχεις όμως ο μόνος τρόπος είναι το τηλέφωνο που δύστυχως κάνει τόση ώρα. Δεν έχω την πολυτέλεια κάθε πρωί να αφήνω τις δουλειές μου και να τρέχω στα γραφεία τους...

Sacred
24-05-07, 23:21
Δεν έχω την πολυτέλεια κάθε πρωί να αφήνω τις δουλειές μου και να τρέχω στα γραφεία τους...


Ωχ τους εδωσες ιδεες τωρα και θα κανουν νεα εξυπιρετηση πελατων στην τελλας 'Πορτα-Πορτα'

:hmm:

:)

Haros
24-05-07, 23:23
Ωχ τους εδωσες ιδεες τωρα και θα κανουν νεα εξυπιρετηση πελατων στην τελλας 'Πορτα-Πορτα'

:hmm:

:)


Zisto porta - porta λοιπόν.... :clap::lol:

wizardakis
25-05-07, 02:35
παιδια..το 1212 σκαει στο ιδιο τμημα..οποτε καταλαβαινει κανεις οτι εχει προτεραιοτητα σαν κληση..για ποιον λογο ομως? Γιατι ειναι για βλαβες σταθερης τηλεφωνιας..αυτο το νοημα εχει η προτεραιοτητα σε αυτον τον αριθμο κ για αυτο δημιουργηθηκε..Απλα δεν εχει τηρηθει..Τωρα αρχιζει και τηρειται

harry79
25-05-07, 09:39
Τώρα που το dsl και το ίντερνετ πάνε ρολόι :rofl::rofl::rofl:

lakis
25-05-07, 13:02
Τώρα που το dsl και το ίντερνετ πάνε ρολόι :rofl::rofl::rofl:


Tο άλλο με τον Τοτό το ξέρεις ..........
χα χα χα χα χα
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.