PDA

Επιστροφή στο Forum : ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΟΧΟ...



yanniscom
29-05-07, 14:45
Παιδια το κραξιμο καλα κρατει οπως βλεπω!!! Το θεμα είναι τι γινετε για εμας που θελουμε πχ. να παμε forthnet, hol, ... To θεμα ειναι λιγο στον αέρα με το θεμα της μεταφορας απο ένα παροχο σε ενα αλλο... Ακουω ιδεες!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΕΛΛΑΣ ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΟΣΤΟΣ...

Υ.Γ. Σιγουρα δεν θα είναι μεγαλυτερο απο 31 μερες χωρις internet και τηλ. με το δελτιο...:oneup:

harry79
29-05-07, 15:37
Για μένα ΟΝ και ΝΕΤΟΝΕ με προβληματίζουν λόγω του θέματος των ports αλλά και ότι αν έχεις δικό σου ρούτερ στην ΝΕΤΟΝΕ δεν παίζει. Και υψηλές συνδέσεις δίχως ports για συγκεκριμένα πράγματα δε λένε.

apok
29-05-07, 15:39
Για μένα ΟΝ και ΝΕΤΟΝΕ με προβληματίζουν λόγω του θέματος των ports αλλά και ότι αν έχεις δικό σου ρούτερ στην ΝΕΤΟΝΕ δεν παίζει. Και υψηλές συνδέσεις δίχως ports για συγκεκριμένα πράγματα δε λένε.

Μπορείς να έχεις δικό σου εξοπλισμο στην νετονε απλά μετά δεν θα έχεις τηλεφωνία.

Ο λόγος που δίνουν το alcatel ειναι γιατί στην πλατφόρμα που έχουν παίζει μονο αυτο σωστά την τηλεφωνία ( όπως και στην vivodi )

harry79
29-05-07, 15:42
Αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω; Γιατί να μην έχω τηλεφωνία; Περίεργο δεν είναι;

euklidis
29-05-07, 15:43
Σχετικα μ ε την Νet One δεν εχω ακουσει παραπονα παρα μονο ευχαριστημενους πελατες. Η φορθ ειναι σαν την τελλας τωρα. Η On εχει προβλημα με τις πορτες. Εγω μαλλον την κανω για Net One!!!

harry79
29-05-07, 15:44
Η HOL τι λέει ρε παιδιά;

yanniscom
29-05-07, 15:48
Παιδια το θεμα ειναι η ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΕΛΛΑΣ ΣΕ ΧΧΧΧΧΧΧ, μπορει ή δεν μπορει????????
Γιατι ολοι λεμε οτι αυριο περνω την forthnet, την hol.... H hol σημερα εβγαλε 12mbit με 41 ΕΥΡΩ το μηνα... και αναμονη ΙPTV και συνδιαστικο πακετο με vodaphone... Πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι πρωτα θα πρεπει να κανω ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΦΟΡΗΤΑ...δηλαδη να παω ξανα πΟΤΕ και μετα τα ξαναλεμε... Εγω αυτο που θελω ειναι ΑΠΛΟ: Να φυγω κατευθειαν στην ΗΟL... Και ας μεινω χωρις ιντερνετ για οσο θελει... (αφου ουτε και τωρα εχω και πληρωνω... ο μ......κας)

harry79
29-05-07, 15:50
Ναι ρε φίλε αλλά να ξέρουμε και 5 πράγματα πριν την κάνουμε αν την κάνουμε. Μη γυρνάμε σα νομάδες.

Π.χ. προσωπικά αυτό δεν το γνώριζα:


Πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι πρωτα θα πρεπει να κανω ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΦΟΡΗΤΑ...δηλαδη να παω ξανα πΟΤΕ και μετα τα ξαναλεμε

apok
29-05-07, 15:52
Αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω; Γιατί να μην έχω τηλεφωνία; Περίεργο δεν είναι;

Γιατί ειναι voip δεν βάζεις το τηλέφωνό σου σε μπρίζα αλλά πάνω στον ρουτερ.

Όπως σου ειπα και πιο πάνω παίρνει το profile σου από την πλατφορμα της νετονε.

Άλλα router δεν το υποστηρίζουν αυτο;)

No-Name
29-05-07, 16:28
Γιατί ειναι voip δεν βάζεις το τηλέφωνό σου σε μπρίζα αλλά πάνω στον ρουτερ.

Όπως σου ειπα και πιο πάνω παίρνει το profile σου από την πλατφορμα της νετονε.

Άλλα router δεν το υποστηρίζουν αυτο;)

Μπά όυτε internet θα έχει εφόσον δεν υπάρχει default user/pass(βλέπε ΟΝ/ΟΝ)

ATG
29-05-07, 17:02
Παιδια το θεμα ειναι η ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΕΛΛΑΣ ΣΕ ΧΧΧΧΧΧΧ, μπορει ή δεν μπορει????????
Γιατι ολοι λεμε οτι αυριο περνω την forthnet, την hol.... H hol σημερα εβγαλε 12mbit με 41 ΕΥΡΩ το μηνα... και αναμονη ΙPTV και συνδιαστικο πακετο με vodaphone... Πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι πρωτα θα πρεπει να κανω ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΦΟΡΗΤΑ...δηλαδη να παω ξανα πΟΤΕ και μετα τα ξαναλεμε... Εγω αυτο που θελω ειναι ΑΠΛΟ: Να φυγω κατευθειαν στην ΗΟL... Και ας μεινω χωρις ιντερνετ για οσο θελει... (αφου ουτε και τωρα εχω και πληρωνω... ο μ......κας)

H ΗΟL δεν θα εχει Vodafone. Θα ειναι ξεχωριστο πακετο.

ominus
29-05-07, 17:43
ναι οντως και εγω την ιδια απορια εχω.προτιμω να ακουσω απο δω ποια ειναι η σωστη διαδικασια για να φυγουμε απο την τελλας,παρα να μου πουν απο το 13800.
αντε βγαζει και στις 1-6 ιουνιου η φορθνετ μια φανταστικη προσφορα..

harry79
29-05-07, 19:20
Γιατί ειναι voip δεν βάζεις το τηλέφωνό σου σε μπρίζα αλλά πάνω στον ρουτερ.

Όπως σου ειπα και πιο πάνω παίρνει το profile σου από την πλατφορμα της νετονε.

Άλλα router δεν το υποστηρίζουν αυτο

Συγγνώμη επειδή δεν τα πολυγνωρίζω αυτά με το voip, σε άλλα δωμάτια δε θα μπορώ να βάλω τηλέφωνο;

Haros
29-05-07, 19:31
Φαντάσου που έχουμε φτάσει, στο section της τελλας συζητάμε για το πως θα πάμε σε άλλους παρόχους :p

yanniscom
30-05-07, 10:36
ΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΝΟΡΜΑΛ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ...

Faye
30-05-07, 10:40
Γνωρίζει κάποιος την ολοκληρωμένη διαδικασία που πρέπει να γίνει για να φύγουμε απο Τελλας και να πάμε κάπου αλλού? Τί ακριβώς πρέπει να κάνουμε, πόσο χρόνο θα μας πάρει, τι επιπτώσεις μπορεί να έχουμε"?

yanniscom
30-05-07, 11:03
Ασε λιγο περιεργα ειναι τα πραγματα, εχει ρητρα η τελλας 150 ευρω + εξοπλισμο πισω, αντιστροφη φορητοτητα ππος πΟΤΕ + τελος επανασυνδεσης 35 ευρω, μπορει να χασεις και τον αριθμο σου μπορει να βαλουν και μπραβους να σε δειρουν... και χιλια δυο αλλα...

billymos
30-05-07, 11:09
Ασε λιγο περιεργα ειναι τα πραγματα, εχει ρητρα η τελλας 150 ευρω + εξοπλισμο πισω, αντιστροφη φορητοτητα ππος πΟΤΕ + τελος επανασυνδεσης 35 ευρω, μπορει να χασεις και τον αριθμο σου μπορει να βαλουν και μπραβους να σε δειρουν... και χιλια δυο αλλα...

Τι γινεται σε περιπτωση που ζητησεις εντελως καινουργιο τηλεφωνικο αριθμο στον νεο παροχεα και παραλληλα τρεχει η διακοπη στην τελλας? Ποσος ειναι ο χρονος αναμονης για τη καινουργια γραμμη?
Σε περιπτωση που σ' εχουν χωρις ιντερνετ για 25 μερες χωρις να ασχολουνται με το προβλημα, παλι πρεπει να πληρωσεις ρητρα?

Ευχαριστω..

Billy

DRAKOS70
30-05-07, 11:12
Γνωρίζει κάποιος την ολοκληρωμένη διαδικασία που πρέπει να γίνει για να φύγουμε απο Τελλας και να πάμε κάπου αλλού? Τί ακριβώς πρέπει να κάνουμε, πόσο χρόνο θα μας πάρει, τι επιπτώσεις μπορεί να έχουμε"?

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις λίγο υπομονή (αν είσαι ενεργοποιημένος) μέχρι την λήξη του συμβολαίου σου..Πιστεύω ότι μέχρι το τέλος του χρόνου πολλά θα έχουν αλλάξει ως πρός το θέμα τιμών/ταχυτήτων..Και οι έσχατοι έσονται πρώτοι..αν ξέρεις το ρητό..κάνε λίγο υπομονή.. μπορεί στο τέλος να χτυπάς το κεφάλι σου αν δείς την Τελλάς να δίνει καμια 20αριά mb με 30€..Λέμε τώρα..;);)


Ασε λιγο περιεργα ειναι τα πραγματα, εχει ρητρα η τελλας 150 ευρω + εξοπλισμο πισω, αντιστροφη φορητοτητα ππος πΟΤΕ + τελος επανασυνδεσης 35 ευρω, μπορει να χασεις και τον αριθμο σου μπορει να βαλουν και μπραβους να σε δειρουν... και χιλια δυο αλλα...

Αυτό το τελευταίο πολύ μου άρεσε..Να βάλουν μπράβους να σε δείρουν..πολύ καλό..:lol::lol::lol:

yanniscom
30-05-07, 11:15
Billy αυτο που λες ειναι το πιο σωστο!!! Ζητα μια αλλα γραμμη απο την εταιρια που θελεις και ταυτοχρονα κανε και τη διακοπη στους γελοιους. Τωρα το αν και ποσο θα μεινεις χωρις ιντερνετ δεν το ξερω. Ουτε και αυτοι το ξερουν... Το ερωτημα ειναι το εξης: Γιατι τωρα εχεις ιντερνετ???????????? Οποτε τι σε νοιαζει... κανε τα κουμαντα σου και βλεπεις...

billymos
30-05-07, 11:38
Billy αυτο που λες ειναι το πιο σωστο!!! Ζητα μια αλλα γραμμη απο την εταιρια που θελεις και ταυτοχρονα κανε και τη διακοπη στους γελοιους. Τωρα το αν και ποσο θα μεινεις χωρις ιντερνετ δεν το ξερω. Ουτε και αυτοι το ξερουν... Το ερωτημα ειναι το εξης: Γιατι τωρα εχεις ιντερνετ???????????? Οποτε τι σε νοιαζει... κανε τα κουμαντα σου και βλεπεις...

Ακριβως.....Και εκτος αυτου, μου λενε να κανω και υπομονη.....Και περιμενω και 90 λεπτα στο τηλεφωνο....Τερμα πια.....

Faye
30-05-07, 11:43
Υποτίθεται πως στο συμβόλαιο στην παράγραφο 2.1 λέει πως η Τελλας πρέπει να ενημερώνει τους πελάτες για τις διακοπές μεγάλης διάρκειας και γενικότερα για όλα τα προβλήματα! Εχω ενεργοποιηθεί απο τον Ιανουάριο και αφού έχω αντιμετωπίσει πολλές φορές διακοπές σε τηλέφωνα και ιντερνετ, το κερασάκι στην τούρτα ήταν η διαρκής διακοπή τηλ και ιντερνετ απο την Κυριακή μέχρι σήμερα! Κανείς δεν έχει απαντήσει σε μαιλ, σε φαξ και στα τηλέφωνα δε ξέρουν τί τους γίνεται! Πόση υπομονή να κάνω? Έκανα καταγγελία στον ΕΕΤΤ κι ελπίζω να μην ονειροβατώ και να γίνει κάτι, τουλάχιστον να σηκωθώ να φύγω απο την Τελλάς χωρίς να τους αφήσω κι άλλα λεφτά για ρίτρες και άλλα παρόμοια! Όσο για την αναβάθμιση...να μου λείπει το βύσσινο αν είναι να έχω μεγάλη γραμμή με μικρή κοστολόγηση αλλά να μην έχω τις βασικές υπηρεσίες όπως τηλέφωνο (λες και ζούμε στη Γουατεμάλα) και ιντερνετ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.