PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιηση HOL,πότε?ποτε!!



Thingol
27-05-07, 14:38
χαιτετω ολους τους χρηστες της σελιδας και δημιουργω αυτο το καινούργιο θέμα για να αναφέρω και εγω τα προβληματα και τις καθυστερησεις που μου εχουν τυχει απο τοτε που αοφάσησα να ξανα βαλω DSL μετα το στρατο.θα ξεκινησω αναφεροντας την TELLAS στην οποια εκανα την αιτηση στα τελλη νοεμβριου και μεχρι τελη μαρτη δεν ειχα τιποτα.Μου λεγανε συνεχεια οτι περιμενουν τον ΟΤΕ.Τι να πω και εγω...διακοπτω που λετε την TELLAS και ξεκινω διαδικασιες με τη HOL...συγκεκριμενα 28 Μαρτιου και μεχρι και τωρα δεν εχω τιποτα....δεν προχωραει λενε απο τις αττικες γραμμες...καινουργιο αυτο...εχει εγκριθει απο ΟΤΕ και κολλαει εκει...δλδ εχουν περασει 6 μηνες και προσπαθω να εχω 4Mbps και δεν λεω τι εχω παρει...στο τελος θα καταληξω στον ΟΤΕ...θα πληρωνω τα παραπανω αλλα θα ξερω οτι δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα(μαλλον)
Aν λοιπον θελει κανενας ακομα να μοιραστει την εμπειρια του ή να μου βρει μια λυση για το τι πρεπει να κανω,ας βοηθησει....η απογοητευση σε ολο της το μεγαλειο σε αυτη τη χωρα που ζουμε...:down::down:

nm96027
27-05-07, 14:45
.... και ξεκινω διαδικασιες με τη HOL...συγκεκριμενα 28 Μαρτιου και μεχρι και τωρα δεν εχω τιποτα....δεν προχωραει λενε απο τις αττικες γραμμες...καινουργιο αυτο...εχει εγκριθει απο ΟΤΕ και κολλαει εκει...

Join the club!:p
Καλωςηρθες στο φορουμ!:oneup:

Σε ποια περιοχη είσαι?

koukou
27-05-07, 16:49
Καλώς πολίτης καταρχήν!
Η κάνεις υπομονή ή πας στον ΟΤΕ!
Βέβαια αν τελικά συνδεθείς στη Hol θα είσαι καλύτερα και φθηνότερα!
Τωρα για το πως θα προχωρήσεις τις διαδικασίες πέρνε τους συχνά τηλεφωνο και μίλα πάντα με τον ιδιο άνθρωπο!Αν μιλάς με διαφορετικούς είναι σα να μη μιλάς με κανένα!
Ο ένας αν τον πρήζεις θα ασχοληθεί με το πρόβλημα που εχεις,ενώ οι πολλοί άστα!

Thingol
27-05-07, 18:44
κατ'αρχην η περιοχη μου ειναι το Ζωγραφου και οταν εκανα την αιτηση υπηρχε διαθεσιμοτητα (28 μαρτιου) και η αιτηση εγινε στον ΟΤΕ στις 3 Απριλιου...το μοντεμ το ειχα στις 2 Απριλιου!Αυτο ειναι ακομα χειροτερο γιατι με το που μου στελνουν το μοντεμ(μετα απο 4 μερες απο την αιτηση) λεω οτι θα γινουν γρηγορα οι διαδικασιες...μπα...κουνια που με κουναγε και δεν με εριχνε κατω!!!27 Μαιου και ακομα περιμενω....υπομονη μαλλον...αλλιως ΟΤΕ σου ερχομαι!:hmm:

nm96027
27-05-07, 20:19
κατ'αρχην η περιοχη μου ειναι το Ζωγραφου και οταν εκανα την αιτηση υπηρχε διαθεσιμοτητα (28 μαρτιου) και η αιτηση εγινε στον ΟΤΕ στις 3 Απριλιου...το μοντεμ το ειχα στις 2 Απριλιου!Αυτο ειναι ακομα χειροτερο γιατι με το που μου στελνουν το μοντεμ(μετα απο 4 μερες απο την αιτηση) λεω οτι θα γινουν γρηγορα οι διαδικασιες...μπα...κουνια που με κουναγε και δεν με εριχνε κατω!!!27 Μαιου και ακομα περιμενω....υπομονη μαλλον...αλλιως ΟΤΕ σου ερχομαι!:hmm:

Ο koukou εχει γενικως δικιο...
Δλδ αν τελικα την βγάλεις καθαρη, δεν καταληξεις στα ναρκωτικα και επιπλεον σε συνδέσουν κιολας τοτε θα εισαι οκ. Πολυ-πολυ καλυτερα απο τον ΟΤΕ.

Ακολουθησε αυτο που σου εγραψε ο koukou: βαλε κάποιον πωλητη στόχο και μιλα μονο μαζι του. Στου Ζωγράφου/Αμπελοκήπους το DSLAM ειναι δικο τους οποτε δεν εχουν την συνηθη δικαιολογία των Αττικών-αν και τωρα πια και επισημως οι ΑΤΤ ειναι ΗΟL.
Yπαρχει βεβαια και η περίπτωση να μην ειχε πορτες το δικο τους DSLAM (ή ζευγη ο ΟΤΕ) και θέλουν να σε συνδέσουν σε DSLAM των Αττικων. Ισως για αυτο να καθυστερεις...

Dimitris
28-05-07, 00:40
Εγώ πάντως που είμαι Ζωγράφου σε DSLAM των Αττικών είμαι (αλλά εγώ συνδέθηκα σε 11 μέρες από τη στιγμή που η HOL έστειλε την αίτηση στον ΟΤΕ :p)

dimdriv
29-05-07, 13:56
Παιδιά,καλησπέρα και από μένα!!Μένω Νέα Ιωνία και φάινεται πως πρέπει να έχουμε πολλά προβλήματα στο κέντρο μας γιατί από τις 3 Μαΐου έχω κάνει αίτηση σύνδεσης στην ΗΟL,μέσω ΟΤΕ ,παρακαλώ,αφού δεν υπάρχουν διαθέσιμες θύρες στι δίκτυό της και μόλις την προηγούμενη βδομάδα,είχα ενημέρωση από μια υπάλληλο με την οποία συννενοήθηκα οτι έχουν καθυστερήσει οι συνδέσεις λόγω μεγάλου φορτου εργασίας!!έτσι τους ενημέρωσε ο ΟΤΕ!
Όλα αυτά βέβαια,αφού είχαν προηγηθεί αποστολή 2 φαξ απο HOL στον ΟΤΕ για επίσπευση της σύνδεσης καθότι καθυστερημένη και αφου είχα φτάσει την υπομονή μου στα όρια της με το οτι μέχρι να μιλήσω με την συγκεκριμένη υπάλληλο,ο καθένας μου έλεγε το μακρύ και το κοντό του!!
Είναι λίγο τραγική η κατάσταση για αυτό και έπαψα να ασχολούμαι.Ελπίζω να έρθει αύριο το DSL ή μεθάυριο,αφού σύμφωνα με την υπάλληλο,αυτές τις μέρες ενεργοποιεί ο ΟΤΕ τα κυκλώματα.Αλλιώς,τι να πω.... Ζήτω η Μπανανία,θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν, παρεά με τα άγρια θηρία!!!

manif1981
30-05-07, 09:38
Καλημέρα,

Απο 11/4 έχω κάνει αίτηση για ADSL 3076 στην Ηol η οποία προωθήθηκε στο ΟΤΕ στις 19/4 (περιοχή Καστέλλα) και από τότε περιμένω ακόμα. Μάλλον την Παρασκευή θα στείλω ακύρωση στην Hol και θα παω στον ΟΤΕ που από οτι φαίνεται έχει πιο σύντομες ενεργοποιήσεις. Περιμένω σχόλια και απόψεις.
Ευχαριστώ. :twisted:

Thingol
21-08-07, 00:10
μιας και αργησα να δω αθτο το θεμα που ειχα ανοιξει...ενημερώνω οτι δεν ενεργοποιηθηκα ποτε στα 4mbps της HOL και εκανα αιτηση για DoublePlay...και μετα .................................................από πολύ καθυστέρηση.....................................................2 μηνων και κατι ψιλα ενεργοποιηθηκα στο DoublePlay.
ετσι αναφορηκα αν δειτε το πρωτο μνμ μου θα καταλαβαιτε ποσο καιρο περιμενα συνολικα..........
Προσθέστε και αλλους 3μηνες αναμονης στην TELLAS και απλα φωναζουμε ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΔΑ!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.