PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηχογραφημένο μήνυμα του ΟΤΕ σε Zisto (1305)



liberostelios
24-05-07, 14:55
Σήμερα μου συνέβη κάτι αρκετά περίεργο! Χτυπάει το τηλεφωνο και ακούγεται: "Αυτό το μήνυμα έχει ακουστεί και πριν μία εβδομάδα. Παρακαλούμε νε ενημερώσετε τον κάτοχο της γραμμής όπως επικοινωνήσει με το τηλεφωνικό τμήμα 1305 του ΟΤΕ." και ξανά! Κράτησε για μερικά λεπτά οπού, ακόμα κι αν το έκλεινα, συνέχιζε να επαναλβανεται το μήνυμα... Τώρα σταμάτησε και προσπάθησα να πάρω το 1305 αλλά, προφανώς, πήρα την απάντηση "Tellas, ο αριθμός που καλείτε δεν υπάρχει"!

Από ότι έμαθα, ο αριθμός αφορά σε ληξιπρόθεσμους λογαριασμούς και, πράγματι, διαπίστωσα ότι υπήρχε ένας λογαριασμός που έληγε την περασμένη εβδομάδα αλλά πληρώθηκε προχθες... Θα πρέπει να ανησυχώ ότι απλά δεν έχει ενημερωθεί το σύστημα και τι μπορώ να κάνω για να επικοινωνήσω με τον ΟΤΕ σε αυτό το τηλέφωνο (αν ξέρει κανένας); :hmm:

frap
24-05-07, 15:57
Αν τον πλήρωσες είσαι οκ, υπολογιστής σου τηλεφωνά, δεν έχει ενημερωθεί ακόμη...
Θα σου έρθει και ένας ακόμη λογαριασμός με τους τόκους υπερημερίας που αντιστοιχούν στις μέρες που καθυστέρησες, εκτός κι αν τον εξόφλησες στον ΟΤΕ οπότε μάλλον στους έχουν υπολογίσει επιτόπου.

Το 1305 αφού τώρα είσαι στην TELLAS θα το βγάλεις είτε από γείτονα, είτε από καρτοτηλέφωνο. Νομίζω πως η κλήση είναι ατελής, οπότε δε θα χρειαστείς και κάρτα.

-Κ.

efouli
25-05-07, 15:54
χα χα και να χρωστάς τώρα ο ΟΤΕ τι θα σου κάνει? χαχα μήπως θα σου κόψει το τηλέφωνο!!??:rofl:
Πάντως όντως το 4 ψήφιο αυτό δε μπορείς να το καλέσεις γιατί είναι υπηρεσία του ΟΤΕ .
To ηχογραφημένο μήνυμα αυτό υπάρχει από πιο παλιά...:cool:

yiapap
25-05-07, 16:02
χα χα και να χρωστάς τώρα ο ΟΤΕ τι θα σου κάνει? χαχα μήπως θα σου κόψει το τηλέφωνο!!??:rofl:Mη βάζεις και στοίχημα! :whistle:

efouli
25-05-07, 16:46
Ti λές να σκάσει κανένας τεχνικός με κανένα κλαδευτήρι και να σου κόψει τα καλώδια χαχαχααχα Να το δω και αυτό....:rofl:

Gap
25-05-07, 16:50
Και να μην γίνει αυτό, μπορεί μετά από πολύ καιρό να σου έρθει ο λογαριασμός που οφείλεις με όλους τους τόκους και να τρέχεις και να μην φτάνεις....

sdikr
25-05-07, 22:20
χα χα και να χρωστάς τώρα ο ΟΤΕ τι θα σου κάνει? χαχα μήπως θα σου κόψει το τηλέφωνο!!??:rofl:
Πάντως όντως το 4 ψήφιο αυτό δε μπορείς να το καλέσεις γιατί είναι υπηρεσία του ΟΤΕ .
To ηχογραφημένο μήνυμα αυτό υπάρχει από πιο παλιά...:cool:

Το Νεό RUO αναφέρει, οτι για να γίνει η σύνδεση ο πελάτης θα πρέπει να έχει εκπληρώσει τις υποχρεώσεις του όσον αφόρα αυτά που χρωστά στον ΟΤΕ

efouli
28-05-07, 03:55
Ναι? Ε και στην περίπτωση που έχει γίνει η αλλαγή?

liberostelios
28-05-07, 15:45
Τελικά μίλησα με τον ΟΤΕ (πήρα το 13888) και μου είπαν ότι, κανονικά, θα μου είχε κοπεί το τηλέφωνο αλλά επειδή είμαι σε άλλη εταιρεία δεν μπορούν να το κόψουν οπότε να μην ανησυχώ. Ούτως ή άλλως, επρόκειτο για απλή καθυστέρηση ενημέρωσης του συστήματος, εν τέλει, αφού ο λογαριασμός έχει πληρωθεί!

Το νέο RUO δε με πιάνει αφού έχω ενεργοποιηθεί πριν την εφαρμογή του ;)

Το άσχετο στην ιστορία είναι ότι ο τύπος από τον ΟΤΕ μου είπε ότι φαίνομαι να είμαι στη... Θεσσαλονική (τηλέφωνο 21098xxxxx)!!! :rofl: Α, ρε Tellas... Ποιός ξέρει τι καφρίλα έχεις κάνει πάλι... :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.