PDA

Επιστροφή στο Forum : Αρνητικός λογαριασμός tellas



CptBill
30-10-04, 21:37
Ζητώ την βοήθεια σας. Είχα tellas και την έκοψα μέσα στο καλοκαίρι. Τον Ιούλιο ελαβα ένα αρνητικό λογαριασμό -€39,64 (αφού είχε κοπεί η σύνδεση) ενω στο σημείο της ταχυπληρωμής έγραφε άκυρο με κάτι τερααααστια γράμματα. Περίμενα πίστωση στη πιστωτική μου (Αφου απο εκεί γινόταν η πληρωμή αλλα τίποτα). Θα έπρεπε να πιστωθω λογικα αυτό το πόσο; Ξέρει κανείς;

sdikr
30-10-04, 23:59
Την Τελλάς την πήρες τηλέφωνο;

wintech2003
31-10-04, 01:21
Την Τελλάς την πήρες τηλέφωνο;


Εμ... Τι το περάσαμε εδώ? Εξυπηρέτηση πελατών? :guitar

kostthem
31-10-04, 01:32
Συνήθως οι αφαιρέσεις ποσών από τις πιστωτικές έρχονται στον μεθεπόμενο λογαριασμό (της πιστωτικής). Καλού κακού όμως κάνε και ένα τηλέφωνο στο τμήμα λογαριασμών της Tellas να σιγουρευτείς ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία από το λογιστήριό τους.

CptBill
31-10-04, 01:33
Την Τελλάς την πήρες τηλέφωνο;


Εμ... Τι το περάσαμε εδώ? Εξυπηρέτηση πελατών? :guitar

Εύγε παλικάρι μου. Θες να καλέσεις εσύ στην εξυπηρέτηση πελατών γιατι εγω ειλικρινά δεν έχω χρόνο για χάσιμο να καλώ το customer care & να βγαίνει το χαώδες ivr τους (πατήστε 1 για αραβική πίτα με χοιρινό, κτλ κτλ). Τελευταία φορά που τους κάλεσα (για άλλο θέμα) δεν ήξεραν τι τους γινόταν.


sdikr δεν τους κάλεσα γιατι θεώρησα πως θα γίνει κάποια στιγμή στο μέλλον πίστωση εφόσον κάποιοι απο εμάς είχαμε προπληρώσει τη συνδρομή μας. Απλα έκανα το posting ελπίζοντας πως και άλλοι εκτός απο εμένα έλαβαν αρνητικό λογαριασμό και τι στην ευχή σημαίνει αυτό.

Σχετικό email έφυγε και στο cc της tellas σήμερα.

PS: Thanks kostthem. Εαν δεν απαντήσουν στο email μέχρι Τρίτη-Τετάρτη θα πέσει τηλέφωνο στο λογιστηριο.

sdikr
31-10-04, 01:37
sdikr δεν τους κάλεσα γιατι θεώρησα πως θα γίνει κάποια στιγμή στο μέλλον πίστωση εφόσον κάποιοι απο εμάς είχαμε προπληρώσει τη συνδρομή μας. Απλα έκανα το posting ελπίζοντας πως και άλλοι εκτός απο εμένα έλαβαν αρνητικό λογαριασμό και τι στην ευχή σημαίνει αυτό.

Δεν έχεις άδικο, απλά μέχρι τώρα τουλάχιστον δεν είδα κανέναν να γράφει οτι έκοψε την τελλάς (είναι καλή απο όσα γράφουν τα παιδια)

ίσως να είσαι εσύ ο πρώτος που θα μας πεί τι κάνουν! :wink:

@ ADSLgr.com All rights reserved.