PDA

Επιστροφή στο Forum : azureus



astratos
25-05-07, 12:25
Εχω σε ενα pc το azureus με 53 torrents να "κανουν" upload. Πως μπορω να τα βαλω σε ενα αλλο pc?
Επισης θελω να φαινεται ο ιδιος tracker αφου τα εχω απο site που εχει ratio (δεν ξςρω αν γινομαι αντιληπτος).


Μπορω να χρησιμοποιησω το μtorrent ή πρεπει παλι να εχω το azureus?

8anos
25-05-07, 14:57
Με το ερωτημα σου δεν φαινεται καθαρά τι θέλεις να κάνεις.

Να μεταφερεις τα 53 αρχεια σε αλλον υπολογιστη και να

α) τα διαμοιράζεις και απο τους δυο
β) μόνο απο τον δευτερο

Οπως και να εχει :
α) συνηθως υπαρχει επιλογη στους τρακερ να μπορεις με τον ιδιο λογαριασμο να μπαίνεις απο περισσοτερους του ενος υπολογιστη. Ψαξτο ή ρωτα στον τρακερ.

β)
1) στον δευτερο υπολογιστη μπορεις να χρησιμοπιησεις azureus ή utorrent
2) μεταφερεις και τα μικρα αρχειακια .torrents τα οποια τα ανοιγεις με το πρόγραμμα της επιλογης σου. Αυτο θα κάνει τον έλεγχο και θα δει οτι εχεις τα αρχεια που του "λες" να κατεβασει, και θα αρχισει να τα διαμοιραζει.
Προυπόθεση να εχεις τα αρχεια σου στον φάκελο που θα του πεις να τα σώσει.
Σκεψου τι θα έκανες αν στον υπολογιστή που τωρα διαμοιράζει άλλαζες τον φάκελο που εχεις σωσμένο τώρα το αρχειο σου

Ελπίζω να βοηθησα

astratos
25-05-07, 15:20
θελω να τα μεταφερω και να τα μοιραζω μονο απο το 2ο pc.
Ως τωρα αν τα αλλαζα φακελο μου εβγαζε κοκκινο το αρχειο κι οτι δεν μπορουσε να το μοιρασει.

Anyway, αυτο που δεν ηξερα ειναι οτι μεταφεροντας και τα αρχειακια .torrent μεταφερονται και οι πληροφοριες του αρχειου.
Ευχαριστω παρα πολυ.

astratos
26-05-07, 00:09
εβαλα utorrent στο νεο pc
μετεφερα και τα αρχεια και τα torrents, εκει που ειναι τα τελειωμενα αρχεια αλλα δεν τα seedαρε...

ubick
26-05-07, 11:16
Για τον utorrent κοίτα εδώ (http://www.utorrent.com/migration_guide.php).

Για τον αζουρέο νομίζω ότι έχει plug in που κάνει αυτή τη δουλειά αλλά δεν είμαι σίγουρος.

astratos
26-05-07, 12:48
Ευχαριστω παρα πολυ. Αυτο ακριβως ηθελα.
Και οι δυο με βοηθησατε παρα πολυ

@ ADSLgr.com All rights reserved.