PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα συνδεση Vodafone VDSL-Χωρις τηλέφωνο και ίντερνετ.



bill4never
08-09-17, 10:44
Καλημέρα σε όλους! Εχω το εξής θέμα. Αποφάσισα, έναν μήνα πριν την λήξη του συμβολαίου με την Vodafone, να κάνω αναβάθμιση σε vdsl να δοκιμάσω την υπηρεσία τους, μιας και έβαλαν δικό τους δίκτυο στην περιοχη. Κλασσικά η αναβάθμιση καθυστερησε. 19/08 έγινε η αίτηση, 06/09 η σύνδεση. Από την ώρα της σύνδεσης όμως δεν έχω ούτε ίντερνετ ούτε τηλέφωνο. Σε συνομιλία μου με τους τεχνικούς, είπαν θα προωθήσουν το θέμα στα "κεντρικά" γιατί ενώ το ρουτερ συγχρονίζει και οι ρυθμίσεις είναι σωστες, δεν παίρνει ip (οι κωδικοί είναι σωστοι) και σε 1-2 ώρες θα με πάρουν τηλέφωνο. Τελικά σε 1 ώρα μου ήρθε sms ότι την βλάβη που δηλωθηκε 06/09 την έχει αναλάβει ο τάδε τεχνικός και θα με ενημερώσει στις 12/09!!! Εγώ εννοείται όλο αυτό το διάστημα θα είμαι χωρίς ίντερνετ και χωρίς τηλέφωνο. Πέρα από το τραγικό και απαράδεκτο της υπόθεσης, έχουμε καμία ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

ΥΓ: η παραμονή μου φυσικά στην συγκεκριμένη εταιρεία θεωρείται σχεδόν απίθανη.

Ironman12
08-09-17, 12:53
Καλημέρα,

δες στο συμβόλαιο που υπέγραψες για τα cancellation terms.

bill4never
08-09-17, 13:38
Ευχαριστώ για την απάντηση. Φαντάζομαι εννοείς το αρχικό συμβόλαιο, γιατί τώρα έγινε απλά αναβάθμιση.

Ironman12
08-09-17, 17:37
δεν υπάρχει αναβάθμιση, πρέπει να σου εκαναν ανανέωση για 12 ή 24 μήνες.

intech
08-09-17, 22:53
Περιοχή?
Παίρνεις απο καμπίνα η Α.κ.?

sakis.kom
10-09-17, 14:46
Βασίλη πρόσεξε, αν για οποιοδήποτε λόγο κάνεις τα χαρτιά σου για αλλού, πάρε τηλ ΠΡΙΝ την VOD και ενημέρωσε τους.
Αλλιώς υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να σε χρεώσουν με πρόστιμο επειδή έσπασες το συμβόλαιο!
Αν όντως θέλεις να φύγεις, μην το σκέφτεσαι, κάνε το ώστε να μην περνάνε οι μέρες.
Ότι και να κάνεις όμως, κράτα σημειώσεις με το πότε μίλησες και με ποιον!

jimdr6
30-10-18, 16:50
Kαλησπερα γραφω εδώ για να μην ανοιξω νεο topic

Περιμενω την αναβαθμηση vod σε 50αρα απο τις 25/9 πηρα στις 27 (ειχα ακομα adsl) μου ειπαν δεν ξερουν γιατι δεν έγινε και θα γινει 29 και οντως 29 μου εκοψαν τα παντα και ακομα περιμενω.
Τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν ξερουν γιατι αλλα ας περιμένω μεχρι το βραδυ στις 30/10 μπα και. Ακομα δεν εχω λαβει καποια μηνυμα απο Vod αν και μου ειπαν οτι δεν εχω να κανω τπτ αλλο απλα θα συνδεθει μονο του το router!
Απο εμπειρια ειναι λογικη η αναμονη?... Απο την ωρα που κόβουν την πρηγουμενη συνδεση πόσο χρονο πέρνει?
Ευχαριστω!

bill2015
01-11-18, 18:53
Σε εμένα και στης 2 συνδέσεις είχα βάλει ήδη τα vdsl router την ημέρα που είπανε στο sms αποσυχρόνισε και ξανασυχρόνισε με 50 εκτός απο τη σύνδεση στο σπίτι μου που έμεινα για 2 λεπτά χωρίς υπηρεσίες και μετά κανονικά είχα υπηρεσίες.

griniaris
01-11-18, 19:57
Εχεις βαλει πανω τον καινουριο εξοπλισμο? σε καμμια περιπτωση δεν κανει τοσο πολυ να αλλαξει. κατι ειναι λαθος.

bill2015
01-11-18, 23:12
Σωστά
Μίπως σου πέρασαν τηλεφωνια voip ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.