PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγη παροχου σε WIND. Τι πληρώνω επιπλεον;



Stathis_N
26-09-17, 16:46
Γεια χαρα,

ειμαι χρονια στον ιδιο παροχο και θέλω να αλλάξω, μαλλον προς WIND. Πήρα τον παλιο μου παροχο για προσφορα και μου ειπε 27 ευρω το μηνα + 5 εφαπαξ για χρεωση ανανεωσης συμβολαιου.
Στη WIND το ιδιο πακετο έχει 23 το μηνα τελικη με τελος τηλεφωνιας. Αν παω στη WIND θα πληρωσω και τιποτα αλλα εξτρα, μεταφορα αριθμου κλπ που πληρωναμε παλια ή εχουν καταργηθει αυτά;

Ευχαριστώ

sakis.kom
26-09-17, 21:05
Κάποιοι, κυρίως εξ. συνεργάτες, χρεώνουν κάποιες φορές ένα 20ευρω. Αλλά σε αυτή την περίπτωση λένε πάγιο κοντά στα 19-20 ευρώ, οπότε βγαίνει ίδια τιμή.
Στην δική σου τιμή, κανονικά αν έχεις κάτι έξτρα αυτό ίσως είναι 4-5 ευρώ που τα χρεώνουν πολλές φορές ακόμα και σε ανανέωση ή σε αλλαγή πακέτου, της ίδιας της WIND.
Ανάλογα το ποιος σου δίνει την προσφορά, μπορεί να πάρεις και κάποιο πάγιο δώρο, ή κανένα ασύρματο τηλ, tablet, ρολόι, ή δωροεπιταγή από τα Public.

Stathis_N
27-09-17, 02:38
Κάποιοι, κυρίως εξ. συνεργάτες, χρεώνουν κάποιες φορές ένα 20ευρω. Αλλά σε αυτή την περίπτωση λένε πάγιο κοντά στα 19-20 ευρώ, οπότε βγαίνει ίδια τιμή.
Στην δική σου τιμή, κανονικά αν έχεις κάτι έξτρα αυτό ίσως είναι 4-5 ευρώ που τα χρεώνουν πολλές φορές ακόμα και σε ανανέωση ή σε αλλαγή πακέτου, της ίδιας της WIND.
Ανάλογα το ποιος σου δίνει την προσφορά, μπορεί να πάρεις και κάποιο πάγιο δώρο, ή κανένα ασύρματο τηλ, tablet, ρολόι, ή δωροεπιταγή από τα Public.

Κάτι πήρε το ματι μου για τελος ενεργοποίησης 35 ευρώ. Αυτό ισχύει;

sakis.kom
27-09-17, 22:42
Ρώτα να είσαι σίγουρος. Σε 5 συνδρομές δικές μου αλλά και γνωστών μου, δεν δόθηκε σε ΚΑΜΙΑ 35ευρω φορητότητας.
ΟΛΕΣ έγιναν μέσω εξωτερικού συνεργάτη και όχι μέσω της ίδιας της WIND.

psylos
28-09-17, 12:10
Στο site η wind διαφημίζει το double play με δωρεάν τέλη ενεργοποίησης. Οπότε αν θες τσέκαρέ το και εκεί.

Papas
28-09-17, 14:55
Φιλε Σταθη θα προτεινα να μην πας με τιποτα στην Wind.

Η εταιρεια ειναι απαραδεκτη οσο αφορα κρυφες χρεωσεις, αθετηση συβολαιου και θα σου ερχονται λογαριασμοι +20% παραπανω απο τι σου "εγγυωνται". Σαν να χρεωνει επιτιδες τους συνδομητες της ακυρα μικροποσα 1-2 ευρω τα οποια αμα τα ψηλιαστεις πρεπει μετα να τρως αναμονη σε τηλεφωνο και χρεωση 26cent για καθε τηλεφωνιμα στο κεντρο τους. Τραγικοι...

Ημουνα στην forthnet πηγα στην wind λογω προσφορας 18.5 ευρω (με 5 ωρες προς κινητα-απεριοριστα αστικα, κινητο 200min καθε μηνα αμα ανανεωνεις την καρτα φυσικα, και αλλη μια καρτα sim 1gb data) + 5 ευρω (που τελικα ηταν 5,5) που λεγανε για VDSL double play. Ε λοιπον μου λεγαν οτι θα ειναι 23.5. Οι λογαριασμοι ηταν παντα 28-29 ευρω. Καθε φορα επρεπε να παιρνω τηλεφωνο κ να χανω ωρα για να διορθωσουν τα "λαθη" τους.

Τελευταια ηρθε 30 ευρω και οταν τους καλεσα μου ειπαν οτι το συμβολαιο μου λεει 7.5 ευρω για την vdsl... ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ. Τους εξηγησα στο συμβολαιο ειναι 5.5 κ μου λενε αμα το εχω το συμβολαιο να τους το παω... Αφου τους εκραξα θα εκμεταλευτω την ευκαιρια να αποχωρησω απο αυτην Κ@#$ΕΤΑΙΡΕΙΑ μετα απο αυτην εδω την ανακοινωση (https://www.adslgr.com/forum/threads/1012349-Wind-%CE%B1%CF%85%CE%BE%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B5%CF%82)περι αλλαγων σε χρεωσεις οι οποιες τελικα θα ειναι μια επιβαρυνση των 4+ ευρω ανα μηνα.

Οποτε με λιγα λογια οσα παιρνει ο Ανεμος... ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ WIND.

Vongola
28-09-17, 15:57
Φιλε Σταθη θα προτεινα να μην πας με τιποτα στην Wind.

Η εταιρεια ειναι απαραδεκτη οσο αφορα κρυφες χρεωσεις, αθετηση συβολαιου και θα σου ερχονται λογαριασμοι +20% παραπανω απο τι σου "εγγυωνται". Σαν να χρεωνει επιτιδες τους συνδομητες της ακυρα μικροποσα 1-2 ευρω τα οποια αμα τα ψηλιαστεις πρεπει μετα να τρως αναμονη σε τηλεφωνο και χρεωση 26cent για καθε τηλεφωνιμα στο κεντρο τους. Τραγικοι...

Ημουνα στην forthnet πηγα στην wind λογω προσφορας 18.5 ευρω (με 5 ωρες προς κινητα-απεριοριστα αστικα, κινητο 200min καθε μηνα αμα ανανεωνεις την καρτα φυσικα, και αλλη μια καρτα sim 1gb data) + 5 ευρω (που τελικα ηταν 5,5) που λεγανε για VDSL double play. Ε λοιπον μου λεγαν οτι θα ειναι 23.5. Οι λογαριασμοι ηταν παντα 28-29 ευρω. Καθε φορα επρεπε να παιρνω τηλεφωνο κ να χανω ωρα για να διορθωσουν τα "λαθη" τους.

Φίλε ακριβώς τα ίδια και εγώ πριν 2 χρόνια περίπου...
Κρυφές χρεώσεις σε κάθε λογαριασμό...Στο τηλέφωνο έκαναν τουλάχιστον 20 λεπτά να το σηκώσουν...
Έφυγα άρον-άρον όπως είχα γράψει σε ένα άλλο post μου.Απλά τραγικοί όπως λες.

Αλλά απ'ότι φαίνεται ,αν αυτά που λες είναι πρόσφατα,ούτε τώρα βάλαν μυαλό.
Έχει φάει Χ από μένα αυτό το τσίρκο.

peragialos
22-10-17, 12:17
Το router oxygen IAD ivv14200 που δίνει η vodafone μπορεί να χησιμοποιηθεί στην wind σε περίπτωση φορητότητας ή πρέπει να πάρω το router της Wind ;

d456
07-12-17, 03:41
Γεια χαρα,

ειμαι χρονια στον ιδιο παροχο και θέλω να αλλάξω, μαλλον προς WIND. Πήρα τον παλιο μου παροχο για προσφορα και μου ειπε 27 ευρω το μηνα + 5 εφαπαξ για χρεωση ανανεωσης συμβολαιου.
Στη WIND το ιδιο πακετο έχει 23 το μηνα τελικη με τελος τηλεφωνιας.


Φιλε μου αν θες διαβασε εδω τι τραβαω με την wind (Ολο τον Νοεμβριο χωρις τηλ-ιντερνετ και ακομα περιμενω)
https://www.adslgr.com/forum/threads/1027138-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%B2%CE%BB%CE%B1%CE%B2%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-Wind-%CE%B5%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%82-%CE%B9%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BD%CE%B5%CF%84-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF
Το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι σκεφτομαι να παω στην cosmote ακομα αι αν χρειαστει να πληρωνω εκει 10€ επιπλεον τον μηνα απο οσο στην wind

@ ADSLgr.com All rights reserved.