PDA

Επιστροφή στο Forum : Γραμμη χωρις σφαλμα δεν εχει ιντερνετ παραμονο με κωδικους οτενετ



therock003
26-09-17, 16:30
Προχτες βραδυ γυρισα σπιτι και καμμια απο τις συσκευες που συνδεονται (λαπτοπ-κινητα) με wifi δεν ειχε ιντερνετ. Δοκιμασα μετα να συνδεθω στο AP του Powerline Που παιρνει ιντερνετ απο την ethernet του ρουτερ μπας και εχει σκαλωσει το wireless transmisiion. Παρομοιως δεν ειχα ιντερνετ. Μπαινει στο webUI και παρολα αυτα μου εδειχνα πως η δυνδεση μου στο Internet ειναι up κανονικα, και ως συνηθως ειχα κλειδωσει 14mbps down 1mbps up. Αρχιζω τα soft και τα Hard reset, και παλι τα ιδια. Στο τελος κανω μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεω μεσω του WebUI, και εκτοτε συνδεθηκε. Αλλα στην ουσια συνδεθηκε γιατι εσβησε το isp login μου και συνδεθηκε με τους τεστ κωδικους τυπου otenet@otenet.gr, και μολις ξαναλαξα τις αρχικες ρυθμισεις που επαναφερα και εβαλα εκ νεου το isp login pass παλι δειχνει δυνδεδεμενο αλλα σελιδες δε φορτωναν.

Τι τρελα ειναι παλι αυτη. ΟΤΕ πληρωμενος και γραμμη δινουν οι τηλεφωνικες συσκευες

emeliss
26-09-17, 19:56
Οι κωδικοί σου παίζουν στο webmail;
https://tools.otenet.gr

therock003
26-09-17, 21:10
Ναι μπηκε κανονικα

emeliss
26-09-17, 21:13
Άρα παίζουν οι κωδικοί. Ξαναδοκιμασε τους στο ρούτερ.

therock003
27-09-17, 10:56
Μα αμα δε παιζαν δε θα χα και συνδεση. Αυτο λεω ομως, οτι φαινεται σαν να συνδεομαι με τους κωδικους, αλλα ιντερνετ δε παιρνω. Ζορικο σκαλωμα

sdikr
27-09-17, 11:05
Μου έχει συμβεί να έχει κόλλημα με κάποιο Username ενώ με άλλο να παίζει κανονικά, θα έλεγα να στείλεις ενα email στο noc@otenet.gr, μέσω τηλεφώνου δύσκολα θα βρείς λύση.

emeliss
27-09-17, 11:55
Μα αμα δε παιζαν δε θα χα και συνδεση. Αυτο λεω ομως, οτι φαινεται σαν να συνδεομαι με τους κωδικους, αλλα ιντερνετ δε παιρνω. Ζορικο σκαλωμα
Όχι απαραίτητα. Αν το ξανά δοκίμασες και δεν συνδέεται τότε δήλωσε βλάβη. Το email που δίνει ο sdikr δεν ξέρω αν λειτουργεί πλέον.

griniaris
28-09-17, 17:51
Προφανως εχεις γραμμη ΧΩΡΙΣ VOIP ε?

@ ADSLgr.com All rights reserved.