PDA

Επιστροφή στο Forum : Παζαρι τιμης



stmag
26-09-17, 17:51
Καλησερα σας

Ημουνα κατοχος τηλεφωνιας και ιντερνετ στην Forthnet και εκανα αιτηση φορητοτητας στην cosmote.
Πριν δωσει την αδεια για μεταφορα γραμμης η Forthnet μου εκανε μια πολυ δελεαστικη προταση.
Ενω θελω να αλλαξω δικτυο γιατι θεωρω καλυτερη την cosmote απο την αλλη εχει διαφορα η νεα προταση της forthnet. Υπαρχει τροπος να μου κανει αντιπροταση η cosmote με καλυτερα δεδομενα για να συνεχισω σε αυτην την διαδικασια αλλαγης παροχου? Εχει κανεις σας αντιστοιχη εμπειρια?

YAziDis
26-09-17, 18:30
Πιστεύω πως δύσκολα θα δώσει ο ΟΤΕ καλύτερη προσφορά. Απλά να σε ενημερώσω πως αν αποφασίσεις να παραμείνεις στη Forthnet, θα πρέπει άμεσα να στείλεις αίτημα διακοπής της φορητότητας και στον ΟΤΕ αλλά και στη Forthnet (λογικά η τελευταία θα σου είπε την διαδικασία) διότι ο ΟΤΕ κάνει πολύ γρήγορα τις μεταφορές, και ίσως να βρίσκεσαι στο χρονικό όριο που θα μπορείς να το διακόψεις.

stmag
26-09-17, 22:04
Μου ειπαν απο την cosmote οτι υπαρχει περιθώριο ακύρωσης του συμβολαίου μεσα στο πρωτο 14ημερο.

Αν κανω την διαδικασια εχει κανεις ανάλογη εμπειρία που προσπάθησε με αντιπροταση η cosmote να τον κρατησει?

anthip09
30-09-17, 21:59
Η αντιπρόταση που ειχε κανει ο ΟΤΕ για να μην υπαναχώρησω κ μείνω στη συτα, ήταν ακριβώς στην ιδια τιμη με την αρχική μονο που μου έδιναν και 200 λεπτά σε ένα καρτοκινητό κοσμοτε για ένα χρόνο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.