PDA

Επιστροφή στο Forum : απροσδοκητο sms απο microsoft και facebook



badweed
08-08-17, 13:40
γεια σας ,
εχω καρτοκινητο wind και δεν δινω παντου το τηλεφωνο , οπως και εχω επιλεξει να μην αναφερεται σε καταλογους .

χτες ελαβα ενα μηνυμα με αποστολεα την microsoft οπως εγραφε το sms που μου εδινε εναν κωδικο ενεργοποιησης , χωρις ομως να εχω προκαλεσει καποια τετοια ενεργεια ειτε δινοντας στην microsoft το τηλεφωνο μου ουτε ζητωντας κατι απο την microsoft .

στο σημερα ελαβα ενα παρεμφερες μηνυμα , παλι με κωδικο ενεργοποιησης για το instagram , αυτην την φορα με αποστολεα το ονομα facebook . ουτε με facebook , ουτε με instagram εχω καποιο λογαριασμο .


απλως θεωρησα χρησιμο να το καταγραψω καπου δημοσια .

nyannaco
08-08-17, 14:58
Βρωμάει! Μην κάνει κανείς το λάθος...

badweed
10-08-17, 16:34
σημερα αρχισαν τα sms και απο twitter , παει και το μυαλο μου μηπως καποιος που εχει το τηλεφωνο μου πειραματιζεται με την εκδοχη να εχω λογαριασμο σε καποιο απο αυτα στην περιπτωση που το συμβαν των απροσμενων sms για ενεργοποιηση σε διαφορες υπηρεσιες αφορα μονο την περιπτωση του αριθμου μου .

othon
17-08-17, 05:25
Είναι προφανές πως κάποιος φίλος σου σπάει πλάκα.
Παραπάει για σύμπτωση το πράγμα.
Αν θες να δεις το χειρότερο σενάριο, πάλι κάποιος γνωστός σου δημιουργεί λογαριασμούς χρησιμοποιώντας τον αριθμό σου σαν 2 Step Verification.
Απλά αγνόησε τα μηνύματα ή ψάξε στις παρέες σου ποιος είναι ικανός να σου κάνει φάρσα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.