PDA

Επιστροφή στο Forum : Φορητοτητα forthnet



giannis_ki
20-09-17, 16:00
Καλησπερα.δεχθηκα τηλεφωνικα προσφορα απο οτε για ιντερνετ και σταθερο τηλεφωνο απο οτε.εχω σε ισχυ συμβολαιο με την forthnet.θα μου αποστειλουν απο οτε τα εγγραφα της φορητοτητας για υπογραφη με courier.λογικα η forthnet οταν λαβει το αιτημα φορητοτας θα με καλεσει για λεπτομερειες και αντιπροσφορα.σε περιπτωση που με καλυψει η προσφορα τους και δεχθω να μεινω τι θα πρεπει να κανω για να μην εχω οποιοδηποτε προβλημα με τον οτε και πιθανες κυρωσεις ενδεχομενα απο την πλευρα τους.

theo4850
20-09-17, 22:06
Είσαι σίγουρος πως θες να πληρώσεις την ρήτρα; Το ποσό είναι 120€, ή σε γενικές γραμμές 100€.

Teo010
21-09-17, 01:23
Είσαι σίγουρος πως θες να πληρώσεις την ρήτρα; Το ποσό είναι 120€, ή σε γενικές γραμμές 100€.
Αλλο ρωταει ο φιλος.
Σαφως και ξερει οτι υπαρχει ρητρα, αλλα το θεμα ειναι τι ισχυει σε τετοιες περιπωσεις ωστε να μην πληρωσει οτιδηποτε στον οτε.

akis1009
21-09-17, 15:36
Αν έχεις κάνει τηλεφωνικά το συμβόλαιο μπορείς να υπαναχωρήσεις μέχρι 14 μέρες μετά τη συμφωνία ή 3 μέρες πριν φτιαχτεί η γραμμή , ότι σε βολεύει .

theo4850
24-09-17, 15:13
Αλλο ρωταει ο φιλος.
Σαφως και ξερει οτι υπαρχει ρητρα, αλλα το θεμα ειναι τι ισχυει σε τετοιες περιπωσεις ωστε να μην πληρωσει οτιδηποτε στον οτε.

Συγγνώμη για την λάθος απάντηση. Έχεις δίκιο...

- - - Updated - - -

Καταρχάς θα πρέπει να ενεργήσεις πολύ γρήγορα γιατί οι εταιρίες με κόλπα προσπαθούν να σε κρατήσουν. Όμως, θα πρέπει να ρωτήσεις την forthnet εάν θα ενεργοποιηθεί η ρήτρα ή όχι, που δεν νομίζω, αλλά μπορεί να σε βάλουν να πληρώσεις έξοδα επανενεργοποίοησης. Σε γενικές γραμμές, πάντως θα πρέπει να κάνεις τις ακυρώσεις πολύ γρήγορα... Υπάρχει η πιθανότητα, όμως να μην σε πάρει για προσφορά... Τότε, αναγκαστικά, θα τα πληρώσεις... Αλλά αμφιβάλλω εάν δεν θα σε πάρουν...

Lagman
27-09-17, 09:47
Με ενημέρωσε φίλος ότι του έγινε προσφορά από την COSMOTE για VDSL στα 36€ τον μήνα με δέσμευση δύο ολόκληρα χρόνια . Μέσα σε δύο χρόνια μπορεί να έχει ξεκινήσει να δίνει οπτική η Nova, θα έχει επεκταθεί η inalan.Μέσα σε δύο χρόνια μπορεί πολλά να αλλάξουν, εδώ έχουν ξεκινήσει εταιρίες και δίνουν internet μέσω ασυρμάτου 100/100 .
Στο θέμα της inalan κάποιοι δήμοι δημιουργούν σκόπιμα πρόβλημα για να μην επεκταθεί.
Άσε που η VDSL είναι καμένο χαρτί.
Είναι μεγάλη χαζομάρα να δεσμευτείς για δύο χρόνια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.