PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορια σχετικα με το modem του οτε.



Ntropali_Paparouna
25-05-07, 15:41
Εκανα μια εξαμηνη στον οτε και μου φερανε ενα ασυρματο modem/router BAUDTEC PSTN.
Εγω εχω ενα CRYPTO F200 απο την τελλας και εδω και 3 μερες σερφαρω κανονικα.Επισης δεν εχω καρτα δικτυου στο PC μου ουτε καρτα ethernet(αν υπαρχει αυτο)!
Ηθελα να ρωτησω,αξιζει να αλλαξω το modem και να βαλω το ασυρματο?

greekteo
25-05-07, 19:47
Ακου να δεις τι γινεται. Kι εγω απο τον OTE αξιωθικα να παρω αυτο το router της Baudtec.:p Για να το συνδεσεις ενσυρματα (ethernet) χρειαζεται καρτα δικτυου στο pc σου, αν ομως θες να το συνδεσεις ασυρματα τοτε απλα βαζεις μια καρτα δικτυου ασυρματη στο pc ή παιρνεις ενα usb stick το οποιο μοιαζει με τα γνωστα flasakia αλλα ειναι στην ουσια μικρη καρτα δικτυου η οποια συνδεεται μεσω usb. :(Με το Baudtec θα σου βγει η ψυχη να το ρυθμισεις και αν καταφερεις να ανοιξεις τις ports πες το και σε μενα γιατι με ενα φιλο μου μαρτυρισαμε:mad::mad:, οχι οτι αυτο ειναι σημαντικο προβλημα. Αφου σερφαρεις κανονικα και εισαι ευχαριστημενη αστο οπως ειναι αλλιως αν θες βαλε να ξεφυγεις απο καλωδια κλπ βαλε το Baudtec. Δεν στο συνιστω παντως:nono::nono: Αν θες ασυρματο πηγαινε σε κανα Πλaisio και παρε ενα να το ευχαριστηθεις πχ netgear

Ntropali_Paparouna
25-05-07, 20:07
ευχαριστω να'σαι καλα.
μια χαρα ειμαι με το USB CRYPTOF200,αμα ειναι να μπω σε τετοιες διαδικασιες..αστο! ¨)
δε με ενδιαφερει το οτι ειναι ασυρματο και εχω μονο 1 υπολογιστη...η μονη μου απορια ηταν σχετικα με τισ επιδοσεις!

micar98
25-05-07, 20:15
οι επιδόσεις του crypto ειναι άθλιες κυρίως αμα κατεβάζει απο ptp προγραμματα αν όχι κάνει αξιόπιστα τη δουλειά του...

Collective_Soul
26-05-07, 01:01
Δεν ξερω για το Crypto αλλα εγω με το Sagem που ειναι usb παω φουλαριστος σε p2p

@ ADSLgr.com All rights reserved.