PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορα γραμμης HOL



melon_meragon
26-05-07, 20:56
καλησπερα να ρωτησω ποσο χρονο θελει η hol για να μου μεταφερει την γραμμη adsl σε νεο τηλ.νουμερο εχω 8 αρα γραμμη, και παω στην ιδια περιοχη και λογικα στο ιδιο dslam. :hmm:

grsaint13
26-05-07, 23:21
Σε έναν φίλο,ίδια περίπτωση με εσένα με forthnet,μόλις του έγινε η μεταφορά της γραμμής του ΟΤΕ,αυτόματα είχε και ίντερνετ...

nm96027
26-05-07, 23:23
Σε έναν φίλο,ίδια περίπτωση με εσένα με forthnet,μόλις του έγινε η μεταφορά της γραμμής του ΟΤΕ,αυτόματα είχε και ίντερνετ...

Ηταν sharred LLU η γραμμη της forthnet?

koukou
27-05-07, 00:40
Η hol δεν εχει ακόμα full llu, αρα πως θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο?

Dimitris
27-05-07, 02:29
Μπορεί να ήταν ΑΡΥΣ

melon_meragon
27-05-07, 11:53
πιαιδια σε μενα ειναι στο δικο τους dslam και οχι οτε! απλος θα παω σε αλλο νουμερο στην ιδια περιοχη!ρωτησα αν ξερετε ποσοσ χρονο θα χρειαστει?

nm96027
27-05-07, 12:02
πιαιδια σε μενα ειναι στο δικο τους dslam και οχι οτε! απλος θα παω σε αλλο νουμερο στην ιδια περιοχη!ρωτησα αν ξερετε ποσοσ χρονο θα χρειαστει?

Απο την ΗΟL τί σου είπανε? Κανονικα για τις sharred LLU ειναι νέα ενεργοποιηση, δλδ φτου και απο την αρχή. Noμιζω πως αυτα που γράφτηκαν (δεν θυμαμαι απο ποιον) για αυθημερον μεταφορα αφορουν ΑΡΥΣ συνδέσεις.

grsaint13
27-05-07, 23:16
Ηταν sharred LLU η γραμμη της forthnet?

Μμμμ όχι...Ήταν Άρυς...

harris
27-05-07, 23:33
Μμμμ όχι...Ήταν Άρυς...

Δε νομίζω ότι παίζει τόσο σημαντικό ρόλο... ο πΟΤΕς ξέρει ότι στην γραμμή προς μεταφορά υπάρχει μεριζόμενος βρόχος στην HOL, οπότε και στο νέο βρόχο θα ξαναφτιάξει τον μεριζόμενο...

Λογικά θα πρέπει να παίξει με την μεταφορά, άντε λίγες ώρες αργότερα :hmm:

Panagioths
29-05-07, 23:35
Εγώ πριν καναδυό βδομάδες μετέφερα την γραμμή μου ΟΤΕ μέσω εσωτερικής φορητότητας σε άλλο κέντρο και μετά έκανα και αίτηση στην HOL να μεταφέρει την 4/1 γραμμή μου adsl (shared llu). Η κοπέλα μου είπε πως η μεταφορά είναι πιο σύντομη διαδικασία (χρονικά) εαν διατηρήσεις τον ίδιο τηλεφωνικό αριθμό αλλιώς θεωρείτε νέα ενεργοποίηση και από 15 εργάσιμες μέρες που είναι στην μεταφορά απαιτούνται 25.
Σήμερα πέρασε η έβδομη εργάσιμη και ακόμα δεν έχει συγχρονιστεί ο router...... ;)

grsaint13
29-05-07, 23:53
Η κοπέλα μου είπε πως η μεταφορά είναι πιο σύντομη διαδικασία (χρονικά) εαν διατηρήσεις τον ίδιο τηλεφωνικό αριθμό αλλιώς θεωρείτε νέα ενεργοποίηση και από 15 εργάσιμες μέρες που είναι στην μεταφορά απαιτούνται 25.

Αυτό ξέρω και εγώ ότι ισχύει...

Πάντως για το γεγονός ότι ακόμα δεν έχεις απανενεργοποιηθεί,για κάνε κανά τηλέφωνο να δεις τι παίζει...

melon_meragon
29-05-07, 23:54
καταλαβα θα τον φαω τον μηνα!!!φτου...

Panagioths
30-05-07, 09:47
Έκανα και εχτές και κοίταξαν στο w-crm και μου είπαν οτι μια εργάσιμη μέρα μετά ο οτε ενέκρινε το αίτημα και έκτοτε περιμένω με το μόντεμ ανοιχτό... Μας έχει φάει η dialup...:P

melon_meragon, εσύ που μεταφέρεσαι μέσα στο ίδιο κέντρο μπορεί να είναι ακόμα πιο σύντομα. Το κακό είναι οτι θέλει ο ΟΤΕ κάπου 34€ για την μεταφορά, 11,κάτι € για την φορητότητα (εσύ δεν θα την πληρώσεις γιατί μένεις στο ίδιο κέντρο) και η HOL 52€ για την μεταφορά της adsl.. Πολλά λεφτά ρε παιδιά!

@ ADSLgr.com All rights reserved.