PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet2play και χρεώσεις



Lafas1987
28-05-07, 18:15
Καλησπέρα σε όλους! Ελπίζω να είστε καλά.

Μένω Αγία Παρασκευή κοντά στην πλατεία και νοικιάσαμε νεο σπίτι. Το σπίτι δεν έχει τηλέφωνο καθόλου και σκέφτομαι να βάλω 2play.
-Πρέπει να πάρω τηλέφωνο τον ΟΤΕ να μου βάλει γραμμή και μετά να επικοινωνίσω με τη Forthet για την εν λόγο υπηρεσία. ok μέχρι εδώ?
-Κάθε μήνα θα πληρώνω 39.90 έτσι δεν είναι τίποτα παραπάνω σωστά?
-Όταν λέει:
# Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις κάθε μέρα, όλη μέρα.
# Για όλη την Ελλάδα.
# Χωρίς χρονοχρέωση, με σταθερό μηνιαίο κόστος 39,90€/μήνα.
Και 10 ώρες την ημέρα να μιλάω δεν έχει καμία χρέωση?

Ευχαριστώ πολύ.

agaida
28-05-07, 21:13
Έτσι είναι αλλά δεν νομίζω ότι πρέπει να πας στον πΟΤΕ για να βάλεις γραμμή.Νομιζω παίρνεις καινούργιο νουμερο από forthnet με 211.Αλλά ενημερώσου πρώτα από τους ίδιους. :hmm:

nwing
28-05-07, 21:52
39.90€ + κλήσεις σε κινητά και οι διεθνείς απ΄ότι ξέρω

panosdg
28-05-07, 22:00
39.90 το μήνα για αστικές και υπεραστικές προς σταθερά .πρέπει να πας ΟΤΕ πρώτα να βάλεις τηλέφωνο και μετά κάνεις αίτηση στην forthnet.Το πρόγραμμα αυτό έχω και εγώ

buffos
29-05-07, 07:27
Οχι πάντως απεριόριστα. Υπάρχει όρος fair use. Δηλαδή αν κάτσεις και μιλάς 10 ώρες την ημέρα κάθε μέρα θα σου κόψουν το τσάμπα. Στάνταρτ πολιτική σε όλες τις εταιρίες αυτή.

PrisonBreak-7-
29-05-07, 09:01
Οχι πάντως απεριόριστα. Υπάρχει όρος fair use. Δηλαδή αν κάτσεις και μιλάς 10 ώρες την ημέρα κάθε μέρα θα σου κόψουν το τσάμπα. Στάνταρτ πολιτική σε όλες τις εταιρίες αυτή.

Δεν θα το κόψουν εκτός αν το κόψουν γενικώς!!! :cool:
Η Forthnet δεν δίνει τηλ. αριθμό με 211!!!Πρώτα πας στον ΟΤΕ και μετά στην Forthnet.. ;)

billy14
29-05-07, 13:04
Δεν έχει αναφερθεί καμιά περίπτωση παρατήρησης για το λεγόμενο fair use.

Lafas1987
29-05-07, 21:40
Padia oposdipote thelei ote. Otan eixa parei tilefono prin kana 3mino na valo tin ipiresia mou eipan oti xriazete na exo ote kai malista epesa apo ta sinefa. Episis afto gia to fair use to exo akousei kai ego. Alla logika otan kseperaseis tis ores tha sou stelnoun kapoio email i telos panton tha se eidopoioun.

Sorry gia ta greeklish, alla eimai se internet cafe, to opoio den exei ellinika... eleos?

@ ADSLgr.com All rights reserved.