PDA

Επιστροφή στο Forum : Πού θέλετε να γίνει η 4η συνάντησή μας;



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7

pelasgian
31-10-04, 12:34
Νομίζατε ότι θα αργούσαμε ε; Η συνάντηση του Σαββάτου ήταν πολύ καλή, η παρέα πολύ ενδιαφέρουσα και περάσαμε εξαιρετικά. Όσοι δεν ήρθατε ΧΑ*ΣΑ*ΤΕ! Παρατήρησα, ότι η επιλογή 4 προορισμών ήταν δεσμευτική, οπότε σε αυτή τη συνάντηση ζητάω από τα μέλη να προτείνουν πού θα πάμε.

-------------------------[ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ]-------------------------

Λοιπόν, κοιτάξτε πώς παίζει αυτό, αντί να σας δώσω 4 προορισμούς προκάτ, θα σας βάλω μέσα σε έναν παλασγικό αλγόριθμο και θα μου δώσετε εσείς τους προορισμούς που θέλετε. Στη συνέχεια, αφού κάνουμε brain storming sessions για μερικές μέρες τα υπέρ και τα κατά του καθενός, θα βάλουμε μία ψηφοφορία και θα διαλέξουμε δημοκρατικά τον προορισμό που θέλει η πλειοψηφία.

Αυτά όσον αφορά συνάντηση Σ/Κ στην ΑΘήνα.
------------------------------------------------------------



-------------------------[ΕΚΔΡΟΜΗ]--------------------------


Χθες κάποιοι δείξαν ενδιαφέρον για ΜΑΚΡΥΝΗ εκδρομή (φτάσαμε μέχρι και στην Cumbria - lake district στη Σκωτία.) Κάποιοι εκδήλωσαν ενδιαφέρον για ταξίδι στην Μ. Βρετανία με easyjet και νοικιασμένο πολυμορφικό και ημερίσιες διαμονές σε διάφορα bed & breakfast. Θέλετε να το συζητήσουμε και αυτό;

Εκεί προτείνω group booking σε easyjet (περί τα 80 ευρώ return), easy-rent-a-car (περί τα 60 ευρώ ημερησίως για πλήρη ασφάλεια και μεγάλο αμάξι) και bed & breakfast περί τα 40 ευρώ το κεφάλι σε δίκλινο δωμάτιο.

http://www.easyjet.com
http://www.easycar.com/
http://www.lake-district.com/Cumbria/ld/Accommodation.html

Όχι, δεν πληρώνομαι διαφήμιση από το Στέλιο, απλά είναι ο ήρωάς μου! (τι θα γινόντουσαν τόσοι φοιτητές χωρίς την Easyjet!)

------------------------------------------------------------

Λοιπόν, ορίστε και οι λίστες του Σίντλες:

Βάλτε που θέλετε να συναντηθούμε ΑΘήνα (Σάββατο στις 12:00) και πού θέλετε να πάμε ΜΑΚΡΥΝΗ εκδρομή

---------[κόψτε εδώ, μην χρησιμοποιήσετε quote /quote]--------

1) <όνομα χρήστη> - <περιοχή συνάντησης> - <περιοχή εκδρομής>

porosis
31-10-04, 12:48
Χθες κάποιοι δείξαν ενδιαφέρον για ΜΑΚΡΥΝΗ εκδρομή (φτάσαμε μέχρι και στην Cumbria - lake district στη Σκωτία.) Κάποιοι εκδήλωσαν ενδιαφέρον για ταξίδι στην Μ. Βρετανία με easyjet και νοικιασμένο πολυμορφικό και ημερίσιες διαμονές σε διάφορα bed & breakfast. Θέλετε να το συζητήσουμε και αυτό;


:shock:

Τι ήπιατε χθες; :mrgreen:

pelasgian
31-10-04, 12:54
Εγώ ένα διπλό εσπρέσσο, οι άλλοι βγάλαν μπύρες, αγριογούρουνα, δέσαν το βάρδο στο δέντρο κλπ κλπ. Γαλατικό τσιμπούσι θύμιζε το μέρος.

ALiTiS
31-10-04, 12:55
Πού θέλετε να γίνει η 4η συνάντησή μας;


Σαλονίκη :)

coftaras
31-10-04, 12:58
Μια εκδρομουλα προς Αράχοβα πως σας φαίνεται ?

pelasgian
31-10-04, 12:58
Πού θέλετε να γίνει η 4η συνάντησή μας;


Σαλονίκη :)

Αυτό πέφτει στη κατηγορία εκδρομής.

porosis
31-10-04, 12:59
Χμμ, εγώ προτείνω να πάμε Βόρειο Πόλο να δούμε αν πράγματι έχουν εκείνες τις γρήγορες συνδέσεις Internet :mrgreen: :lol:

EvilHawk
31-10-04, 13:03
Στην επόμενη συνάντηση δεν πάω πουθενά με οποιονδήποτε κάνει δίαιτα.... :lol: :lol: :lol:

pelasgian
31-10-04, 13:08
Μια εκδρομουλα προς Αράχοβα πως σας φαίνεται ?

Δεν έχω πάει, αλλά μου έχουν πει ότι είναι πολύ ωραία.

aesir
31-10-04, 13:08
Beach Party... :mrgreen:

pelasgian
31-10-04, 13:11
Χμμ, εγώ προτείνω να πάμε Βόρειο Πόλο να δούμε αν πράγματι έχουν εκείνες τις γρήγορες συνδέσεις Internet :mrgreen: :lol:

Λες να κάνει τόσο κρύο ώστε όλα να είναι υπεραγώγιμα;

porosis
31-10-04, 13:14
Χμμ, εγώ προτείνω να πάμε Βόρειο Πόλο να δούμε αν πράγματι έχουν εκείνες τις γρήγορες συνδέσεις Internet :mrgreen: :lol:

Λες να κάνει τόσο κρύο ώστε όλα να είναι υπεραγώγιμα;

Θα είναι καλή ευκαιρία για overclocking :shock:

dantouan
31-10-04, 13:17
Στην επόμενη συνάντηση δεν πάω πουθενά με οποιονδήποτε κάνει δίαιτα....


Εγω δεν κανω ποτε διαιτα... :mrgreen:

coftaras
31-10-04, 13:33
Ποιος κανει διαιτα ?Εγω δεν ξερω τιποτα :oops:

pelasgian
31-10-04, 13:50
Χμμ, εγώ προτείνω να πάμε Βόρειο Πόλο να δούμε αν πράγματι έχουν εκείνες τις γρήγορες συνδέσεις Internet :mrgreen: :lol:

Λες να κάνει τόσο κρύο ώστε όλα να είναι υπεραγώγιμα;

Θα είναι καλή ευκαιρία για overclocking :shock:

Εν τέλει δεν χρειαζόμαστε αναβάθμιση, αλλά μετακόμιση. Έχουν ευρυζωνικές εδώ και χρόνια, κάνουν overclocking του κερατά (δεν βάζουν peltier, ανοίγουν το παράθυρο!) Επιπλέον, έχουν καλλίγραμμες ψηλές, ξανθές, γαλανές υπερ-σούπερ-γυναίκες και εμείς λόγω «θέρμης» θεωρούμαστε top-buy. Λοιπόν; Σκανδιναβία εκδρομή για έλκυθρο και μισό μίλι drifting πάνω σε παγωμένες λίμνες; (με μία McLaren F1 κατά προτίμηση).

coftaras
31-10-04, 13:55
Επιπλέον, έχουν καλλίγραμμες ψηλές, ξανθές, γαλανές υπερ-σούπερ-γυναίκες και εμείς λόγω «θέρμης» θεωρούμαστε top-buy.

Χμμ!! Έχω αρχίσει να ψήνομε για μια βόλτα προς τα εκεί :lol:

dantouan
31-10-04, 14:13
Ας μιλησουμε και λιγο σοβαρα παιδια... 8)

pelasgian
31-10-04, 17:02
σταμάτα να παίζεις τα βυζιά σου τότε!

wintech2003
31-10-04, 17:48
Πάντως αν δεν κάτσει η Χαλκίδα, θα μπορούσαμε να πάμε και Αράχοβα (πολύ ωραια ειδικά αν έχει και λίγο κρυο) μιας και έρχονται και τα Χριστουγεννα σιγα σιγα.. να παίξουμε και χιονοπόλεμο αν βρουμε χιονι κτλ κτλ κτλ.

Αλλιως και πιο νότια? Προς Πελλοπόνησο μεριά..

Καλα τώρα αν βαριέστε.. και Αθήνα ξαναέρχομαι :twisted:

tvelocity
31-10-04, 17:50
Ελάτε κρήτη ωρέ :mrgreen:

sdikr
31-10-04, 18:11
Ρε ηρεμήστε όλο συναντήσεις μου είσαστε!!!

Μου άρεσε η ιδέα για ταξιδάκι Αγγλία/Σκωτία!!


Πότε θα κάνουμε το ταξιδιωτικό γραφείο adslgr.com ; :shock:

wintech2003
31-10-04, 18:20
Και μενα μ'αρεσε το ταξιδάκι προς Αγγλία.

Γιατι δεν κανονίζουμε να πάμε στην Cebit στην Γερμανία τον Μαρτιο?

Αυτή τη στιγμή η Aegean κοστίζει 69 EUR + φόρους ανα διαδρομή.
Ενα ξενοδοχείο θα μας κοστίσει 60-80 EUR / μέρα / άτομο.

Και θα είμαστε πρώτοι! :)

pelasgian
31-10-04, 18:31
Όταν λέω που να βρεθούμε Αθήνα, εννοώ αν κάποιος έχει υπόψιν του κάνα supa-dupa μαγαζί. Δεν αναφέρομαι απλά σε κάποια περιοχή.

Όσον αφορά ταξιδάκια, το σκεπτικό που λέει «πάμε αράχωβα για χιόνι» έχει μία σημαντική βάση, καθότι όντως θα μπει κρύο κάποια στιγμή (δεν μοιάζει να σκοτώνεται να κρυώσει πάντως).

Στην Αγγλία πάντως αν δείτε το Lake District θα πάθετε τη πλάκα σας. Ένα μέρος λες και βρήκε από το lord of the rings. Πράσινο, με ωραίους λόφους, με φανταστικά πανδοχεία, με υπέροχες διαδρομές δίπλα σε λίμνες, με ποταμόπλοια, ατμομηχανές, κάστρα, μονοπάτια. Η πλάκα είναι ότι στα βουνά (π.χ. glenriding) μένουν οι σκώτοι που μιλάνε σαν τους dwarfs, στο νότο οι εγγλέζοι που μιλάνε σαν τους hobbit. Ε, θα πάμε και εμείς και θα το παίζουμε ... orcs με τα αγγλο-ελληνικά μας.

Έχω πάει πολλές φορές και είναι το αγαπημένο μου μέρος στο ΚΟΣΜΟ! Αν μη τι άλλο με δεκαμελές πλήρωμα θα έχει φάση. 150 μίλια ποιο πάνω είναι το Edinburgh. Όποιος δεν το έχει δει, έχει χάσει BIG TIME. Ξεχάστε ότι εγγλέζικα ξέρετε, αυτούς δεν τους καταλαβαίνετε! Όταν θα τους καταλάβετε, δεν θα σταματήσετε να γελάτε για χρόνια με τα σστεία που θα σας πούνε (π.χ. «φίλε οδηγέ μην πετάς τα σκουπίδια σου εδώ, τα σύνορα με την αγγλία είναι 5 μίλια πιο κάτω.»)

Μετέωρα κανείς;

wintech2003
31-10-04, 18:35
Άγιο Όρος? :mrgreen: :mrgreen:

sdikr
31-10-04, 18:35
Και γιατί να μην κάνουμε κάτι διαφορετικό,
Πως θα σας φαινόταν να κάνετε new year με σορτσάκι στην παραλία;

Down under!

sdikr
31-10-04, 18:36
Άγιο Όρος?


Τους δίνεις ιδέες τώρα!!
Πάμε να αγιάσουμε!

wintech2003
31-10-04, 18:38
Τι λέτε για Amsterdam?
Red Light District και έτσι?

8) 8) 8) 8)

Salvador
31-10-04, 18:47
δεν μας ειπατε ποσα ατομα έισασταν σε αυτην την συνάντηση :P

WAntilles
31-10-04, 19:02
Ε, θα πάμε και εμείς και θα το παίζουμε ... orcs με τα αγγλο-ελληνικά μας.

Εδώ θα σε απογοητεύσω γιατί από προφορά και άρθρωση χτυπάω στα ίσα Σεξπιρικούς του αγλικού θεάτρου όπως Patrick Stewart, Sir Ian McKellen αλλά και παλιότερους π.χ. Sir Alec Guinness κλπ.


Όταν λέω που να βρεθούμε Αθήνα, εννοώ αν κάποιος έχει υπόψιν του κάνα supa-dupa μαγαζί.

Εξαρτάται τί μαγαζί θέλετε.

Έχω υπόψη μου ένα για κοψίδια.

Αλλά προσέξτε.

Τέτοια κοψίδια δεν έχετε ξαναφάει και ούτε θα ξαναφάτε.

Πραγματικό feast κοψιδιού.

sdikr
31-10-04, 19:07
Εδώ θα σε απογοητεύσω γιατί από προφορά και άρθρωση χτυπάω στα ίσα Σεξπιρικούς του αγλικού θεάτρου όπως Patrick Stewart, Sir Ian McKellen αλλά και παλιότερους π.χ. Sir Alec Guinness κλπ.


boasting!!! :mrgreen:

stavpal
31-10-04, 19:10
Και γιατί να μην κάνουμε κάτι διαφορετικό,
Πως θα σας φαινόταν να κάνετε new year με σορτσάκι στην παραλία;

Down under!

σόρρυ για το offtopic, αλλά εντελώς τυχαία άκουγα τώρα το "Land down under"!

wintech2003
31-10-04, 19:10
Εξαρτάται τί μαγαζί θέλετε.

Έχω υπόψη μου ένα για κοψίδια.

Αλλά προσέξτε.

Τέτοια κοψίδια δεν έχετε ξαναφάει και ούτε θα ξαναφάτε.

Πραγματικό feast κοψιδιού.


ΜΕΣΑ! :)

DrWho
31-10-04, 19:41
Φυσικά θα αναφέρεται στον Τέλη !!!

Έτσι δεν είναι Wan;

Νικαετός
31-10-04, 20:05
1. για συνάντηση μέσα για τα κοψίδια ,για εκδρομή και με την ιδέα του pelasgian συμφωνώ και με την ιδέα του wintech . Όσο για εντός συνόρων εκδρομή , προτείνω Πρέσπες ή Δαδιά στον Έβρο , επίσης το Καρπενήσι είναι πολύ πιο όμορφο από Αράχωβα.

WAntilles
31-10-04, 20:42
Φυσικά θα αναφέρεται στον Τέλη !!!

Έτσι δεν είναι Wan;

Δεν τον ξέρω τον κύριο, αλλά δεν θα με πείραζε να τον γνωρίσω.

Αναφέρομαι σε μαγαζί που αποκλείεται να το ξέρετε.

sdikr
31-10-04, 20:51
Για φαί ένας είναι ο δρόμος ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

(και πριν πεί κανείς τίποτα που ακούστηκε το μπιφτέκι να είναι δύο σουτζουκάκια; Στην πλακα το κάνουν!)

ipo
31-10-04, 20:51
Μέσα κι εγώ για κοψίδια! Μα τι είναι τέλος πάντων αυτό το άγνωστο μέρος WAntilles!!!?!?

Για μακρυνή εκδρομή δεν είμαι μέσα. Αν είχα το budget για ταξίδι στην Μεγάλη Βρετανία, θα έκανα επένδυση σε αναβάθμιση του υπολογιστή μου!

:guitar

aesir
31-10-04, 20:52
Εγώ λέω για να βγάλουν ορισμένοι τα αποθυμένα τους από τις κόντρες του fourm να κανονίσετε ένα painball match, και μετά σίγουρα θα σας έρθει μια μεγάλη διάθεση και για κοψίδια... :mrgreen:

sdikr
31-10-04, 20:54
Εγώ λέω για να βγάλουν ορισμένοι τα αποθυμένα τους από τις κόντρες του fourm να κανονίσετε ένα painball match, και μετά σίγουρα θα σας έρθει μια μεγάλη διάθεση και για κοψίδια...

Oh my!! :shock:

coftaras
31-10-04, 20:59
Ναιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαι!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Νικαετός
31-10-04, 21:30
Αν πάμε στην Μαλακάσα για Painball ξέρω αρκετά μαγαζιά για κοψίδια ή ψάρι από εκεί και είναι και κοντά για τον Wintech .

zouzouni
31-10-04, 23:35
Δεν σας πιστεύω! :lol:
3 σελίδες thread ΗΔΗ για την 4η συνάντηση? :shock:

zouzouni
31-10-04, 23:44
Χθες κάποιοι δείξαν ενδιαφέρον για ΜΑΚΡΥΝΗ εκδρομή (φτάσαμε μέχρι και στην Cumbria - lake district στη Σκωτία.) Κάποιοι εκδήλωσαν ενδιαφέρον για ταξίδι στην Μ. Βρετανία με easyjet και νοικιασμένο πολυμορφικό και ημερίσιες διαμονές σε διάφορα bed & breakfast. Θέλετε να το συζητήσουμε και αυτό;


:shock:

Τι ήπιατε χθες; :mrgreen:

Toν pelasgian να ρωτήσεις..δική του ιδέα ήταν αυτό για το Lake District! :mrgreen:


Mου φαίνεται τελικά θα το ανοίξουμε το ταξιδιωτικό πρακτορείο! :lol:

coftaras
31-10-04, 23:58
Mου φαίνεται τελικά θα το ανοίξουμε το ταξιδιωτικό πρακτορείο!

Ωραια αναλαμβανω τα λογιστικα :lol:

zouzouni
01-11-04, 00:04
Ελπίζω στην επόμενη συνάντηση, ακόμη κι για paintball να πάμε (aesir μιας κι το πρότεινες...θα έρθεις?:roll:), πάλι να μη γελάτε με τους con artists (όπως τους είπε χιουμοριστικά ο mavlok) που θα έρχονται όλοι σε μένα! :lol:

Κι ελπίζω να υπάρξει κι μεγαλύτερη συμμετοχή από τις υπόλοιπες γυναίκες του forum.

Όσο για το θέμα του φαγητού, συμφωνώ με τον sdikr ότι όλοι οι δρόμοι για καλό φαγητό οδηγούν στην Θεσσαλονίκη!

ipo
01-11-04, 00:14
Εγώ πάλι έχω αρχίσει να ονειρεύομαι τα κοψίδια που υπόσχεται ο WAntilles.

WAntilles
01-11-04, 00:20
Φανταστείτε την ειδική θέση που κατείχε ο Οβελίξ στα Γαλατικά τσιμπουσοτραπέζια, με 4AG (αγριογούρουνα) cache buffering μπροστά του, αλλά στην περίπτωσή μας να έρχονται συνεχώς, και ασταμάτητα, κοψίδια απευθείας από τη σούβλα και τη σχάρα.

DrWho
01-11-04, 00:26
Δεν τον ξέρω τον κύριο, αλλά δεν θα με πείραζε να τον γνωρίσω.

Αναφέρομαι σε μαγαζί που αποκλείεται να το ξέρετε.



Πες μου απλά περιοχή ... :wink:

pelasgian
01-11-04, 00:44
Χθες κάποιοι δείξαν ενδιαφέρον για ΜΑΚΡΥΝΗ εκδρομή (φτάσαμε μέχρι και στην Cumbria - lake district στη Σκωτία.) Κάποιοι εκδήλωσαν ενδιαφέρον για ταξίδι στην Μ. Βρετανία με easyjet και νοικιασμένο πολυμορφικό και ημερίσιες διαμονές σε διάφορα bed & breakfast. Θέλετε να το συζητήσουμε και αυτό;


:shock:

Τι ήπιατε χθες; :mrgreen:

Toν pelasgian να ρωτήσεις..δική του ιδέα ήταν αυτό για το Lake District! :mrgreen:


Mου φαίνεται τελικά θα το ανοίξουμε το ταξιδιωτικό πρακτορείο! :lol:

Πλάκα, πλάκα, ένα μαγαζί που θα αναλάμβανε σε οικογενειακό περιβάλλον μικρών γκρουπ να δείξει σε υποψήφιους γονείς και παιδιά μερικά «καλά» πανεπιστήμια στην Αγγλία και να τους γυρίσει λίγο, θα είχε μεγάλη πέραση (IHMO) ειδικά αν είχε αποκλειστική συμφωνία με αγγλικά inns, την easyjet, easy-rent-a-car κλπ. Academic tours travel office. Το ίδιο θα μπορούσε να δείξει την Αθήνα σε Εγγλέζους πάλι για οικογένειες που θέλουν οικογενειακή ατμόσφαιρα.

Ξέχασα να σας πω ότι τα inns στην Αγγλία είναι οικογενειακά και τρως στο ίδιο τραπέζι με την οικογένεια που σε φιλοξενεί. Είναι πάρα πολύ καλοί και ευγενικοί άνθρωποι και ίσως παράδειγμα μικρής επιχείρησης για την Ελλάδα.

pelasgian
01-11-04, 00:50
Άγιο Όρος? :mrgreen: :mrgreen:

Ιερουσαλήμ για προσκύνημα;

Σημείωση, το Άγ. Όρος είναι ΘΕΙΚΟ μέρος! Η πιο όμορφη φύση που έχω δει, με πολλά κάστρα μοναστήρια, πολύ ωραίες θάλασσες, εξαιρετικά καλούς οικοδεσπότες, πραγματικά άγιοι άνθρωποι. Φιλόξενοι, καθαροί, ησυχία, πράσινο, γαλήνη, αρχαία, βιβλιοθήκη, σαν να πήγες ταξίδι στο χρόνο και να γύρισες στο μεσαίωνα.

Μοναδικό μέρος στο κόσμο!

@ ADSLgr.com All rights reserved.