PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση σε 4 ή 8 Μbps μέσω ΟΤΕ.



underzero
24-05-07, 13:18
Έχει μάθει κανείς αν και πότε θα μπορούμε να αναβαθμίσουμε την ταχύτητά μας στίς νέες ταχύτητες ΟΤΕ ?

Θέλω να αναβαθμίσω τη σύνδεσή μου και ας περιμένω το x4 μετά όσο θέλουν.

Έχω πάρει 2-3 φορές τηλέφωνο και άκρη δεν εχω βγάλει.

Τόσο σπουδαίο είναι να ανημερώσουν και αυτοί τα πακέτα τους ?

mondo52
24-05-07, 14:12
εγω που πηρα για τον ιδιο λογο μου ειπανε οτι στην πολη μου θα ειναι απο σεπτεμβριο και οτι δεν θα κανουν τιποτα αλλο.παρε και ρωτα σε σενα ποτε.ολα αυτα ειναι σχετικα ομως να ξερεις

whitehed
24-05-07, 14:15
Έχει μάθει κανείς αν και πότε θα μπορούμε να αναβαθμίσουμε την ταχύτητά μας στίς νέες ταχύτητες ΟΤΕ ?

Θέλω να αναβαθμίσω τη σύνδεσή μου και ας περιμένω το x4 μετά όσο θέλουν.

Έχω πάρει 2-3 φορές τηλέφωνο και άκρη δεν εχω βγάλει.

Τόσο σπουδαίο είναι να ανημερώσουν και αυτοί τα πακέτα τους ?

Δεν νομιζω να βγαλουν τετοια πακετα αφου προωθουν πλεον αποκλειστικα το δικτυα τους...:)

No-Name
24-05-07, 14:30
Για όσους παρόχους υπάρχει δίκτυο LLU καλό θα ήταν να πάψουν να ασχολούνται με ΑΡΥΣ.....

loukoumaki
24-05-07, 14:34
Για όσους παρόχους υπάρχει δίκτυο LLU καλό θα ήταν να πάψουν να ασχολούνται με ΑΡΥΣ.....

hi φιλε μου να σε ρωτησω κατι ? το δικτυο LLU τι ειναι δεν εχω καταλαβει ακομα

και το ΑΡΥΣ τι ειναι μπορεις να με διαφωτησεις σε παρακαλω παρα πολυ?

No-Name
24-05-07, 14:36
Αν δεις η υπογραφή μου έχει ενα link και σε πάει σε έναν οδηγό που εξηγεί...

Περηλιπτικά θα σου πώ ότι LLU εννοώ όταν ο πάροχος έχει στήσει δικά του dslam σε περιοχή έτσι ώστε να μην έχεις υπηρεσία από τον ΟΤΕ αλλά από το πάροχο σου

ΑΡΥΣ είναι οι γραμμές του ΟΤΕ που μισθώνουν οι πάροχοι για να βγάλουν πακέτα. ;)

underzero
24-05-07, 14:44
Για όσους παρόχους υπάρχει δίκτυο LLU καλό θα ήταν να πάψουν να ασχολούνται με ΑΡΥΣ.....


Ναι αλλα αφ' ενός δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι πότε θα μπορέσουν να με βάλουν στο περιβόητο LLU τους και αφ' ετέρου θέλω να περιμένω να δω πως θα πάνε με τα δικά τους DSLAM και δίκτυα και μετά να κάνω οποιαδήποτε κίνηση αλλαγής.

Δεν καταλάβαίνω αυτήν την εκβιαστική συμπεριφορά τους: Ή απο μας 8άρα ή καθόλου.

No-Name
24-05-07, 14:49
για μενα ορθά κάνει ο ΟΤΕ/οτενετ και λέει πάρτε απο εμένα 4 και 8 όπως επίσης σωστά κάνουν οι πάροχοι και δεν δίνουν πάνω από 2mbps....

Θα φανεί στη πορεία ότι θα βγεί σε καλό

underzero
24-05-07, 15:19
Θα φανεί στη πορεία ότι θα βγεί σε καλό

Τι εννοείς οτι θα βγεί σε καλό και για ποιό λόγο αυτή η συμπεριφορά να βγεί σε καλό (για εμάς εννοείται) ?

No-Name
24-05-07, 15:23
Εβγαλε η 4νετ αν θές αορίστου 4 και 8 mbps http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007878

underzero
24-05-07, 16:35
HOL έχω. Δεν μπαίνω στη διαδικασία αλλαγής ISP τώρα.

nm96027
24-05-07, 17:20
Ναι αλλα αφ' ενός δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι πότε θα μπορέσουν να με βάλουν στο περιβόητο LLU τους και αφ' ετέρου θέλω να περιμένω να δω πως θα πάνε με τα δικά τους DSLAM και δίκτυα και μετά να κάνω οποιαδήποτε κίνηση αλλαγής.

Δεν καταλάβαίνω αυτήν την εκβιαστική συμπεριφορά τους: Ή απο μας 8άρα ή καθόλου.

To ιδιοκτητο δίκτυο της HOL συμπληρώνει 1 χρόνο λειτουργιας και θα ελεγα απο την εμπειρία μου οτι ειναι εξαιρετικα πιο αξιοπιστο απο τον ΟΤΕ.

Nομιζω πως ακομα και να μπορουσες να βαλεις 8αρα ΑΡΥΣ, πολυ απλα δεν θα επρεπε να το κανεις γιατι δεν σε συμφερει να πληρώνεις τοσα λεφτα παραπανω...Μην ξεχνάμε πως ο ΟΤΕ ειναι πολυ πιο ακριβος απο την ΗΟL.

underzero
24-05-07, 18:41
To ιδιοκτητο δίκτυο της HOL συμπληρώνει 1 χρόνο λειτουργιας και θα ελεγα απο την εμπειρία μου οτι ειναι εξαιρετικα πιο αξιοπιστο απο τον ΟΤΕ.

Nομιζω πως ακομα και να μπορουσες να βαλεις 8αρα ΑΡΥΣ, πολυ απλα δεν θα επρεπε να το κανεις γιατι δεν σε συμφερει να πληρώνεις τοσα λεφτα παραπανω...Μην ξεχνάμε πως ο ΟΤΕ ειναι πολυ πιο ακριβος απο την ΗΟL.

Ναι στίς τιμές δεν τίθεται θέμα. Εξάλλου την ΟΤΕ 8άρα την θέλω μέχρι να κάνω την αλλαγή στο HOL LLU. Την αλλαγή την θεωρώ δεδομένη οτι θα την κάνω. Υπολογίζω μάλλον Ιούλιο - Αύγουστο.

Spanos
24-05-07, 18:52
Μα αφού σε καλύπτει το ιδιόκτητο της HOL για δεν κάνεις την αλλαγή απο τώρα; Τι θέλεις να βάλεις αορίστου ΟΤΕ 4άρα~8άρα και να πληρώσεις σε 3 μήνες όσα θα πλήρωνες σε ένα χρόνο με το ιδιόκτητο;

underzero
25-05-07, 02:25
Δεν βάζω απο τώρα γιατί απο μήνα σε μήνα με πάνε.
Συνέχεια δεν είναι έτοιμοι και μια το ενα και μια το άλλο...και περιμένετε και κάντε υπομονή...

No-Name
25-05-07, 02:29
Ε τοτε θα μείνεις στα 2 και θα συμβιβαστείς.

joseph
25-05-07, 10:45
Noname22 εμένα θα με ενδιέφερε πότε θα ανακοινώσει η HOL πακέτα με τις νέες ταχύτητες ... οποιος έχει πληροφορίες , εδώ είμαστε!

underzero
25-05-07, 13:07
Ε τοτε θα μείνεις στα 2 και θα συμβιβαστείς.

Καλά ναι το πιο πιθανό είναι οτι αναγκαστικά τελικά θα συμβιβαστώ. Το ερώτημα όμως εξαρχής ήταν γιατί η ολιγωρία για εναρμόνιση και με τις νεες ταχύτητες ΟΤΕ. Το γνωρίζαν και αυτοί οτι θα δοθούν όπως και εμείς.

Loufjohn
25-05-07, 16:02
Πριν πέντε λεπτα με ενημέρωσαν ότι ξεκινά ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ η διάθεση ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΚΑΙ adsl 6 KAI 10 Mbps Με τιμή 36.99

netrinos
25-05-07, 16:20
Για γίνε πιο σαφής...

mondo52
25-05-07, 18:21
θα γινω εγω πιο σαφης!!
δεν ειναι 6 με 10Mbps αλλα 6Mbps με 12Mbps!!μολις πηρα τηλ και μου το ειπανε.αφορα το ιδιοκτητο ακι μονο αυτο.εμεις στην επαρχια τελικα θα μας δωσουν σε 1 μηνα μεχρι 8Mbps οπου θα παταει πανω στον οτε!!!!επιτελους.μεχρι να ερθει και το ιδιοκτητο θα εχουμε καλες ταχητητες

underzero
26-05-07, 14:50
Έχουμε επίσημη ανκοίνωνση ή δελτίο τύπου?

mondo52
28-05-07, 13:41
Έχουμε επίσημη ανκοίνωνση ή δελτίο τύπου?

επισημη ανακοινωση οχι αλλα ο πωλητητς μου ζητησε το τηλεφωνο και μερικες πληροφοριες και οταν ενεργοποιηθει θα με παρουν τηλ.αυτα μονο μπορω να πω.ενα μηνα ειπε για λαμια.αμα γινεται παρτε ενα τηλ και εσεις και ρωτηστε για εξακριβωση

@ ADSLgr.com All rights reserved.