PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσθήκη CosmoteTV στο mycosmote



marmgia
05-08-17, 10:17
Καλησπέρα, είχα λογαριασμό από παλιότερα στο my cosmote αφού έχω ένα καρτοκινητά στο όνομα μου το οποίο χρησιμοποιώ σε ένα ταμπλετ για Ίντερνετ. Τώρα ενεργοποιήθηκε το CosmoteTV και θέλω να μπορώ να το προσθέσω στο my cosmote ώστε να το βλέπω στις ενεργές συνδέσεις μου κλπ

Έχω μιλήσει με 4 διαφορετικούς εκπροσώπους αλλά άκρη δεν βρήκαμε. Οι μισοί μου λένε μπορώ να το κάνω μόνη μου μέσα από το mycosmote αλλά όταν στο προφίλ πατάω προσθήκη υπηρεσιάς και βάζω το ΑΦΜ μου μου λέει ότι αυτό το στοιχείο ήδη υπάρχει στο λογαριασμό. Οι άλλοι μου λενε θα έρθει ένα λινκ στο μειλ όπου αν το πΤησω θα έρθει προσωρινός κωδικός. Πράγματι έρχεται, βάζω το μειλ που δήλωσα κατά την αίτηση και τον προσωρινό κωδικό και μου βγάζει συνεχώς λάθος κωδικός.

Τι κάνω λάθος;:whistle::closed:

nnn
05-08-17, 10:22
Περίμενε μερικές ημέρες και θα περάσει αυτόματα από το σύστημα.Το αντιμετώπισα σε γνωστό μου πριν μερικές ημέρες.

marmgia
05-08-17, 12:54
Ευχαριστώ πολύ! Αυτό φαίνεται απόλυτα λογικό και ήταν το πρώτο που ήρθε στο μυαλό μου! Χθες λέω στον υπάλληλο θα περαστεί αυτόματα έτσι; και μου λέει οχι. Και τότε άρχισα να το ψάχνω. Αλλά εφόσον όπως φαίνεται δεν μπορούν να το κάνουν χειροκίνητα μάλλον όπως λες θα είναι. Προφανώς γίνεται αυτόματα!

t300
05-08-17, 15:58
Μετά το αρχικό post είπα να ενεργοποιήσω κι εγώ το mycosmote. Τελικά ήταν ήδη ενεργό με το email μου από παλαιότερα φαίνεται. Όμως μπαίνοντας δεν μου εμφανίζει καμιά υπηρεσία (έχω whats up). Προσπάθησα να περάσω και τα στοιχεία από το cosmote tv αλλά δεν τα δέχτηκε και έτσι έχω ένα λογαριασμό mycosmote στον οποίο εμφανίζονται μόνο τα στοιχεία μου (ονομ/νο, ΑΦΜ, αριθμός τηλεφώνου) αλλά δε φαίνεται ούτε η υπηρεσία whats up ούτε το cosmote tv...

marmgia
05-08-17, 16:06
Το αστείο είναι ότι με το email μου, μου ενεργοποίησαν κανονικά λέει το ebill! Πράγα τικα, δεν έχω Ελένη να μιλήσω για αυτό και με 5 υπάλληλο, όποτε απλά περιμένω μήπως εμφανιστεί μόνο τουν

@ ADSLgr.com All rights reserved.