PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova yolo!



philliakop
21-08-17, 13:00
Καλησπέρα Παίδες σε όλους και ολες.

Σας γράφω πραγματικά γιατι δεν έχω που αλλού να μοιραστώ τον πόνο μου.

Είμαι συνδρομητής Nova από το 2006 σχεδον σε όλα τα πακέτα που έχει σαν υπηρεσια.Το πρώτο μου πακέτο ήταν το 1mbps που εδιναν το 2006 δεν μπορώ να πω σφαιρα πηγαινε ειδικα τοτε που δεν ξέραμε τι σημαινει γρηγορο νετ.Μετα το γυρισαμε στα 24 ενταξει επιανα κατι 12αρια τρελα νουμερα τρελα κατεβασματα και χιλια δυο.Παρ ολα αυτα τα τελευταια δυο χρονια το πραγμα οσο καλα και αν πηγαινε το εχουν καταστρεψει τελειως, εγω λογω οτι ελειπα εκτος αθηνας οταν μου ελεγε ο πατερας μου οτι το ιντερνετ αργει κτλπ κτλπ τα εριχνα στου router που ηταν παλιο.Πλεον σαν μονιμος κατοικος αθηνας πριν 7 μήνες ειδα την γλύκα και εγω οσων μου ελεγε ο πατερας μου.Παρ ολα αυτα σαν ξεροκεφαλος ακουσα την Nova και πηγα και αλλαξα Router παιρνοντας ενα TP-link N600 που για τις γραμμες της Nova ειναι μαλλον θηριο.

Για να μην τα πολυ λεω ανήκω στο κέντρο της Ν.Φιλαδέλφειας, και το πρόβλημα μου ηταν η συνεχομενες αποσυνδεσεις.Ξεκίνησα να τους το αναφερω και μου λεγαν τα γνωστα κοιταξε το ρουτερ κοιταμε την γραμμη κτλπ κτλπ.Τελειωνοντας τις σπουδες μου (πληροφορικη) μου εκοψε να μπω στο ρουτερ μου να δω τι δινει απο δεδομενα, εκει διαπιστωσα οτι το snr που μου εδινε ηταν στα 8db και up & down.Φερνουν τεχνικο στο σπίτι μου το κοιτανε και βρισκουν το πρόβλημα στο κεντρο, λενε ότι θα το φτιαξουν.Απο τον μαιο το μονο που μ εκαναν ηταν να κατεβασουν το προφιλ μου στα 5mbps ώστε να μειωνετε ο θορυβος και να μην εχω αποσυνδεσεις, ανεβαζοντας αυτοματα το snr στα 9.5.Όταν πλεον τα πηρα καπελο και τους ειπα οτι θα φυγω μου κανανε προσφορα στα 38,5 όλο το triple play, οποτε λεω δεν .... και εμεινα με τα 5mbps.Το θέμα συνεχιστηκε και ειπα αυτη την βδομαδα εχοντας αδεια απο την δουλεια να το κυνηγησω.Παιρνω τηλ στην Nova αναγκαζω τον υπαλληλο να μου βαλει το snr στο 11db και ειχα συνδεση στα 8mbps.Όλα αυτά μέχρι σήμερα το πρωι που σηκωθηκα και ειδα το κορυφαιο το οποιο και σας επισυναπτω πιο κάτω.Τους ειπα να μου στείλουν αμεσα τεχνικο και χωρις χρεωση.Πραγματικα πειτε μου τι να κανω θεωρω οτι εχουν φουλαρει τις πορτες απο πελατες και δεν προκειται να κανουν τπτ και το μονο που θα μου πουν σε λιγο καιρο οταν παρουν ρευμα η vdsl γραμμες ειναι να μετακινηθω εκει.

185417

bill27
21-08-17, 17:32
Ρωτα αν καποιος αλλος παροχος δινει vdsl και πηγαινε εκει,δεν μπορεις να κανεις και πολλα.
Απο την στιγμη που ο τεχνικος ειπε οτι το προβλημα ειναι στο κεντρο τοτε ειναι θεμα της νοβα και οχι δικο σου

philliakop
21-08-17, 17:54
Δυστυχως όταν ρωτησα τον οτε πριν ενα μηνα μου είπε οτι δεν εχει περαστει ακομα ρευμα ενος οι ινες ειναι ετοιμες.

bill27
21-08-17, 18:02
Ρωτα και την vodafone και cyta,wind δεν σου προτεινω να πας,επισης ρωτα και ποσο κυμαινετε η ταχυτητα στην περιοχη,μπορουνε να σου πουνε.
Ενδιαφερεσαι και για τηλεοραση?

philliakop
21-08-17, 21:10
Δυστυχως αν με κραταει κατι ειναι η nova που μου την δινουν 15 ευρω σχεδον το full pack με ολα αυτα που εχουν γινει.

bill27
22-08-17, 08:03
Ριξε και μια ματια προς vf μερια,αν σε ενδιαφερει η tv θα προσθεσουν τωρα συντομα τα καναλια eurosport
και αν ζητησεις προσφορα με 25-26 ευρω πιστευω πως μπορεις να παρεις το triple play.

@ ADSLgr.com All rights reserved.